Dodaj do ulubionych

Czy kpt. Piotr Jahołkowski ma pozwoleństwo MON?

09.09.04, 15:16

...albo innej młodzieżowki PZPR na to, żeby być kapitanem US Air Force?
I co, szmaciarze od pogróżek, podskoczycie teraz Pentagonowi? Raz, dwa, trzy,
hop!

Może go wsadzicie na dwa lata za "służbę pod obcymi sztandarami", sieroty po
Breżniewie?

www.dziennik.lodz.pl/
Na razie samolotów nie ma w Polsce. Przylecą z bazy w USA przed rozpoczęciem
ćwiczeń. Pojawią się także kolejni piloci. Będzie ich prawie setka. Wśród
lotników jest Polak, który od 1987 r. mieszka za oceanem. Obecnie stacjonuje
w bazie w Ramstein w Niemczech. Odpowiada za kontakty amerykańskich sił
powietrznych z polskim lotnictwem. – Powrót do kraju to dla mnie wielkie
przeżycie. Bardzo się cieszę, że będę mógł pomóc polskim pilotom w poznaniu
naszych maszyn – mówi kpt. Piotr Jahołkowski.



Obywatel polski będzie mógł służyć w obcej armii, ale pod warunkiem, że wcześniej odsłużył wojsko w Polsce lub został przeniesiony do rezerwy - zdecydował rząd. Przyjęte wczoraj rozporządzenie dotyczy m.in. Polaków, którzy służą w armii amerykańskiej, czy francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Obecnie według prawa służba pod obcymi sztandarami była przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat. Zgodę na służbę w obecnej armii na wniosek zainteresowanego będzie wydawał MON, ale nie dłużej niż na rok. Zainteresowany musi się zgłosić z odpowiednim wnioskiem do polskiego urzędu konsularnego. Przed wydaniem zgody MSZ musi stwierdzić, czy ta służba nie narusza interesów RP i czy nie jest zakazana przez prawo międzynarodowe


A paszporcik polski to kapitan Jahołkowski posiada, jak to polskie prawo
podobno nakazuje?
Pogróżki Straży Granicznej o niewypuszczaniu podwójnych obywateli z Polski

Obserwuj wątek
    • Gość: USArmy Spec 4 To znaczy dla komuchow ja nadal przestepca jestem! IP: *.proxy.aol.com 09.09.04, 15:39
      Swinie post-PRLowskie! Precz z Komuchami Polskimi!!!

      • prawdziwystarywiarus Re: To znaczy dla komuchow ja przestepca jestem! 09.09.04, 15:42
        To znaczy dla komuchow ja nadal przestepca jestem!

        That's right, soldier. Now you know what you are fighting for.

        POGRÓŻKI SZMACIARZY

        BANKRUCTWO POGRÓŻEK SZMACIARZY




        • Gość: grafiti ciekawe czy mylycja sie odwazy go szykanowac? IP: *.proxy.aol.com 10.09.04, 06:59
    • starypierdola Nie ma sprawy! Nie zidentyfikuja go. 10.09.04, 09:02
      W koncu w Amerykanskim paszporcie bedzie mial Jaholkowski, bo biedacy z Ameryki
      nie maja "eu" (l z kreska), wiec komputer go nie wychwyci. smile))

      SP

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka