Dodaj do ulubionych

ruch plodu czy skurcz macicy?

18.06.08, 09:29
jestem w 16 tc. wczoraj zauwazylam u siebie dziwne zjawisko,, nie
wiem co o tym myslec. lezac na kanapie nagle moja macica uwypuklila
sie z jednej strony. mialam takie wrazenie jakby plod sie
przeciagnal i po chwili macica wrocila do swojego polozenia,, nie
wiem co to moglo byc,, na takie ruchy chyba jeszcze za wczesnie?
czyzby to byl jakis skurcz macicy bezbolesny? jestem troche
zaniepokojona poiwem szczerze ,,, jezeli ktos moze udzielic mi
informacji co to moglo byc bede wdzieczna
Obserwuj wątek
    • kaeira Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 18.06.08, 09:57
      Zdecydowanie brzmi jak ruchy :-)
      • migda33 Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 18.06.08, 10:05
        oby to byly ruchy bo to moja pierwsza ciaza i zupelnie nie mam
        doswiadczenia ale czy to mozliwe zeby pierwszy ruch plodu byl taki
        duzy? zwykle kobiety czuja cos w rodzaju lekiego pukania a u mnie az
        uwypuklenie powstalo na brzuchu,,,zastanwaiajace to dla mnie,,,dodam
        ze stalo sie to wczoraj i od tego momentu do dzis nie powtorzyly sie
        zadne ruchy,,, jesli to rzeczywiscie ruchy to kiedy sie moge
        spodziewac nastepnych ruchow?
    • monismis Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 18.06.08, 10:03
      ja tez obstawiam ruchy dziecka:) Nie ma konkretnego tygodnia, w którym ruchy
      zaczynają być odczuwalne przez matkę. Ja osobiście też już odczuwałam ruchy w 16
      tc. Pozdrawiam:)
      • katarzynaoles Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 19.06.08, 01:36
        A ja myslę, że ruchy dość mało prawdopodobne. W pierwszej ciąży
        zaczyna się je zwykle odczuwać około 18-20tc i to nie jako
        kopnięcia, ale leciutkie muśnięcia. W 16tc dziecko waży zaledwie 80g
        i ma jakieś 10-12cm długości - według mnie niemożliwe jest, żeby
        taki maluch "przestawił" macicę. Więc albo był to jednorazowy
        skurcz, albo uwidoczniła się praca jelit. Jeśli jest Pani
        niespokojna, proszę pójść posłuchać tętna dziecka. Pozdrawiam :)
        • kaeira Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 19.06.08, 09:46
          katarzynaoles napisał:
          > A ja myslę, że ruchy dość mało prawdopodobne. W pierwszej ciąży
          > zaczyna się je zwykle odczuwać około 18-20tc i to nie jako
          > kopnięcia, ale leciutkie muśnięcia. W 16tc dziecko waży zaledwie 80g
          > i ma jakieś 10-12cm długości - według mnie niemożliwe jest, żeby
          > taki maluch "przestawił" macicę.

          Ha - no oczywiście.
          Tak się zasugerowałam tym uwypukleniem, że miałam jakieś zaćmienie umysłowe i
          nie zauważyłam, że to dopiero 16 tydzień!
        • monismis Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 19.06.08, 09:56
          dobrze, że czuwa nad nami specjalista:) A ja się wobec tego dowiedziałam, ze to
          co odbierałam jako ruchy dziecka wcale nimi nie było:) Ale na szczęście dzidziuś
          się dobrze rozwija, a to, co czuję teraz to na pewno ruchy (28tc ;)))
        • migda33 Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 20.06.08, 11:21
          bylam u lekarza ,,, na usg wszystko jest ok wiec to chyba byly
          jendak ruchy ,,, no nic nie wazne co to bylo ,,, wazne ze z dzidzia
          jest wszystko narazie w porzadku
          • galela Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 20.06.08, 22:30
            No niekoniecznie ruchy. Przecież jeśli to był skurcz to niczego na
            usg nie byłoby widać. Niemożliwe moim zdaniem, takie uwypuklenie
            brzucha to nie na tym etapie ciąży.
        • memphis90 Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 22.06.08, 19:59
          Ja odczuwałam ruchy od 16 tc:) Rzecz jasna nie kopniaczki czy muśnięcia, ale
          właśnie zmiany pozycji całego ciała "fikołki":) Czas potwierdził, że były to
          rzeczywiście ruchy małej- z każdym dniem stawały się coraz silniejsze i
          wyraźniejsze :)
          • polpotworek Re: ruch plodu czy skurcz macicy? 03.07.08, 11:24
            Moge potwierdzic ze to mozliwe... ja tez poczulam fikolki dziecka(to
            bylo rzadkie ale nie dalo sie z niczym pomylic) wlasnie w okolicach
            15-16tc mimo pierwszej ciązy kiedy dziecie mi sie tak przekrecilo ze
            brzuch mi sie uwypuklil a ja az podskoczylam... od tego czasu
            zaczynalam odczuwac takie tyci babelki w brzuchu które byly coraz
            silniejsze i mimo ze np nie czulam ich z 2 dni pozniej nie
            pomylilabym tego z ruchami jelit. Czas potwierdzil ze byly to ruchy
            dziecka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka