Dodaj do ulubionych

DZIENNIKARSKA KLATKA...

22.03.04, 23:04
Glosno w calej Polsce o Andrzeju Marku, redaktorze i wydawcy lokalnej gazety
w Policach. Andrzej Marek wyrokiem sadu zostal zobowiazany do przeproszenia
urzednika / aktywisty wyjatkowo nielubianej przeze mnie partii ZChN / za jego
znieslawienie w 2001 r. . Brak przeprosin skutkowal 3-miesiecznym aresztem.
Redaktor Marek wybral pobyt w "pudle".
No i zaczela sie ogolnopolska dziennikarska groteska. Znane postaci swiata
dziennikarskiego m.in. Olejnik, Sierocki, Warakomska, Wolek i Zakowski
deklaruja godzinny pobyt w klatce, symbolizujacej ograniczenie praw wolnosci
dziennikarskie. Wtoruja im Pan Prezydent, Pan Minister Sprawiedliwosci i paru
innych waznych Panow, chociaz nie chca wejsc do tej klatki.
To nie jest pierwsza spektakularna nagonka "wolnej" prasy na na wyrok sadu.
I dziwi mnie tylko jedno: ta kontestacja ma tylko miejsce, kiedy sad dobiera
sie do tylka dziennikarza. Czy ktos np. slyszal o sprawie Kluski przed
wyrokiem NSA ???. Czy wtedy Wolek zamykal sie w klatce ???.
Dziennikarze maja bezwzgledne prawo do informowania. Musza sie jednak liczyc
z konsekwencjami za podawanie informacji nieprawdziwych.
Na dzien dzisiejszy polski swiat dziennikarski rzada jednak dla siebie prawa
do niekaralnosci za tworzone przez siebie tresci, rowniez za te, ktore
naruszaja dobra osobiste innych obywateli.
Jakby powiedziala Pani Emilia z "Nad Niemnem" ..." paradne, droga Tereniu,
paradne".
Obserwuj wątek
    • Gość: samsob Re: DZIENNIKARSKA KLATKA... IP: *.gorowo-ilowieckie.sdi.tpnet.pl 23.03.04, 07:25
      Program I polskiego radia w dniu dzisiejszym przypomniał sprawę Pana
      Złakowskiego z naszego podwórka. Zatem, problem który poruszyłeś jest wart
      zastanowienia i posiada pozytywną wymowę, czego nie da się ukryć i zaciemnić.
      pzdr.
      • koobra Re: DZIENNIKARSKA KLATKA... 23.03.04, 08:58
        dziennikarze dla zapewnienia nam kolejnej parti "rozrywki" posuwają się czasami
        po prostu za daleko ,i dzienikarzyna z jakiej pipidówki wielkości olsztyna ma
        teraz dodatkowo bezpłatną reklamę ,ale nie ma się specjalnie z czego cieszyć
        ludzie niedługo zapomną o nim ,tydzień temu był taki wielki artykuł o P.Procyku
        i ktoś jeszcze o nim mówi ,albo pisze?
        • Gość: jd Re: DZIENNIKARSKA KLATKA... IP: 193.0.68.* 23.03.04, 13:12
          Tak jest, żałosnie to i kabotyńskie. Stan moralny i intelektualny polskiego
          dziennikarstwa zbliża sie do stanu zgrozy, ale oni są tak z siebie zadowoleni,
          że jest to raczej niereformowalne.
          • Gość: tessa Re: DZIENNIKARSKA KLATKA... IP: 80.51.199.* 23.03.04, 13:22
            A o czym oni mają pisać, jeżeli każde pierdnięcie opatrzone jest w różnych
            gazetkach tytułami:
            1. Grzmot z ....
            2. Głośne świntuszenie.
            3. Smrodliwe echo.
            4. Czkawka burzy.
            5. Aura tyranozaura (tu może mieć zastosowanie przy ziewaniu władzy).

            A dalej będzie chodziło o zwykłe pierdnięcie.
      • Gość: KoT DZIENNIKARSKA KLATKA... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.04, 13:32
        Jesli zdaniem sądu jest niewinny to go zwolnić, jeśli sąd uznał, że nie dowiódł
        swojej niewinności to go wsadzić jak każdego zwykłego szarego polaka.
        Dziennikarze robią szopkę, że im kolegę do pierdla chcą wsadzić, bo nie umie
        udowodnić tego co napisał. Jeśli ten urzędnik to złodziej to niech dziennikarz
        zrobi wszystko aby go wsadzić.
        • Gość: samsob Re: DZIENNIKARSKA KLATKA... IP: *.gorowo-ilowieckie.sdi.tpnet.pl 24.03.04, 07:05
          Gość portalu: KoT napisał(a):

          > Jesli zdaniem sądu jest niewinny to go zwolnić, jeśli sąd uznał, że nie
          dowiódł swojej niewinności to go wsadzić jak każdego zwykłego szarego polaka.<
          >
          Czy do "zwykłego szarego polaka" zaliczasz syna marszałka Ryńskiego? Jeżeli
          tak, czy nie razi cię zatem, ocena zachowań i wymiar kary za bandycki wyczyn i
          działanie w interesie publicznym.
          pzdr.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka