-
Zamierzam starać się w najbliższym czasie o urlop zdrowotny lub naukowy. Nadmiar dydaktyki mocno ogranicza mi pracę naukową, dlatego chcę w czasie urlopu przygotować program badań i wystąpić z zespołem o granta. Nie wiem jak wygląda to od strony formalnej, w kadrach siedzą u nas takie dziumdzie, że niczego sie dowiedzieć nie można :-/
Gdzie znajdę przepisy dotyczące przyznawania urlopów (co ile lat można o nie występować, na jak długi okres, czy rektor może odmówić urlopu, i.t.d.) ?
Po...
-
Instytut Socjologii UW realizuje badanie na zlecenie Ministerstwa
Edukacji nt reformy szkolnictwa wyższego. Potrzebujemy pracowników
uniwersyteckich (państwowych i prywatnych uczelni) w stopniu od
magistra wzwyż na badanie w formie swobodnej dyskusji w ten weekend
możliwe ze także w późniejszym terminie(Warszawa). Udział w badaniu
jest odpłatny.
Zainteresowanych prosze o kontakt:
Katarzyna Ogrodnik
501 753 807
-
słyszałam że jest w sieci strona na której studenci dokonują oceny
nauczyciela akademickiego? czy to prawda? jeśli tak to gdzie jest ta strona?
-
Witam,
Chcialabym uzyskac odpowiedz na pytanie czy nauczycielowi
akademickiemu, mimo nienormowanego czasu pracy, kierownik zakladu
moze narzucic 8h pracy dziennie.
-
"Naukowiec olsztyńskiego uniwersytetu o mały włos nie dostał nagany za to, że
odmówił prowadzenia zajęć z przedmiotu, do którego - jak tłumaczy - nie ma
kwalifikacji"
tiny.pl/2w4g
-
Przeczytalem ja takie cos:
www.gazetawyborcza.pl/1,88226,4924080.html
A szczegolnie fragment:
"Dwie pensje adiunktów nie pozwalają nam na utrzymanie rodziny i zapewnienia
minimalnego poziomu życia czterech osób (my i nasze 17-letnie bliźniaki)."
Ok, czyli pani z mezem ma 4 tysiace czyli kazdy po etacie (nie chce dyskusji o
pieniadzach bo to fakt zdeczka malo). Ale:
"Do domu przychodzimy ledwo żywi".
Hm. 240 godzin dydaktycznych rocznie, jakies dyzury w tygodniu (plus
sezon...
-
Witam!
Jako twórca platformy jestem ciekaw Państwa opinii na jej temat. Umożliwia ona wszystkim nauczycielom akademickim uruchomienie osobistej strony internetowej aby komunikować się ze swoimi studentami oraz zaprezentować swoje osiągnięcia naukowe.
Czy taka platforma jest w ogóle potrzebna? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :-)
Pozdrawiam
Adam Artajew
Platforma
-
Wprawdzie artykuł nie najnowszy, ale problem wciąż aktualny.
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2969667.html
Ja u siebie też często widzę "zbieżność nazwisk". I choć może nie w obrębie tej samej katedry, ale w sąsiedniej to już tak. Obojętnie przecież, czy przełożonym dziecka będzie jego rodzic czy najlepszy kolega rodzica. Dla mnie nepotyzm jest tak samo naganny jak korupcja. I powinno się z tym zrobić porządek.
-
Moi drodzy,
witam wszystkich serdecznie! Starych bywalców i nowych forumowiczów również.
Mam nadzieję, że forum będzie dalej tak fajnie się rozwijać, stanowiąc
nieocenione źródło informacji. To oczywiście wszystko dzięki Waszej chęci
pisania i dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem.
Mam jednak ważną uwagę i zarazem prośbę - zastanówcie się 10 razy, zanim
napiszecie coś na forum. Dostaję dużo maili z prośbami o skasowanie pewnych
wątków, ponieważ ich autorzy mogą zostać łatwo "ro...
-
Hej, moi drodzy!
Zaczynam pisać.
Proszę o rady, od czego zacząć? Jak nie pogubić się w literaturze? Czy
najpierw opisać eksperyment, a potem do tego "dorobić" częśc teoretyczną? Czy
własnie odwrotnie?
Ile czasu przeznaczać na pisanie?
Jaka jest norma: ile stron dziennie, bez zaliczenia których dzień uważa się
za stracony?
Piszę z chemii/inżynierii środowiska.
Poratujcie wiedzą, plis plis
Krysia :)
-
Na forum GW zawrzalo.
Na spotkaniu Kol Naukowych UJ pokazano zdjecia kobiet w neglizu okraszone
seksistowskim podtekstem...
Wybryk glupi i niegodny Przewodniczacego. Jednak stal sie przyczynkiem
arcyciekawej dyskusji na temat dyskryminacji/praktyk seksistowskich itp...
Jak to jest na polskich uczelniach? Pewnie kobiety maja tutaj wiele do
powiedzenia. Nie tylko doktorantki.
przypadki profesorow o "bladzacych dloniach", niewybrednych zartow ze strony
prowadzacych zajecia, mo...
-
Czy wiadomo już cokolwiek w sprawie ulg na bilety PKP/PKS dla doktorantów? w niektórych miastach, np. Łodzi, ulgi dla doktorantów przysługują na komunikację miejską.
A jak wygląda sprawa ulg PKP/PKS/MPK dla nauczycieli akademickich?
-
Wyraz swoj glos poparcia dla reformy nauki polskiej! Petycja majaca na celu
rozpoczecie ogolnonarodowej debaty nad tym waznym tematem znajduje sie:
www.nfa.pl/news.php?id=2486
i zawiera liste postulatow do wladz Rzeczpospolitej Polski. Wszystkie zmiany,
ktore proponujemy leza w najlepszym interesie polskich studentow i naukowcow
poza granicami kraju. Wlasnie dlatego nie mozemy przemilczec tej sprawy.
Przeczytanie petycji i wyrazenie poparcia nie zajmie wiecej niz 5 minut. Jesli
zg...
-
Witam! obecnie jestem w Wielkiej Brytanii. Za niedlugo wracam przez Londyn do
Polski. Czy nie wiecie gdzie w Londynie sa jakies ksiegarnie akademickie?
Chcialabym pogladac jakies ciekawe pozycje pod katem moich studiow, moze cos
zakupic. Interesuje mnie ochrona srodowiska i ogolnie nauki matematyczno-
przyrodnicze. Z gory dzieki
-
Od przyszlego roku zaczynam studia na 4 roku i przyznaje ze
zastanawiam sie nad zostaniem na uczelni ... od zawsze nawet nie
tyle chcialam zrobic dr co poprostu uczyc, podobno mam do tego
talent ... dylemat polega na tym, ze chce laczyc i praktyke i
teorie, czyli zalezy mi w rownym stopniu na pracy w firmie
(interesuje mnie marketing miedzyanrodowy) i na uczelni ... Moje
pytanie: Jak w praktyce wyglada laczenie tych dwoch rodzajow pracy?
Przed podjeciem decyzji chce sie zorient...