astygmatyzm

(9 wyników)
  • Witajcie, podczytuje Wasze forum od jakiegoś czasu by znaleźć na nim odpowiedzi na dręczące mnie pytania - część już odszukałam, ale mam jeszcze kilka niewiadomych i wierzę, że mi pomożecie. Synek lat 4 od póltortaroku nosi okularki bo jest krótkowidzem i ma astygmatyzm - OP sfera -0,5 cylinder -3,5 oś 20, OL sfera 0,00 cylinder -4 oś 165 - moje pytania to czy z taką wadą ma jakieś ograniczenia w wysiłku fizycznym (basen, karate, tańce) oraz czy jego wada kwalifikuje się do otrzymania sto...
  • jak diagnozuje się astygmatyzm u małego dziecka (1 rok)? czy można to zrobić w trakcie badania dna oka?
  • witam mam pytanko czy astygmatyzm sie pogłębia czy raczej stoi w miejscu czy sie zmniejsza jak to jest bonawet nie zapytałam synek ma dość spory 2,40 i 2,50
  • Witam i proszę o pomoc bo w ogóle nie jestem zorientowana w tym temacie.U mojej 6 letniej córki lekarz zdiagnozował zaćmę i astygmatyzm.Sugerował operację,ale dopiero na następnej wizycie ma zapaść decyzja.Jestem przerażona,bo w życiu codziennym nic nie zauważyłam a tu okazuje się,że moje dziecko bardzo słabo widzi.Jesteśmy na początku drogi i trochę się boję.Wiem że istnieja jakieś dofinansowania ale zupełnie nie wiem gdzie mam iść.Czy przy zaćmie jednoocznej i astygmatyźmie mogę starać się ...
  • Witam wszystkich! Wlasnie wrocilam z corka z Polski. Pojechalysmy specjalnie na wizyte do Panstwa Prostow. Dla przypomnienia: corka ma 21 m-cy, w 10-tym miesiacu operowana przez prof Prosta na usuniecie PHPV. Profesor powiedzial ze oczko rozwija sie prawidlowo choc nie rosnie zbyt szybko, ale narazie nie ma przeciwskazan do pozniejszego wszczepu. Z tym ze moze on nastapic troszke pozniej ze wzgledu na ten wolniejszy wzros oczka. Na to niestety nic nie mozemy poradzic poniewaz to zalezy od or...
  • witam Mój syn 5 lat ma wadę wzroku w okularach +6 i 3,5(komputerowo +7,5 i +4.75) niedowidzenie oraz zez na lewym oczku. Mam pytanie czy w związku z jego wadą wzroku możemy starac się jakieś zasiłki chorobowe itp.
  • Witam, jestem mamą 5,5-letniego Bartusia, u którego okulista stwierdził niewielką nadwzroczność i niewielki astygmatyzm w prawym oku (lewe jest OK) i zaproponował zaklejanie zdrowego oka i założenie okularów 0,75 na prawe oko, rzeczywiście synek lewym okiem czyta nawet drugą linijkę od dołu (na planszy w gabinecie), a prawym okiem odczytuje linijki tak mniej więcej w połowie planszy, ale patrząc obojgiem oczu widzi dobrze czy możecie mi doradzić, czy mam posłuchać okulisty i prób...
  • Proszę o informacje, gdzie mozna zamowic twarda soczewke dla malego dziecka? Do tej pory zamwialismy u pani Prost, ale mam juz dosyc (wlasnie czekamy 3 tyg. na soczewke). Czy naprawde nikt inny w W- wie nie robi tych soczewek? Wlasciwie to chetnie pojade nawet do innego miasta w tej sprawie, wiec prosze dajcie znac. Duzo piszecie na tym forum o p. dr Bliskiej. Gdzie ona przyjmuje? Pozdrawiam
  • Zapomniałam spytać się o to okulisty, a bardzo mnie to ciekawi. Wiadomo - im wcześniej zaczniemy korygować wzrok okularami, tym większa szansa, że będzie lepiej. Ale dlaczego? Bo przecież jak nosi się okulary, to oko nie musi wysilać się , by dobrze widzieć. Ale z drugiej strony mózg dowiaduje się, że można lepiej widzieć i może się jakoś dostosowuje....Umiecie mi to jakoś wyjaśnić?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się