cewka moczowa

(16 wyników)
  • Witam. Piszę tutaj bo jestem kompletnie bezradna,nie wiem co robić a lekarze mnie kompletnie ignorują... Chodzi o moją córkę 6 letnią...jakiś czas temu dostała upławów,pediatra kazała nam podmywac ją w kaliku i rumianku,Dla mnie wydawało się że te''upławy'' są z cewki moczowej ale mnie wysmiali.potem córka dostała wysokiej temperatury,dołączyło pieczenie przy początku sikania,i podejrzewali u niej zakażenie układu moczowego,dotała antybiotyk prez 10 dni,w miedzy czasie zostały zrobione ...
  • Witam serdecznie, Ze względu na obustronny refluks u mojej 5-mc córeczki robiliśmy dzisiaj badania urodynamiczne, które wykazały wysokie ciśnienie śródpęcherzowe. Mamy zaleconą kalibrację cewki moczowej i jeżeli lekarz prowadzący uzna to zalecenie za słuszne to również cystoskopię. Po kalibracji Antosia ma dostawać Driptane. Czy możecie mi wytłumaczyć na czym polega to badanie. Jestem lekko przerażona, ponieważ wiem, iż wykonuje się je w narkozie. Będę wdzięczna za informacje i ...
  • Dziś wróciłam od pediatry z moim 1,5 miesięcznym synkiem - ma dwie dziurki w cewce moczowej. Czy któraś z Was drogie mamy przechodziła coś takiego ze swoim maleństwem, proszę napiszcie bo zwariuję zanim zgłoszę się do urologa dziecięcego.
  • Mój 9-letni syn ma zwężenie ujścia cewki moczowej. Lekarz proponuje plastykę cewki. Czy ma ktoś doświadczenia związane z tym zabiegiem? Czy zdarzają się po tym zrosty i trzeba ponownie poszerzać?
  • Dziewczyny! Czy ktoś ma córkę, która miała poszerzaną cewkę moczową? Moja 6 letnia Danusia musi mieć zrobiony ten zabieg. Miała wykonany CUM- cystouretrografię mikcyjną- wyniki były dobre, ale z urodymaniki wyszedł problem- niewspómierność zwieraczowo- rozwieraczowa. Lekarz mówił mi,że jest to wskazanie do tej kalibracji. Wiem mniej więcej,na czym to polega. Jednak chciałabym poznać opinię mam, których dzieci mają podobny problem. Danusia rzadko siusia, a jak już się wysiusia, t...
  • od jakiegoś tygodnia zauważyłam że mała ma zaczerwienione wejście do cewki moczowej robiłam posiew wyszła e.coli i enterococus poj kolonie,mocz ogólny dobry. Dziecko miało w miedzyczasie zapalenie gardła i dostało antybiotyk. Zrobiłam posiew na tym antybiotyku i wyszedł jałowy ale zaczerwienienie cały czas jest. Czym to smarować, bo ja smaruje clotrimazolem.I od czego to może być
  • Moja córcia ma zwężenie cewki moczowej i wskazana jest jej kalibracja. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie trzeba będzie zabieg powtórzyć, ponieważ za jednym razem nie da się aż tak poszezyć. Czy wasze dzieci miały kalibracje?? Jeśli tak to ile razy, żeby dała oczekiwane efekty i jak długo to trwało w czasie?? Robią szybko jedną po drugiej, czy trwa to dłużej??
  • Witam, jestem mamą 17 miesięcznego chłopca, u którego po wczorajszej cystografii stwierdzono refluks III stopnia. wcześniej czterokrotnie przechodził ZUM. Chciałam skorzystać z waszego doświadczenia i już na samo przywitanie zadać kilka pytań: 1. mój syn ma bardzo bolesnego siusiaka, gdzieś czytałam, że przy refluksie może występować bolesność cewki moczowej, czy według waszego doświadczenia można coś na to zaradzić? 2. polecacie podawanie dziecku żurawiny, w jakiej postaci, jakich i...
  • Witam. Moja 4,5 letnia corka moczy się w ciągu dnia. Moczenie to polega na niekontrolowanym popuszczaniu moczu. Kiedy w pytam się dlaczego ma mokre majtki mowi, że nie wiedziala że chce "siusiu". W badaniu USG stwierdzono poszerzone UKM-y. Z badania CUM stwierdzono zwężone ujście cewki moczowej. Urolog powiedzał, że jest za mała na wykonanie badania urodynamicznego i zapisał na kalibrację. Proszę o informację na czym polega te badanie i czy pomaga.
  • Mam sprzeczne opinie nefroga i urologa. Pierwsza pani doktor, uznany autorytet po obejrzeniu zdjęcia z cystografii powiedziała, że refluksu na pewno nie ma. Ale w wyniku cysto były jakieś wątpliwości radiologa, napisał "zastawka?" czyli nie był pewien i że konieczna konsultacja u urologa. Pani nefrolog twierdzi, że zastawka zawsze towarzyszy refluksowi, czyli jak nie ma refluksu, nie ma też zastawki. Ale w końcu poszliśmy do urologa, która natychmiast nakazała cystoskopię, bo twierdzi, ...
  • Napisali tak: Pole układu moczowego przesłonięte przez gazy jelitowe.Na wyk.zdj. nie stwierdza się odpływów wstecznych czynnych ani biernych.Pęcherz moczowy kształtny o gładkich zarysach.Cewka moczowa kształtna bez zmian. Powiedziano mi w szpitalu że jest ok ale ja mam jeszcze trochę wątpliwości bo podczas wykonywania zdjęć mały strasznie płakał w wysikiwał kroplówkę.No i zrobili zdjęcie tylko na jednym boku bo na drugim już się nie dało.No i czy te gazy nie zaburzyły zdjęcia?Z góry ...
  • Jestem Roxana. Dzisiaj odkryłam wasze forum. Chętnie podzielę się moimi zmaganiami z powracającymi ZUM. Pola skończyła 16 m-cy. Właśnie przechodzi 5 ZUM. Po pierwszym zapaleniu zrobiliśmy usg, które nie wykazało żadnych wad wrodzonych. Tylko raz miała E. Coli 10 do4, za każdym kolejnym razem posiew jest ujemny. Zapalenia przechodzi bezgorączkowo, gorzej śpi, je, jest bardziej marudna. Na pieluszce kilkakrotnie zauważam zielonkawą wydzielinę. Po ukończeniu roczku lekarz nefrolog za...
  • po cystografi cieszyłam się że nie ma refluksu i że wszystko jest ok. ale okazało się że jest zwężenie cewki moczowej i konieczna jest kalibracja, bo zalega mocz i mnożą się bakterie, ale to dopiero za 4 miesiące jak dziecko skończy rok. Jak to usłyszałam to mnie zcieło z nóg w zasadzie to jeszcze do teraz nie moge o niczym innym myślec. Mam zatem pytanie czy ktoś miał robioną kalibrację i jak to wszystko wygląda. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam Ania.
  • Jest to badanie USG dróg moczowych z użyciem środka kontrastującego. Może ktoś o nim słyszał lub je robił? Z badań wynika, że jej wiarygodność, w stosunku do cystografii, jest podobna. ameliam1
  • jak to badanie sie przeprowadza u dziecka?syn ma 12 lat i moczy sie w nocy doktor cos wspominał o tym badaniu jakos nie moge sobie tego wyobrazić zeby mój syn dał sobie coś włozyc do cewki moczowej bo to chyba na tym polega ,cztery lata temu przeszedł operacje serca i ma nie miłych wspomnien po cewniku .Pozdrawim.
  • Witajcie, na początku kwietnia mój prawie roczny synek miał kilkudniową wysoką gorączkę, dochodzącą do 40 stopni. Badanie ogólne moczu wykazało dużą ilość leukocutów w moczu, posiew z kolei E. Coli, miano 10 do 5. Dostaliśmy Zinnat, a następnie przez tydzień braliśmy Furaginę. Kilka dni temu znowu zrobiłam badanie ogólne i posiew i wyniki mnie zaskoczyły. Doradźcie proszę, o co tu chodzi? Badanie ogólne ok; Leukocyty 1-2 w polu widzenia, za to z posiewu wyszło Pseudomonas aerugin...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się