Forum Nauka i edukacja DOKTORANCI
ZMIEŃ
      doktorat

doktorat

(451 wyników)
    • witam, potrzebuję opinii co do takiej kwestii. Otóż piszę doktorat i równolegle inna osoba kompletuje dorobek do habilitacji z tego samego tematu. Jest to temat pod który ja się podpięłam zaczynając studia doktoranckie. Ostatnio zostałam poinformowana, że do habilitacji ta osoba potrzebuje większości udziałowej przygotowanych publikacji (ok 80%), co deklaruje przed komisją habilitacyjną. U nas panuje zasada wieloautorowosci artykułów. Powiedziała mi ta osoba, że mi do doktoratu liczą się ja...
    • Witam, Zacznijmy od tego, że jestem w kropce i trochę waham się nad tytułowym tytułem. Kilka dni temu dostałem propozycję robienia doktoratu w dziedzinie przetwarzania obrazów w USA. Projekt przy którym miałbym pisać pracę jest bardzo ciekawy. Jedyne co mnie powstrzymuje to zarobki. Zaproponowano mi 1000-1500$ w zależności od wyników ze studiów i testów (trzeba zdać TOEFL i GRE). Zaraz po studiach również miałem propozycję pisania doktoratu, ale w Polsce, gdzie perspektywy są gorsze i zarobk...
    • jestem mamą rocznego synka i jednocześnie w 5tym m-cu ciąży. Do grudnia 2010 pracowałam jako manager w dużej korporacji ale ze względu na dużą odległość od domu, zrezygnowałam z pracy, nie poszłam na wychowawczy bo chciałam dalej pracować, ale jeszcze w styczniu maleństwo się poczęło, więc jestem teraz bezrobotną mamą w ciąży bez prawa do świadczeń itp. Ehh... Nie jestem typem kury domowej, jak nie działam to odbija się to na mnie i całej rodzinie (pracowałam po 12-14h dziennie). Czuję się ś...
    • Przewertowałam całą ustawę (pobieżnie), artykuły w prasie i o nowych zasadach habilitacji juz wiem - a co z doktoratami? Wszędzie w nagłówkach pisze się o zmianach w usyskiwaniu stopnia doktora, ale nikt nic nie konkretyzuje. Czy ktoś ma informacje na ten temat? Jestem doktorantką z wolnej stopy i dotychczas musiałam zdać egzamin z języka, przedmiotu dodatkowego i obronić pracę. A teraz?
    • W nadchodzącym roku akademickim planuję rozpoczęcie pisania doktoratu (studia stacjonarne) i jednocześnie podjęcie drugiego kierunku studiów (stacjonarne, I stopnia). Chciałam się Was poradzić, jak Wy to widzicie? Zastanawiam się, czy to jest czasowo wykonalne? Obie dyscypliny to nauki filologiczne. Przewiduję, że merytorycznie sobie poradzę, ale trochę zmartwiły mnie informacje o obowiązkowym uczestnictwie w każdych zajęciach (praktycznie można to ominąć, ale z drugiej strony nie chcę sobie ...
    • zaproponowano mi kontynuowanie studiów po magisterce -> doktorat. z tego, co zauważyłem i o czym mi powiedziano, są dwie formy studiów: 1. płatne studia i bycie "wolnym strzelcem" po studiach (brak przypisania do uczelni?) 2. bezpłatne studia i dodatkowe "wyrabianie" godzin na uczelni, w ramach dydaktyki. Czy ktoś już spotkał się może z takimi formami studiów doktoranckich i mógłby mi dodatkowo przybliżyć różnice między nimi? Jakie są zalety/wady każdego z tych systemów?
    • Witam, jestem studentem 5 roku, zaczynam zastanawiać się nad studiami doktoranckimi. Interesują mnie światowe metropolie i tym tematem chciałbym się zająć. Czy uważacie że taki temat jest właściwy i wystarczający aby rozpocząć badania? Problem w tym, że nie mam żadnych naukowych osiągnięć, nie brałem udziału w konferencjach, nie mam żadnych publikacji, z udziałem w życiu studenckim też marnie. Kiedy czytam wymogi jakie należy spełnić aby ubiegać się o miejsce na studiach dokt...
    • W tym roku zdobede tytul mgr po kierunku TiR, jako kolejny etap mojej edukacji planuje doktorat i wlasnie w tym zakresie mam kilka pytan. Mianowicie w czasie trwania studiow aby pozwolic sobie na takowe musialem pracowac, co z kolei przelozylo sie na dosc niska srednia. Czy wszystkie uczelnie wymagaja sredniej z toku studiow na poziomie przynajmniej 4.0 ? Czy jest to jakos do przeskoczenia ? Ewentualnie, na ktore z uczelni w poludniowo-wschodniej Polsce mam szanse aplikowac z niska sr...
    • Moze ktos z Forumowiczow ma jakies świeższe wiadomosci jesli chodzi o jezyk obcy na doktoracie. Slyszalam ostatnio ze ministerstwo ma wprowadzic teraz certyfikacje. Czyli zeby miec doktorat trzeba bedzie legitymowac sie certyfikatem z jakiegos jezyka. Czy to prawda? Moze to zamknac droge ludziom zdolnym a nie majacym predyspozycji do nauki jezyka obcego.Dzieki za wypowiedzi. Nordynka
    • Witam, w ubiegłym roku rozpoczęłam stacjonarne studia doktoranckie. Zaliczyłam I rok, teraz jestem na drugim- i już wiem, że będzie problem z zaliczeniem, bo nie uczestniczę w zajęciach - nie mam takiej mozliwości, praca zawodowa nie daje mi niestety takiej możliwosci. Nie moge sobie pozwolic na komfort studiowania i nie pracowania- pracy tez nie chcę zmieniac, bo jednak w zawodzie i jestem z niej zadowolona. Ale doktoratu tez mi żal:-( Już wiem, że eksternistycznie wszystkiego...
    • Dostałam propozycję pracy jako pracownik naukowo-dydaktyczny na uczelni innej niż ta, na której dorobiłam się mgr. Warunek to zrobienie doktoratu na macierzystej uczelni. Sprawę muszę dogadać po okresie urlopowym, tymczasem zastanawiam się czy muszę przechodzić przez proces rekrutacji na studia dr na "magisterskiej" uczelni, żeby móc na niej robić doktorat jako pracownik naukowo-dydaktyczny innej uczelni?
    • Żeby zacząć studia doktoranckie powinnam pracować w danej dziedzinie? Muszę pracować? Pomyślałam sobie, że siedząc teraz z maleństwem w domu mogłabym sobie zacząć (nazywam to "podnoszeniem kwalifikacji"-już podyplomówkę zrobiłam:))...
    • Witam. mam pytanie czy mozna robić doktorat z historii, jesli ktos jej z niej wyjątkowo mocny, ale nie studiując jej wczesniej, a mając magisterkę np. z kulturoznawstwa czyli w miarę pokrewnej dziedziny czy jest to zaś niemożliwe??? Na jakich zasadach się odbywa cały proces jeśli jest to mozliwe w takim przypadku? Są jakieś różnice do nadrobienia (w tym wypadku cała istoria?)? Byłbym wdzieczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
    • Czy osoba, która ukończyła administrację, 2 lata pracowała w urzędzie nie mając kontaktu z uczelnią ma szanse zrobić doktorat? Oczywiście mówię o studiach płatnych z w/w dziedziny. Czy jest to realne??? Jak by to wyglądało z praktycznego punktu widzenia. Liczę na konkretne odpowiedzi. Dużo szukałam na forum ale nie wiele znalazłam. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi.
    • moglibyście mnie oświecić, jak to jest w polsce z pisaniem doktoratu na innym kierunku, niż się studiowało? chodzi mi o przeswiczowanie się z humanistyki na nauki społeczne. z tym, że na humanistyce pisałam pracę mgr. na temat związany z naukami społ. i trochę też ich studiowałam (kilkanaście przedmiotów) w ramach zajęć dodatkowych. są jakieś odgórne regulacje, czy to zależy od tego, czy uda mi się znaleźć promotora?
    • Witam! Może ktos z was spotkał się z czyms co mi troche utrudnia otwarcie przewodu doktorskiego. Mianowicie opisze swoja sytuację. Robie doktorat na uniersytecie, po skonczeniu studiów zdawalam na dzienne doktoranckie ale niestety sie nie udalo- trudno.Znalazłam wiec promotora, ustalilismy temat, rodzaj badań itd i brniemy dalej. Badania mam właściwie skonczone. Teraz promotor powiedzial ze mozemy otwierac przewód zdawac egzaminy i konczyc te impreze. Podobno jednak jest taki przepis ze ...
    • Z jednego kierunku mam licencjat z drugiego niedługo będę bronić pracę magisterską. Mój promotor powiedział mi że mogę pisać doktorat z ktorego chcę.. Czy to prawda czy ktoś wie coś pewnego??
    • Witam, Jestem studentką studiów magisterskich.Chciałabym prosić o wyjaśnienie kilku kwestii. W jaki sposób odbywają się studia doktoranckie na studiach dziennych?Czy finansowo studia na III stopniu są bardziej obciążające niż studia na I czy II stopniu? Czy Waszym zdaniem warto podejmować studia doktoranckie w systemie stacjonarnym? Byłabym wdzięczna za wszelkie odniesienie się do studiów doktoranckich na wydziale pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim (czy ciężko zostać przyj...
    • jak jest z tym egzaminem przed obroną?czy jest na wysokim poziomie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się