doktorat

(17 wyników)
  • w życiu zawodowym pozaakademickim? Tak mi powiedział prezes jednej z firm. Twierdzi, że dr nie daje praktycznej wiedzy, ktora moznaby wykorzystac w przemyśle. Co o tym myślicie? Mowil mi tez ze na uczelni pracuja sami ludzie, ktorzy do niczego się nie nadają (ofiary) i żyją tylko na koszt panstwa, zarabiajac o wiele za duzo w stosunku do ich przydatnosci, wiedzy i umiejętności i ze w zadnej firmie w tym kraju nie zarobiliby najnizszej krajowej za takie nicrobienie.
  • Zauważyłam że w Polsce strasznie trudno znalezc prace wpisując w cv uzyskany stopien doktora. Nie wiem jak Wy ale ja mam straszne problemy ze znalezieniem pracy a na uniwerku niestety nie ma szans zostac bez pleców..... Jestem załamana i coraz częściej myśle ze były to stracone 4 lata. Póki co jestem bezrobotnym doktorem nauk technicznych szukającym pracy od 6 miesiecy - jak dotad bez pozytywnych rezultatów :(. Mam nadzieje że takich osób jak ja jest w miarę mało. Pozdrawiam wszystkich nau...
  • Minął już rok od obrony, a ja wciąż nie zrobiłem nic by opublikować owoc mojej 5 letniej, mozolnej pracy. Pracuje jako asystent od obrony na renomowanej, pańtwowej uczelni, szef nie bardzo kwapi się z pomocą by publikować pracę przy wsparciu Instytutu. Zamierzam wysyłac doktorat do różnych wydawnictw? Też tak robiliście, robicie? Wysyłacie cały tekst czy tzw. spis treści i wstęp. Dzięki za wszelkie rady w tym temacie!
  • Witam, Jakie są możliwości po doktoracie z historii?Oprócz uczelni, rzecz jasna ;) pzdr
  • Czy zrobienie doktoratu pomogło Wam w pracy zawodowej? Czy otworzyły się dotąd zamknięte drzwi? A może wręcz przeciwnie - tytuł do niczego się Wam nie przydał i żałujecie, że poświęciliście czas na pracę naukową kosztem innych zajęć.
  • Habilitacja zaraz po doktoracie to zart chyba. Najpierw pojezdz do roznych osrodkow naukowych, zobacz, sproboj nowych rzeczy to bedziesz mial jakies pojecie. Potem stworz cos oryginalnego. A w Polsce od razu byle odwalic jakies barachlo i habilitacja sie nalezy i pieniadze od nas wszystkich i status spoleczny.
  • mam takie pytanie- jak to jest u Was, pracujących na uczelnich czy instytutach naukowych, czy są wypracowane jasne zasady awansu naukowego? Tzn. czy robiąc doktorat, wiesz, jakie musisz spełniać kryteria, aby w określonym czasie przejść z etatu asystenta na adiunkta? U nas wszystko zależy od widzimisię kierowników zakładów i katedr- jak chcą, to napiszą prośbę do rektora i ogłoszenie konkursu na adiunkta, a jak nie (tak jest zazwyczaj), to możesz sobie lata całe kwitnąć jako asys...
  • No jak to, obijanie sie w rodzaju placka na karaibach z tequila w reku czy ryjemy w labach/bibliotekach by miec "dorobek", cokolwiek przez to rozumiec? Jak wygladaja wakacje typowego doktora? ;)
  • Hej może ktoś mi poradzi jak się odniesc do recenzji na obronie dotoratu? Obie pozytywne, ale wyłapują sporo błędów - redakcyjnych, merytorycznych. Nawet dotyczą niektórych punktów konstrukcji i założen samej pracy. No i obie są na 5-6 stron. Czy to zawsze tak wygląda. Z jednej strony sie ciesze ze recenzenci to wszystko wyłapali ale z drugiej strony - jak ja się z tego wytłumaczę i obronię. Czy takie długie recenzje są czytane na obronie?
  • Do założenia tego wątku zainspirowały mnie niektóre wypowiedzi w temacie o poszukiwaniu pracy. Zastanawiam się, jak niską samoocenę musi mieć osoba, która poważnie myśli o zatajeniu posiadania stopnia naukowego w CV czy w rozmowach z ludźmi, np. potencjalnymi pracodawcami. Trochę przypomina mi to sytuację, gdy młody człowiek chowa do szuflady dyplom licencjata/magistra i idzie do pracy fizycznej. Jaki jest sens męczyć się latami po to, żeby dorobić się jedynie ciężkiej frustracj...
  • Hej. Wszyscy ciulamy punkciki do dorobku. Stad pytanie - przy habilitacji bierze sie caly dorobek czy tylko od momentu uzyskania stopnia dr?
  • Czytam, czytam i coraz bardziej się martwię czy ten mój doktorat to aby na pewno dobry pomysł? Byłam przekonana, że mając tytuł naukowy będzie mi łatweij znaleźć pracę-nie mam wielkich ambicji-chcę byc nauczycielem-bo to moje powołanie:), a widzę, że dr przed nazwiskiem często dykwalifikuje w przedbiegach...Czy rzeczywiście tak trudno znaleźć pracę z doktoratem?
  • ktos wie z praktyki jak to wyglada, przeczytalam co jest dostepne na internecie, kraj w ktorym robie doktorat nie ma umowy z polska wiec musze chyba to zrobic, i wlasnie, czy musze? czy tylko gdy chce pracowac w szkolnictwie? czy do przemyslu tez musze? generalnie jestem zla, jakos predzej o ty nie myslalam/wiedzialam, teraz sie dowiedzialam gdy kumplowi po tym samym uniwerku odmowili awansu na adiunkta bo wlasnie nie ma nostryfikowanego dyplomu ps. studiuje w portugalii, jestesmy w unii i...
  • powiedzcie szczerze, czy warto starać sie o przyjęcie na studia doktoranckie na kierunku humanistycznym. odkąd czytam komentarze na forach dla doktorantów, to zaczęłam sie zastanawiać, czy nie będą to zmarnowane 4 lata... jak faktycznie jest z pracą po obronieniu tytułu, itp. w tym roku bronię mgr i zastanawiam się co dalej. doradźcie, plss pozdrowionka
  • Z ciekawości zapytam, jak długo trwało, aż ustaliliście sobie temat habilitacji? Ja niby mam przed sobą mnóstwo czasu, bo obrona doktoratu dopiero na jesieni. Ale właśnie przy doktoracie przez dwa lata szukałam właściwego tematu (albo raczej doprecyzowywałam wariant ostateczny) i do dziś mam poczucie, że te dwa lata były, w pewnym sensie, stracone - to, co przez ten czas przeczytałam, i tak musiałam czytać potem ponownie, bo pod innym kątem... Wolałabym nie powtarzać tego samego przy ha...
  • Mam takie 2 pytania, ktore mnie nurtuja. po 1. jakie ma pensum i pensje swiezo upieczony doktor, ktory przychodzi na uczelnie "z ulicy". po 2. czemu niektorzy, o ktorych pytam w punkcie 1 dostaja adiunkta z marszu, a inni musza na to pracowac 2-3 lata (tak uslyszalem). PS. Jak ktos ma link do aktualnej tabeli stawek za etat, nadgodziny etc to bylbym niezmiernie wdzieczny.
  • Od kilku lat istnieje forum DOKTORANCI. W ciągu prawie czterech lat od założenia ówcześni doktoranci stali się doktorami, być może niektórzy nawet habilitowanymi. Stare forum stało się dla nich nieprzydatne, stąd pomysł spotkania w nowym miejscu, gdzie będzie można wymienić się informacjami czy podyskutować. Mam nadzieję, że i ten pomysł się spodoba i uznacie forum za miejsce warte spotkań przy kawie :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się