doktorat

(5 wyników)
  • Witam wszystkich! Mam krotkie i tresciwe pytanie odnosnie kwestii doktoratu w NIemczech...nie chodzi mi tu o podawanie regulaminow ale o doswiadczenia "zyciowe" ludzi ktorzy go moze robili albo sa moze w trakcie... Sziedze teraz w Niemczech pracujac co prawda jescze jako student ale juz na wylocie...i niedawno mi taka mysl przaszla do glowy... Czy doktorant w Niemczech ma takie same prawa jak zwykly student?? chodzi mi w tym momencie o pozwolenie na prace... no bo przeciez trze...
  • Jak możnaby było przetłumaczyć to na język niemiecki??? Istnieje w ogóle coś takiego w Niemczech??? Danke im Voraus :)
  • Witajcie! Proszę, podajcie mi typowe wyrażenia w jęz. niemieckim, dotyczące samego przebiegu doktoratu (otwarcie przewodu, zamknięcie, obrona jest o godz....., powołanie recenzentów, wybranie promotora, przyjęcie recenzji, prezentacja tez doktoratu......itd). Czy zwrot ".....wykonana w poradni..." będzie brzmiał: ausgefuehrt in der Beratungsstelle? Pozdrawiam! Mała
  • Proszę napiszcie jak mam napisać przed nazwiskiem skrót od lekarz.( juz nie używa się lek. med.w Polsce ) Nie wiem czy moze być Dr u nas to oznacza kogos kto posiada doktorat i stopień naukowy, chociaż tak też zwyczajowo mowi sie do lekarza.Ale ja potrzebuje skrót dla zwyczajnego lekarza bez tytułów.Co oznacza dokładnie MUDr ( lekarz z doktoratem?)Dzięki
  • Poszukuję ludzi, którzy są studetami Universitaet Potsdam, ew. tych, którzy ubiegali sie o miejsce na tej wlasnie uczelni. W przyszlym roku chcialabym zlozyc podanie wlasnie tam, wiem jednak, ze Polce z polska matura ciezko jest przedrzec sie przez wsystkie formalnosci. Czy ktos moglby podzielic sie nawet najdrobniejszym doswiadczeniem jesli chodzi o ww. uczelnie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się