funduszy

(220 wyników)
  • Znacie jakiś darmowy program do funduszy który umożliwia założenie kilku portfeli z funduszami i śledzenie ich zmian w czasie?
  • Witam! Poszukuję IKE, gdzie byłoby do wyboru coś więcej ponad standardowe fundusze akcji bądź Obligacji plus ew. stabilnego wzrostu (szaleństwo). Np. małe i średnie spółki, jakieś fundusze zagraniczne. No i żeby można było w miarę swobodnie zmieniać skład portfela bez jakichś horrendalnych prowizji itd. Jak dotąd znalazłem tylko Union Investment, ale na stronie jest mało szczegółów i nie wiadomo jak można zmieniać skład portfela (ile razy), jakie są opłaty itd. Może więc znacie coś...
  • Chciałam przerzucić moje oszczędności z konta na lokatę, ale znajomi zaczęli mieszać mi w głowie i namawiać na fundusze. Jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie inwestowałam w coś takiego, za bardzo boję się że stracę. Tak więc jeśli miałabym wybrać fundusz to jakiś z dużym bezpieczeństwem, akcyjne nie wchodzą w grę. I zastanawia mnie teraz co się bardziej opłaca wybrać - lokatę z niewielkim acz zagwarantowanym % czy jednak jakiś z bezpiecznych funduszy? przyznam że nie do końca widzę różnicę...
  • IPOPEMA m-INDEKS FIO to pierwszy w Polsce akcyjny fundusz indeksowy dostępny bez opłat dystrybucyjnych na platformie mBanku. Fundusz daje możliwość inwestowania w koszyk spółek notowanych na GPW wchodzących w skład indeksu mWIG40. Istotą funduszu indeksowego jest możliwie najwierniejsze odzwierciedlenie w portfelu inwestycyjnym składu indeksu. Zarządzający funduszem dba o korelację stóp zwrotu z indeksem giełdowym, który obiektywnie wskazuje jakie akcje, kiedy i w jakiej wartości powinny wejś...
  • czy wiecie coś o funduszu timingowym? Zaproponowano mi ten nowy instrument, ale zupełnie o nim nic nie wiem.....
  • mamy po 30 lat, szukamy ubezpieczenia na zycie jako zabezpieczenia dla rodziny,moze byc z funduszem kapitalowym, aqent majacy w ofercie kilkoro ubezpieczycieli polecal Amplico Life ze wzqledu na qwarancje oplacania skladki po ewentulanej niezdolnosci,uszczerbku na zdrowiu. Czy ktos z Was moze ma taki produkt? poleca ? a moze inna firma?
  • Witam chciałem zaczac inwestowac w fundusze myslalem o Unimaxakcje Legg mason akcji i uniakcje Euro 2012 i wrzucac mniej wiecej na nie przez okres conajmniej 10 lat po 300-500 zł miesiecznie i w razie gorszych wynikow przezucac je na jakies bardzien stabilne np pieniezne. PRosze o jakies komentarze i rady . Dopiero zaczynam inwestowanie (zaczynam od funduszy) i kazda cenna uwaga sie przyda. Pozdrawiam
  • Witam, W sieci natrafiłem na ofertę funduszy Noble Funds połączoną z lokatą 9% Zastanawiam się czy warto, nie znam się za bardzo na funduszach, a lokata wygląda ciekawie. Proszę o radę, czy warto w to wejść ?
  • witam! pisze wlasnie prace magisterska o efektywnosci funduszy i utknelam na benchmarku. cyz ktos moglby mi podpowiedziec jak zrobic benchmark np 50%wig 50% srednia rentownosc bonow???notowania wigu sa dzienne, a rentownosc bonow jest jak wiadomo dana dla przetargow.jak to wszystko polaczyc zeby dostac taki benchmark 50/50 dla danych okresów 1M, 3M itd??? Bede wdzieczna za kazda pomoc Pozdrawiam!
  • proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów. Czy ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (oefrta Compensy) to dobry początek oszczędzania dla dzieciaczków? Jestem z tych, co wierzą, że długoetrminowe (ok. 20 letnie) ładowanie kasy w fundusze akcyjne przyniesie zysk, pytanie tylko, który z funduszy na rynku jest najlepszy? Nie potrafię się w tym odnaleźć. Na pewno muszę wpłacać regularnie (miesięcznie), kwota do 200 zł, przez okres do 20 lat. I tu moje pyta...
  • Inwestowanie alternatywne-fundusze hedge Fundusze hedge są jednym z najbardziej rozwijających się segmentów na rynku inwestycji alternatywnych.Ich powstanie datuje się na lata pięćdziesiąte.W 1949 roku Alfred Winslon Jones-socjolog z wykształcenia wpadł na pomysł aby zarabiać niezależnie od panującej koniunktury na giełdzie.Zebrał grupę inwestorów ,która powierzyła mu swój kapitał.Również sam Jones zainwestował swoje środki pieniężne i zaproponował pobranie prowizji dopiero po osiąg...
  • Cześć. Mam 9-letnią córkę i pomyślałem, że może by jej wpłacać jakąś kasę na fundusz (lub coś w ten deseń, nie orientuję się) aby w wieku ~20 lat miała na semestr studiów na Harwardzie ;-D A tak serio - może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak to działa? Załóżmy, że mogę na ren cel przeznaczyć 250 PLN miesięcznie. Jak zacząć, czy w trakcie trwania odkładania mogę coś zmieniać, czy wiążę się na jakiś okres? Co dzieje się z kasą w tym czasie? Ile będzie do dyspozycji kasy np...
  • Nie znam się na tym w ogóle,ale uległem namowom Pana w Kredyt Banku.Wpłaciłem wszystko czyli 30 000pln na fundusz "KBC Index Nieruchomości II FIZ" + prowizja 2,8%i widzę że już mam w plecy 5,84 PLN na każdej stówce,nie licząc prowizji. Ten Pan mnie zapewniał że fundusz daje gwarancję zwrotu całej kwoty w przypadku straty czyli spadku wartości.Czy to prawda-co powinienem zrobić?
  • Czytałem ostatnio opinię jednego znanego eksperta,który zalecał skracanie pozycji w tych funduszach,bo małe i średnie spółki nie powrócą juz do poprzednich wycen.Otóż ja mam odmienne zdanie.Uważam,że cały wzrost gospodarczy zawdzięczamy głównie małym firmom,które później stają się średnimi i dużymi spółkami.Tak jest w całej Europie,a Polska nie jest wyjątkiem.Pomimo dużej przeceny tych spółek uważam,że w tych firmach jest potencjał.Czy warto w nie inwestować ,każdy musi sobie sam odpowi...
  • We wrzesniu zmarl mój tata. Mama oraz tata mieli swoje polisy na życie w PZU.Po śmierci i pogrzebie taty pojaiwłyśmy sie z mamą w PZU w celu złozenia dokumentów do wypłaty świadczenia. Z obu polis mama miala miec wypłacone 13tys.zł(jedna polisa 6tys., druga 7tys. ). Pan z obsługi oświadzcyl,ze takiej kwoty mamie nie wypłaca od razu, tylko Warszawa to musi zatwierdzic i trwa to do 30 dni. W zwiazku z ty,zeby mama nie była stratna zaproponowal otwarcie funduszu na te 30 dni. Wiado...
  • taka zabawa - podam pare informacji, w stylu w jaki sposób prezentują to TFI (albo sprzedawcy) - spróbujcie odpowiedziec - kupilibyscie czy nie (zwlaszcza w "nastroju" sprzed kilku tygodni) W ciagu ostatnich 12 miesiecy fundusz zarobil 72 % ten rok to 42.41 proc. Fundusz istnieje 4 rok i sredniorocznie zarabia 11.6 proc.
  • Czy można pokonać fundusz budując samemu portfel akcji?W czasie hossy jest to z pewnością ułatwione.Wtedy wszystko rośnie w jakimś czasie.Czy takie zadanie jest wykonalne dla przeciętnego inwestora?Przeglądając różne fora odnosze wrażenie,że spora część nie dorównuje wynikami funduszom.Więc co ich tak ciągnie do inwestowania bezpośrednio na giełdzie?Czy tylko adrenalina? Co o tym sądzicie?
  • witam, w czerwcu tego roku za namowa pani z PKO załozyliśmy z mężem naszemu 2 letniemu synkowi fundusz stabilnego wzrostu. Wpłaciliśmy 5 tysięcy i co miesiąc wplacamy po 200 zl.to ma byc inwestycja długoterminowa ok 20 lat albo i wiecej. ale sledzac sytuacje na gieldzie zastanawiamy sie czy to ma wogole sens.maz w poniedzialek cche wypalcic te pieniadze i wplacic na jakas dobra lokate, wyplacajac w tym momencie niewiele bysmy stracili ale przynajmniej spali spokojnie. Bardzo pro...
  • Surowcowa twarz Europy Środkowowschodniej 26.06.2007 Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na surowce naturalne rośnie wartość spółek, które je wydobywają. Europa Środkowowschodnia jest zapleczem surowcowym światowej gospodarki a dzięki funduszom inwestycyjnym również w Polsce można inwestować w akcje takich gigantów jak np. Gazprom. Dlaczego surowce? Surowce to klasa aktywów odmienna od akcji, obligacji czy walut. Na ceny surowców decydujący wpływ mają (obok bieżącej równowagi pomię...
  • Nie wiem ktora opcja obrac, czy wymieniana w tytule czy fundusz inwestujacy na rynkach takich jak bulgaria, rumunia etc oferowany przez wbk. Mam do inwestycji ok 100tys. A moze na pol...?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się