gminy

(12 wyniki)
  • Mam pytanie do osób, ktore zajmuja sie opracowywaniem i aktualizacja takich dokumentów w urzedach. 1.Czy Waszym zdaniem taki dokument powinien powstawac przy udziale spolecznosci loklanej? 2. Czy u Was w gminach jest on wogóle wykorzystywany i jego zapisy sa wiązące dla uchwalania budzetów, WPI itp., czy moze poprostu lezy na polce i nikt nie ma pojecia (oprocz osob odpowiedzialnych za jego powstanie) co w nim jest. nurtuje mnie ta kwestia w zwiazku z tym co poznalam w teorii a p...
  • Kochani! Słyszałam, że wspólnota mieszkaniowa, która zainwestuje w elewację budynku (kamienicy) znajdującej się w centrum małego miasteczka, może uzyskać dofinansowanie z Unii - częściowy zwrot kosztów remontu. Stąd pytania: 1) jakiego rodzaju są to fundusze, jakie jednostki organizacyjne zajmują się tym? Dzwoniłam do gminy ale oni oczywiście nic nie wiedzą. 2) Jaki procent takiej dotacji można uzyskać? Budynek nie jest objęty kuratelą konserwatora zabytków. Podpowiedzcie!
  • Jeśli do celów analizy finansowej przyjmę cenę "akceptowalną społecznie" (bo ta wyliczona zgodnie z zasadą "zanieczyszczający płaci" jest wyższa) to w rachunku zysków i strat otrzymujemy stratę w wysokości tej niepokrytej części amortyzacji. Jak się do tego odnieść? Jak to zinterpretować? Jakie są wasze zdania? Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • Witam! Moze znacie jakies programy ktore sa adresowane specjalnie dla przedszkoli na pomoce naukowe, zabawki, nauke jezykow badz rytmike. Jesli nie specjalnie dla przedszkoli to pod co mozna by cos takiego "podczepic". Pozdrawiam
  • Radny PiS woli szambo niż kanalizację z UE Radni Kowar głosuja przeciw karkonoskiemu systemowi wodociągów. W czerwonym swetrze radny PiS Bartłomiej Zakrzewski Maciej Nowaczyk, Wrocław 28-02-2006, ostatnia aktualizacja 27-02-2006 20:48 Radny PiS z Kowar zablokował jedną z największych ekologicznych inwestycji w Polsce. Przepadnie 200 mln zł unijnej dotacji, za które cztery karkonoskie gminy miały mieć wodociągi i kanalizację Miały je wybudować wspólnie Kowary, Szklarska Por...
  • leader+(7)

Witam! mam pytanie w sprawie Leadera. Czy moze ktos z zagladajacych na forum jest zaagazowany w tworzenie LGD? interesuje mnie kwestia finansowania LGD w II schemacie. Czy macie juz jakies rozwiazania tej kwestii? czy w Waszym przypadku gminy beda przekazywaly pieniadze, czy właczyły sie moze banki?
  • mam pytanko, nie bardzo znam się na funduszach dla podmiotów prywatnych: MŚP a takze osoby fizyczne. podobno mozna dostac dofinansowanie na budowe przydomowej oczyszczalni ścieków oraz generatory prądu - odnawialne źródła energii do ogrzewania domu. Wiecie o czymś takim? Czy wniosek moze złozyc jedna osoba czy tez musi się o takie rzeczy postarac cała gmina - lub jakas wspólnota miewszkańców? Szukałam na stronach Eko-Funduszu i są tam jakieś konkursy ale to chodzi chyba o jakieś ...
  • Po krótce przedstawię problem: Parafia rzymskokatolicka jest właścicielem dwóch kościołów: "nowego" z 1929 r oraz "starego" kościółka z XVII wieku. W "starym" kościółku od czasu wybudowania "nowego" nie prowadzi się działalności liturgicznej. Dlatego jest bardzo zaniedbany. Znajdują się tam unikatowe freski, jednak ich obecny stan jest - łagodnie mówiąc - opłakany. Obecnie jest przeprowadzany remont kościoła "nowego" (uszkodzonego m.in. z powodu szkód górniczych), dlatego też wsz...
  • Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat wyksztalcenia jkie powinny posiadac osoby zajmujace sie funduszami strukt. np. w gminach. czy lepiej aby to byly osoby po uczelniach ekonomicznych czy rownie dobrze humanisci?
  • wiadomosci.onet.pl/1445795,11,item.html Wojewoda będzie miał prawo weta wobec tych inwestycji samorządowych, w których wykryje nieprawidłowości. Tak zdecydował ostatecznie Sejm w głosowaniu nad poprawkami Senatu do ustawy o rozwoju regionalnym. Taki zapis w trakcie prac sejmowych wprowadzili posłowie PiS. Senat wnioskował o jego wykreślenie, posłowie jednak odrzucili stanowisko drugiej izby. Według samorządowców i opozycji przyznanie wojewodzie prawa weta wobec inwestycji samorządow...
  • Witam, Rozpocząłem niedawno pracę w UM w Śląskim miasteczku. Zrobiłem podyplomówke z funduszy unijnych wiec z teorią jestem jako tako obeznany, gorzej ze znajomościa rynku. Planujemy m.in złożenie wniosków na termomodernizację szkoły i budowę basenu, myslimy tez o złożeniu zamówiena na plan rozwoju lokalnego i program rewitalizacji (nie musze chyba dodawac, że wcześniej nie robiono u nas w zasadzie nic). Powiedzcie, jak wyglądaja koszty dobrego sw, LPR czy PRL - dostajemy mase ofert,...
  • Od czego ma zacząć gmina, która jeszcze do programu nie przystępowała?Gdzie szukać wiadomości na ten temat?Jakie umiejętności powinien posiadać pracownik mający zająć się PROW?Czy są potrzebne specjalne szkolenia?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się