Forum Zdrowie Służba zdrowia
ZMIEŃ
      stomatologia

stomatologia

(6 wyników)
    • Może nie powinnam tutaj o tym pisać, ale.. Czy uważacie stomatologów za prawdziwych lekarzy? Na Uniwersytetach/Akademiach Medycznych od studentów lekarskiego często słyszy się nieprzyjemne komentarze na temat studentów lek-dent. Już pomijam fakt, że wielu lekaryz często wyraża się pogardliwie o stomatologach, że to nie lekarze, a bardziej rzemieślnicy. Na innym forum pewna osoba napisała, że jej znajomy po nefrologii uważa, że dentysta nie jest lekarzem, że ma najmniej nauki, i ogranicz...
    • Witam wszystkich, W związku z tym, że niedługo czeka mnie wybór kierunku studiów od jakiegoś czasu zadaje sobie pytanie: Lek czy stoma? Wiele osób mówi, że jak medycyna ty tylko stomatologia, ale ja sie zastanawiam czy nie będę żałował, że nie poszedłem na lek. Mam do Was prośbę czy moglibyście napisac czy nie żałujecie, że wybraliście lek/stomę. Czy dzisiaj podjelibyście tą samą dezycje? Jaka jest Wasza sytuacja? czy udało się Wam zrobic wymarzone specki? I wogóle piszcie...
    • Czy po usunięciu zęba trzonowego u osoby dorosłej (po zagojeniu rany) ma prawo zostać ostry odłam kostny tuż pod powierzchnią dziąsła, czy też jest to błąd w sztuce?
    • Zastanawiam się w czym tkwi tajemnica tak wysokich cen za usługę dentystyczną w prywatnych gabinetach? Ok koszty, materiały,wykształcenie - trzeba się cenić - ale to wszystko nie jest aż tak drogie, by kosić za np. zaleczenie wrażliwej szyjki 50 zł. Chodzę regularnie do dentysty, bo lubię dbać o zęby. Jestem na etapie maleńkich wypełnień i za każdą wizytę płacę pięć dych. Tylko nie wiem za co? Wizyta trwa b. króciutko. Zastanawia mnie również forma rozliczenia z fiskusem - żaden d...
    • Lubelski fundusz zdrowia wyciął połowę dentystów, nie dając im umów na najbliższe trzy lata.Decyzja urzędników uderzy w biedniejszych pacjentów, gdyż wielu dentystów ma swoje gabinety w niezamożnych dzielnicach Lublina. Tam mieszkańcy korzystają przede wszystkim z opieki finansowanej przez NFZ. To ludzie starsi, ale nie tylko. Brak umowy dla lekarza oznacza dla nich pełną odpłatność lub zmianę gabinetu na zakontraktowany. A przecież w tym roku miało być o 60 proc. więcej pieniędzy na stomato...
    • Jeśli ktoś się orientuje ile zarabiają asystentki stomatologiczne prosze niech wpisze.Pytam ponieważ 7 lat temu pracowałam jako asystentka stomatologiczna i zarabiałam marne 270,00 zł mam nadzieje że zarobki poszły w górę od tamtego czasu.Pytam ,ponieważ nie wiem czy warto w tym zawodzie szukać pracy czy lepiej w innym.Iza
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się