Forum Zdrowie Hashimoto
ZMIEŃ
      tsh

tsh

(114 wyniki)
    • Jak w tytule. Byłam ostatnio u endo, który zwiększył mi dawkę leku z 25 do 50. Jestem raczkującymhashimoto . Podczas ostatniego usg, doktor sugerował mi konieczność zrobienia biopsji jednak ostatecznie jej nie zlecił, bo jak stwierdził może nie ma sensu sterowania mnie. Mam małą tarczyce, 20krotnie pojemnościowo mniejsza od normalnej, do tego torbiel. Cała tarczyca jest mieszana echogenicznie. Ale do czego zmierzam. Podobno prawidłowy poziom tsh powinnien być na poziomie 2-2,5. Mi się jeszcze...
    • Witam, leczę się na niedoczynność tarczycy spowodowane HASHIMOTO, jestem w 5 tygodzniu ciąży. Mój wynik tsh - 0,14 norma 0,25 - 5,0 Wynik z 8 października (przed ciążą) wynosił 1 Jutro będę miała wynik tsh. Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje. jedna ciążę już poroniłam i bardzo się martwię ;( Biorę 6 dni w tygodniu EUTHYROX dawkę 0,25 i raz w tygodniu 0,5
    • Bardzo prosze powiedzcie mi co moze wpływać na to, że tsh jest w normie a ft4 w dolnej granicy lub nawet lekko poniżej.Wiem, ze trzeba wtedy leczyc tarczycę.Ale chciałbym wiedziec jakie moga byc powody że tsh nie reaguje na spadek hormonów tarczycy???Bardzo proszę o pomoc.Co można przebadać.
    • Hej. Jestem tu nowa, dopiero zacznę walkę z niedoczynnością i Hashimoto. Ale mam takie pytanie. Od czego zależy wynik tsh? Robiłam dwukrotnie: Najpierw wyszło 13,5 a po 3 tygodniach nagle 9 (to samo laboratorium, oba badania na czczo, leków po pierwszej wizycie u endo nie dostałam - tylko wskazanie do ogólnych badań: przeciwciała i usg). Jak to jest więc z tym tsh??
    • poniewaz od dluzszego czasu moje tsh wynosi ok 2.2 - 2,7 i moim lekarzom (endo i rodzinny) to sie podoba, i obydwoje uwazaja, ze wszystko jest ok, postanowilam dotrzec do jakis zrodel tej tezy, ze u osob suplementujacych tyroksyne tsh powinno wynosic ok 1. Czy moze ktos podac jakies linki?
    • Jestem w 32 tc pierwsze badania tsh na początku ciąży wynik 2,9 a teraz 1,55 pani dr wysłała mnie na badanie do poradni endokrynologiczno - ginekologicznej. Jak wygląda takie badanie? Czy ktoś na forum umie powiedzieć co z tymi wynikami, bo jak znalazłam normy to widzę, że wszystko jest ok.
    • bardzo proszę o pomoc w interpretacji mam endo dopiero po Nowym Roku, odebrałam dziś wyniki i są takie: tsh 11,03 (0,3-4) ft4 15,06 (7,1-18,4) jestem na euthyrox 75, raz w tygodniu euthyrox 100 badania w 5tc wyszły koncertowo, tsh poniżej 2, hormony w normie (nie mam teraz wyników przed sobą, ale endo je pochwalił i dawki nie zmienił) myślę, że od razu przejdę na 100 codziennie - starczy? bardzo się o tę ciążę boję, poprzednią straciłam w 10tc przez niezdiagnozowaną jeszcze wtedy nie...
    • Witam wszystkich, Po kilku wizytach u różnych lekarzy - trafiłam do endokrynologa. Od roku zmagam się z sennością i mlekotokiem, ale nikt mnie nie skierował na żadne badania sama (dzięki internetowi) zrobiłam badania prolaktyny i mam 38,4 norma do (5-35), dodatkowo w laboratorium zaproponowali zrobić tsh i mam 6,105 norma (02-4,2), ft3 i ft 4 w normie. Podczas dzisiejszej wizyty lekarz stwierdził niedoczynność tarczycy i podejrzenie Hashimoto. Jestem trochę zaskoczona i oszołomiona dia...
    • Witajcie.Od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy-hashimoto. Urodziłam zdrowa córeczkę, lecz rutynowo robie jej badania kontrolne. Zawsze miała pobieraną krew z żyły. Miesiąc temu miała robiony komplet badań gdzie Ft3 było zawyżone Ft4 w normie a jej tsh wynosiło ponad 7,30 N 4,20 z tego względu powtórzyłam po miesiącu komplet badań: miała tym razem pobraną krew z opuszka palca! Tsh 3,40 N 4,20 Ft4 17 N 12-22 Ft3 6,70 N 6,30 czy te wyniki sa wiarygodne!
    • Dzis odebrałam wynik tsh 0,30 czy warto zrobic inne badania takie jak ft3 ft4 i na prolaktyne bo nie wiem dlaczego bolą mnie piersi od owulacji po sam okres. Moze to byc przyczyna wysokiej prolaktyny????
    • witam wszystkich! leczę się na niedoczynność tarczycy od września 2006 roku. niestety znów coś jest nie tak:/moje dolegliwości po półrocznym leczeniu nie ustąpiły-dalej mam nerwice, stopy zimne jak lód, włosy garściami wypadają! biorę letrox 50 i do mojego endo miałam przychodzić tylko po receptę ostatnio we własnym zakresie zrobiłam badania, bo tabletki mi się kończą i musze iść po receptę. niestety moje tsh znów urosło. na dole przedstawiam moje wszystkie wyniki. we wrześniu mi...
    • Witam, zrobiłam córce badanie tsh (tak profilaktycznie, bo sama mam hashimoto i leczę się od 4 lat). Przy normie 0,49-4,67 wynik jej to 5,46. Co to oznacza, czy może to być związane z okresem dorastania, czy po prostu zaczyna chorować jak ja?
    • tsh 3,18 (0,4-4) ft3 2,02 (1,8-4,2) 9,2% ft4 0,99 (0,8-1,9) 17,3% dawka 50 mikrog. tyroksyny za miesiac (5ty tydz ciazy): tsh 1,215 (0,4-4) ft3 2,57 (1,8-4,2)32,1% ft4 0,97 (0,8-1,9)15,5% dawka: 75 mikrog. l-tyroksyny za miesiac (9-ty tydzień ciązy): tsh o,326 (0,4-4) ft3 1,67 (1,8-4,2) -5,4% ft4 0,87 (0,8-1,9) 6,4% co jest grane dziewczyny? tsh spadlo tak bardzo, a ft3 i ft4 leca na łeb na szyję mimo zwiekszenia dawki tyroksyny... co teraz? czy Letrox moze dalej powodowac ...
    • Miałalam kilkaktotnie tsh na poziomie 8, 9 (PRZY NORMIE DO 4), A tu od poł roku jest znacznie po nizej normy. Wczesniej bralam dawki 50,75,100. Jak spadłam ponizej normy lekarz zalecił zmiane ze 100 na 75. Po 3 miesiącach nadal jestem ponizej normy (0,005) a lekarz mowi zeby brac lek o dawce 25. Czy to nie pomyłka, chyba powinnam całkowicie odstawic euthyrox. informuje ze tsh to jedyne badanie jakie zleca ten lekarz. co o tym sądzicie? dziękuję.
    • Dziewczyny, dlugo tu mnie nie bylo i akurat przeczytalam tylko pare watkow, ale od razu wpadl mi w oko jeden z norma tsh do 4,5!!! Taka norma byla sto lat temu!!!!. Nowe normy sa do 2,5 a dla chorych na hashimoto zaleca sie osiagniecie tsh pomiedzy 0,1 a 1,0. Wiekszosc chorych na hashimoto czuje sie najlepiej, gdy ft3 i ft4 sa w gornym zakresie, w gornej 1/3 (od 66 do 100%) a tsh jest bardzo niskie, wlasnie ok. 1,00 albo nizej. Dla przypomnienia podaje, jak przeliczyc aktual...
    • Własnie wróciłam od endo i jestem załamana... Nie wiem co począć, moje plany legły w gruzach:(( Pod koniec lipca planowałam operacje plastyczna - o której marzę od zawsze. Ustaliłam termin, zarezerwowałam pensjonat, przygotowywałam sie psychicznie i byłam bardzo szczęśliwa, że w koncu mi sie uda. Dziś poszłam do endo. Moje TSH ostatnio wynosilo 4,13 przy normie do 5,60 i lekarz gdy to zobaczyl stwierdzil ze on nie pozwala mi na operacje, ze najwczesniej dopiero za 6 tygodni bedzie mozna ro...
    • Stricte po miesiącu dawki Euthyroxu 75(wcześniej miałam 'przymusowy' tydzień przerwy od leku) Ft3- 4.08 (3.1-6.8) Ft4- 16.88 (12-22) TSH 0.018 (0.27-4.2) Samopoczucie mam względne, doskwiera mi suchość skóry i wzmożone wypadanie włosów,aczkolwiek nie to jest najważniejsze. Pseudo-endokrynolog znów nie wyda zgody na pilny zabieg usunięcia guza pod narkozą (ubzdurała sobie nadczynność i przełom tarczycowy..)a do tych znacznie kompetentniejszych lekarzy terminy wizyt są za ok.6 mi...
    • Przeliczyłam wyniki, po dopiero co odebranych badaniach. Ostatnio czuję się źle - po kilkutygodniowym ataku jakby nadczynności (uczucie lęku, rozpierająca energia nie do przerobienia kończąca się bez mała duszeniem, kołataniem) kiedy to zmniejszyłam odrobinkę leku, bo już nie mogłam tego znieść (obcinałam kawałek rogu połówki tabletki - minimalnie - ...), nastąpił czas jakby niedoczynności (znowu brak sił, lekka deprecha, zmniejszona koncentracja, wrażenie ze za chwilę zemdleję), ...
    • no właśnie, po co? czy nie lepiej sprawdzić tsh? biorę letrox kilka miesięcy. lekarz zalecił kontrolę właśnie FT4. Niestety muszę liczyć się z pieniędzmi. Mam też wrażenie, że objawy niedoczynności zaczynają powracać, znów zrobiłam się drażliwa i zaczyna puchnąć mi twarz-co prawda nie aż tak jak przed leczeniem ale jednak jest to widoczne. W ostatnim czasie troszkę utyłam. Biorę bardzo małą dawkę, taka mi wystarczała aby poziom tsh przekraczał nieco 2. No i prolaktyna... zaniedba...
    • jestem załamana po wizycie u endo. moje wyniki z 18.11.06 tsh - 0,408 (0,4- 4) ft4- 0,76 (0,8 - 1,9); ft3 - 1,82 (1,8-4,2), ferrytyna 50%normy i vit.B 12 - 50% normy.chodzę słaba i spuchnięta, rono jestem zombi, kręgosłup boli bardziej niż zwykle a serce bije wolno i mocno, od czsu do czasu odrobinę przyśpiesza a później znowu wolno, od roku jestem na dawce 62.5 novothyralu.Jeszcze nigdy nie miałam tak niskich hormonów.pani doktor nawet nie chciała na nie spojrzeć.wyobrażcie sobie...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się