Dodaj do ulubionych

Groźny wypadek na s/y Panorama

05.10.05, 17:43

Sława!
04.10.2005


Z przykrością informujemy, że na jachcie Panorama wypadkowi uległ nasz
klubowy kolega Jacek Orzechowski. Jacek doznał obrażeń głowy w następstwie
uderzenia bomem. Pomocy udzieliła szwedzka służba ratownictwa morskiego SAR z
Gotlandii. Jacek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w
Linköping, gdzie służby medyczne udzielają mu niezbędnej pomocy. Więcej o
akcji w artykule Jurka Kulińskiego na Sail-ho. Serdecznie dziękujemy
szwedzkim ratownikom a za Jacka trzymamy wszyscy kciuki.

RCh

+++Będę jutro na czwartku klubowym to dowiem sie więcej...



Pozdrawiam i zapraszam na:
Forum Słowiańskie
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Re: Groźny wypadek na s/y Panorama 05.10.05, 17:44
      ignorant11 napisał:

      >
      > Sława!
      > 04.10.2005
      >
      >
      > Z przykrością informujemy, że na jachcie Panorama wypadkowi uległ nasz
      > klubowy kolega Jacek Orzechowski. Jacek doznał obrażeń głowy w następstwie
      > uderzenia bomem. Pomocy udzieliła szwedzka służba ratownictwa morskiego SAR z
      > Gotlandii. Jacek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w
      > Linköping, gdzie służby medyczne udzielają mu niezbędnej pomocy. Więcej o
      > akcji w artykule Jurka Kulińskiego na Sail-ho. Serdecznie dziękujemy
      > szwedzkim ratownikom a za Jacka trzymamy wszyscy kciuki.
      >
      > RCh
      >
      > +++Będę jutro na czwartku klubowym to dowiem sie więcej...
      >
      >
      >
      > Pozdrawiam i zapraszam na:
      > Forum Słowiańskie



      Sława!

      Bieżące wiadomości tu:
      www.jkazs.wroc.pl/
      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
    • ignorant11 s/y Panorama dane techniczne 05.10.05, 17:48

      Sława!
      Nazwa : PANORAMA
      Nr na żaglu : PZ - 1675
      Call sign : SPBF
      Port macierzysty : Wrocław
      Armator : Jacht Klub AZS Wrocław
      Rok budowy : 1986
      Budowniczy : Wrocławska Stocznia Rzeczna
      Materiał : stal, pokład teak,
      Silnik pomocniczy : Andrychów, lic. Leyland 44 KM, przekładnia hydrauliczna
      Typ : Rigel
      Typ ożaglowania : kecz bermudzki
      Załoga : 10 osób
      Długość : 15,84 m
      Szerokość : 4,24 m
      Zanurzenie : 2,42 m
      Powierzchnia ożaglowania : 100 m2

      Wyposażenie :
      W sierpniu 2004 r. Panorama wzbogaciła się o nowe wyposażenie. Oto jak wygląda
      to w tej chwili:


      stacja MF/HF Icom IC-M 802 (z DSC) + Icom AT-140 Antena tuner
      stacja VHF ICM z DSC
      ręczna stacja VHF
      Radar Raytheon RL 72
      GPS Garmin128
      Odbiornik Clipper Navtex
      system Silva (log, sonda, wiatromierz...)
      radiopława EPIRB Kannad 406S
      transponder radarowy SERPE IESM
      agregat prądotwórczy stacjonarny
      dodatkowy agregat pradotwórczy diesla o mocy 4 KW
      piekarnik elektryczny w kambuzie
      ponton z silnikiem Yamaha 8KM

      Jacht zbudowany był z myślą o żegludze w każdych warunkach atmosferycznych na
      każdym akwenie. Takielunek został zaprojektowany indywidualnie i różni się
      znacząco od takielunku innych Rigli. Zabudowa wnętrza. Wnętrze jachtu
      zabudowane jest w taki sposób, żeby utrzymać w miarę wysoki komfort przebywania
      10 osobowej załodze. W części dziobowej jachtu, za komorą kotwiczna i forpikiem
      znajduje się pomieszczenie dziobowe w którym usytuowane są 3 koje. W części
      rufowej znajduje się 3 osobowa kabina posiadająca niezależne wyjście na pokład,
      zwyczajowo nazywana "oficerską", kabina 1 osobowa - "kapitańska", oraz 3 koje w
      tzw "przejściówce".
      Przed grotmasztem znajduje sie wc. W centralnej części znajduje się obszerna
      mesa. W mesie nie ma koi do spania. Kabina nawigacyjna znajduje sie w
      wydzielnym pomieszczeniu. Kambuz usytyłowany jest na prawej burcie. W części
      centralnej umieszczone są zamykana szafki na żywność, materiały eksploatacyjne,
      apteczkę i rzeczy załogi. Zabudowa wnętrza wykonana jest z drewna mahoniowego.
      Do wnętrza jachtu bez problemu dociera światło słoneczne. Wszystkie
      pomieszczenia zaopatrzone są w szczelne luki.



      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
    • ignorant11 Re: Groźny wypadek na s/y Panorama 14.10.05, 15:15

      Sława!

      W/g najświeśzych informacji został przewieziony do Polski, ale niestety nadal
      nie odzyskal świadomości...


      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka