zachowanie 3,5 latki

21.04.13, 23:31
Witam pisze tu pierwszy raz , chociaż dużo czytam na tym forum to zachowania dzieci nie pasują do zachowań mojego dziecka;
Moje dziecko ma 3 i 5 rku chodzi do prywatnego przedszkola na 3 godz, dzienni.
Przedszkolu zachowuje sie spokojnie, wykonuje polecenie .wychowawczyni.
Dużo w przedzskolu się nałuczuylo, ppiosenek ,wierszykow, Jestem z tego zadowolona.ale jest problem taki że tylko wyjdzie poz brame przedszkola staje się innym dzieckiem.Zaczepia dzieci i nietylko dorosłych , staruszków kto jest w jego zasięgu, dolatuje szarpie za ubranuie i śmieje się Tak robi na ulicy wsklepie. Do piaskownicy nie ma co wchodzić jak są inne dzieci bo zaraz kogoś pociągnie za włosy czy inne części ciała.., zabawek swoich nie da dotrknąć.
W auutobusie w tramwaju kopie kto jest w jego zasięgu po zwróceniu uwagi wrzeszczy ,nie płasscze. Trzeba jego nogi bocno trzymać między swoimi.ale jeszcze ma ręce wolne to tez potrawi dokuczać. jest nie do opan owania.. chodzi na zajęcia do P.Psychologa i tam jest w miare grzerczny Pani psycholog nie widzi nic niepokojącego Ja . nie wiem jak z nią postępować,
T^o co wyprawia w dom u to trudno opisać bo jeżeli nie jest tak jak ona sobie życzy to jest awantura bardzo nietypowa, bo wrzask to normalme ale ona wygaduje jakie
niestworzone rzeczy chce się brudzić uderzać niszczy Wpada w jakiś trans i nic nie słucha tylko w kółko to samo mówi i robi.

to jedna sprawa ale jest jeszcze coś rtakiego ,że jak chce żeby coś zjadła , stawiam jej zupe ona ..............nie będe jadla,,,,,,,,,,,muszę powiedzieć że niewlno Ci jesc tej zupu ja dam innemu dziecku Ona .......nie oddam innemu dziecku i zaczyna jeść.

Przy każdej rzeczy tak mam Ja powiem idemy spaćOna..........nie idzie spać , ale ja idę , i powtarzam jej że Tobie dziś nie wolno się kłaść do s[pania, możesz siedzieć całą noc.
Dziecko wtedy dopiero się kładzie i zasypia,
Taka odwrotność jest we wszystkim.............w sprzątaniu zabawek.....................niewolno Ci sprzątać................po chwili sprzątnie ale jak powiem posprątaj zanim coś innego będziesz się bawić, nie mamowy nieposprsąta.
Może ktoś spotkał takie dziecko i coś może poradzić bo nam już brakuje sił. Barbara
    • tosia2012 Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 09:14
      Moj ma 4 lata i tez jest mistrzem w robieniu na przekor. Probowalam krzykow i kar, po dobroci jak i udawalam ze nie widze. Wszystko dziala troche i czasami ale jak ma dzien to przy najblizszej okazji zrobii to samo. Moj nie robi tego zazwyczaj zlosliwie, ma straszny ubaw a jak mu sie uda cos zrobic a ja akurat nie widze to przybiega do mnie mega szczesliy ze mu sie udalo...Ja licze ze mu z wiekiem przejdzie.
      • skarabeusz60 Re: zachowanie 3,5 latki 19.05.14, 09:32
        Minął ponad rok od pisania tego postu i dużo się zmieniło u mojej córci.
        problem bicia dzieci i zaczxepiania wszystkich na ulicy miną.
        Powstal następny i nie wiem co mam z tym zrobić.
        Córcia ma obecnie 4,5 roku i dziwne naśladownictwo utrudniające życie w domu i przedszkolu.
        Polega to na tym że robi dokładnie w tym samym momencie to samo co inna osoba.
        Chodzi za dziećmi w przedszkolu i powtarza ich ruchy, zabawy nawet rozmowy.
        np. siada przy stoliku obok dziecka i rysuje dokladnie to co on, patrzy i każdą kreske robi tak samo i krzyczy żeby wolniej bo ona nie nadąża .Nawet jak przyjdę po nią a oni rysują to nie chce iść do domu bo on jeszcze rysuje i on też musi.Podobnie inne zabawy, na placu zabaw też gdzie koleżanka leci to ona też, jak nie ma za kim gonić to jest nieszczęśliwa i "nudzi mi się". Nie wszystkie dzieci jej pozwalają za sobą gonić.
        W domu jest to samo. czeka jak będe jeść to ona też to samo, jak ubieram się to ona też np. ja sukienke ona też itp. obojętnie z kim jest akurat w domu to robi to samo nawet zmusza do jedzenia np. kolacji nie będzie jeść jak ktoś z nią nie będzie jadł tego samego. Przy odmowie jest straszliwa agresja krzyk,bicie szarpanie . Jest silna i trudna do opanowania, nie słucha zakazów ani próżb, .Poza tym jest wesoła i uśmiechnięta. Pani w przedszkolu to chyba nie przeszkadza choć dzieci do mnie zglaszają jej zabawy. Czy spotkałyście się z takim zachowaniem.
        • veroniqq Re: zachowanie 3,5 latki 20.05.14, 00:29
          A jak w ciągu tego roku, byliście u jakiegoś nowego psychologa, coś stwierdzono, z czego wynikały te zachowania córki (nie piszę o obecnych), u synka 2,8 pojawiają się podobne zachowania, zaczyna klepać ręką wszystkich dookoła, nie znosi odmowy czy zakazów, równiez mówi dziwne teksty. Pytam bo także jesteśmy z Krakowa i może ktoś Wam pomógł.

          Może ktoś wyjaśni co to jest ODD?
          • skarabeusz60 Re: zachowanie 3,5 latki 20.05.14, 07:55
            Mała ma teraz psychologa w przedszkolu, chodzimy też prywatnie,
            Na bicia , szarpania nie pomógł psycholog samo mineło choć jeszcze na początku przedszkola, objawy były ale w mniejszym stopniu.
            Dzieci ją odrzucały i teraz znalazła chyba to nową forme zabawy.
            P. psycholog nie wiedzą dlaczego Ona tak się zachowuje, jedna mówi że minie druga wysyła do psychiatry.
            Nie wiem co o tym myśleć i robić.w necie nie nic podobnego nie mogę znależ.
    • blekitnalaguna123 Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 15:24
      Jeśli psycholog nie widzi nic niepokojącego, dlaczego dziecko musi nadal do niego chodzić? Jeśli dziecko rozwija się w porządku, to nikt z nim do psychologa nie chodzi. Nie daj się zbyć. Wypytaj dokładnie i konkretnie, na jakiej podstawie on twierdzi, że wszystko jest z dzieckiem ok? Jeśli to psycholog przedszkolny i skupia się tylko na tym, co się tam dzieje, lepiej poszukaj innego np. w poradni pedagogiczno-psychologicznej lub prywatnie.
      Mi osobiście te zachowania przypominają zaburzenia opozycyjno-buntownicze i zaburzenia zachowania. Te drugie diagnozuje się u starszych dzieci, ale są następstwem tych pierwszych. Poczytaj o tym w necie, trochę tego jest. Moja córka była w tym kierunku diagnozowana w wieku kilkunastu lat u psychologa, miała robione różne testy. Takie zaburzenia muszą być poddawane terapii, rodzice muszą mieć pomoc, bo inaczej z wiekiem będzie gorzej.
      Oczywiście to co piszę nie musi się sprawdzić, dzieci czasami różnie się zachowują, ale właśnie czasami. Jeśli takie nieakceptowalne zachowania dziecko przejawia nieustannie, to coś jest nie tak i trzeba działać.
    • monik.as36 Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 17:04
      Witaj Barbaro ,pamietam mialam podoby problem, choc kazde dziecko jest inne,i byc moze wydaje sie nam ze zachowanie jest podobne,nie wiem gdzie mieszkacie ja w W-wie i udalam sie do poradni terapeutycznej ,,Centrum Terapii Hypnos,, na konsultacje psychologiczna i jestem jak narazie zadowolona tam moja coreczka(5lat) chodzi na terapie SI i biofeedback raz na m-c spotkanie z psychologie ,widze male kroczki w postepie Monika
    • monik.as36 Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 17:21
      Barbaro zgadzam sie z poprzednim rozmowca, mnie tez uspakajano ze jest ok, jednak nie dalam za wygrana dzis moja coreczka jest po diagnozie jak pisalam , a ja wiem jak jej pomoc, pozdrawiam ,
    • pinkdot Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 17:40
      A czytałaś o ODD? Jakoś tak mi się skojarzyło...
      • tijgertje Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 19:47
        ODDw Polsce to chyba nadal cos nieistniejacego. Tez mi sie skojarzylo, ale dziwi mnie, ze nie dotyczy szkoly.
    • skarabeusz60 Re: zachowanie 3,5 latki 22.04.13, 21:43
      Ponieważ córka u P.psycholog jest grzeczna, wykonuje jej polecenia to uważa że nie ma problemu. To co ja jej przekazuje mówi że każde dziecko czasami jest niegrzeczne i trzeba jej tłumaczyć i uzbroić się w cierpliwość. Do tej p. psycholog chodzi już od ok.roku a jej zachowanie poza Poradnią jest coraz gorsze. Choć na ostatniej wizycie na oczach psycholog zaatakował młodszą dziewczynke w poczekalni a Pani powiedziala żeby jej stanowczo zabraniać takiego szarpania a z czasem przejdzie.Tłumaczyć jej że niewolno.
      Tłumaczenia nagrody czy kary nic w tej kwesti nie dzialają . Wygląda to tak jakby w danej chwili musiala kogoś kopną lub poszarpać a jeżeli nie ma kogoś w pobliżu to kopie mnie lub kogoś z kim w danej chwili idzie albo siebie. jedną nogą w drugą.
      Poza tym mam wrażenie że ona nie rozumie słów które wypowiada ich znaczenianp, chce wepchnąć paluszek do oka dziadka jak jej nie pozwoli to mówi że sobie wepchnie i próbuje to zrobić, Ma również inne dziwne wg,mnie zachowania specyficzna zabawa z ulubionymi maskotkami które też bije , szarpie rzuca a jeszcze każe krzyczeć na nie bo niby ją kopneły lub uderzyły. Powtarza tą zabawe bardzo czśęsto w ciągu dnia. A wydaje mi się że ona to nie uważa za zabawe bo bardzo jest poważna traktuje to serio..
      trudno tu wszystko napisać ale dużo zachowań jej mnie martwi Choć czasami jest taka super lubi się śmiać i czasem pobawić w coś sensownego.
      Bardzo dziekuje za podpowiedzi i będe chciala pokazać ją innemu psychologowi tylko nie wiem czy wystarczy skierowanie od pediatry .
      Jestem z Krakowa i naprawde nie wiem gdzie najlepiej by się było udać oczywiście na fundusz
      Najważniejsze żeby ktoś nam podpowiedział jak z nią postępować,co jej mówić żeby do niej dotarło. oraz żeby trafić do psychologa który potraktuje to co powiem poważnie .Jestem zrpospaczona.
      • monik.as36 Re: zachowanie 3,5 latki 23.04.13, 22:30
        Barbaro ODD jest juz diagnozowane w Polsce,na podstawie objawow wszystko mozna przypisac do danej osoby, najlepiej zamiast sie zalamywac nalezy zmienic na moment psychologa tak jak ja to zrobilam, z dusza na ramieniu pelna niepokoju zrobilam pelna diagnoze ( w kier. aspergera-autyzmu,diagnoze si oraz pedagogiczna ) dziecka aby wykluczyc lub stwierdzic stan faktyczny, i dzis wiem jak postepowac ,czego oczekiwac jakie terapie sa wskazane czym wczesniej tym lepiej, nie bede pisac jaka postawiono diagnoze bo jak pisalam wszystko mozna sobie dopasowac a to sa bardzo inywidualne sprawy,nie wiem gdzie mieszkasz moze moglabym pomoc jakos lub polecic psychologa mojej corecz :)ki, dzis wiem ze warto to zrobic dla siebie i dziecka,
        ja jestem z w-wy a psycholog z ,,Centrum Terapii Hypnos,, wejdz na strone i poczytaj pozdrawiam ,bedzie dobrze
        • skarabeusz60 Re: zachowanie 3,5 latki 23.04.13, 22:43
          Dziękuje za dodanie otuchy bo już zastanawiam się czy wychodzić z córcią na spacery.,Powroty z przedszkola są koszmarne. Jestem z Krakowa.Muszę coś zrobić żeby zmienić psychologa bo przestane spacerować z Nią,

          Nie wiem gdzie się udać nie znam psychologów innych psychologów może ktoś podpowie.
          Pozdrawiam i dziękuje
          • blekitnalaguna123 Re: zachowanie 3,5 latki 24.04.13, 18:23
            Na pewno nie przywiązywałabym dużej wagi do opini tej konkretnej psycholog, z takim podejściem. Szukaj w poradniach p-p, pytaj o psychologa od zaburzeń zachowania. Idź do psychiatry dziecięcego, są w poradniach zdrowia psychicznego.
            • skarabeusz60 Re: zachowanie 3,5 latki 24.04.13, 22:10
              może ktoś z Krakowa dał by mi namiar na dobrego psychiatre lub poradnie psychologiczną gdzie mogli by ją zbadać pod kontem zaburzeń zachowania i zachowań opozycyjno-buntowniczych. Pozdrawiam.
              • anusia7700 Re: zachowanie 3,5 latki 24.03.14, 12:53
                skarabeusz60 napisała:

                > może ktoś z Krakowa dał by mi namiar na dobrego psychiatre lub poradnie psych
                > ologiczną gdzie mogli by ją zbadać pod kontem zaburzeń zachowania i zachowań op
                > ozycyjno-buntowniczych. Pozdrawiam.
                Wiem, że wątek założony ponad rok temu, ale mimo wszystko może komuś się przyda: ja konkretną pomoc uzyskałam dopiero w PSTB w Krakowie, obecnie są na osiedlu Wysokim 7 (w budynku szkoły podstawowej). Wiem, że robią diagnozy, ale u nas dali tylko zalecenia do terapii w domu, bo diagnozy mieliśmy.
                Życzę wytrwałości
                • kasiamika12 Re: zachowanie 3,5 latki 24.03.14, 19:17
                  Z tego co piszesz to rozumiem że dziecko zachowuje się tak tylko w Twojej obecności,czyli ma świadomość tego co robi, skoro w przedszkolu czy w gabinecie jest wszystko ok.
                  Dziwne tez jest to że wykonuje Twoje polecenia ale ewidentnie na odwrót, robiąc Co na złość. Doskonale wie czego od niej chcesz w danej chwili. Naprawdę nieokojace jest to ze coreczka ma w sobie tyle agresji w stosunku do maskotek. I do tego z tego co zrozumiałam domaga się tego żeby i one ją biły.
                  Ja mam dziecko z zaburzeniami rozwoju i tez miewa ataki złości ale dla niego nie istotne czy jest to dom,gabinet,przedszkole lub czy ja jestem obok niego czy tez nie.
                  Koniecznie dziecko powinien zobaczyć specjalista ,także zgadzam się z przedmówczynią.
              • kasiamika12 Re: zachowanie 3,5 latki 24.03.14, 19:31
                A zachowania córeczki są od jakiego czasu ? Czy mają jakiś związek z pójściem do przedszkola. Pytam ponieważ synek znajomej podobnie się zachowywal. Okazalo się ze jakiś inny chlopiec dokuczal mu w przedszkolu a on tę zlosc i bezradność ze nie umie sobie poradzić z tym chlopcem przynosil do domu. Tez kopal i bil pluszaki.
    • skarabeusz60 Re: zachowanie już 4,5 latki 19.05.14, 09:52
      Sory ale żle umieścilam posta.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja