Dodaj do ulubionych

Słowa z haczykiem

17.11.20, 21:26
Wczoraj rozwiązywałem krzyżówkę. Miasto w województwie podlaskim S_ _ _ Ł _ _ . Wpisałem Sokółka i się zaciąłem. Co było? No Suwałki... Kiedyś miałem jeszcze lepszą hecę; Dawna broń palna _ USZ _ _ _ _ . Wpisałem rusznica... a był muszkiet. Kto miał jeszcze takie wpadki?
Obserwuj wątek
    • skrabel1 Re: Słowa z haczykiem 19.11.20, 10:48
      Miałem kiedyś podobnie z hasłem w jednych hockach-klockach:
      - miasto raz w roku
      układ liter: ?I??Ł???I
      Nic mi tam nie pasowało za cholerę, ale skojarzyłem powieść Nienackiego "Raz w roku w Skiroławkach", więc pomyślałem, że może w druku się im jedna kratka z przodu omsknęła. Dopisałem sobie kratkę z przodu i dum(r)nie wpisałem - SKIROŁAWKI. Jakież było moje zdumienie, gdy dwa miesiące później w rozwiązaniach zauważyłem, że chodziło o zwyczajne MIKOŁAJKI ;)
    • jw1969 Re: Słowa z haczykiem 07.12.20, 14:01
      Co prawda to nie była krzyżówka, tylko rebus (jeśli dobrze pamiętam, autorstwa Henryka Kołodziejskiego) w jednej z niedawnych "Rozrywek". Ale były kreski określające długość poszczególnych członów. Jeden z rysunków przedstawiał tubkę. Wychodziło mi rozwiązanie "Wawel ... Krakowa", a środkowy wyraz, na literę K, miał powstać z czteroliterowego opisu tubki i trzyliterowego wspaku związanego z muzyką.
      Wyszło mi: "Wawel - Kremlem Krakowa":)
      Autorskie to oczywiście 'klejnot". Co ciekawe, jest taka jednostka "mel", więc takie rozwiązanie alternatywne nie jest całkiem bez sensu...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka