Dodaj do ulubionych

Słowa z haczykiem

17.11.20, 21:26
Wczoraj rozwiązywałem krzyżówkę. Miasto w województwie podlaskim S_ _ _ Ł _ _ . Wpisałem Sokółka i się zaciąłem. Co było? No Suwałki... Kiedyś miałem jeszcze lepszą hecę; Dawna broń palna _ USZ _ _ _ _ . Wpisałem rusznica... a był muszkiet. Kto miał jeszcze takie wpadki?
Obserwuj wątek
    • skrabel1 Re: Słowa z haczykiem 19.11.20, 10:48
      Miałem kiedyś podobnie z hasłem w jednych hockach-klockach:
      - miasto raz w roku
      układ liter: ?I??Ł???I
      Nic mi tam nie pasowało za cholerę, ale skojarzyłem powieść Nienackiego "Raz w roku w Skiroławkach", więc pomyślałem, że może w druku się im jedna kratka z przodu omsknęła. Dopisałem sobie kratkę z przodu i dum(r)nie wpisałem - SKIROŁAWKI. Jakież było moje zdumienie, gdy dwa miesiące później w rozwiązaniach zauważyłem, że chodziło o zwyczajne MIKOŁAJKI ;)
      • kwojcik49 Re: Słowa z haczykiem 15.03.21, 08:21
        Dzień dobry czy ktoś posiada podwójne egzemplarze rozrywki dla każdego z 2018? Chętnie odkupilbym.
        kwojcik49@wp.pl
    • horpyna4 Re: Słowa z haczykiem 19.11.20, 22:23
      Jest sporo takich przypadków, kiedy różne słowa pasujące do określenia mają kilka liter wspólnych. Np. r_ p _ _ _ a to może być zarówno replika, jak i riposta.
      • lis_leon Re: Słowa z haczykiem 21.11.20, 14:32
        To, że jest to wiem. Pytam kto i na co się nadział :)
        • horpyna4 Re: Słowa z haczykiem 22.11.20, 14:41
          No właśnie na to się nadziałam. Na wiele innych też, ale to akurat pamiętam. Niestety, chyba zaczęła mi się demencja starcza, bo pamiętam coraz mniej. Szaradziarstwo mnie chwilowo ratuje, to świetny trening.
    • leuchtkaefer Re: Słowa z haczykiem 23.11.20, 09:53
      Aktualny Magazyn Rozrywki. Z przybraniem i świętami skojarzył mi się sernik (s_r_i_), a należało wpisać: stroik ;)
    • jw1969 Re: Słowa z haczykiem 07.12.20, 14:01
      Co prawda to nie była krzyżówka, tylko rebus (jeśli dobrze pamiętam, autorstwa Henryka Kołodziejskiego) w jednej z niedawnych "Rozrywek". Ale były kreski określające długość poszczególnych członów. Jeden z rysunków przedstawiał tubkę. Wychodziło mi rozwiązanie "Wawel ... Krakowa", a środkowy wyraz, na literę K, miał powstać z czteroliterowego opisu tubki i trzyliterowego wspaku związanego z muzyką.
      Wyszło mi: "Wawel - Kremlem Krakowa":)
      Autorskie to oczywiście 'klejnot". Co ciekawe, jest taka jednostka "mel", więc takie rozwiązanie alternatywne nie jest całkiem bez sensu...
      • lis_leon Re: Słowa z haczykiem 10.12.20, 17:56
        No całkiem fajne, ale jeśli był podany myślnik, tak jak zapisałeś, to jednak niepoprawne. Musiałoby być "Wawel - Kreml Krakowa".
    • skrabel1 Re: Słowa z haczykiem 07.03.21, 18:52
      Jeszcze jeden autentyk z dawnych hocków-klocków:

zimne miejsce (lub coś bardzo podobnego, w sensie ogólnikowego)
      układ liter: ?S?A??IA

I co wpisujecie?
      • tennickjestniezajety Re: Słowa z haczykiem 07.03.21, 21:19
        psiarnia :)
        • skrabel1 Re: Słowa z haczykiem 07.03.21, 21:35
          A ja z rozpędu wpisałem ISLANDIA i też dałoby się to obronić ;)

P.S. oczywiście autorowi krzyżówki chodziło o psiarnię ;)
          • tennickjestniezajety Re: Słowa z haczykiem 07.03.21, 23:53
            Jasne, choć na pierwszy rzut oka ciśnie się właśnie Islandia :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka