Dodaj do ulubionych

Zadłużona parafia

14.10.12, 14:29
Proboszcz przez te swoje głupie pomysły zdążył już zadłużyć naszą parafię na około 29000 zł. . Tymi jego głupimi pomysłami są położenie kostki na podwórzu plebani , dobudowanie budynku do plebani , postawienie ołtarza z najświętszym sakramentem . Za to że te wszystkie rzeczy robił za jednym razem to ten dług powinien spłacić sam .
Obserwuj wątek
   • totu2010 Re: Zadłużona parafia 16.10.12, 08:49
    Niedawno Biskupi zalecili Proboszczom ograniczenie swoich wydatków osobistych do wysokości "średniej krajowej" więc zostanie mu sporo kasy na spłaty owych kredytów.Oczywiście pod warunkiem że nie oszukuje swoich zwierzchników.
    • barbi-1 Re: Zadłużona parafia 16.10.12, 09:22
     Parafianie powinniście uważać bo niedługo proboszcz może zacząć rozdawać listy lub wyśle radę parafialną po domach a byśmy dawali mu pieniądze na spłatę długów. Ci którzy walą mu tych pieniędzy i pomagają mu ich zbierać należą do jego mafii tak jak cała POLSKA należy do mafii ojca RYDZYKA.
  • policja112 Re: Zadłużona parafia 19.10.12, 10:46
   To że nasz Wielce szanowny Proboszcz wydaje pieniądze ponad stan to wiadomo nie od dziś,najpierw coś robi a potem szuka na to pieniędzy,wysyła radnych z kopertami albo prosi sponsorów za Bóg zapłać żeby wspomogli w ciężkich czasach nadszarpnięty mocno budżet parafii.Pieniądze zebrane przez księdza proboszcza są wydawane nie tylko na potrzeby kościoła ale również w dużym stopniu na jego kosztowne hobby myślistwo......Nie twierdzę że to źle że ksiądz ma jakąś pasje ale w czasach kryzysu powinien to ograniczyć a nie kupować nowe zabawki do kolekcji.

   Ostatnio głośna sprawa komentowanego wypadku samochodowego w którym zginą młody chłopak .Ksiądz Piotr postanowił w czasie ogłoszeń parafialnych skomentować sprawę tak "On mi kiedyś na Kolendzie powiedział że generalnie to nie wierzę w Boga i dlatego tak się stało dosięgło go ".
   Po pierwsze to czy Kolęda to nie jest spowiedź,rozmowa rodziny przed pasterzem,Ksiądz proboszcz chyba o tym zapomniał i postanowił pochwalić się tą informacją i żuci złe światło na chłopaka który może zbłądził,zagubił się w drodze wiary przez właśnie takich księży jakim jest Kś. Piotr.
   Do kościoła przychodzi coraz mniej młodzieży takich jak ten młody człowiek i tu trzeba postawić sobie pytanie dlaczego???,czy to nie przez złe nieidące z duchem czasu nauczanie kościoła i zmuszanie do niedzielnej eucharystia przez różnego rodzaju kary i podpisy potrzebne do chrztu,wstąpienia w sakrament małżeński,bierzmowania.
   Moje spostrzeżenia są takie że Ksiądz proboszcz wiarę w Istnienie kościół i idące z duchem czasu przemiany zamienił na wiarą w moc pieniądza i traktuje to jako interes w którym on jest Prezesem z roku na rok upadającej firmy z powodu braku przemian i modernizacji .....Bo jak widać młodzieży w kościele coraz mniej.Nie chcę myśleć co będzie za 30,40 lat.
   • drugi.pankracy Re: Zadłużona parafia 19.10.12, 23:18
    Zgadzam się jak najbardziej.Nikt nie ma prawa określać w

    takiej sytuacji człowieka.Co więcej nie ma do tego prawa

    jakiś tam śmieszny farorz.Bo ten człowiek w czarnej kiecce

    zwany duszpasterzem winien zastanowić sie przede wszystkim

    nad własnym losem,dokonać własnego rachunku sumienia...Nie

    ,nie 30,40 lat będziemy czekać-to już teraz widać do

    którego momentu młodzież przychodzi do

    kościoła.Odpowiem-DO MOMENTU BIERZMOWANIA.Dalej olewa-nie

    wiarę lecz orędowników tej wiary-zwykłych wyzyskiwaczy w

    większości przypadków działających na zasadzie

    hien./Przykład-Czernikowo-To prawda- jakieś tam pokolenie

    się po woli kończy i co?-Tych pseudo dżentelmenów w

    czarnych kiecach poza tym że mają czesto skłonności do

    obcowania z chłopcami nie będzie też stać nawet na

    przydrożne panienki.Bo nie będzie TACY,wyimaginowanych

    remontów etc.Nie moja może z resztą w tym sprawa...Ale

    jakim prawem czarny cymbał może sądzić człowieka po

    śmierci-to czego mnie akurat uczono na lekcjach

    religii-czyni to po śmierci ktoś inny-jeżeli wogóle to

    drugie życie istnieje.Można pisać długo i dużo na ten

    temat...Nie chcę -poprostu szkoda słów...Wyrazy głębokiego

    wspóczucia dla rodzin,którym ze względów koniecznych

    trzeba było sie spotkać z "szamanem" czernikwskiej

    parafii. Pozdrawiam
    • marsianin Re: Zadłużona parafia 28.10.12, 23:38
     no cóż ... , głupie owieczki ..... , krytykować księdza wam się zachciało?..... , powinńiście się cieszyć że ma tylko takie potrzeby , w innych wiejskich parafiach , chłopi muszą pańszczyznę odwalać , ksiądz raz w tygodniu ma podesłaną jakąś młodą córkę ( w zależnośći od upodobań , może być chłopiec ) gospodarza by po burdelach nie musiał się włóczyć....... . Zamiast krytykować , wziąść się do roboty , bo księżulo nową brykę kupić muśi , a jak za mało dacie to się dopiero wkurwi ... , rozgrzeszenia nie da , z ambony po nazwisku poleći ....
     • prawdazwyciezy55 Re: Zadłużona parafia 30.10.12, 20:35
      świat jest wielki a ludzie na nim różni... Pewno wielu z was słyszało o pożarze dachu jaki wybuchł kilkanaście dni temu w kościele w Toruniu; pod wezwaniem Chrystusa Króla. W ostatnią niedzielę, podczas sumy, ksiądz proboszcz tej parafii mówił, że świątynie nawiedziła tragedia. Rodzice mi to opowiedzieli bo byli wtedy na mszy. To co poruszyło mojego ojca to fakt, że proboszcz ani razu nie wspomniał o pieniądzach, o tym że trzeba dać więcej na tacę bo potrzebne są ogromne środki na odbudowę. Po kazaniu kiedy przyszedł czas na "tacę" w koszyku były same banknoty... Wielki SZACUN !
  • sla81 Re: Zadłużona parafia 13.02.13, 22:32
   Proboszcz stara się, żeby w naszej parafii ulepszyć wiele rzeczy, które byly od dawien dawna zaniedbane. Od czasu kiedy został proboszczem w naszej parafii Czernikowo bardzo duzo się zmieniło i to pozytywnie. Nie mieszkam na co dzień w Czernikowie, ale jak przyjezdżam to aż miło, widzieć, że dba się o to miejsce. Kościół czernikowski to nasza chluba, wizytówka, nasza perełka, nasz zabytek, o który trzeba dbać. Nie wiem dlaczego takie oszczerstwa piszesz, Proboszcz sam decyzji nie podejmuje, ale wraz z rada parafialną, która liczy ponad 20 osób. Jesteś tchórzem!!! Zamiast wypisywać te bzdury anonimowo i oczerniać tez przy okazji mieszkańców Czernikowa, nie pójdziesz na plebanię i twarzą w twarz nie porozmawiasz z proboszczem?
   • paulo333 Re: Zadłużona parafia 14.02.13, 10:06
    po pierwsze z proboszczem nie da się szczerze porozmawiac ponieważ to on pierwszy wykrzyczy swoje racje a gdy ty chcesz cos powiedziec to się odwraca i ucieka jak prostak. po drugie nasza rada wygląda tak najpierw wjeżdża barek z alkoholem potem pani alina robi zrzutkę żeby proboszcz nie był stratny przy tym idzie lista do podpisu z aprobatą i wielebny robi co chce
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka