Dodaj do ulubionych

Łupy powyborcze

17.10.18, 22:41
Podział łupów powyborczych jest już jasny:
1. Nażelowany ze swoją ekipą, już porozdawał stanowiska, pośród swoich ludzi. Już przedsmak był jak dał stanowisko żonie p. Duszyńskiego na przedszkolankę w szkole w Działyniu, zwalniając inną osobę. Żona nażelowanego też podobno dostała niezłą posadę w Działyniu.

A czekają nas jeszcze większe podziały łupów, pół gminy i szkół będzie na zwolnieniu:
1. W końcu trzeba zatrudnić całe Marszałkowo w Czernikowie, po co mają dojeżdżać do Torunia, w końcu stracą szofera, jak wieść gminna niesie mają to obiecane.
2. P. Lorenc już przebiera nóżkami, tak jak sąsiadka p. Krasickiego (Wiesława F.)
3. Funkcjonariusz Duszyński ma zostać wuefistą
4. Nie dziwię się, że pokłócili się z ziemniakiem bo już stanowisk nie starczy
5. Ciekawe kim zostanie p. Janiszewski
6. Oby Luberacki nie został polonistą
7. A Danielek wróci w końcu do gminy, nie będzie włóczył się po Lipnie, bo tam Go dręczą
Obserwuj wątek
  • procivili333 Re: Łupy powyborcze 17.10.18, 23:00
   marek, takich jak ty nam trzeba! Dla ciebie też jest gotowe stanowisko! Głowny Promotor gminy! Tylko co zrobic z panem P.P. ? Masz niepelne informacje: 1. Wszyscy z gminy zostana zwolnieni. 2. Lorenc zostanie trenerem Legii Wa-wa. 3. Duszyński zostanie nastepca Heynena, 4. Ziemniak ministrem rolnictwa. 5. Janiszewski rektorem UMK. 6. Luberacki zamiast Duszyńskiego kierownikiem posterunku w Dobrzejewicach. 7. Danielek dyrektorem Opery Bydgoskiej. Ale bedzie jazda!
  • misietulisie Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 07:42
   he he he dobre smile ale to fakt żona Duszyńskiego została przedszkolanką w Działyniu ale jak to jest jak ktoś ma władze to i ma możliwości więc się okaże kto gdzie się dostanie pewnie nie od razu ale z biegiem czasu niestety nie tylko u Nas tak jest
   na pewne układy nie ma rady
    • dupa.zbita2018 Re: Łupy powyborcze 19.10.18, 09:45
     Czuję, że ktoś tu komuś czegoś zazdrości.
     Praca chyba z natury, w założeniach ma to do siebie , iż poprzez jej wykonywanie człowiek się rozwija i nabiera doświadczenia. Jeśli dana osoba sprawdza się na konkretnym stanowisku, to jaki jest powód jej zmiany? Właśnie w ramach oszczędności można taką osobę zostawić. Po cóż wydawać pieniądze na kolejnego, nowego pracownika, przyuczać go przez kolejne miesiące, a kiedy kończy się staż lub interwencyjne to zatrudnić nowego, co nic nie wie. Marnotrawstwo czasu i nakładów pieniężnych.
     Jeśli tym torem idąc co „esperanza25” pisze, to w 99% firm i instytucji trzeba by było zwalniać osoby bez wykształcenia. A ono nie zawsze idzie z wartościami, które niesie człowiek.
   • procivili333 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 19:29
    Należy dodać, że Straż Gminna będzie przekształcona w Straż Marszałkowską, a wyjazdy nad morze będą za darmo - delegacje i diety - nie ma problemu wink a tak na poważnie przed wyborami takie głupoty o WDM piszą ci, którzy są od lat przyspawani do stołków i są zesrani wizja porazki. Program WDM jak najbardziej realny przy racjonalnych planach i ograniczeniu wybujałych niepotrzebnych wydatków typu dożynki, straż gminna, dowozy, smieci, wiaty, i inne. To są ludzie, ktorzy patrzą na gminę perspektywicznie, a nie tworzą plany z dnia na dzien i na pewno nie bedą budować asfaltów zakończonych na polu pszenicy.
    • edekzfabrykikredek12345 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 19:59
     procivili333 napisał(a):

     > Należy dodać, że Straż Gminna będzie przekształcona w Straż Marszałkowską, a wy
     > jazdy nad morze będą za darmo - delegacje i diety - nie ma problemu wink a tak na
     > poważnie przed wyborami takie głupoty o WDM piszą ci, którzy są od lat przyspa
     > wani do stołków i są zesrani wizja porazki. Program WDM jak najbardziej realny
     > przy racjonalnych planach i ograniczeniu wybujałych niepotrzebnych wydatków typ
     > u dożynki, straż gminna, dowozy, smieci, wiaty, i inne. To są ludzie, ktorzy pa
     > trzą na gminę perspektywicznie, a nie tworzą plany z dnia na dzien i na pewno n
     > ie bedą budować asfaltów zakończonych na polu pszenicy.


     odpowiedz mi tylko na jedno proste pytanie. przez lata wdm wszedzie gadalo ze czaernikwo jest strasznei zadłózone. skad wezmą teraz kase na inwestycje?
     • procivili333 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 22:21
      To ze Cz. jest zadłuzone na 18 mln to chyba wie kazdy przytomny wyborca, nie tylko z WDM. Inwestycje są realne, ale przy "zdrowych" przetargach i dzięki wsparciu programów unijnych i rządowych oraz przy mądrym dysponowaniu budżetem gminnym. Czytaj ze zrozumieniem.
      • edekzfabrykikredek12345 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 22:32
       procivili333 napisał(a):

       > To ze Cz. jest zadłuzone na 18 mln to chyba wie kazdy przytomny wyborca, nie ty
       > lko z WDM. Inwestycje są realne, ale przy "zdrowych" przetargach i dzięki wspar
       > ciu programów unijnych i rządowych oraz przy mądrym dysponowaniu budżetem gminn
       > ym. Czytaj ze zrozumieniem.
       Do środków unijnych trzeba dołozyc własną kasiorę. i to dużo. wasze obietnice są nierealne. największ bujda na resorach to budowa plaży wypożyczalni kajaków itd. maice jakiś hektar czy dwa nad jakimś jezriokiem???? znacie chłopcy ceny działek nad jeziorami??? bajeczki przedwyborcze klepiecie z naidzeją że jak powiedział kurski " ciemny lud to kupi" . Wasz probelm jest taki że mieszkakńcy czernikowa to nie CIEMNY LUD
  • pimpirimpi93 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 10:42
   Aż strach ogarnia przed tymi wyborami. Ludzie naprawdę ślepo wierzą w obietnice WDM a oni obiecują wszystko co tylko przekona większą grupę społeczną na oddanie na nich głosu. Żłobek? Mówisz i masz, to nic, że żaden lokal nie spełnia wymogów ustawowych a wybudowanie od podstaw to inwestycja na którą jeszcze długo Gmina nie będzie mogła sobie pozwolić. Tańsze śmieci?Już się robi, to nic że ustawa podniesie wkrótce stawki jeszcze bardziej. A może lekcje od 8 i obietnica, że dzieci nie będą czekać na dowozy?To jest nierealne!Skąd wziąć taką liczbę autobusów?za co? Ludzie nie dajcie z siebie robić baranów.A Lewandowski ugadany, że zrezygnuje w 2 turze. Dziwne, że nikt nie pamieta o związku jaszczurczym, który rozpadł się akurat przed wyborami. Obecny Wójt jak najbardziej zasługuje na to, żeby nim być. Nie wszystko jest idealnie, ale czy tak się w ogóle da? Spełnił swoje obietnice przedwyborcze a chyba o to w tym wszystkim chodzi. Ludzie, jeden człowiek nie ogarnie wszystkiego naraz. Przy innych Gminach Czernikowo naprawdę wypada rewelacyjnie. Niestety zwykły Kowalski, który nie ma pojęcia o wymogach prawnych czy finansach uwierzy we wszystko co obiecują, choć większość jest nierealna do zrealizowania. Oby zachłanność i naiwność ludzi nie pogrążyła nas w niedziele.
   • mkoziol11 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 11:10
    Masz rację obecny jest rewelacyjny dla swoich chcesz pracę ok wybierz gdzie chcesz drogę ok powiedz kiedy chcesz wiatę ok może dwie ? a może wyjazd nad morze ? tylko musisz mieć odpowiednie nazwisko...............albo inne predyspozycje to nie jest rewelacja to jest paranoja
   • anka.nowa2208 Re: Łupy powyborcze 29.10.18, 17:55
    Olejku, jejku.... jacy Ci ludzie są naiwni. A może chcą poprostu zmian władzy. Nie wpadłeś na to. Żłobek? Nie ma lokalu, ale gdy stare przedszkole nie zostało za bezcen sprzedane, to może by się znalazł. Co prawda do remontu, ale powolutku, np. zamiast funduszy na wiaty rowerowe za grube tysiące, można by wyremontować ten budynek. Lekcje od godziany 8.00 realne- wiele lat tak było, ale szukano oszczędności tylko szkoda, że na dzieciach. Można było skromniejsze dożynki wyprawìć, bez gwiazd, bez fajerwerków i morza alkoholu. Obecna jeszcze władwa zadłużała gminę sukcesywnie przez tyle lat a teraz WDM ma nic nie robić bo za co? A po co Orlika budowano, po co Aulę Muzyczną budowano? Dla społecznego użytku kolego. Na to samo może powstać żłobek , bo społeczeństwo tego potrzebuje.
  • procivili333 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 23:03
   Spocony, spięty do granic mozliwości pan nagrywa filmik, w którym mówi o tym, że chce byc wójtem do EMERYTURY! Film cięty i sklejany co 30 sekund, normalnie jak filmy Barei. Po co nam to wszystko? Czy mamy sie wstydzić w powiecie "wiecznie biedną gminą" z najwyzsza pensją wójta w Polsce przez następnych 5 lat?
   • edekzfabrykikredek12345 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 23:17
    procivili333 napisał(a):

    > Spocony, spięty do granic mozliwości pan nagrywa filmik, w którym mówi o tym, ż
    > e chce byc wójtem do EMERYTURY! Film cięty i sklejany co 30 sekund, normalnie j
    > ak filmy Barei. Po co nam to wszystko? Czy mamy sie wstydzić w powiecie "wieczn
    > ie biedną gminą" z najwyzsza pensją wójta w Polsce przez następnych 5 lat?

    co to ma do kompletnie nierealnego programu WDM???
    • procivili333 Re: Łupy powyborcze 18.10.18, 23:36
     Zal mi ciebie. Też się chcesz ogrzać do emerytury? Wyszło SZYDŁO z worka... Więc Tu nie chodzi o Czernikowo, o nasze dzieci rozbierajace się na wf na boisku, o naszych piłkarzy bez szatni i ciepłej wody, o gospodarską troskę o zwykłych ludzi, nie tych bogatych zwalnianych z podatku, chodzi po prostu o uczciwość i przyzwoitość. EMERYTURA to najważniejsze! Koniec.
     • edekzfabrykikredek12345 Re: Łupy powyborcze 19.10.18, 08:53
      procivili333 napisał(a):

      > Zal mi ciebie. Też się chcesz ogrzać do emerytury? Wyszło SZYDŁO z worka... Wię
      > c Tu nie chodzi o Czernikowo, o nasze dzieci rozbierajace się na wf na boisku,
      > o naszych piłkarzy bez szatni i ciepłej wody, o gospodarską troskę o zwykłych l
      > udzi, nie tych bogatych zwalnianych z podatku, chodzi po prostu o uczciwość i p
      > rzyzwoitość. EMERYTURA to najważniejsze! Koniec.

      NApisz jeszcze ze jestem totalna opozycja. do emertytury jeszcze mi baaaaaardzo daleko a takiej jaką teraz funduje nam pis to śmiech..... zmiejszyli wiek emerytalny tylko zapomieli powiedzieć ze emeryturki tez spadna z tego powodu.. ale to juz nie ta kampania
  • czernikowo112233 Re: Łupy powyborcze 19.10.18, 09:47
   Pragnę zauważyć, że w tej chwili dyrektorem jest mąż przewodniczącej rady gminy. Dodatkowo w urzędzie poobsadzani są znajomi i rodzina p.Gawronskego. Często bez wykształcenia i kompetencji. W naszym urzędzie nigdy nie da się załatwić niczego bez problemów.
   • edekzfabrykikredek12345 Re: Łupy powyborcze 19.10.18, 09:56
    czernikowo112233 napisał(a):

    > Pragnę zauważyć, że w tej chwili dyrektorem jest mąż przewodniczącej rady gminy
    > . Dodatkowo w urzędzie poobsadzani są znajomi i rodzina p.Gawronskego. Często b
    > ez wykształcenia i kompetencji. W naszym urzędzie nigdy nie da się załatwić nic
    > zego bez problemów.
    Idąc tę droga to jeden z kandydatów na wójta nie powinien do wyborów być dopuszczony wcale
     • edekzfabrykikredek12345 Re: Łupy powyborcze 19.10.18, 12:49
      czernikowo112233 napisał(a):

      > Nic dziwnego, że połowa urzędu może zostać zwolniona skoro dostali posadę po zn
      > ajomości nie mając odpowiedniego wykształcenia.
      ciekwaość czy jak puł urzędu zwolnią to kogo zatrudnią............
     • totu2010 Re: Łupy powyborcze 28.10.18, 10:29
      Na cholerę urzędnikowi z UG Czernikowa jakieś kompetencje , czy wykształcenie...Obojętnie jakie drzwi otworzysz to pierwszy widok to żrą (sorry za słowo, ale inaczej tego nie da się nazwać), piją kawę lub rozmawiają przez telefon, odwiedziła ich właśnie córka z wnuczką , albo zwyczajnie znajomki. Jak już łaskawie zapytają .... w jakiej sprawie i przedstawisz ją....ooooo....,to trudne u nas nie załatwiamy.... dostaniesz trzy skopiowane*bileciki*i radę...trzeba do powiatu.....
      W końcu może ktoś otworzy *okna* i wywietrzy tę zapierdziałą atmosferę w UG. Otworzy w porozumieniu ze starostwem powiatowym , *biuro obsługi interesantów Starostwa Powiatowego w Czernikowie*...jest urząd pracy to mogą być i inne, by z byle guanem nie gnać kilkadziesiąt km do Torunia.
      No ale do tego trzeba ludzi z *otwartą głową*, którzy nie boją się innowacji i myślenie ich nie boli.

      Puki co to mamy chaos, pełno pieprzonych trolli, który są ekspertami od wszystkiego począwszy od kąpielisk po*rozporek* wójta. Ogarnijcie się, od dróg, krzaków przy drogach,* tarki* na leśnej drodze, darmowej hali , ważniejsza jest atmosfera która nas otacza, wzajemna empatia i zrozumienie że to co *mnie* jest potrzebne nie musi być najważniejsze dla innych. PO-wszczyzna, czyli szczucie się wzajemne pozostanie przynajmniej na jeszcze jedną kadencję, tak wynika z wyników wyborów 21-10.
      Czernikowo wybierając Krasickiego na Wójta prawdopodobnie dostanie *bana*na fundusze europejskie z Urzędu Marszałkowskiego. Ale wolę już to niż władzę *smutnych facetów*, których nikt nie zna a wyraźnie widać było po Graczyku i Gawrońskim rządzą w Czernikowie i nie tylko smile smile
       • anka.nowa2208 Re: Łupy powyborcze 29.10.18, 22:36
        Pewnie, że wszyscy przez 8 godzin pracy jedzą. Ale praca w biurze,gdzie są przyjmowani petenci ma jakieś standardy. W ciągu 8 godzin pracodawca musi zapewnić przerwę na posiłek, ale tego posiłku nie można kupować w trakcie trwania pracy, nie należy opuszczać miejsca pracy i robić wypadów do piekarni, albo dowodzić gminnym busem jeszcze ciepłe wędliny tak przy okazji z Mazowsza, że cały urząd pachnie jak wędzarnia. A jeżeli ktoś ma problem z paleniem papierosów to niech to robi na zewnątrz budynku i odpowiednio dłużej zostaje w pracy. Takie są normy...Każdy porządny szef, by to dawno ukrócił. Ale jak za to płaci nie z własnej kieszeni tylko podatników to hulaj dusza, piekła nie ma...
        • procivili333 Re: Łupy powyborcze 29.10.18, 23:35
         Tak na wesoło, żeby rozładować te napinki na forum. Wojciech Młynarski kiedyś napisał:
         Ej, wy, wy, ludzie, wy tych pogróżek nie kupujta i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta!
         Ej, wy, wy ludzie, wy se złym strachem głów nie trujta i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta!
         Ej, wy, wy, ludzie, wy raz się w kupę wziąć spróbujta.

        • pimpirimpi93 Re: Łupy powyborcze 30.10.18, 11:10
         Jak zauwazylas w ciagu 8h przysluguje przerwa.Czy to jakas zbrodnia wykorzystac te przerwe i kupic sobie bulke w sklepie naprzeciwko?czy przez to ktos ucierpial?zbiednial?jesli ktos wykonuje sumiennie swoja prace to potrafi tak zorganizowac czas aby wyskoczyc na 2 minuty po bulke i ja zjesc nie zaniedbujac swoich obowiazkow.Zawisc ludzka dobija.
          • pimpirimpi93 Re: Łupy powyborcze 30.10.18, 11:57
           Jesli faktycznie to prawda to jest to duze przegiecie. Jednakze rowniez pracuje w biurze i bedac u fryzjera czy w sklepie spotykam sie z pytaniem:a Ty nie w pracy?otoz mamy prawo wziac dzien wolny czy zwolnic sie predzej z pracy,jak kazdy inny pracownik.A zdarza sie ze ktos widzac mnie w sklepie w dzien wolny komentuje,ze ,,pozazdroscic takiej pracy".
           • anka.nowa2208 Re: Łupy powyborcze 30.10.18, 14:22
            A pomyśl sobie, kto odpowie jak ta osoba ulegnie wypadkowi wyskakujące po te śniadanko. Wypadek w pracy?- raczej samowolne oddalenie się z miejsca pracy. Praca to praca a nie spacery po bułki i jazda po kiełbasę.
              • carensis Re: Łupy powyborcze 30.10.18, 19:57
               A czy jeśli zostanie wybrany pan Krasicki to się dużo zmieni? Nowi pracownicy, ale już pod postami na fb widać, jaki poziom prezentują. Pan Lorenc pisał pod jednym postem, że zamierza starać się o pracę w gminie, jeśli będzie wolne stanowisko. Jestem prawie, że pewna, że on i tak dostanie tę pracę. A to jak się zachowuje na fb pokazuje, że nie będzie jedną z najmilszych osób i odpowiednich do pomocy innym. Ktoś zadał proste pytanie, czy jak się zostaje wójtem, to czy zostawia się pracę, a ten mu nie odpowiada, tylko ciśnie po tej osobie, że czegoś nie wie... No niestety... W obecnych czasach szkoła nie uczy takich rzeczy, że gdy zostaje się wójtem, to zostawia się poprzednią pracę, ale tak trudno odpowiedzieć komuś, że tak jest. To teraz gdy ktoś zapyta o coś w urzędzie, to dostanę odpowiedź, że tego w szkole powinnam się nauczyć? No niestety, ale takie zachowanie prezentują osoby popierające WDM na fb, to nie jest jedyny taki przypadek i niestety, część z tych osób może w przyszłości zajmować stanowiska w naszym urzędzie gminy. Będzie ciekawie.
               • anka.nowa2208 Re: Łupy powyborcze 30.10.18, 21:41
                Ale w tej chwili w gminie również otrzymujemy odpowiedzi na tym poziomie o którym pani wspomina. Więc nie będzie dużej różnicy czy to pan L. czy panie Gośki z parteru. Każdy z odpowiednim wykształceniem może aplikować na stanowislo urzednika w gminie jeżeli będzie wakat, bez względu na to czy to będzie Pan R.L. czy Pani A.M.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka