Dodaj do ulubionych

Wybory samorządowe 2006

08.10.06, 17:32
Pozwalam sobie zalozyc ten nowy watek, bo wydaje sie, ze jest potrzebny, wrecz
niezbedny :)

W naszej gminie zarestrowano 5 komitetow wyborczych:

KWW Oświata, Maria Mioduszewska - Osielsko
KWW "Nasza Gmina Osielsko", Henryk Krűger - Osielsko
KWW "Wspólna Sprawa" Mieszkańców Gminy, Kunegunda Drzewiecka - Niemcz
KWW Niemcz 2006, Albin Strączek - Niemcz
KWW Nasza Gmina - Nasz Dom, Irena Anna Krygiel - Maksymilianowo

Jesli sa tu przedstawiciele, albo osoby chcace poinformowac nas o dzialaniach,
a w szczegolnosci skladach poszczegolnych komitetow i nazwiskach osob, ktore
wystawia do wyborow, bardzo prosze pisac :)

Adresy komitetow i bardziej szczegolowe dane, mozna znalezc pod adresem:
www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=2455&news_id=17719&layout=1&page=text
Pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 19:05
      Proponowałbym , abyś wstrzymał się z informacjami o komitetach wyborczych do
      czasu aż zostaną wszystkie zarejestrowane. I chyba wkradły się błędy w
      informacjach o KWW "Nasza Gmina Osielsko", Henryk Krűger - Osielsko i KWW
      "Wspólna Sprawa" Mieszkańców Gminy, Kunegunda Drzewiecka - Niemcz. Nie te osoby
      i nie te miejscowości.
      • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 20:12
        Wiesz, ja sobie tych danych nie wymyslilem. Zreszta zrodlo jest podane. Nie mam
        powodu watpic w prawdziwosc danych zamieszczonych na oficjalnej stronie PKW.
        Jesli jednak wkradly sie bledy, koniecznie napisz do administratora strony
        pkw.gov.pl i nam na forum.

Jesli chodzi o komitety, to czas na rejestracje minal. Teraz moga sie co
        najwyzej zmieniac sklady personalne juz powolanych.

Pozdrawiam

BTW Semeon, czekamy na informacje o waszym komitecie i przyblizenie sylwetek
        kandydatow :)
        • tribiotic Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 20:57
          sant.ander napisał:

> Wiesz, ja sobie tych danych nie wymyslilem. Zreszta zrodlo jest podane. Nie
          mam
          > powodu watpic w prawdziwosc danych zamieszczonych na oficjalnej stronie PKW.
          > Jesli jednak wkradly sie bledy, koniecznie napisz do administratora strony
          > pkw.gov.pl i nam na forum.
          >
          > Jesli chodzi o komitety, to czas na rejestracje minal. Teraz moga sie co
          > najwyzej zmieniac sklady personalne juz powolanych.
          >
          > Pozdrawiam
          >
          > BTW Semeon, czekamy na informacje o waszym komitecie i przyblizenie sylwetek
          > kandydatow :)
          >
          Szanowny Panie !!!
          Głosi Pan obojętność a jednoczesnie na podstawie wypowiedzi które można
          przeczytać, że masz Pan jakieś niespełnione ambicje i kompleksy. Co tam prosze
          Pana jeżeli nawet nieposzło Panu w 5b to uwolnij się i odważnie wystartuj w
          tych wyborach. Twoja energia i zjadliwość, brak doświadczenia a jednocześnie
          młodzieńcza głupota są dobrym prognostykiem na przyszłość.
          Nie będąc do końca pewnym co do twojego wieku powiem tak:
          albo jesteś młodym gniewnym albo starym wku......
          To dobrze wróży, tylko nie pisz więcej, że ktoś oszalał lub zwariował albo że
          jest oszołomem - bo te niewinne określenia na dzień dzisiejszy pasują głównie
          do Ciebie !!! Trochę pokory i minimum polityki !!!
          • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 21:21
            W przeciwienstwie do przedmowcy nie bede wysnuwal zadnych podejrzen, co do osob
            czepiajacych sie moich wypowiedzi ;)
            Chcialbym tylko wiedziec, co swiadczy o tym, ze oszalalem, albo jestem
            oszolomem. Niespojnosc wypowiedzi, ktora rzeczywiscie moze mi sie zdarzyc, to
            jeszcze za malo :)

Pozdrawiam
        • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 21:53
          Ponieważ nie minął jeszcze termin oficjalnego zgłaszania kandydatur /13.10.06./
          dlatego o naszych kandydatach tylko kilka ogólnych słów. Kandydatami z naszej
          listy są jeden inżynier budownictwa i dwoje prawników, w tym jeden
          specjalizujący się w prawie administracyjnym i działaniu samorządów. Co do
          założeń programowych to znaleźć je można w sąsiednim wątku pt. "co tutaj tak
          pusto". Natomiast co do krytykowanej idei budowy krytego basenu obok szkoły w
          Niemczu to mogę zdradzić, że już znalazła się spora grupa osób, która wspiera
          ten pomysł i nawet deklarują wstępnie wsparcie materialne tej budowy.
          • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 22:33
            Taki program to troche slabo, nawet jak na wies.
            Chcialbym wyjasnic, co rozumiecie pod "basen kapielowy". Zeby nie bylo
            nieporozumien, brodzik dla przedszkolakow? Duze jacuzzi? Czy moze basen plywacki
            25x12m?

Pozdrawiam
    • hulahop2 Re: Wybory samorządowe 2006 09.10.06, 22:15
      czas wyborów .........to piękny czas.....można pomarzyć jak również dużo
      obiecywać. Taki jednen marzyciel w Bydgoszczy obiecywał bezpośrednie połączenie
      z Fordonu do Śródmieścia.I teraz nieżyczliwi mu to wypominają. A u nas może
      zamiast basenu ,Aquapark. Jak szaleć z obietnicami to na całego. I tak do
      gwiazdki nikt nie będzie pamiętał pustych obiecanek.
      • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 10.10.06, 00:44
        Nikt nikomu niczego nie obiecuje, a sprawa basenu wypłynęła na zebraniu
        mieszkańców. Nie mówimy /jako komitet wyborczy/, że wybudujemy basen w tym
        roku, ani w następnym, ale, że rozpoczniemy procedurę umożliwiającą wybudowanie
        basenu, czyli głównie zająć się trzeba sposobami na pozyskanie środków, ale też
        gruntu pod budowę i wieloma innymi sprawami z tym związanymi. Osobiście sądzę,
        że jest to realne, ale o terminie nie mogę nic powiedzieć, gdyż jest to na
        razie tylko pomysł. Nie jest to zresztą hasło wyborcze, ale w tak dużej wsi
        jak Niemcz jest to po prostu potrzeba. Oczywiście jest wiele rzeczy
        ważniejszych i pilniejszych, lecz w obecnym czasie budowa krytego basenu
        kąpielowego to nie jest inwestycja nierealna.
        • tribiotic Re: Wybory samorządowe 2006 10.10.06, 11:23
          No pieknie ! Kampania wyborcza rusza z miejsca. Sport(amatorski) i turystyka to
          zapewne wspaniałe rzeczy dla wszystkich bez względu na wiek.
          Ale jak wieść gminna (wioskowa też) niesie chyba w miejscu gdzie jest idealne
          miejsce(przy sali gimnastycznej)na tego rodzaju obiekt mieszkańcy Niemcza
          zostaną oczarowani marketem spożywczym POLO-MARKET.
          No i w tym momencie nasuwaja sie pytania i problemy, kto wie czy
          temat "PoloMarket w Niemczu" nie nadaje sie jako osobny temat.
          Niesądzę ażeby ten pomysł się mieszkańcom podobał, a napewno nie podoba się
          prowadzącym handel, no bo co ma sie podobać: większy ruch, hałas, zwiększone
          niebezpieczeństwo dla dziatwy ze szkoły podstawowej itd ...........
          Panu Wójtowi gratuluję za akceptację - pewnikiem to jego kolejny sukces !!!
          • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 10.10.06, 16:01
            Jesli okoliczni mieszkancy nie beda mieli nic przeciwko, to dobrze, gdyby
            POLOmarket powstal. Asortyment w istniejacych sklepikach jest marny, ze az przykro.
            Tylko cos mi sie wydaje, ze kolo szkoly nie ma juz miejsca.
            • lesz14 Re: Wybory samorządowe 2006 10.10.06, 20:21
              Wydaje mi się że od kupna gruntu do wydania zezwolenia na taki market dosyć
              długa droga. I gdzie tu rola wójta? Przecież ten teren jest prywatny a gdy
              dobrze się przeanalizuje wielkość działki , to tam zaden market typu Polo się
              nie zmieści.
              A co do asortymentu w naszych sklepikach to nie jest źle.Bieżące zakupy można
              robić bez problemu , właściciele naprawde się starają nam mieszkańcom dogodzić.
              No i cały urok właśnie polega na tym że to są nasze małe osiedlowe sklepiki a
              nie ogromne markety.
              • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 10.10.06, 20:29
                To pewnie leniwe, miejskie zboczenie, ale jednak nad urok przedkladam wiekszy
                wybor ;) Chociaz w Polo tez szalu nie ma :(
                Chcialbym kiedys zobaczyc w Niemczu sklep typu SAM. Zloty srodek ;) Atmosfera i
                urok osiedlowego sklepiku, a jednoczesnie komfort robienia zakupow samodzielnie.
                Pewnie nie kazdy lubi Samy, dlatego sklepy z tradycyjna obsluga tez beda sobie
                wiodly spokojny i dosc dostatni zywot :)

Pozdrawiam
              • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 11.10.06, 00:40
                O ile się orientuję to teren, gdzie prawdopodobnie planowany jest supermarket,
                należy we większej części do gminy. Osobiście uważam, że lokalizacja
                supermarketu w takim miejscu nie ma najmniejszego sensu. A tak naprawdę to nie
                po to większość z nas wyprowadzała się z miasta, żeby teraz miasto ze
                wszystkimi atrybutami wprowadzało się do nas. W końcu do wielkich galerii i
                hipermarketów mamy raptem dziesięć minut jazdy samochodem, to po co nam pod
                nosem to całe zamieszanie. Czyż nie lepszy jest wiejski spokój, tereny
                rekreacyjne i sportowe?
                  • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 00:27
                    Nie znam stanu aktualnego tej sprawy. Nie słyszałem także o jakichkolwiek
                    konsultacjach, czy opiniach zbieranych w sprawie supermarketu przy szkole.
                    Myślę, że jest to temat, którym powinni żywo zainteresować się nowi radni zaraz
                    po wyborach i to nie ze swojego punktu widzenia, ale punktu widzenia większości
                    mieszkańców Niemcza.
                      • lesz14 Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 09:11
                        Chyba najszybszą drogą do zaspokojenia ciekawości dotyczących losów tej działki
                        i dalszych planów z nią związanych jest wystąpienie z pisemnym zapytaniem do UG
                        z zaznaczeniem że interesuje stan na dzień wystąpienia z pismem. UG musi w
                        ustawowym terminie odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. To chyba najlepszy
                        sposób na wyjaśnienie róznych ploteczek i podejrzeń.
                        Pozdrawiam
                        • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 12:22
                          Kolego lesz14 , nie psuj zabawy przedwyborczej semeonowi. Sugestia była bardzo
                          wyraźna....to My jako radni (Niemcz 2006 ) możemy powstrzymać napływ marketów. A
                          podpowiadanie takich rozwiązan , jak Twoje , wytrąca następna ich obietnicę
                          przedwyborczą.
                          • tribiotic Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 19:43
                            Kolego janko11 , a może Ty masz jakieś kompleksy?
                            Do rzeczy do rzeczy , no chyba że mieszkasz w ...... 20 km od Niemcza.
                            Z faktami sie nie dyskutuje. Każda większa placówka handlowa generuje
                            uciążliwość dla środowiska i dlatego należy się starać lokalizować ją w miejscu
                            odległym od miejsc zamieszkiwania jak również np.takich jak szkoła.............
                            Idealnie by było, gdyby mieszkańcy wsi Niemcz mogliby się sami w tej sprawie
                            wypowiedzieć, być może zbliżające sie wybory, konsultacje i spotkania
                            przedwyborcze uzmysłowią przyszłym radnym jakie są oczekiwania mieszkańców.
                            No cóz jest problem, niektórzy się nad nim zastanawiają - a to już dobrze
                            świadczy o komitecie Niemcz 2006 Szanowny janko11 - czy to najlepsze określenie
                            zabawa przedwyborcza!
                            • hulahop2 Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 19:50
                              Semeon , bardzo ładnie to napisałeś ,, Nie znam stanu aktualnego tej sprawy. Nie
                              słyszałem także o jakichkolwiek konsultacjach, czy opiniach zbieranych w sprawie
                              supermarketu przy szkole " . Proponuję zastąpić ostatnie trzy wyrazy z tego
                              zdania na ...kandydatów na radnych z ,,Niemcz 2006”.
    • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 20:13
      Kolego tribiotik , dla mnie powstanie takiego marketu byłoby zaprzeczeniem
      sielskości naszej wioski. Ja również jestem zwolennikiem małych sklepików.A
      wypowiedź moja miała na celu pokazanie że można umiejętnie podgrzewając niechęc
      do określonych inwestycji dyskredytować każde realne lub wydumane zamiary UG.
      To chyba lesz 14 napisał że wystarczy zapytać w urzędzie, aby poznać stan faktyczny.
      I gdyby się dowiedzieli że takiej inwestycji nie będzie , to tak , jak
      wspomniałem, nie byłoby następnego punktu w programie wyborczym. I jak tu
      obiecywać walkę w obronie czegos , co nie jest nawet planowane…….
      • tribiotic Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 20:57
        jestem z Tobą zgodny! Ale ponieważ w każdej plotce jest prawda (tylko, pytanie
        ile %) chciałbym Tobie uzmysłowić, że o tym zamiarze wie ogromna cześć
        mieszkańców. Wszyscy są zaniepokojeni. Fragment terenu należu do osoby
        prwatnej, która podobno mówi otwartym językiem, że sprzedała go pod
        PoloMarket !!! Z innej beczki: zapis w planie miejscowym tego terenu dopuszcza
        usługi - a handel to nic innego jak usługa sprzedaży. Wierz mi - jest
        problem !!!
        A druga strona medalu - to urzędas w gminie, który kombinuje, jak zrobić biznes
        ażeby cały czas byc postrzeganym , że on broni i chroni Twoje interesy i
        szanuje zdanie mieszkńców. Czarno to widzę !!!
        A może by zapytać obecnych radnych !!! No w całej swojej naiwności - nic nie
        wiedzą ??? A może ubiegają sie o reelekcję i ............ no własnie i.......
        • lesz14 Re: Wybory samorządowe 2006 12.10.06, 22:18
          Chciałbym zauważyć ze jeżeli są jakieś problemy , które niepokoją mieszkańców ,
          to można wystąpić do sołtysa o zwołanie zebrania wiejskiego. Na takim zebraniu
          ,od urzędników z gminy można dowiedzieć się o stan faktyczny oraz podjąć
          stosowne uchwały , które po przegłosowaniu przez większość obecnych na zebraniu
          mieszkańców muszą być brane pod uwagę przy decyzjach naszych urzędników.
          Przykładem takiej sytuacji są progi na Aleii Mickiewicza . Ale jest jeden
          poważny problem takiego rozwiązania.Przy zameldowanych w Niemczu 1700 osobach ,
          na takie zebrania przychodzi od 20 do 50 osób. To jest miernik naszego
          zaangażowania w sprawy naszej społeczności. Pozdrawiam
      • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 14.10.06, 01:53
        Nie wiem, chyba trzech.
        Znam jednego, Pana Leszka Mikulskiego.
        Soltysem jest Pani Lachowska.
        Nie wiem.
        Nie znam.

Pytanie do Semeona. Dlaczego zakladasz, ze wiekszosc(!) mieszkancow Niemcza jest przeciwna budowie supersamu przy glownej ulicy naszej wsi?

I jeszcze apel do forumowiczow.
        Jesli ktos jest zwiazany z ktoryms z komitetow, to bardzo prosze grac w otwarte karty i przyznac sie do tego. Atakowanie wszystkich po kolei na forum nie jest w porzadku.

Pozdrawiam
        • wojtek2000 Re: Wybory samorządowe 2006 20.10.06, 08:47

> Pytanie do Semeona. Dlaczego zakladasz, ze wiekszosc(!) mieszkancow Niemcza
          jes
          > t przeciwna budowie supersamu przy glownej ulicy naszej wsi?
          >

napierw zbudujcie chodnik na całej długości wsi , bo dzieciaki chodzą poboczem
          aż w końcu dojdzie do jakiegoś wypadku a w polskich realiach najpierw trzeba
          postawić kilka krzyży i nagle znajdują się pieniądzę

co do nowych radnych to pilnujcie planów zagospodarowania przestrz. , żeby nie
          powstawały kolejne idotyczne bloki , które przez lata są niewykańczane !!!
    • osielsko Re: Wybory samorządowe 2006 15.10.06, 11:58
      Biorac pod uwage, to co dzieje sie w polityce, smiem watpic w czyste intencje
      tych, ktorzy startuja do jakichkolwiek wladz czy to lokalnych, czy centralnych.
      Samorzad to inna forma pracy i wspolpracy miedzypartyjnej, organizacyjnej czy
      spolecznej, jednak i tutaj zauwazalne sa tendencje mamienia obietnicami i
      gruszkami na wierzbach.

Niestety, przyklad idzie z gory. Obserwujac poczynania elit rzadzacych, nie
      wierze w programy, slowa i gesty. Wszystko to jest na pokaz aby zdobyc glos.

Niemniej, jak mowil Jan Nowak Jezioranski, to nasz obowiazek, aby w wyborach
      uczestniczyc. Jezeli nie widze wyboru, oddaje niewazny glos. Jest to moj
      sprzeciw wobec politycznej rzeczywistosci.

• sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 19.10.06, 22:31
      Listy zostaly ogloszone. Jesli ktos jest ciekawy kandydatow, zapraszam na strone:
      wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wybRadaGminy.html?jdn=040306
      Na wojta zgloszono tylko Wojciecha Sypniewskiego :) Ciekawa ta nasz gmina.

Ja przynajmniej juz wiem, na kogo bede glosowal.

Licze jednak na to, ze Semeon, ktory moglby w koncu oficjalnie przyznac sie do swojego imienia i nazwiska, ktore chyba nie jest tu tajemnica, opowie nam cos wiecej o Panstwu:
      1 Różański Andrzej 54 Niemcz :)
      2 Paternoga Ryszard 61 Niemcz
      3 Balbuza-Walkowska Lucyna Elżbieta 40 Niemcz

Pozdrawiam
      • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 20.10.06, 16:09
        Jak sam napisałeś, dla czytelnika tego forum, moje nazwisko nie jest tajemnicą,
        ale dla tych, którzy nie wiedzą, podaję, że nazywam się Andrzej Różański,
        mieszkam od 1994 roku w Niemczu przy ulicy Kolonijnej, z zawodu jestem
        inżynierem budownictwa, aktualnie, od 1990 roku, zajmuję się handlem
        detalicznym. Nie należę do żadnej partii, a idea utworzenia komitetu
        wyborczego, który wystawił mmoją kandydaturę na radnego, zrodziła z normalnych,
        codziennych rozmów mieszkańców Niemcza. Byłem współorganizatorem dwóch zebrań
        mieszkańców Niemcza, na których postanowiono wystawić swoją listę na radnych.
        Co do innych osób to już pisałem, że pan Paternoga jest prawnikiem, a pani
        Balbuza-Walkowska jest ekonomistą dwojga specjalności w tym jedna z nich
        dotyczy samorządów i administracji.
        • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 20.10.06, 19:36
          Panie Andrzeju , teraz rozumiem idee zwołania zebrań naszej społeczności. Ale
          czy nie uczciwiej byłoby zagrać w otwarte karty i na zebraniu powiedzieć że chce
          byc pan radnym i szuka elektoratu? Takie ustalenie listy kandydatów ,,pod
          stołem" nie przysporzy Panu sympatii i głosów przy urnie. Cytuję ,,Nie należę
          do żadnej partii, a idea utworzenia komitetu wyborczego, który wystawił mmoją
          kandydaturę na radnego,..." Byłem na obydwu zebraniach i teraz czuję się jak bym
          uczestniczył w zebraniach PIS-u lub innej partii. Przecież to jest klasyczny
          przykład powstawania następnego układu. A nam potrzebni są ludzie zaangażowani w
          pracę na rzecz całego środowiska , a nie wybranej grupki ,,Towarzystwa wzajemnej
          adoracji"
          • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 21.10.06, 10:40
            Szanowny janko 11, a może po prostu zamiast totalnej krytyki to należało się
            włączyć do naszych działań i mieć na nie bezpośredni wpływ, przecież
            informowaliśmy o wszystkim publicznie i zapraszaliśmy do współpracy. A swoją
            drogą to przeciez mógł pan sam utworzyć podobny komitet, wówczas wykazłby pan
            innym jak należy to czynić, potem wystartować w wyborach, a wyborcy dokonaliby
            oceny. Pozdrawiam.
            • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 21.10.06, 11:08
              Panie Andrzeju, czytal Pan co napisal Janko?
              Dobra, mniejsza z grzecznosciami, polecieliscie sobie w kulki z ludzmi, ktorzy przyszli na te wasze spotkania i tyle. Po drugim nie bylo juz zadnych informacji, zadnej jawnosci poczynian. Mnie to akurat wszystko jedno, ale obawiam sie, ze spora grupe osob zawiedliscie swoim postepowaniem.
              A bezczelne wypominanie innym, ze nie zalozyli swoich komitetow, zaczyna mnie po prostu denrwowac. Nie kazdy ma ambicje sprawowac wladze w gminie. Niektorzy chca tylko uczciwosci, gry fair, szczegolnie od tych, ktorzy pchaja sie na swiecznik.

Pozdrawiam
              • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 21.10.06, 12:02
                Panie Andrzeju , nie zrozumiał pan mojej wypowiedzi. Nie mam ambicji pracy w
                samorządzie, co nie znaczy że nie chciałbym czegoś robić na rzecz naszej
                społeczności.Ale to inne zagadnienie.Nie krytykuję kandydatów , bo nie taki jest
                zamiar moich wypowiedzi , lecz sposób ich wyłonienia,który urąga zasadom
                demokracji. A takie zebrania , które pan współorganizował miały wszystkie cechy
                takiej naszej małej demokracji.I myślę że miał Pan duże szanse na poparcie
                swojej kandydatury na następnym zebraniu. Niestety , załatwienie tego w taki
                sposób nie rokuje dobrze o sposobach pracy Was jako radnych ( oczywiście jeżeli
                zostaniecie wybrani ).
              • semeon Re: Wybory samorządowe 2006 21.10.06, 14:14
                Informacja była chociażby w internecie, gdzie podałem równiez swoje numery
                telefonów, niestety przez kilka miesięcy zatelefonowały tylko dwie osoby, w tym
                jedna, z Maksymilianowa. Naprawdę nie wiem o co wam chodzi. Proszę
                przedstawcie jak według Was /janko, santander/ miałaby wyglądać ta organizacja
                lokalnej samorządności. A swoja drogą to, czy słyszeliście cokolwiek o pracy,
                zebraniach, informacjach, pozostałych trzech komitetów startujących w Niemczu
                do wyborów samorządowych.
                • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 21.10.06, 23:10
                  Powiem tak. Na drugim, a moze pierwszym?, zebraniu zostal wyloniony komitet organizacyjno-informujacy. Odbylo sie drugie spotkanie, zapowiedziano na nim trzecie. I co? I nic! Nie kazdy czyta to forum. Ja czytam, ale jednoczesnie nie bylem zupelnie zainteresowany zangazowaniem sie w Wasze prace, dlatego nie zatelefonowalem.
                  Do czego mialy sluzyc kolejne spotkania? Otoz do wylonienia odpowiadajacych wszystkim kandydatow, mial to byc w koncu prawdziwie spoleczny komitet, czy inne cos takiego deklarowaly na publicznych spotkaniach?
                  Jak sie to skonczylo? Jak zawsze :( Piecioro osob wybralo sposrod siebie troje, ktorych desygnowano do startu w wyborach. OK, fajnie, macie prawo. Ale nie przyklejajcie sobie potem latki komitetu wspieranego przez mieszkancow, albo jedynego powolanego po konsultacjach spolecznych, bo nie macie do tego prawa.
                  Jedyne, a moze nie?, co mi sie nie podoba to wlasnie ten brak konsekwencji, niezrozumiale zniechecenie do dalszych konsultacji na zebraniach.
                  W koncu frekwencja na nich rosla, mozna sie bylo spodziewac prawdziwego sukcesu, prawdziwie utworzonego przez lokalna spolecznosc komitetu wyborczego. Niestety, przerwaliscie dzialania. Na pewno mieliscie swoje powody. Jednym z nich bez watpienia byla obawa o niezakwalifikowanie sie do startu. W koncu mogl pojawic sie w koncu ktos z charyzma, kto porwalby ludzi i rzeczywiscie zjednal ich sobie zarazajac swoim punktem widzenia i pomyslami.Jestem rowniez pewien, ze nie tylko to zadecydowalo. Trudnosci organizacyjne, koszty, moze niechec obecnych wladz, mogly byc rownie istotne.
                  Rozpisalem sie :) Dobra, tyle. Co mnie boli? Ze zagraliscie nie fair. Przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu.
                  Czemu nie zaloze swojego komitetu? Bo praca obecnych wladz w duzej mierze mnie satysfakcjonuje i nie chce zmian, nie sadze tez, bym mogl wniesc cos nowego, lepszego do Rady Gminy. Czemu Wam nie pomoglem? Bo interesuje mnie co sie dzieje, lubie byc dobrze poinformowany, ale przejscie do czynnych dzialan, to nie to, na co mam ochote.

Pozdrawiam serdecznie
      • majty_soltysa Re: Wybory samorządowe 2006 22.10.06, 08:48
        > Na wojta zgloszono tylko Wojciecha Sypniewskiego :) Ciekawa ta nasz gmina.

Tak ciekawe. Ale prosze powiedz, jaka widzisz alternatywe dla Sypniewskiego?
        Facet robi co do niego nalezy, widac z glowa prowadzona rozbudowe gminy, nie ma
        secjalnych afer, skutecznie sprzeciwstawil sie Dombrowiczowi.
        Dla mnie OK.
        Znam go tez personalnie i nie moge jakos zle o nim mowic.
        Pewnie, ze nie kazdy jest idealem i mozna by mu pare latek przyszyc...
        Gmina czy Kosciol potrzebuje gospodarza. Mamy dobrego Wojta i dobrego
        Proboszcza. Mam nadzieje, ze dolaczy do nich dyrektor szkoly w Osielsku.

A co do wyborow samych i komitetow itd.
        Walka o stolki i latwa kase!!! Jezeli w taki sposob ten Wasz komitet postapil z
        wyborem kandydatow, to mojego glosu napewno by nie zdobyli. Jak tak zaczynaja,
        to strach pomyslec jak skoncza. Generalnie mam w d... ludzi, ktorzy tak
        postepuja z innymi. To nie spoleczny komitet, tylko komitet kolesi.
        Co prawda nie znam wszystkich szczegoilow, ale z opisu tak mi wychodzi.
          • hulahop2 Re: Wybory samorządowe 2006 22.10.06, 23:20
            znamy już kandydatów na radnych........bynajmniej z imienia i nazwiska. Ale może
            ktoś powie o nich coś więcej? Najlepszy będzie kandydat z doświadczeniem w
            pracy samorządowej . Takiego kandydata ma zawsze myśląca pozytywnie koalicja
            lewicowa :-).Tylko jak tak dalej będą się starać , to w następnych wyborach wójt
            będzie miał napewno kontrkandydatów...z przeszkola
            • lesz14 Re: Wybory samorządowe 2006 22.10.06, 23:29
              jeżeli kandydatka jest osobą pełnoletnią , to ma pełne prawa wyborcze . Może
              głosować i można na Nią oddać głos. A czy jest dobrym kandydatem , dowiemy się
              po 12 listopada. Ale nie znając osoby , nieładnie podśmiewać się z kandydatki z
              powodu młodego wieku. pozdrawiam
    • sant.ander Re: Wybory samorządowe 2006 31.10.06, 11:50
      Wlasnie przed chwila przestraszylem sie nie na zarty.
      Ide do sklepu, a kto straszy z szyby? Najwieksza krzykaczka z wiejskich spotkan. Jedyne po co przychodzila i co ja obchodzilo, to bloki. Najgorsze, ze uwazala, ze na spotkaniu nie ma prawa byc nikogo, kogo owe bloki nie interesuja. Balem sie juz, ze za miesiac bedzie zasiadac w Radzie Gminy, na szczescie startuje do Rady Powiatu.
      Nie chce, zeby rzadzili mna ludzie zaslepieni jednym celem, dla ktorych tylko ich wlasne interesy maja jakiekolwiek znaczenie.

Pozdrawiam
      • wojtek2000 Re: Wybory samorządowe 2006 31.10.06, 14:34
        nie znam osoby i nie wiem co tam krzyczała ale nie po to domy ludzie na wsi
        budują , żeby na końcu na bloki patrzeć i to niedokończone :)

więc jeśli włodarze gminy maja takie plany to przy kolejnych koncepcjach
        zagospodarowania wyznaczyć jakies strefy a nie pchać na siłę w niską zabudowę

• dexler Re: Wybory samorządowe 2006 31.10.06, 20:55
          Z tego co mi wiadomo był to tzw." błąd w sztuce" i w planie nie znalazł się
          zapis wyłączający budownictwo wielorodzinne , bo " co nie jest zabronione ,
          jest dozwolone " i w efekcie mamy to co mamy. Nie popełnia błędów tylko ten co
          nic nie robi. Co do wyborów to gratuluję wszystkim , którzy zdecydowali się
          podjąć wyzwanie startując w wyborach. Uważam , iż "świeży powiew " korzystnie
          wpłynie na działanie naszego samorządu. Osobiście jestem zwolennikiem
          kandydowania osób , które do czegoś w życiu doszły własnym uporem, pracą i
          samokształceniem , reprezentują określony poziom i są fachowcami w przydatnej w
          samorządzie dziedzinie . Niestety wielu kandyadatów powinno się jeszcze wiele w
          życiu nauczyć i uporządkować własne problemy , by podjąć decyzję
          reprezentowania naszej społeczności . Mam nadzieję , że wyborcy te "przypadki"
          zweryfikują . Pozdrawiam
      • ander.sant Re: Wybory samorządowe 2006 31.10.06, 21:12
        > Wlasnie przed chwila przestraszylem sie nie na zarty.
        Przyjacielu - mogłeś coś zjeść, ale uważaj, nie prezjedź się bo może Ci
        zaszkodzić.
        Analizując Twoje wypowiedzi na tym forum - nic Ci nie pomoże, choc najbliższy
        szpital jest wcale nie tak daleko !!!
        > Ide do sklepu, a kto straszy z szyby? Najwieksza krzykaczka z wiejskich
        spotkan
        > . Jedyne po co przychodzila i co ja obchodzilo, to bloki.
        Zapewne zobaczyłeś swoja podobizne w tej szybie - rozumiem, stac Ciebie jednak
        na samokrytykę - brawo.
      • dobra.rada3 Re: Wybory samorządowe 2006 10.11.06, 18:12
        Odezwał się przystojniak.Przynajmniej ona wykazuje swoje zaangażowanie dla
        gminy.Pozatym prawie każdy z kandydatów ma jakieś hasło przewodnie dla
        kampanii,ta pani wybrała poprostu takie.Szczerze mówiąc jeśli Pana fascynują
        takie potworki jak te bloki przy głównej ulicy to brak mi słów.Jest Pan chyba
        jedną z niewielu osób w gminie która uważa ,że tak powinna wyglądać zabudowa
        Niemcza.Tak pozatym te własne interesy o których Pan mówi to interesy
        dziesiątków mieszkańców gminy którzy mają takich potworków jak te bloki
        szczerze dosyć ,więc radziłbym trzymać emocje na wodzy i nie oczerniać
        kandydatów z powodu ich szczególnego zaangażowania dla konkretnej sprawy.
        Z wyrazami należnego szacunku.
    • glupek.pl Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 10:09
      Obiecuje Wam:

-gimnazjum do konca roku
      -bezpieczna gmine
      -zrownanie blokow z ziemia
      -metro Niemcz-Osielsko
      -lotnisko w maksymilianowie
      -autostrade zoledowo-jaruzyn
      -kilogram kielbasy i litr wodki na glowe na tydzien
      -kilogram parowek i oranzade dla dzieci na tydzien
      -obiecuje jeszcze wprowadzenie zakazu od zakazu i nakazu skretu w lewo

Jezeli moje obiecanki-cacanki sa fajowe to glosujcie na mnie, bo moja oferta
      jest tak samo idiotyczna i nierealna jak kazdego innego.

Mam juz dwa glosy: moj i mojego psa.

Glupi glupek.pl

ps. jeszcze bedzie przepieknie jeszcze bedzie normalnie
    • samorzadowiec1 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 17:25
      Szanowni sąsiedzi!
      Niezależnie od wyniku głosowania w zbliżających się w wyborach, dziękuje Wam
      wszystkim, mieszkańcom Niemcza, za 4 lata współpracy w staraniach o dobro
      naszej wspólnoty.

Jest nas coraz więcej. Po raz pierwszy naszą wieś reprezentować będzie trzech
      radnych (my, z listy nr15, nie jesteśmy pazerni, ani nie reprezentujemy żadnej
      partii więc jedno miejsce pozostawiamy dla kandydatów z innych list).

Mamy zauważalne osiągnięcia.
      Nowe drogi o utwardzonej nawierzchni i chodniki dla pieszych (ciągle za mało).
      Jest bezpieczny dojazd do szkoły i kościoła oraz parkingi w tych miejscach..
      Rozbudowaliśmy sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągów, gruntów pod budowę ul.
      Słowackiego. Po zakończeniu budowy będzie spokojniej na ul. Bydgoskiej. Jednak
      potrzebny są bardzo ogromne, a oczekiwania a różnych stron gminy przekładają
      się na różnorodne decyzje Rady Gminy, które nie zawsze spełniają nasze,
      mieszkańców Niemcz, oczekiwania.

Pozostał więc niedosyt.
      Chodnik przy ul.Bydgoskiej miał być wybudowany aż do ul. Kolonijnej, a nie
      jest. Z planów inwestycyjnych zdjęto budowę ulic Rejmonta i Ks. Mrossa, po
      bezprecedensowych protestach niewielkiej grupy mieszkańców. Mimo dużego
      osobistego zaangażowania, nie udało się odwieść protestujących do blokowania
      budowy 1 km nawierzchni utwardzonych na tych ulicach. Mam nadzieję, że
      blokowanie rozwoju wsi faktycznie godzi w ich własny interes

Pozostało jeszcze wiele z listy należy do zrobienia. A lista potrzeb nigdy nie
      zostanie zamknięta. Dysponuję dużą ilością wolnego czasu. Znam zasady
      funkcjonowania samorządu gminnego. Nie boje się prezentować władnego zdania.
      Mogę dalej służyć naszej społeczności swoim czasem i pracą.

Moja partnerka z listy należy do tej licznej grupy mieszkańców, która
      sprowadziła się do Niemcza w ostatnim czasie. Może więc prezentować nasze
      potrzeby z tego punktu widzenia. Dotychczasową działalnością na terenie gminy
      potwierdza swoje zainteresowanie potrzebami społecznymi mieszkańców
      Proszę wic, zaufajcie nam i głosami poparcia dla kandydatów z listy nr 15
      wystawiajcie nas na próbę. Postaramy się nie zawieść okazanego zaufania.

Lech Stanisław Mikulski

.
      • piechur1 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 19:15
        A Panu, Panie Mikulski, bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że zastąpią Pana
        bardziej kompetentni i mniej uzależnieni... Szczególnie, że największym Pana
        zmartwieniem jest kilometr niezbudowanej drogi, a nie rzeczywiste problemy
        mieszkańców, o których Pan nie chciał nawet słuchać i rozmawiać. Może przydałby
        się Panu odpoczynek chociaż na jedną kadencję?!
        • hulahop2 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 20:00
          Dostałem dzisiaj ulotke z komitetu pana Mikulskiego . Naprawdę jestem pod
          wrażeniem. Wynika z tego pisma że ten człowiek sam jeden dokonał dla dobra
          naszej społeczności bardzo dużo.Załatwił wybudowanie dróg i chodników , zapewnił
          bezpieczeństwo,rozbudował kanalizację i wodociągi... I zrobiłby jeszcze więcej
          tylko oportuniści w gminie i w Niemczu mu przeszkadzali....A może troszeczkę
          wiecej pokory i skromności panie radny? Bo tak naprawdę to mizerny jest ten
          dorobek pana działalności na forum gminy. Chyba na spotkaniu założycielskim
          Niemcz 2006 dosyc dosadnie to panu wytłumaczono?
          • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 20:56
            Chcesz mieć następne duuuuże bloki? Chcesz poszerzenia śmietniska na ul
            Mickiewicza za stacją uzdatniania wody ? Chcesz załatwiania asfaltu i
            oświetlenia ulic?(ale dotyczy to tylko małego odcinka ul.Smukalskiej)Chcesz aby
            z dotychczasowym miernym zaangażowaniem były reprezentowane nasze interesy w
            radzie Gminy?
            TO GłOSUJ NA LECHA STANISłAWA MIKULSKIEGO!!!!!!!!!!!!
            • rogerg1 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 21:31
              Ledwo skończyłem pisać jeden głos, a już się zaczęło. Człowiek zdecydował się
              na jakiś przekaz o sobie, a już odpowiedzi i uwagi w bardzo prymitywnym stylu.
              Chętnie bym podyskutował o naszych niemczańskich priorytetach, ale w sposób
              merytoryczny i konkretny. Z takiej dyskusji pewnie wypłynęły by ciekawe wnioski
              dla przyszłych radnych. Nie wszyscy potrzebujemy tego samego. Dla jednych
              ważniejsza droga do "x", dla innych czystość wzdłuż tej drogi, a dla jeszcze
              innych nawierzchnia tej drogi.
              Negatywna kampania (widać nauka obecnej opozycji sejmowej owocuje) na szczeblu
              gminy niczego nie wnosi. Może spróbujmy przedstawić swój "koncert życzeń", a
              kandydaci swoje "wielkie programy" !? , nad tym dyskutujmy. Wiadomo, że
              obietnice kandydatów zawsze przekraczają możliwości realizacji. Na zebrania z
              kandydatamio prawie nikt nie chodzi, to tutaj przekażmy im swoje oczekiwania.
          • rogerg1 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 21:47
            Pan hulahop pewnie czyta pomiędzy wierszami. Też czytałem tę ulotkę. Jest
            tam "jak byk" napisane, że "zrobiliśmy" pare rzeczy wspólnie. To, że Pan
            Mikulski wspomniał, czego mu się nie udało przeforsować,Pan hulahop kwituje
            wezwaniem do pokory i skromności.
            Panie hulahop, praca w radzie gminy to nie "debata" przy piwku w ustronnym
            miejscu. To ciągłe szukanie kompromisów, przekonywanie do swoich racji i ważne
            są tam argumenty. Gmina to nie tylko Niemcz, a budfżet to nie fabryka pieniędzy.

Rozumiem, że jest Pan związany z Niemcz 2006. Teraz wiem, jakiej obiektywności
            i uczciwości można spodziewać się po tej "grupie". Chociaż... myślę, że jak
            zwykle, na "pisanie" zdobywają się przedstawiciele o ekstremalnych poglądach, a
            większość "grupy" to normalni , pozytywnie nastawieni mieszkańcy, którzy chcą
            coś dla siebie zrobić, a "przyłożenie komuś" napawa ich zwyczajnie niesmakiem.
            • tribiotic Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 21:56
              Szanowni Panowie : piechur1, hulahop1,janko11
              całkowicie zgadzam sie z waszymi wypowiedzami - brawo !!!!!
              Panowie: przynajmniej na dzisiaj zamilczcie - po kiego dawać rogerowi1 pożywkę
              do wypowiedzi nie na temat.
        • rogerg1 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 21:16
          Ten Pan (piechur1) pewnie czuje się bardzo kompetentny. Ja brałem udział w
          spotkaniach z "nowymi" kandydatami i w wielu przypadkach byłem bardzo
          zadziwiony niewiedzą kandydatów.
          Może Pan piechur1 uważa że problemami rzeczywistymi mieszkańców są ich problemy
          finansowe lub uczuciowe. Tak jest pewnie w wielu przypadkach. Jednak nic nie
          wyprzedzi problemu zasadniczego: by zdrowym być.
          Jednak Panie piechurze1, tych problemów nie załatwi Panu żadna gminna władza.
          Mnie rzeczywiście interesuje droga, oświata na szczeblu podstawowym, pomoc
          społeczna, ład przestrzenny, ochrona środowiska, sprawny urząd, itd.
          To są faktyczne problemy, na które wpływ ma samorząd gminny. Niestety forum nie
          starczy do pełnej edukacji w tym względzie.
          Pan Mikulski był radnym przez 4 kadencje i to z wyboru nas mieszkańców. Może
          uważ nas Pan za matołów, że tak wybieraliśmy - trydno !!! - Ale przecież wśród
          matołów nikt Panu nie każe żyć. Co do uzależnienia... gdyby się Pan interesował
          funkcjonowaniem samorządu na codzień, wiedziałby Pan, że Pan Mikulski jest
          chyba najbardziej samodzielny w formułowaniu swego zdania na forum rady gminy.
          Proponuję zastanowić się nad formą swoich wypowiedzi. Jeżeli Pan krytykuje, to
          skromniej będzie używać liczby pojedynczej. To bardzo prymitywny zabieg
          socjotechniczny - twierdzić, ze jest się "głosem ludu".
          A tak na koniec coś pozytwnego: co prawda nie jesteśmy jedyną gminą z debatą w
          internecie, ale w gazeta.pl inaszym województwie: tak.
          • hulahop2 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 22:05
            Ma Pan(rogerg1)rację pisząc te słowa,, praca w radzie gminy to nie "debata" przy
            piwku w ustronnym miejscu. To ciągłe szukanie kompromisów, przekonywanie do
            swoich racji i ważne są tam argumenty. Gmina to nie tylko Niemcz, a budfżet to
            nie fabryka pieniędzy."...Zgadzam się z tymi słowami w 100%.....I dlatego ten
            człowiek nie powinien już nas reprezentować.
          • janko11 Re: Wybory samorządowe 2006 02.11.06, 22:32
            A poważnie.......to wkurza mnie że ponownie ubiegaja się o mandaty osoby które w
            tej kadencji nie sprawdziły się. Porównując działalnośc radnych z innych sołectw
            , to bardzo bladziutko wypada nasza dwójka.Nie jestem przeciwnikiem p.Leszka czy
            p.Lachowskiej, jako osób , ale uważam że aby przerwać pewne skostniałe układy ,
            powinny wejść do Rady Gminy osoby z nowymi pomysłami i inicjatywami. Przecież
            obecny radny obiecuje to , co mógł spełnic w czasie tej kadencji a nie zrobił
            tego.I tak będzie od wyborów do wyborów.
      • samorzadowiec1 Re: Wybory samorządowe 2006 05.11.06, 15:58
        Pozdrawiam sąsiadów

Już pisano różne rzeczy straszono blokami, drogami szybkiego ruchu został
        jeszcze smok Wawelski!!!Chcę zauważyć, że mieszkańcy Niemcza żyją też innymi
        sprawami.Oświata-nasza szkoła ma małe klasy w których uczni powinno być 25 w
        niektórych klasach liczba uczni jest większa.Jest teren pod budowę nowej
        szkoły.Mieszkańcy i eksperci powinni się wypowiedzieć czy rozbudować czy
        pobudować nową szkołe.Kanalizacja-budowa kanalizacji na ul. Bydgoskiej do ul.
        Kopernika, ul. Szukalskiej z ulicami przyległymi Marko Polo,Kolumba i
        Kościuszki.Proponuje więcej kultury.Na kłamstwa odpowiem.

Lech Mikulski
    • osielsko Konkretne pytania do p. Mukilskiego... 03.11.06, 07:37
      1.Czy bedzie Pan prezentowal swoje pomysly na forum internetowym Gminy Osielsko,
      czy Pana wypowiedz to jedynie sposob zdobycia glosow?
      2.Co Pan mysli, na temat swtorzenia na terenie gminy strefy inwetycyjnej?
      3.Czy przewiduje Pan preferencje, dla osob chcacych rozpoczac dzialalnosc
      inwestycyjna?
      4.Czy nie uwaza Pan, za wazne uporzadkowanie zabudowy w okolicach bylej
      "Witaminki" w Osieksku?
      5.Co Pan sadzi o wspolfinansowaniu przez Gmine autobusu komunikacji miejskiej na
      trasie BZG-Niemcz-Osielsko-BZG.

Prosze o k o n k r e t n e odpowiedzi.
      • piechur1 Re: Konkretne pytania do p. Mukilskiego... 03.11.06, 17:44
        Obiecałem sobie, że już się więcej nie odezwę, ale niestety świerzbią mnie palce
        ( bo trudno pisząc mówić, że język).Panie Mikulski ! Nie chciałem obrazić Pana
        moją poprzednią wypowiedzią, ale po prostu uważam, że w radzie przydałoby się
        trochę świeżej krwi. Nie chcę urazić starych mieszkańców Niemcza, a nawet sam
        podział uważam za nielogiczny i zbędny. Musi Pan jednak przyznać, że ilość
        mieszkańców naszej wsi zwiększyła, a i tym nowym trudno odmówić głosu. Tym
        bardziej, że nikt z nas nie chce,żeby było tu gorzej, ale myślimy co zrobić,żeby
        mieszkało nam się coraz lepiej. Dostrzegam jednak dwa fronty. Jeden, którego
        zwolennicy pragną mieszkać w spokojnym miejscu ( po to kupowali tu działki) oraz
        drugi zrzeszający zwolenników szybkiego rozwoju i przekształcenia tego uroczego
        miejsca w konglomerację miejską. Dobry radny będzie musiał słuchać jednych i
        drugich i oczywiście znaleźć "złoty środek". Forma pańskiej przedwyborczej
        ulotki pokazuje, że nie umie Pan nawet w takich chwilach jednoczyć wokół siebie
        ludzi, ale zmierza do jątrzenia i kłótni. Od dawna wiadomo, że są pewne osoby,
        które nie chcą mieć obok siebie ruchliwej drogi lub bloków. Czy trudno to
        zrozumieć?! Myślę, że jeślibym znalazł się w podobnej sytuacji , też nie
        budziłoby to mojego entuzjazmu.Miałem jednak to szczęście ( bo nawet jak widać
        staranne oglądanie planów w gminie od tego nie chroni )i mieszkam daleko od
        krytycznych miejsc. Myślę jednak sobie w duchu - jak długo to moje szczęście
        będzie trwać? Jeśli teraz nie stanę po stronie pokrzywdzonych, kto upomni się
        potem o mnie? W Pana ulotce zapowiada Pan walkę z protestującymi...Mam nadzieję,
        że nikt zdrowo myślący nie poprze Pana. Radny powinien myśleć o zgodzie, a nie o
        sporach. Pewnie! Najlepiej zniszczyć tych co mają inne niż wszyscy zdanie ,
        będzie prościej i spokojniej. Może niech się stąd wyprowadzą?! Rozczaruję Pana.
        Zawsze będą przeciwnicy i nie warto z nimi walczyć, lepiej starać się ich
        zrozumieć, a może nawet pomoc znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Ale do tego nie
        każdy się nadaje. Prawdziwa polityka jest sztuką i niestety nie wszyscy potrafią
        ją uprawiać. Nie będę na Pana głosować, ale jest to oczywiście moje zdanie
        (chyba mogę je mieć?). Nie da mi Pan gwarancji bezpieczeństwa, nie pomoże w
        trudnej sytuacji i nie wysłucha.
        Życzę Państwu i sobie dobrych radnych, nie knujących i nie chowających się po
        kątach, nie walczących z Wami, lecz służących wsparciem i pomocą. Głosujcie
        rozważnie, żebyście nie wstydzili się potem swojego wyboru.
        Po wyborach przyjdzie nam uszanować wolę ogółu i żyć dalej... Pozdrawiam
        serdecznie wszystkich mieszkańców Niemcza (bez wyjątku)!!!
    • osielsko_skinhead Re: Wybory samorządowe 2006 03.11.06, 09:04
      Wszystko na prawdę takie fajne i lśniące... tyle, że podczas każdych wyborów są
      obietnice...
      Kandydatom i kandydatkom życzę przede wszystkim... realnych obietnic, nie gór
      złota. Tak to generalnie jest, że im "ważniejsza funkcja" - tym większe
      obietnice...
      I bynajmniej, nie jest to manifest do bojkotu wyborów - jako takich!

Amen!
      • osielsko_skinhead Re: Wybory samorządowe 2006 03.11.06, 09:32
        Swoją drogą... byłem swego czasu na spotkaniu z kandydatami i kandydatkami na
        prezydenta miasta Bydgoszczy, podczas akcji Masz Głos - Masz Wybór. Z wieloma
        pytaniami kandydaci/kandydatki zwyczajowo nie potrafili sobie poradzić, a warto
        dodać - pytania były na prawdę rzeczowe. Może coś podobnego warto zorganizować
        i w Osielsku. Z tego co wiem, akcje organizowało Stowarzyszenie Yakiza z
        Bydgoszczy.
    • samorzadowiec1 Re: Wybory samorządowe 2006 04.11.06, 16:12
      Pozdrowienia

Dziękuję za dobre rady. Jako kandydat na radnego uważam, że postępuje
      uczciwie. Zwracam uwagę, że każdy mieszkaniec ma prawo pisać do budżetu Gminy
      o wnioski inwestycyjne.
      Moje wnioski są w Radzie Gminy i można się przekonać jakie inwestycje były moim
      zainteresowaniem (inwestycje drogowe, budowa chodników, oświetlenie )
      Odpowiem na zadane mi pytania:
      1.Aleje Mickiewicza są w planie inwestycyjnym w Radzie Gminy na rok 2006-2008
      budowa asfaltu 450m i chodnika.
      2.Ul. Rejmonta nie jest ulica szybkiego ruchu jest ul. taką jak ul. Matejki,
      Konopnicka czy Kopernika.
      Na pozostałe sprawy inwestycyjne dotyczące kanalizacji, budowy dróg,
      oświetlenia i chodników zapraszam do świetlicy w Niemczu od 06-09 listopada od
      godz.17.00

Pozdrawiam
      Lech Mikulski
      • hulahop2 Re: Wybory samorządowe 2006 04.11.06, 18:26
        Nie złożone wnioski świadczą o skuteczności radnego , lecz wyegzekwowanie ich
        realizacji.A tu już nie było tak dobrze .Cały problem jest w tym że nie wierzą
        już Panu ludzie. Czy to nie za Pana kadencji powstały te piękne bloki na
        Mickiewicza i Mrosa? Czy to nie Pan wielokrotnie pochwalał ich budowę ,
        twierdząc że przyczyniają się do rozwoju wsi?
        Oświetlenie ulic....owszem , prawie do swojego domostwa udało się je Panu
        doprowadzić , a gdzie pozostałe ulice? Obiecuje Pan bardzo dużo , ale w tej
        kadencji też mógł Pan duzo zrobić . A jednak wyniki działalności Pana i drugiej
        naszej radnej są bardzo mizerne. A niektóre nasze , mieszkańców , inicjatywy
        były wręcz sabotowane . Czy np. chodnik wzdłuż ul.Bydgoskiej to dopiero teraz
        jest tak pilny? Czy przez cztery lata nie zauważał Pan , jak dzieci ryzykuja
        idąć do szkoły ? Czy wyszliście , jako radni z inicjatywą zdobycia
        jakiegokolwiek grantu z unii lub innej instytucji?Przeciez to jest teraz tak
        powszechny sposób zdobywania pieniędzy , a nasza wieś spełnia wiele warunków aby
        takie granty dostac. Gdzie wyniki jakiejkolwiek działalności na rzecz naszych
        najmłodszych latorośli? Czy nasze dzieci nie zasługują na takie tereny sportowe
        i place zabaw jak w Osielsku lub Żołedowie ? Ech , Panie Mikulski....
    • lepekx Re: Wybory samorządowe 2006 05.11.06, 13:11
      Naprawdę dziwi mnie postawa niektórych forumowiczów. To nie obiektywnie
      krytykować jedynie komitet wyborczy "wspólna sprawa" a wraz z nim pana
      Mikulskiego. Ten kandydat jako jedyny odważnie przedstawił swój program. Inni
      kandydaci prowdopodobnie bojąc się polemiki zrezygnowali z programu. W ten
      sposób uniknęli krytyki. W pełni popieram komitet "Wspólna sprawa". pozdrowienia
      dla wszystkich forumowiczów.
    • osielsko Panie Mikulski... 09.11.06, 13:11
      ...dziekuje za kompletnie wyczerpujacy, brak reakcji na pytania potencjalnego
      wyborcy. Ma Pan o jeden glos mniej.

Zademonstrowal Pan internauta i mi osobiscie, gdzie Pan ma swoich wyborcow.

Kilka kadencji to dobry czas, aby odpoczac.
      Czego Panu zycze.
    • samorzadowiec1 Re: Wybory samorządowe 2006 10.11.06, 20:45
      Pozdrawiam,

Odpowiem na kilka pytań:
      1.Lampy na ul.Bydgoskiej i ks. Mrossa zapalą się w tym roku po wyborach..
      Będze to największa ilość w Gmine.
      2.Plac zabaw przy świetlicy będzie zrobiony w 20007r. niezależnie kto będzie w
      radzie, ponieważ wnioski są w trakcie realizacji.
      Niemcz rozwija się prawidłowo a miarą tego są po raz pierwszy wyższe ceny
      działek niż w Osielsku.
      Gmina Osielsko ma pierwsze miejsce w woj. kujawsko-pomorskim w pozyskiwaniu i
      wykorzystywaniu środków poza budżetowych..

Lech Mikulski
    • z_niemcza Re: Wybory samorządowe 2006 10.11.06, 22:57
      ander.sant napisała:

> Panie Mikulski !!!
      > A dziś do 23.00 w marketach Leroy Merlin jest nocny rabat na wszystkie towary
      w
      >
      > wysokości 10 %.
      >
      > Wystarczy !!!

To chyba jednak nic przyjemnego starać się nawet o "fotel"
      radnego stając się obiektem żartów.
      Wyrazy współczucia :(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?