maialina1 20.09.06, 12:51 potrzebuje przetlumaczyc numer KRS danej firmy. Jak to bedzie po fr? Z gory dziekuje. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
janou Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 15:59 janou napisała: > czy chodzi o K-BIS? Document du greffe du tribunal de Commerce,qui justifie de l'immatriculation d'une entreprise au Registre du Commerce et des sociétés. Odpowiedz Link
maialina1 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 16:11 Chodzi o KRS. Tak mam napisane w dokumencie. Na poczatku dokumentu, tam gdzie jest adres firmy, NIP i Regon, jest rowniez takie cos: numer KRS 0xxxxx5 Po francusku nie ma zadnego skrotu? Ja oczywiscie potrafie sobie przetlumaczyc doslownie krajowy - urzad - sadowy, ale domyslam sie ze po francusku jest na to jakis specjalny skrot, dlatego pytam. Odpowiedz Link
janou Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 16:24 maialina1 napisał: > Chodzi o KRS. Tak mam napisane w dokumencie. > Na poczatku dokumentu, tam gdzie jest adres firmy, NIP i Regon, jest rowniez > takie cos: numer KRS 0xxxxx5 > > Po francusku nie ma zadnego skrotu? > Ja oczywiscie potrafie sobie przetlumaczyc doslownie krajowy - urzad - sadowy, > ale domyslam sie ze po francusku jest na to jakis specjalny skrot, dlatego pyta > m. a ja nie wiem co to jest KRS ale wyglada na to ze jest odpowiednikiem wlasnie francuskiego "K-BIS" tzn dokument ktory potwierdza ze przedsiebiorstwo jest zarejestrowane w Trybunale. Odpowiedz Link
maialina1 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 16:25 KRS - Krajowa Rada Sadowa. Z tego co piszesz w takim razie, to chyba bedzie to. Stokrotne merci! ) Odpowiedz Link
janou Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 16:36 mam K-BIS'a "pod nosem" bo maz ma malutka firme,w tym dokumencie sa:Nazwisko i imie ,narodowosc ,data urodzenia,sytucja matrymonialna ,adres firmy,data kiedy firma zostala zalozona, co znaczy kiedy zostala zarejstrowana w Tribunal de Commerce itp Odpowiedz Link
maialina1 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 16:38 Ok, czyli pisze K-BIS. To "K" mnie troche zdziwilo, bo to nawet nie jest francuska litera, ale skoro tak mowisz... Odpowiedz Link
janou Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 16:48 powiem Ci tak ,jak nie wiem to milcze ,jak nie jestem pewne to pisze ze nie jestem pewna,zmuszasz mnie do pisania linku czego nie cierpie, no sprawdz tu dictionnaire.tv5.org/dictionnaires.asp?Action=1¶m=K-BIS&che=1 Odpowiedz Link
malwa1975 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 20.09.06, 22:29 KRS- chyba Krajowy Rejestr Sądowy...? Odpowiedz Link
mrowka80 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 23.09.06, 15:09 Malwa 1975 słusznie podkreśliła, w twoim przypadku, czyli numeru KRS, skrót ten oznacza Krajowy Rejestr SĄdowy, a nie Krajowa Rada Sądowa(choć taka oczywiscie również istnieje Odpowiedz Link
gat45 SIRET 23.09.06, 19:46 maialina1 napisał: > Chodzi o KRS. Tak mam napisane w dokumencie. > Na poczatku dokumentu, tam gdzie jest adres firmy, NIP i Regon, jest rowniez > takie cos: numer KRS 0xxxxx5 > SIRET. To jest numer nadawany spolkom przez Registre du Commerce, czyli dokladny odpoiwednik numeru KRS Odpowiedz Link
i_inka Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 21.09.06, 19:29 www.proz.com/kudoz/526614 Ogólnie: piszemy polski skrót KRS, w nawiasie dajemy francuskie tłumaczenie, a dopiero w ewentualnych przypisach możemy napisać, że jest to ODPOWIEDNIK (equivalent) K-Bis. Napisanie, że KRS = K-Bis to trochę jak prztetłumaczenie "Warszawa" na "Paris" Odpowiedz Link
gat45 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 23.09.06, 19:49 i_inka napisała: > www.proz.com/kudoz/526614 > Ogólnie: piszemy polski skrót KRS, w nawiasie dajemy francuskie tłumaczenie, a > dopiero w ewentualnych przypisach możemy napisać, że jest to ODPOWIEDNIK > (equivalent) K-Bis. K-Bis to jest WYCIAG z Rejestru Spolek (Regsitre du Commerce), czyli nawa samego DOKUMENTU. Numer to SIRET Polecam zajrzenie na strone www.infogreffe.fr (od Greffe - kacelaria Trybunalu Handlowego, gdzie m.in. prowadzi sie rejestr spolek i wolnych zawodow) > > Napisanie, że KRS = K-Bis to trochę jak prztetłumaczenie "Warszawa" na "Paris"; > ) Odpowiedz Link
noirdesir2 Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 24.09.06, 15:48 tak, potwierdzam, k-bis to ten dokument, nasz KRS, mam szefa francuza i tez go o to pytalam. Odpowiedz Link
mamatymcia Re: Krajowy Rejestr Sadowy - ktos wie? 27.09.06, 17:18 L’an deux mille cinq, le dix novembre, à dix heures, les associés de Société xxxxxxxx SARL dont le siège social se trouve à Varsovie, immatriculée au registre des entrepreneurs du Registre National Judiciaire, tenu par le Tribunal Régional de la ville métropolitaine de Varsovie, sous le n° KRS 0000000000000, se sont réunis audit siège social en Assemblée extraordinaire sur convocation de la Gérance. Odpowiedz Link