Dodaj do ulubionych

TAKO Alive

14.01.13, 23:49
Witajcie. szukam wózka z dużą gondolą i spacerówką, waga nie gra roli, bo nie będziemy nosić wózka po schodach. szukając po wymiarach natknęłam się na wózek TAKO Alive. podoba mi się bardzo, wydaje się całkiem ok.
Szukałam jakiegokolwiek zdania użytkowników, ale google milczy jak grób.
Wiecie coś na temat tego modelu? wiem,że to nowość, ale a nóż któraś już go ma?smile

chyba, że macie jakieś pewniaki,duże ,ciężkie i ładne. cena nie gra roli, ale fajnie żeby nie kosztował wielokrotności średniej krajowej pensjiwink

pozdrawiam ciepłosmile
Obserwuj wątek
    • gorligorligor Re: TAKO Alive 15.01.13, 13:33
      Z droższych w opcji tańszej=kupić można używany w b.dobrym stanie i tu polecam: Teutonię, Hartana, Geeslein, Emmaljungę
      Z nowych w niezłej cenie: Jedo Fyn, Bebetto np. Solaris, Dada Paradiso...
      • brideone Re: TAKO Alive 15.01.13, 13:47
        gorligorligorsmile
        najpierw chciałabym poczytać i zobaczyć ten TAKO, bo po ludzku mi się podoba.
        zawsze myślałam,że kupię MUTSY,ale jest on dla krasnali... my z mężem wysocy, wiec mija się z celem kupowanie wózka na 4 miesiące i spacerówki, która też mi się nie podoba ( widziałam,oglądałam i macałam)
        Jedo Fyn odpada, też mi się nie podoba.
        o Teutoni myślę, jak nie będzie TAKO to pewnie ona.

na wózek mam powiedzmy średnią krajową czyli 3,6 tyś.
        wiadomo czym mniej tym lepiejsmile starczy na łóżeczko i komodę.

a i odpadają wózki używane.
        to pierwsze i pewnie ostatnie nasze dziecko, więc nie chcę używek. nie na początek.

czekam na opinie o TAKO, bo nie ukrywam, że jestem mocno ciekawa.
        i czy ktoś go w ogóle widział w sklepie? szukam w tych internetowych i cisza.
        chodzi o Warszawę lub Rzeszów. Do Częstochowy mam za dalekowink
    • aleksandra1357 Re: TAKO Alive 15.01.13, 23:45
      Obejrzałam na zdjęciach w googlu i NIBY wygląda nieźle.
      Może jestem uprzedzona, ale to jest TAKO, a ta firma po prostu nie robi dobrych wózków.
      Jeśli planujesz jedno dziecko, masz 3,5 tysiąca złotych i chcesz mieć fajny wózek, to porozglądaj się jeszcze - jest tak dużo innych, pięknych wózków, na pewno lepszej jakości niż TAKO.

Jeśli ma być duży, ciężki i ładny, to ja bym jednak polecała emmaljungi, teutnię mistral, i-coo peak.
      Ten tako na pewno, na 100% nie ma amortyzacji, widać to z daleka. I zapewne bardzo ciężko się podbija. Założę się też, choć może to nieładnie tak oceniać w ciemno, że jest z kiepskich materiałów i ma dużo ukrytych wad: coś się zacina, coś się popruje, coś nie działa itd.
        • 15mama Re: TAKO Alive 16.01.13, 01:01
          oglądałam alive w dniu wczorajszym w sklepie P.H. TOMI 03-583 Warszawa, Chojnowska 35, pn.-pt. 9-18, sob. 9-14, myślę , ze warto podjechać i zobaczyć choć wybór w sklepie stacjonarnym niewielki. moje odczucia co do wózka są różne jest ładny - to na pewno, mi się naprawdę bardzo spodobał ale też dość ciężki 15 kg. jednak sama go rozważam mam jeszcze troszkę czasu i tak myślę jeszcze podjechać do jakiegoś sklepu coś zobaczyć, może polecacie jakiś sklep z szeroką ofertą interesuje mnie Warszawa i okolica. pozdrawiam i czekam na info jaki wybórsmile
          • brideone Re: TAKO Alive 16.01.13, 02:07
            15mama, dziękuję bardzo za namiar na sklep!
            czy widziałaś może kolory? mnie się podoba jasnoniebieski i dwa szare, ale wydają się takie ponure.
            co do wagi-nie ma problemu. nie jestem wątła, dam radę z 20kg. w końcu mam pchać wózek, a nie go nosićwink i jak spacerówka, czy jest duuuża czy ledwo spora?
            mnie mutsy zraził wielkością właśnie. gondola max na pół roku, a spacerówka do dwóch lat malucha? trochę słabosad
            podbijałaś moze tego alive, bo Aleksandra ma obawy,że się nie da? albo,że jakoś to słabo by szło?
            wybaczcie za mój język,ale to moje pierwsze kontakty z wózkiem i tematem dzieciowym, więc mogę się słabo wysławiać.
        • brideone Re: TAKO Alive 16.01.13, 02:02
          Aleksandro, po czym poznajesz, że wózek ma słabą amortyzację?smile ja się gapiłam jak sroka w gnat i jedyne co dojrzałam to sprężyny na tylnej osismile o podbijaniu nic nie wiem, bo nawet nie wiem jak miałabym ten wózek podbijać? chodzi o krawężnik? to chyba nie jest wielki kłopot?
          warunki w jakich będzie wózek używany to miasto. nie bywam w lasach i wątpię,że zaczniemywink na plażę też raczej wybiorę chustę, a nie wózek. będę bardzo dużo spacerować, bo potomek ma się objawić w maju. ma być mu wygodnie. stąd upór jeżeli chodzi o wielkość gondoli a później spacerówki. mają być duże i bardzo wygodne dla dziecka. ja sobie z wózkiem dam radęwink
          zapomniałam dodać, że spacerówka ma być klasyczna, nie taki...leżaczek. ma się rozkładać na płasko, bo ten wózek ostatni jaki podałaś jest ok, ale w spacerówce dziecko ma tyłek w dolewink
          rzuciłam okiem na te teutonie. no niby nie są złe, ale to tako tak mi wlazło, że coś czuję,że i tak na nim stanie, najwyżej kupię coś innego , a ten sprzedam na all.

• brideone Re: TAKO Alive 16.01.13, 02:17
            a jako ciekawostkę powiem,że o wózku wiem z programu "Polak potrafi" na TVN turbowink pokazywali cały proces produkcji,oglądałam i się zauroczyłam.
            znalazłam info,że emisja była 16.12.,ale odcinka nie mogę namierzyćsad
          • zurekgirl Re: TAKO Alive 16.01.13, 10:27
            Brideone, mi tez sie to Tako na zdjeciach podoba, spora odmiana po klasycznych Takowych czolgach, ale absolutnie nie kupoj go bez bardzo dokladnego obejrzenia i przejechania sie po sklepie, najlepiej kilkakrotnego. Albo chociaz kup przez internet z mozliwoscia rozpakowania, wyprobowania i ewentualnego oddania. Z doswiadczenia po roznych wozkach, to ten rzeczywiscie wyglada na ciazkopodbijalny, co moze baaardzo uprzykrzyc zycie, a do tego czasem wozek 15 kg pcha sie jednym palcem, a czasem masz ochote go zostawic przy smietniku i targac dziecko na rekach, bo pchanie to udreka. Zalezy od wozka, a ze ten jest nowoscia, to moze byc albo hitem albo kitem i fajnie by bylo jakbys sie na ladne opakowanie nie nabrala. Pisz tu, jakbys sie czegos ciekawego o nim dowiedziala, bo mi bezowy wpadl w oko.
          • afroddytta Re: TAKO Alive 16.01.13, 12:53
            >coś czuję,że i tak na nim stanie, najwyżej kupię coś innego , a ten sprzedam na all.

I tu może się pojawić problem, bo kupując wózki znane, sprawdzone itd. np. mutsy, teutonia itd. można bez problemu sprzedać je na allegro w dobrej cenie (przy kupnie używanego za rok można go odsprzedać nawet w tej samej cenie), niestety w przypadku polskich produktów w szczególności nowości, bez opinii itd. ze sprzedażą już jest spory problem, nawet za grosze często nie chodzą. Moim zdaniem to też jest ważna rzecz przy podejmowaniu decyzji.
          • aleksandra1357 Re: TAKO Alive 16.01.13, 21:49
            brideone napisała:

> Aleksandro, po czym poznajesz, że wózek ma słabą amortyzację?smile

Poznaję to po budowie stelaża smile

o podbijaniu
            > nic nie wiem, bo nawet nie wiem jak miałabym ten wózek podbijać? chodzi o kraw
            > ężnik? to chyba nie jest wielki kłopot?

Podbijanie wózka jest baaardzo ważne. Ciężko podbijalny wózek staje się udręką. Nawet nie wiesz, jak często trzeba podbijać wózek.

stąd upór jeż
            > eli chodzi o wielkość gondoli a później spacerówki. mają być duże i bardzo wygo
            > dne dla dziecka. ja sobie z wózkiem dam radęwink

Moim zdaniem błąd w myśleniu. W obszernej gondoli wózka bez amortyzacji dziecko się umęczy. WIelkość to nie wszystko. Dziecku lepiej będzie w ciasnej gondoli ale dobrze amortyzowanej niż w dużej i trzęsącej. A w tako na pewno czeka dziecko trzęsawka jakich mało wink

Wypowiadasz się tak, jakby na rynku było tylko TAKO i Mutsy, no i może teutonia.
            Najlepiej pojedź do dużego sklepu, do Świata Dziecka i zarezerwuj sobie parę godzin na odglądanie i wypróbowywanie wózków pod okiem specjalisty (który zresztą też może źle doradzać). Potem po tygodniu znów pojedź i znów pooglądaj. I tak kilka razy. Obserwuj wózki na spacerach, rozmawiaj na placach zabaw i notuj te, które Ci się podobają.
            Nie fiksuj się od razu na Tako, który jest naprawdę jednym z gorszych wózków. Masz do wyboru ok. 20-30 innych, lepszych i wizualnie i technicznie.
            Polecam Świat Dziecka w Markach lub w przy ul. Towarowej w Warszawie.
            • 15mama Re: TAKO Alive 17.01.13, 02:12
              tako-poland.eu/alive/
              w linku wymiary ogólnie wg. mnie wózek duży, widziałam kolor pomarańczowy a raczej to kolor cegły mi się podobał, natomiast waga wózka mnie przeraziła i go dobrze nie oglądała jeszcze zamierzam pojeździć i pooglądać inne a jak wrócę do tego to na-pewno podjadę go zobaczyć raz jeszcze.
              a może ktoś poleca jakiś lekki wózek chodzi mi głównie o spacerówkę.
              pozdrawiam
    • kin_ga1603 Re: TAKO Alive 17.01.13, 16:40
      hej, jesli nie bedziesz "targac" wozka po schodach to nie masz moim zdaniem sie co przejmowac waga, ja mam wozek Tako i jestem zadowolona-Polski producent. owszem nie nalezy do najlzejszych ale tez nie musielismy go wnosic po schodach, a do samchodu maz wklada i sobie jakos radzilsmile jakby co to polecam sklep dzidziusiowakraina na bemowie, nie maja tego wozka na sklepie ale mozna zamowic, nawet jakis rabatdaja,
      • brideone Re: TAKO Alive 17.01.13, 21:57
        dziękuję wszystkim za rady! wagą się nie kieruję, to dla mnie najmniej istotna kwestia.

zrobiłam listę wózków ,które mnie interesują-np ostatnio je widziałam w sklepie lub na ulicy: Implast Bolder sd, Navington cadet, Concord Fusion- też jest chyba ok, dodatkowo gondola moze byc wykorzystywana w samochodzie, a dla mnie to wielki +, zwlaszcza, ze bedziemy jezdzic trasy 300km dosyc czesto), Maxi Cosi mura 4, teutonia cosmo lub be you no i Tako alive.
        na tych się skupię.
        mam nadzieje, ze jednak znajdzie się mama mająca Tako alive i podzieli sie uwagamismile

w sklepie ocenie podbijanie, skret, wielkosc gondoli i siedzenia, budke, palak, amortyzacje i materialy (maz jest specjalista ds jakosci, wiec wierze,ze bedzie ...upierdliwy)wink
        bierzemy 5 kg cukru w folii, wsadzamy do wozkow i testujemy.smile
        jak juz cos kupimy (pewnie w kwietniu) to podziele sie uwagamismile

czekam na posiadaczki TAwink
          • brideone Re: TAKO Alive 17.01.13, 22:05
            tu juz Pan Maz sie uparl- recaro czy jakos tak... robia fotele rajdowe, podobno nie ma lepszych...
            nie bede go uzywac poza samochodem, wiec wsio ryba czy da sie wpiac do wozka czy nie
              • brideone Re: TAKO Alive 17.01.13, 22:14
                maluch raczej bedzie gondolowy, fotelik tylko na trasy mniejsze niz 50 km.
                na dluzsze i tak chce kupic gondole. myslalam o windoo czy jakos tak,bo ja mozna uzywac w samochodzie. chyba,ze kupimy concorda, to problem sam sie rozwiazewink
                • aninkka Re: TAKO Alive 24.01.13, 11:28
                  ochhh jestem w szoku wink
                  dzisiaj dostęp do wiedzy jest wszędzie, a ludzie nadal głupi..... wink

wozić w gondoli...nie ma znaczenia, nie musisz kupować specjalnej gondoli do przewozu w aucie, bo zapewni takie samo bezpieczeńistwo jak ta od wózka- czyli żadne... no chyba, że się boisz mandatu heh

argument że my tak jeździliśmy jest żałosny i potwierdza brak myslenia u autora...20-30 lat temu po ulicach jeździła garstka aut, dzisiaj auto ma prawie każdy i to takie auto które może jechać szybciej niż 8 dyszek kaszlaczek wink

wózek tako ładny, ale czy dobry smile dla jednego będzie super dla innego do D. kwestia gustu i oczekiwań
                  to co podoba mi się w wózkach tako to spacerówki, są bardzo dobrze obudowane i świetnie dostosowane do naszych polskich warunków
            • srebrno-listka Re: TAKO Alive 19.01.13, 10:33
              Tylko foteliki recaro są jednymi z mniejszych, jeśli chodzi o przestrzeń dla dziecka - żeby nie było tak, że dziecko będzie za małe do kolejnego fotelika, a wyrośnie Wam z tego. Lepiej kupić fotelik równie bezpieczny, ale obszerniejszy - ja mam cybexa atona 2, mój synek jest duży i nadal jeździ wygodnie.
              Poza tym, zajrzałam - foteliki mają 4* i to ze starych testów, sprzed kilku lat. Wolałabym kupić fotelik, który ma 5* i możliwie najświeższe testy.
              (To, że robią dobre fotele rajdowe niekoniecznie przekłada się na to, że zrobią dobry fotelik dziecięcy wink)
              I nie woziłabym dziecka w gondoli - jednak to jest zalecane dla dzieci, które ze względów medycznych nie mogą jeździć w foteliku, nie dla zdrowych. Polecam lekturę strony fotelik.info - tam i o gondolach piszą.
              A jak kupisz to Tako alive koniecznie podziel się wrażeniami smile - na zdjęciach mi się podoba, ale dotychczas wózki tako nie cieszyły się dobra opinią jeśli chodzi o jakość, ciekawa jestem, czy się to zmieniło. Kiedyś w sklepie sobie dokładnie tako obejrzałam, pod kątem materiałów i niestety, nie było najlepiej, jedo miało duzo lepsze materiały.
              --
              Petr (31.12.2009) & Pavel (25.05.2012)
              * Dzieci, rękodzieło i cała reszta *
              • brideone Re: TAKO Alive 20.01.13, 00:57
                fotelik ma byc do 13 kg/?/, a później są takie 9-36/? /
                to juz doradzą nam w sklepie, ja się na tym nie znam (jak na wszystkim związanym z dzieckiem). znajomi mieli recaro, zachwalali. wiem,że popularne są maxi cosi,bo je widać. Mąż chce recaro -niech ma. dziecko będzie mało jeździło samochodem. reszta w gondoli, bo tak nam doradził ortopeda. tu się uprę,że maluch ma leżeć. dla swojej wygody. sama tak jeździłam i żyję, a stłuczek nie biorę pod uwagę. ogromnie nienawidzę kusić losu, nawet nie mam NNW w ubezpieczeniuwink
                coraz bardziej mam wrażenie,że nie ma co słuchać innych tylko siebie. bo każdy doradza, chwali,odradza i tak w kółko.
                byłam w arkadii. są dwa nurty; szpanerskie stokke,obracane to co ma a.mucha ,albo mutsy, i wielkie kolumbryny typu tako z lat 90wink jedna teutonia mi mignela, ale zdziwilo mnie ile pokazuje sie tanich wozkow, takich wielkich i ,przepraszam ,bo moze kogos uraze, ale brzydkich wozkow.
                jakby nie bylo,centrum Warszawy.
                na materiały oczywiście zwrócę uwagę, tak jak na inne ważne dla nas elementy.
                po prostu liczyłam,że ktoś ma TA i się podzieli uwagami.
                nie boję się ryzyka, najwyżej po gondoli go opchnę na all za ileś tam zł. nie będzie mi zależało na zwrocie pieniędzy, a na pozbyciu się wózka.
                • 15mama Re: TAKO Alive 20.01.13, 01:28
                  Brideone oglądałaś Alive ? ,mnie nadal kusi ale ta waga, mam jeszcze czas więc jeszcze szukam a może byłaś w jakimś dużym sklepie z wózkami , który polecasz w wawie ?
                • srebrno-listka Re: TAKO Alive 20.01.13, 10:36
                  hm, mieszkając w Warszawie nie można nie brać pod uwagę stłuczek, nawet nie z Twojej winy mogą się zdarzyć. A nawet drobna to duże szarpnięcie, dla dziecka zaś - bardzo duże.
                  Co do gondoli - już wiadomo, że Twoje dziecko będzie miało coś z nóżkami nie tak? wiesz, że będzie wcześniakiem, który nie może jechać w pozycji zgiętej?
                  Co do fotelików, to najpierw jest kołyska 0-13 (zważ, że gondola najczęściej jest do 10 kg), potem fotelik 9-18. te o większej rozpiętości nie sa tak bezpieczne jak te bardziej wyspecjalizowane. I ten trzeba dobrać także do auta, aby stabilnie był zamocowany (jak masz isofix to jest prosto, jak będzie na pasach, nie każdy fotelik możecie kupić). Ale: aby w kolejnym foteliku dziecko mogło jechać, musi samo stabilnie siedzieć. Nie każde dziecko, które osiągnie wage 9 kg stabilnie siedzi np. mój 7 miesięczny synek waży prawie 10, ale co z tego, skoro sam nie siedzi. Dla jego bezpieczeństwa jeździ nadal w kołysce.
                  ja bym nie lekceważyła tematu bezpieczeństwa, bo coś się stanie i nie darujecie sonbie do końca życia. I lepiej nie polegać bezkrytycznie na radach sprzedawców w sklepach, bo tez często mało co wiedzą. Ostatnio byłam mile zaskoczona wiedzą chłopaków ze świata dziecka i Smyka w M1 (Marki) - mogę polecić, bo wiedzą o czym mówią i nie próbuja wciskać rzeczy.
                  I obejrzyj kilka crash testów na youtube, aby widzieć, o co w tym wszystkim chodzi. warto wiedzieć, przynajmniej w tak ważnej rzeczy jak bezpieczeństwo.
                  z fotelików to najlepsze aktualnie na rynku są maxi cosi, cybex, roemer. Do nicj tez mozna kupić adaptery, aby wpinać fotelik w stelaż wózka (przydaje się).
                  --
          • brideone Re: TAKO Alive 17.01.13, 22:11
            Implast Border proponuję wykreślić z listy, podobno to fatalny wózek , awaryjny

a dzisiaj mi jedna mama zachwalala, ze jezdzi od roku, juz spacerowka i podobno nic sie nie dzieje, wygodny i dziecko go lubi...

z wozkami to chyba jak z samochodami. jedni mowia kup tylko niemieckie, nie daj Boze francuskie, a inni, ze tylko Fordy, a jeszcze inni, ze wloskie.

chyba kazdy musi znalezc cos dla siebie.

czytalam tez o tych mikrourazach... nie mam zamiaru poruszac sie poza chodnikami, alejkami, asfaltem. wiec kola pompowane dadza rade. zapytam tez mojego ortopede co on mysli na ten temat, ale wydaje mi sie ,ze to troche nadgorliwosc. moze w lasach, na lakach to co innego, ale w miesicie?
              • brideone Re: TAKO Alive 17.01.13, 22:17
                a ile osob go ma?wink
                akurat wiem jak wyglada procent usterek w produktach (co prawda w urzadzeniach mechanicznych, ale zawsze). wiec kilkanascie postow chyba mnie nie zniecheci,
                poza tym znam moc czarnego PR'uwink
                ale dziekuje, poczytam i poszperam.
                • aga_1980_31 Re: TAKO Alive 17.01.13, 22:41
                  W tym wypadku to chyba jednak nie czarny PR sama byłam świadkiem jak w sklepie stał Implast z pękniętą ramą nie wiem jaki to model bo to zupełnie nie mój gust ale wyglądał kiepsko współczuję rodzicom że spotkało ich takie coś uncertain
                  --
                  https://suwaczki.maluchy.pl/li-49350.png
                  https://suwaczki.maluchy.pl/li-49351.png
                  http://iv.pl/images/40637504292658055133.jpg
                  • gorligorligor Re: TAKO Alive 18.01.13, 22:31
                    Implasta też bym odpuściła. Jak kupowałam wózek i rozmawiałam ze sprzedawcą, to oglądaliśmy różne, a ja się wtedy wahałam między Jedo Fyn'em a właśnie tym Implastem. Sprzedawca zdecydowanie polecał Jedo, bo ponoć jakość tych dwóch wózków sporo się różni na niekorzyść rzecz jasna Implasta.
                    PS. Koleżanko pytająca, doczytaj tylko dobrze, które z tych wózków, które rozważasz mają ustawiane oparcie w spacerówce w 2 strony, bo chyba Concord F. ma tylko przodem do kierunku jazdy, a jak dzidziuś jest mały, to raczej lepiej, gdy on mamę, a ona go-widzismile
                    Ps. Cadet dosyć sztywny, maxi cosy raczej też, teutonia ma fajną amortyzację, a zobacz jeszcze Gesslein np. F4, czy F6 (do F6 można ponoć dokupić przednią oś z kołami nieskrętnymi i zmieniać w razie potrzeby-podobnie jest w jakimś modelu Hartana, ale zakładam, że Ci design Hartanów nie pasuje), a do F4 są 2 siedziska. Ja wyczytałam coś na ich stronie g........com.pl
                    Pozdrawiam ciepło!
                    • brideone Re: TAKO Alive 20.01.13, 00:47
                      Ok, rzucę okiem na Boldera, ale jak to mówią, bez przekonania.
                      ktoś napisał o przekładanym siedzisku- to podstawa. chociaż wiem,że spacerówek będzie kilka, stawiam,że 3. mała na szybkie zakupy i np w gości (podoba mi sie luna), do autobusu i na krótkie wypady, duża do chodzenia na co dzień (ta od kompletu) i duża ,lekka parasolka na wyjazdy typu XLR lub cos w tym stylu. ale to za półtora roku.
                      rozmawiałam z Panem Mężem. chyba na początek będzie gondola tako alive albo teutonia. a siedzenie spacerowe kupimy za 8 miesięcy, jak Młody do niej dorośnie. szkoda nam blokować ileś tam zł, lepiej je wydać na coś co się Pisklakowi przyda zaraz po wykluciu.
                      a w tym czasie poznam wózek i albo puszczę w świat, albo dokupię drugą część.

zakupy ,jak już mówiłam, pewnie w kwietniu.
    • sztucznamrowka Re: TAKO Alive 20.01.13, 01:34
      Ja "macałam" ten model w sklepie, zaciekawiła mnie tapicerka na budzie - bardzo miła w dotyku ale nie jeździłam nim po sklepie tylko sprawdziłam czy jest ciężki - no i jest.
      Ja jakbym miała na wózek budżet 3,5 tys. na pewno bym go nie kupiła ale jeżeli tak bardzo Ci się podoba to zaryzykuj smile
      Kiedy dwa lata temu szukałam swojego pierwszego wózka to kierowałam się głównie wyglądem a potem wagą i innymi funkcjami (pompowane koła, pełna rączka itp.) Wózek miał mi się przede wszystkim po prostu podobać smile Teraz mam trochę inne podejście.....
    • dambea Re: TAKO Alive 21.01.13, 12:58
      witam!
      rowniez jestem zainteresowana Alive smile nie jest taki toporny jak Captiva czy Warrior.
      ogladalam go w sklepie, i uwazam ze jest zwrotny, łatwy w prowadzeniu i prosty w obsłudze.
      troszke ma mały'pojemnik' na zakupy, ale przynajmniej zamykany.
      gondola ma +, ze mozna ja uzywac jako kołyski..
      jezeli chodzi o cene, to jestem zdziwiona, 3,5 tys??
      ja ogladalam wózek osobiście w Bielsku-białej: www.owd.net.pl
      poczatkiem stycznia zestaw 3w1 kosztowal 1650zł. na stronie go nie ma, ale moze da sie dogadac co do wysyłki
      wg mnie najładniejsze kolory to szarosci i pomarańcz
      niestety nie wiem jak wózek bedzie sie zachowywał w praktyce.
      od innego sprzedawcy usłyszłam ze Tako to górna półka jezeli chodzi o jakość, i jest to firma niedoceniana w polsce, robiaca zawrotną kariere za granica
      • brideone Re: TAKO Alive 21.01.13, 14:42
        napisałam,że mam max 3,5 tyś ,ale czym mniej wydam tym lepiej...czytać ze zrozumieniem.

padło też pytanie o fotelik i gondole do samochodu. trasy miastowe, do 50 km będą w foteliku. dluższe trasy zawsze robię w nocy, więc dziecko będzie spało smacznie jak w domu. na tym zakończmy temat. przekonały mnie rozmowy z rehabilitantami i ortopedą. w mieście fotel, poza łózko.

mnie się podoba tako niebieski, w reklamie odpowiada za żywioł wody. drugi typ to powietrze. czyli jakby kobalt. a co będzie? się okaże;0
        • paula88.06 Re: TAKO Alive 22.01.13, 17:52
          Właśnie kupiłam wózek Tako Alive-zielony. Co prawda nie używałam go jeszcze bo dopiero za 3 tygodnie rodzę,ale kupiłam go w sklepie i co najważniejsze widziałam co biorę. Też myślałam, że nie kupię wózka Tako ale jak widać przypadł mi do gustu, jest inny od reszty. Wygląda na solidnie wykonany, dobrze się prowadzi, skrętne kółka "na sucho" się sprawdzają, nie jest bardzo ciężki. Co jest też ważne rama łatwo się składa i rozkłada. W sklepie, w którym kupowałam ten wózek był jeszcze kolor czerwony. Na żywo kolory są trochę bardziej jaskrawe niż na zdjęciach.
          • brideone Re: TAKO Alive 22.01.13, 23:40
            czy mogłabyś wstawić jakieś zdjęcia swojego nowego nabytku?smile najbardziej interesuje mnie wnętrze gondoli, chodzi mi o kolor tapicerki.
            no i dziel się jak największą ilością uwag; jak się sprawuje, co Ci się spodobało, jak się podbija ( nie ukrywam, że wydaje mi się, że to jakieś...czarowanie z tym podbijaniem, no ale...). wiem,że trochę poczekam na właściciela wozu, ale pisz na bieżąco w miarę wolnego czasu i nowych spostrzeżeńsmile
            powiedz jak z parasolką do wózka ,czy dokupiłaś. jaki fotelik? i jak torba dołączona do zestawu. i czy można kupić samą gondolę czy od razu komplet ze spacerówką. sorry za ilość pytań, ale autentycznie jestem bardzo, ale to bardzo ciekawasmile
            na szczęście mam trochę czasu, więc pewnie już będę dużo wiedzieć jak w końcu trafimy do sklepu. nie chcę wcześniej kupować, bo jakoś chcę to sobie zostawić, taka wisienka na torcie ciążowymwink
        • pomi.dorka Re: TAKO Alive 22.01.13, 19:05
          Zwykle tylko was podczytuję, ale tym razem muszę napisać. Co do wózka, to jest wybór koleżanki, albo go pokocha i będzie się cieszyła nowym nabytkiem, który pewnie potem wymieni, na coś mniejszego/lżejszego/nowszego/piękniejszego itp., albo go znienawidzi i sprzeda czym prędzej. Koleżanki podpowiadają najlepiej jak mogą, bo nie jeden wózek widziały...
          Ale do sedna sama jestem rehabilitantką, być może "mało świata widziałam", ale w życiu nikomu nie poleciłabym gondolki jako środka transportu dla dzieci w aucie. Godnolka do przewożenia dzieciątka w wózeczku - tak, jak najbardziej. Oczywiście domyślam się, że autorka wątku ma na myśli gondolki przeznaczone do auta, czyli Windoo, baby safe slepeer czy tym podobne. Więc chyba to będzie dodatkowa gondola, oprócz tej wózkowej?
          Odsyłam do crash testów na youtube. Sam ich widok powinien zniechęcić. A formą przewożenia dzieci w aucie powinien być fotelik, dobrej firmy. Pozycja w foteliku, może nie jest najbardziej korzystna dla malucha, ale na pewno bezpieczniejsza.
          Cytat z fotelik.info "nie należy przesadzać i tragizować z tego powodu w sytuacji, gdy musimy odbyć od czasu do czasu podróż dłuższą niż 2-godzinna. Pamiętajmy, że ta właśnie specyficzna, półleżąca pozycja, tyłem do kierunku ruchu, zapewnia dziecku w foteliku 0-13 kg maksimum bezpieczeństwa. Jest to najbezpieczniejsza pozycja do przewożenia dzieci, jaką udało się do tej pory wymyślić."
          • brideone Re: TAKO Alive 22.01.13, 23:43
            ja spałam 22/24 ,sąsiedzi mnie uśmiercili jak miałam miesiąc. mój Mąż podobnie, spał po ok 10 h w nocy i pół dnia.
            mam nadzieję, że metody naszych Mam się sprawdzą i tym razemwink

i koniec off topów, mowa o wózku , a nie o gondolach do samochodu, crash testach czy o metodach na spanie/jedzenie czy rozwój dziecka. od takich tematów są inne fora i wątki. nie róbcie bałaganu, z góry dziękujęsmile
            • sylki Re: TAKO Alive 23.01.13, 00:12
              tylko dziewczyn ci dobrze radzą
              gondola do przewożenia dzieci jest tylko i wyłącznie dla dzieci chorych, ona nie zapewnia takiego bezpieczeństwa jak fotelik

Tu zawsze będą off topy

--
              Wózkomania
            • srebrno-listka Re: TAKO Alive 23.01.13, 11:50
              Obawiam się co prawda, że takie stwierdzania trafią w próżnię wink ale czy myślisz, że my lalki w tych wózkach wozimy wink? mamy dzieci, niektóre z nas po kilkoro i dlatego też widzimy sprawę wózka holistycznie - nie chodzi przecież o sam wózek, ale o to by dziecku było dobrze i bezpiecznie.
              I dobrze Ci radzę smile, nie nastawiaj się na ciągle śpiącego bobaska z reklam pieluszek, bo szanse na takowego są - ale niewielkie. Ale większe szanse przy takim nastawieniu są na rozczarowanie i frustracje, bo dzieci są różne. I genetyka nie ma tu wiele do rzeczy, bo duże znaczenie mają tez czynniki pozagenetyczne. Pomijam już fakt, że najczęściej dziedziczy się co drugie pokolenie - więc - jak spali jako niemowlęta Wasz rodzice?
              I rozumiem, że masz już ustaloną wizję tego, jak będziecie działać po narodzinach dziecka, każda z nas miała. Tylko nie zamykaj się na argumenty przeciw - bo zawsze warto przyjrzeć się innym opcjom. Czasami inni ludzie tez mogą mieć rację, uwierz mi wink
                    • brideone Re: gadal dziad do obrazu 23.01.13, 22:06
                      według niektórych "najmądrzejszych" ludzie żyją od połowy lat 90 XX wieku big_grin wcześniej nie było teutonii i innych szpanerskich wózków, nie było o zgrozo! fotelików (poza wyjątkami, jak ktoś dostał paczkę z USA czy innego zachodniego kraju) a jakoś żyjemysmile cud bożywink stłuczki i wypadki były i będą.

nie martwcie się, dziecko będzie bardzo dobrze prowadzone, pod kontrolą lekarzy i specjalistów. nie będzie w biednym domu, wśród idiotów.
                      a stłuczkę czy wypadek może mieć każdy, dzieci giną zapięte w fotelikach. pogadajcie z lekarzami z pogotowia.
                      poz tym skąd podejście,że moje dziecko nie będzie miało dobrych rzeczy i będzie biedne, chore, pokrzywione czy zginie w wypadku? bo będzie smacznie spać w nocy jak rodzice będą jeździć po Polsce?smile żenada. nie wiem czy wiecie, ale fotelik jest ok,ale do dwóch godzin dziennie. a 500km nie przejadę w 2h,choćbym jechała ferrari. widać, że macie bardzo kiepskich neurologów, ortopedów i rehabilitantów. na drodze ryzyko wypadku jest spore, ale nie mam zamiaru szaleć i prowokować losu. po raz kolejny- w mieście będzie NOSIDŁO recaro, więc według forów ,niezłe. tyle ode mnie, nie mam zamiaru więcej komentować. jak ktoś się martwi o dziecko niech nas poda na policję czy do MOPS'u, pewnie się zajmąwink

widać,że to prawda,że na forach siedzą głównie sfrustrowani ludzie, niestety.

życzę wam jak najlepiej, ode mnie się odstosunkować. swój pogląd mam, rozum też , a tym najmądrzejszym dziękuję za ubaw.

za wszystkie uwagi o alive ślicznie dziękuję. wiem,że go kupię, kwestia tylko koloruwink
                          • aga_1980_31 Re: gadal dziad do obrazu 23.01.13, 22:59
                            Hahhaha uśmiałam się do łez tongue_out Pisz pisz big_grin Swoją drogą jak już komuś zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem to przykro, że sama czytać nie umiesz big_grin Napisałam, że nie wiem jak z bezpieczeństwem a podany przeze mnie link wszystko pięknie objaśniał szkoda, ze go nie ma. Ale jeśli nie masz problemu z googlem to na pewno trafiłaś już na opinie na ten temat więc nikogo tutaj nie przekonasz, że gondola jest bezpieczna. A Twoje teorie są tak głupie, że aż śmieszne big_grin Chętnie jeszcze poczytam Twoje wypociny sherloku big_grin
                            --
                          • sylki Re: gadal dziad do obrazu 23.01.13, 23:27
                            tak naprawdę, to połowę twoich wpisów powinnam usunąć, obrażasz dziewczyny, naskakujesz na nie, a później się dziwisz.
                            Zwolnij, bo polecisz

a już czepianie się urody dziecka pokazuje twoją głupotę

--
                            • brideone Re: gadal dziad do obrazu 24.01.13, 00:27
                              w takim razie, proszę skasuj wątekbig_grin
                              to czego chciałam się dowiedzieć mniej więcej się dowiedziałam, poszukam więcej informacji gdzie indziej. wśród fachowców, a nie mądralińskich.
                          • kedro-dasos Re: gadal dziad do obrazu 24.01.13, 00:37
                            brideone napisała: nawet mama z jęzorem (swoją drogą, tragiczne dziecko-mam nadzieje,że nie twoje)
                            brideone- przegięłaś i nie ważne czy zgadzasz się ze zdaniem innych czy nie. Dziewczyny przekonują Cie,jak ich zdaniem jest bezpieczniej. Ty możesz mieć inne zdanie, ale pisanie w taki sposób o dziecku nie jest w porządku. Wypadało by chociaż przepraszam....
                            A tak ode mnie - zawsze ilekroć aga_1980_31 zabiera głos uwielbiam patrzeć się na to zdjęcie. Jest rewelacyjne tak jak i córcia.Mieć aparat w takim momencie- to był fart!!!!
                            aha. Podalaś link, cytuje słowa agi,, Gondola Jane Matrix ma taką możliwość, ale przyznam że nie bardzo się orientuję jak z jego bezpieczeństwem." Przecież wyrażnie napisała, że nie wie jak z jej bezpieczeństwem.Więc o co Ci chodzi brideone- zły dzień?
                                • annulka79 Re: gadal dziad do obrazu 24.01.13, 09:05
                                  Dziewczyny, dajcie spokój.
                                  Raz na jakiś czas na forum musi pojawić się jakaś wszechwiedząca i delikatnie mówiąc niegrzeczna paniusia (pamiętacie światową estetkę z inglesiną?) co to wszystko wie lepiej. Ona wie że wypadku nie miała i mieć nie będzie. Ma najlepszych specjalistów i w ogóle wszystko najlepsze (brak jej jednego ale o tym nie piszę przez grzeczność wink
                                  Radzicie szczerze i dobrze, ale nie chce słuchać, niech nie słucha.
                                  Na siłę "oleju" do głowy nie nalejemy.
                                  Nikt nie pisał, że fotelik uchroni przed wypadkiem ale faktem jest że w znaczący sposób może zminimalizować jego skutki.
                                  Zdjęcie maluszka z jęzorem jest fantastyczne i to nie tylko moje zdanie (uchwycić moment - mistrzostwo) ale jak widać przy braku argumentów niektórzy posuną się nawet to takich chwytów. Szkoda dyskutować.
                            • ibs79 Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZĘŚCIE 24.01.13, 10:08
                              Biedrone, tutaj nikt krzywdy nie chciał Ci zrobić, dziewczyny jak mogły doradzały i na dodatek mają rację. Twoje jednak zachowanie świadczy o tym, że nie za bardzo rozumiesz co to jest forum. Twoja obyczajowość i zachowanie są poniżej jakiejkolwiek normy!

Co do zdjęcia, to mnie sie bardzo podoba, ba wręcz zazdraszczam takiego farta w pstrykaniu fotek smile
                              --
                              https://www.suwaczki.com/tickers/dqprwn15xcow7s2a.png
                              • paula2306 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 24.01.13, 11:01
                                Dziewczyny, jak to już ktoś wyżej napisał, nie ma co bić piany i tłumaczyć czegoś, co i tak po kimś spłynie. Tak czytam ten wątek i stwierdzam, że zawsze znajdzie się ktoś, kto nie potrafi mądrze i kulturalnie uczestniczyć w grupie dyskusyjnej jaką jest forum. A jak argumentów brak to wpisy o dziecku z językiem. Wypowiedzi na poziomie dna nie ma sensu komentować.
                                --
                                <https://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73mlciwhqy.png>
                                <Nataszka 19.03.2010>
                              • aga_1980_31 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 24.01.13, 11:36
                                Dziewczyny chciałam serdecznie podziękować za tak miłe słowa smile Zrobiło mi się bardzo miło na prawdę. Dziękuję Wam kiss

Wczorajszej wypowiedzi nawet nie komentowałam bo nawet trudno sobie wyobrazić, że tak potrafi pisać przyszła matka drugiej matce. Nie pojęte dla mnie. No ale może to tak jak napisałyście brak argumentów i złość. Co nie zmienia faktu, że osoba która pisze w taki sposób jest po prostu nie wychowana i wyrachowana.

Co do zdjęcia rzeczywiście uchwycone było w milisekundzie nawet ostrości nie zdążyłam złapać smile Pamiątka do końca życia również dla córki. I nie ważne czy się komuś podoba czy nie dla mnie córka jest najpiękniejsza na świecie... tak jak każde dziecko dla swojego rodzica smile

--
                                  • escapezone Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 24.01.13, 23:32
                                    kurcze jakbym czytala posty sasiadki z kategorii " ą ę " najlepszy wozek ,najlepsze to ,tamto, agresor mi sie od razu zalacza, ale mysle ze gondola sie sprawdzi w podrozach samolotem, w koncu skoro pisze ze brak wypadkow i najbezpieczniejsza forma podrozy to proponuje zainwestowac w dreamlinera wink chociaz moze i 767 lepiej bo brak awarii smile
                                    --
                                    https://www.suwaczki.com/tickers/dqprx1hpde1opbml.png
                                    • martuska1982 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 00:26
                                      ale mnie draka ominęła. wink

Co do agresorki - mam wrażenie jakbym widziała dziecinną laskę z innego forum na którym piszę - to taka co na złośc tupie i pokazuje jezyk jak argumentów braknie.Tamta jednak zamierza kupić XA, wiec jednak takich osób na nieszczęscie na świecie jest wiecej. <buuuuu>

Co do zdjecia - od samego poczatku przykuło mój wzrok i zawsze na nie patrzę z uśmiechem. smile
                                      Dziecko na nim jest bardzo ładne moim zdaniem.

karygodne jest pisanie jakiejś mamie, ze ma brzydkie dziecko, zwłaszcza jeśli własnego się jeszcze na swiecie nie widziało. wink
                                      Zonk jak tobie Biderone urodzi się paszczurek.

Jednak już zadne chamstwo i k***urestwo w ustach matki mnie nie zdziwi po tym jak na innym forum jedna laska miała czelnośc innej powiedzieć, że "matką roku to ona nie będzie" tylko dlatego, ze nie pasowało jej jak tamta osbie życie ułożyła (po rozwodzie z innym facetem załozyła rodzinę).

Co do dylematów typu fotelik czy gondola proponuję jak parka z Rosji czy skądś tam - wozić dziecko w kocyku. tongue_out
                                        • martuska1982 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 02:30
                                          brideone napisała:

> zgłosilam posty do moderacji., zenada jest najazd na kobiete w ciazy, przez gro
                                          > no wzajemnej adoracji.
                                          > reszty komentowac nie bede, bo to niestety za niski poziom.
                                          > "Nigdy nie zaczynaj rozmowy z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu
                                          > , a potem pokona doświadczeniem!"

dokładnie to uczyniłaś! Zniżyłas poziom dyskusji do podłogi i płaczesz, ze nisko. tongue_out

• agnes_nyc Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 07:31
                                          brideone napisała:

> zgłosilam posty do moderacji., zenada jest najazd na kobiete w ciazy, przez gro
                                          > no wzajemnej adoracji.
                                          > reszty komentowac nie bede, bo to niestety za niski poziom.
                                          > "Nigdy nie zaczynaj rozmowy z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu
                                          > , a potem pokona doświadczeniem!"

sama zaczelas droga kolezanko i nie mysl ze kobiecie w ciazy wolno wszystko i ublizac innym zachowalas sie podle i powinnam cie zablokowac ale rozumiem ze twoje hormony zaszalaly i tylko dlatego cie nie blokuje
                                          jest to forum prywatne i to my decydujemy co zrobimy z postami i nikt inny mozesz isc nawet do sadu

powodzenia

--
                                          Zapraszam na forum wozkowe
                                          Wozki Dzieciece - Wozkomania
                                          www.rea24.pl
                                          https://www.suwaczek.pl/cache/0e10fda5ac.png
                                          • paula2306 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 09:00
                                            Moralność Kalego w czystej postaci: ja mogę najeżdżać bezkarnie na innych i ich dzieci, ale jak ktoś zrobi to w stosunku do mnie, ojjj, wielkie ajwaj! Najeżdżają na kobietę w ciąży! Skandal! Grono wzajemnej adoracji...bez komentarza. Nie licz na to, że będziesz obrażać cudze dziecko a reszta przyklaśnie ci z entuzjazmem.
                                            P.S. Zanim "najedziesz" na mnie- informuję cię- jestem w ciąży!!!
                                            --
                                            <Nataszka 19.03.2010>
                                            • martuska1982 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 20:33
                                              paula2306 napisała:

> Moralność Kalego w czystej postaci: ja mogę najeżdżać bezkarnie na innych i ich
                                              > dzieci, ale jak ktoś zrobi to w stosunku do mnie, ojjj, wielkie ajwaj! Najeżdż
                                              > ają na kobietę w ciąży! Skandal! Grono wzajemnej adoracji...bez komentarza. Nie
                                              > licz na to, że będziesz obrażać cudze dziecko a reszta przyklaśnie ci z entuzj
                                              > azmem.
                                              > P.S. Zanim "najedziesz" na mnie- informuję cię- jestem w ciąży!!!

ha! dobre dobre. smile
                                              Hmm...swoją drogą ja jestem własnie przed miesiączką, wiec kto wie, może i ja w ciązy jestem.Hmm..chyba powinnam się obrazić tu na kogoś, albo jeszcze lepiej ubliżyć. tongue_out

Pokrętna logika, rodem z przedszkola. tongue_out
                                                  • martuska1982 Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 22:01
                                                    Sylki, ale oni wtrącają się w wewnętrzne spory? Bo odniosłam wrażenie, ze czuwają tylko nad tym by wpisy na forum nie łamały prawa (jak te o little baby).
                                                    Tutaj prawa nikt nie złamał, doszło do jakichś chorych wrzutek na tle hormonalnym wink ale to forum jak już zaznaczono prywatne, więc administracja w takie spory raczej się nie wtrąca, nie?
                                                    Od tego zdaje się jest moderacja. tongue_out
                                                    Nie wiem,może wszystko na opak sobie wydedukowałam. wink
                                                  • brideone off topy 26.01.13, 00:24
                                                    ja zaatakowalam? napisalam,ze dziecko bedzie wozone w gondoli, na co zaczela sie lawina. lacznie z haslem "idiotyzm tez sie dziedziczy". chronologia chyba sie komus pomylila...
                                                    o moim poscie z haslem,ze "dziecko tragiczne, mam nadzieje,ze nie twoje" rozniez napisalam.
                                                    wsiadlyscie z off topami, prosilam,zeby nie robic balaganu i pisac TYLKO O TAKO ALIVE. to moderator big_grin mi pisze,ze tu zawsze sa off topy , wiec poprosilam administracje o skasowanie WSZYSTKICH postow ,a zostawienie tych o TAKO ALIVE, bo tego dotyczy watek, a nie pisania jakie kto ma slodkie dziecko, jak sie kupuje fotelik i inne. o tym sa inne fora.
                                                    nie prosilam o ocene czy dobrze bede przewozic dziecko w samochodzie ,tylko o posty o wozku.
                                                    zreszta-zaionteresowane osoby rozmawiaja gdzie indziej. wiec poprosilam przed chwila o skasowanie calosci.
                                                    jadem mozecie pluc. jak wam to poprawia samopoczucie to milej zabawy.
                                                    szkoda, ze od samego poczatku ,od postu z dnia 20.01. godz 10:36 , moderatorki nie zapanowaly nad balaganem.
                                                    a zdanie o dziecku-coz moze mi sie nie podobac fota. takie zycie, nie kazdy ma taki sam gust. nie napisalam,,ze jest chore, debilne,idiotyczne.
                                                    na tym zakonczmy. plujcie dalej, skoro to taka przyjemniosc dla was.
                                                    swoja droga, nawet dobrze,ze ten watek jeszcze jest. ktos kto jest nowy zastanowi sie czy warto tutaj cos napisac o czyms innym niz mutsy,emma i inne topowe wozki, a co gorsza niech napisze,ze chce wozic dziecko w gondoli w samochodzie ,albo cos innego, co wam sie nie spodoba i zacznie sie "rozmowa" z kilkoma paniami. nauczka, jak dla mnie,idealna ,zeby z wami nie zaczynac rozmowy.

wozek nie jest juz przedmiotem moich rozwazan, wiec tym ,ktore cokolwiek probowaly w tym gaszczu napisac ,slicznie dziekuje.
                                                    i zycze nam,uzytkownikom TA, udanych spacerow z naszymi Brzdacamismile

• sylki Re: off topy 26.01.13, 10:18
                                                    Dziewczyno,
                                                    nie podoba ci się, to nie pisz tutaj proste i logiczne jak budowa cepa.
                                                    Jest drugie forum - wózki dziecięce i tamto jest administracyjne i być może off topów tam by nie było big_grin
                                                    ach no tak, tak ci nikt nie odpisał big_grin
                                                    To jest forum prywatne i o jego treści nie ty będziesz decydować.

Tak ty zaczęłaś, najpierw pytasz o TA, po czym dalej w tym samym wpisie
                                                    Cytat
                                                    chyba, że macie jakieś pewniaki,duże ,ciężkie i ładne. cena nie gra roli, ale fajnie żeby nie kosztował wielokrotności średniej krajowej pensji

A jak dostaje odp o te inne, to się wręcz oburzasz i idziesz na forum sąsiedzkie się poskarżyć.

Pisałam już i powtórzę, nie podoba ci się, to nie pisz tu i przestań nas straszyć, bo normalnie się tak boję, że aż się trzęsę big_grin

--
                                                    Wózkomania
                                                  • mama1dawidka Re: off topy 26.01.13, 12:07
                                                    Sylki Agnes tak co wam nie zabiorom forum
                                                    Hehehe
                                                    Czasami trol musi siie trafic i to na kazdym forum
                                                    Swoja droga od Ago dziec z fotki jest fotka najlesza jaka kiedykolwiek widzialam
                                                    Z udzialem niemowalczkow
                                                    Jest bombowa!
                                                    Aga powinna wszedzie brac udzialy w konkursach na najladniejasza fotke
                                                    A zalozycielce proponuje fajnny wozio z alufelgami
                                                    Noi wazne zeby mial poekne wzorki smile
                                                    Alufelgi a i najlepiej z pod czestochowy trzeba Polskie marki kupowac!
                                                    Aga sorki ze sie podepne masz cabriofixa czy pebble?
                                                    Bo mi jakps cabriofix sie wiekszy wydaje?

--
                                                    https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv7385hljm4u.png
                                                    https://www.suwaczki.com/tickers/zem320mmgsul9ah5.png
                                                  • aga_1980_31 Re: off topy 26.01.13, 23:48
                                                    Dzięki mama1dawidka kiss Kiedyś myślałam nad konkursem więc kto wie tylko jeszcze muszę go znaleźć wink
                                                    Jeśli pytanie o fotelik było do mnie to miałam Cabrio Fix i młoda jeździła w nim uwaga do 1,5 roku smile Dla mnie jest większy i głębszy od Pebble. W Pebble materiał jest bardziej taki miękki co zabiera troszkę miejsca.
                                                    --
                                                  • sztucznamrowka Re: off topy 27.01.13, 14:43
                                                    Aga - Twoja Dzidzia na zdjęciu jest Super smile, zrobić takie zdjęcie dziecku to wyczyn big_grin
                                                    Ja bardzo lubię to Forum i cieszę się, że jest! Mogę sobie "pogadadać" o wózkach i nie tylko i to jest właśnie fajne smile
                                                    Pozdrawiam ciepło wszystkie Forumki a założycielce wątku już nic nie będę doradzać bo podobno "nie czytam ze zrozumieniem" tongue_out
                                                  • agnes_nyc brideone 26.01.13, 06:44
                                                    Wiesz co zalosna jestes jak nie wiem co jak mozesz napisac ze dziecko moze sie podobac komus albo nie i to kwestia gustu TO NIE PRZEDMIOT ze mozesz tak pisac
                                                    obys sama nigdy nie uslyszala takiego slowa o swoim dziecku to zobaczysz jak to moze zabolec podejrzewam ze to towje pierwsze dziecko i nie masz pojecia o niczym

co do gondoli w ktorej chcesz wozic dziecko to dziewczyny pisalay raczej o bezpieczenstwie bo zadna rozsadna matka nie wozli dziecka w gondoli w aucie tylko w foteliku i to o najwyzszych ocenach crash testow

moje dziecko ma 2 miesiace a majac 3 tygodnie juz uczestniczylo w stluczce ale moje szczescie ze mam baze do fotelika i dobry fotelik nic sie nie stalo choc przy uderzeniu zaplakalo
                                                    i nie byla to stluczka z mojej winy tylko dziadka zarzucilo przy sniezycy wiec piszac ze ty nie bierzesz pod uwage zadnej stluczki czy wypadku poruszjac sie autem to smiem sadzic ze masz nascie lat i malo wiesz o zyciu jeszcze ale wszystko przed toba

i zycze ci oby nigdy nie zdarzyla ci sie stluczka choc jezdzac autem to jest nie realne

i prosze ci nie strasz nas usunieciem watku tylko dlatego ze osmieszylas sie i dajesz nam nakazy ze mamy do 12 godziny go skasowac bo inaczej napiszesz do administracji to juz wogule jest dziecinne. TO JEST FORUM PRYWATNE
                                                    nie pisz wiecej bo cie zablokuje - dosc juz naublizalas
                                                    --
                                                    www.rea24.pl
                                                  • martuska1982 Re: brideone 26.01.13, 20:59
                                                    laska widać zapomniała, ze ona sobie moze jechać ,uważać, przestrzegac przepisów, a trafi się pijany idiota, który jej skasuje auto i zabije dziecko.Sorry za dosadnośc, ale tak to wygląda.
                                                    Skoro dziecko przechodzi sobie na pasach, a debil nieletni bez prawa jazdy jedzie przekraczając dozwoloną prędkość, do tego zimą przy oblodoznej drodze i łamie dzieciakowi nogę, w srodku miasta pod kamerami monitoringu to czego mamy od świata,ludzi i życia oczekiwać?
                                              • agnes_nyc Re: Mieć takie zdjęcie dziecka- to prawdziwe SZCZ 25.01.13, 21:09
                                                martuska1982 napisała:

> ha! dobre dobre. smile
                                                > Hmm...swoją drogą ja jestem własnie przed miesiączką, wiec kto wie, może i ja w
                                                > ciązy jestem.Hmm..chyba powinnam się obrazić tu na kogoś, albo jeszcze lepiej
                                                > ubliżyć. tongue_out
                                                >
                                                > Pokrętna logika, rodem z przedszkola. tongue_out

szkoda ze juz jestem po porodzie bo moze i ja mialabym wieksze prawa smile

--
                                                www.rea24.pl
    • yok_oo Re: TAKO Alive 23.01.13, 15:28
      My wczoraj zakupiliśmy omawiany wózeczek i też zastanawiamy się jak będzie się sprawował.
      Na szczęście hurtownia gwarantuje nam, że w razie reklamacji, dają zastępczy wózek, a gwarancja jest na 3 lata wink, więc ok.
      Kolory są faktycznie bardziej żywe, więc najlepiej obejrzeć "naocznie", bo ustawienia komputera są bardzo różne i kolory odbiegają od rzeczywistych. U nas wygrał fiolet, co prawda konkurował z rudym, ale mojego faworyta nie mieli na stanie a dodatkowo sprzedawca poinformowała nas, że kolejne, które przyjadą będą o ok 100 droższe, więc poprzestaliśmy na tym co było w sklepie.
      Jak dla mnie plusy, to fajny wygląd, na prawdę inny od pozostałych wózków tako, gondolka ma 90 cm, więc jest na prawdę spora, no i w cenie wózka, są również dodatki, jak torba, folia, moskitiera, osłonka do gondoli i spacerówki, gdzie w niektórych wózkach, trzeba za to dodatkowo płacić, jak np w mutsy, nad którym się zastanawialiśmy.
      Po sklepie na prawdę lekko się prowadził i amortyzacja wydaję się również w porządku, chociaż "bujaliśmy" nim bez żadnego obciążenia.
      To tyle, jak będzie już w domu i dokładnie mu się przyjrzę, to podzielę się spostrzeżeniami.
      • 15mama Re: TAKO Alive 23.01.13, 20:50
        witaj to czekam na dalsze wrażenia już z używania wózka smile a czy mogłabyś podać namiary hurtowni w której kupowałaś wózek?! Pozdrawiam
      • srebrno-listka Re: TAKO Alive 23.01.13, 23:35
        O, to faktycznie wielka ta gondola smile jaką ma szerokość? a jak będziesz mieć wózek w domu, mogłabyś zmierzyć spacerówkę? jakie są wymiary: wysokość oparcia, długość powierzchni do spania? Jestem bardzo ciekawa smile
        • agnes_nyc brideone 24.01.13, 06:30
          jeszcze jedna bezszczelna uwaga i cie blokuje

bez takiego prostactwa prosze
          --
          www.rea24.pl
        • yok_oo Re: TAKO Alive 24.01.13, 08:41
          Jasne, jak będzie w domku to pomierzę to o co pytacie i napiszę. (zakładam, ze do soboty uda mi się odebrać).
          Tu jest stronka firmowa z wymiarami, jakby ktoś szukał tako-poland.eu/alive/
          Aaa jeszcze przypomniał mi się plus na spacerówkę, na którą przejdziemy zimą, chodzi o to, że po rozłożeniu do pozycji leżącej, malucha nic nie będzie podwiewać, bo daszek jest połączony z oparciem materiałem, co mi przeszkadzało w niektórych wózkach, że po rozłożeniu oparcia spacerówki, "brakowało materiału z daszku" żeby zakryć wszystkie dziury przy główce.
          Co do hurtowni, to ja kupowałam tutaj www.jowis.pl/. bo do ich lokalizacji mam najbliżej.
          • srebrno-listka Re: TAKO Alive 24.01.13, 17:00
            Widziałam tę stronę, ale tam podany jest zewnętrzny wymiar gondoli i siedziska, a w sumie wazniejszy jest ten wewnętrzny smile
            --
            • srebrno-listka Nie kasować wątku 24.01.13, 17:23
              Proponuję nie kasować tego wątku - po co tej pani mamy ugrzecznić historię forumową? Jako moderatorka innego forum sprawdzam czy osoba, którą na forum mam przyjąć nie ma w historii takich właśnie zachowań - i były one powodem odmowy wejścia na forum dla niektórych dziewczyn wink
            • yok_oo Re: TAKO Alive 24.01.13, 17:37
              srebrno-listka napisała:

> Widziałam tę stronę, ale tam podany jest zewnętrzny wymiar gondoli i siedziska,
              > a w sumie wazniejszy jest ten wewnętrzny smile

Wiem, wiem, dlatego jak napisałam wcześniej, jak będę miała w domku to pomierzę i napiszę, co i jak smile
        • yok_oo Re: TAKO Alive 28.01.13, 17:42
          srebrno-listka napisała:

> O, to faktycznie wielka ta gondola smile jaką ma szerokość? a jak będziesz mieć wó
          > zek w domu, mogłabyś zmierzyć spacerówkę? jakie są wymiary: wysokość oparcia, d
          > ługość powierzchni do spania? Jestem bardzo ciekawa smile

Dla zainteresowanych podaję wymiary:
          spacerówka: wysokość oparcia 42 cm, szerokość 32 cm, długość po całkowitym rozłożeniu 90 cm;
          gondola: wymiary wewnątrz, a dokładnie materacyka, czyli najmniejszej części gondoli: długość 73, szerokość 34. Niestety gondola nie ma szelek dla maluszka.

Ogólnie wrażenia z wózeczka bardzo pozytywne, ale tak naprawdę jak się sprawuje i wiarygodną opinię będę mogła wystawić dopiero po 1,5-2 latach, kiedy zaczną się prawdziwe testy, czyli korzystanie ze spacerówki wink. bo gondolka, to chyba w wielu wózkach sprawuje się wzorowo, tylko gorzej jest już ze spacerówkami.
            • yok_oo Re: TAKO Alive 28.01.13, 20:01
              sylki napisała:

> to ty chcesz ze spacerówki zacząć korzystać po 1,5 r wink

czepiacie się słówek wink, ale wg mnie po jakimś czasie użytkowania można stwierdzić jak się sprawdza w terenie i tyle.
              • sylki Re: TAKO Alive 28.01.13, 20:17
                no pewnie ze się czepiam wink
                myślę, że jak będzie coś nie tak, to szybciej to stwierdzisz niż po 2 latach używania, a jak będzie ok gut, to po tym czasie jest nadzieja na obiektywną opinię smile
                --
                Wózkomania
          • srebrno-listka Re: TAKO Alive 28.01.13, 21:50
            O, to szczerze mówiąc jestem rozczarowana, jak materacyk tylko 73 cm - moim zdaniem to bardzo mało. Opluta tutaj już wink emmaljunga ma materacyk w gondoli długości 79 cm - a akurat dla mnie duża gondola jest priorytetem, bo synek w dzień śpi w wózku - ma 8 miesięcy i jest spory, z tej gondoli już wyrasta. To trochę bez sensu, podają, że gondola ma 90 cm (już się ucieszyłam suspicious) a tutaj taki zonk.
            Ale dzięki, nie mniej dzięki. Wyszło znów, że producentowi nie warto ufać w kwestii podawanych wymiarów, bo te rzeczywiste sa inne uncertain
            Oparcie w spacerówce 42 cm to tez nisko - obawiam się, że ta spacerówka na długo nie starczy.
    • agaciha Re: TAKO Alive 24.01.13, 11:37
      Zobacz sobie te dwa filmiki- moze to cie przekona. No a tekst o tym, ze nie lubisz kusic losu- prosze cie. Jesli masz powyzej 15 lat to naprawde jest to przerazajace.

www.youtube.com/watch?v=kvJXMhMHvrY
      www.youtube.com/watch?v=ajTdjH3WZB4&NR=1
      • aga7-77 Re: TAKO Alive 24.01.13, 11:53
        Jej nie przekona, bo ona przecież nawet stłuczki nie będzie miała (przecież uważa i jeździ bezpiecznie - szkoda słów na taką logikę) , ale może przekona inne dziewczyny, dla których nie jest najważniejsze, żeby dziecko w aucie "spało smacznie jak w domu" ale żeby żywe i bezpieczne do tego domu dojechało.
      • anet0 Re: TAKO Alive 05.02.13, 13:22
        Witam, wypowiem sie na temat wózka, przemilcze posty poza tematem...

otoz, spodziewam sie drugiego dziecka w maju, przy pierwszym nie moglam miec takiego wozka jak sobie wymarzylam wiec teraz chcialam to spelnic, zaczelam od sklepu w naszym miescie, gdzie porad udzielal mi specjaliste w tej kwestii, gdyz jako jedyny w naszym miescie jest przeszkolony odnosnie wozkow i fotelikow, wiec o czym mowi, wszytskie foteliki dla pierwzego dziecka kupowala u niegi, jesli chodzi o wozek, powiedzialam czego potrzebuje, nie mowic o cenie. Ma byc lekki, zwinny, latwo i wygodnie sie skladac do malych rozmairow, siedzisko sacerowki rozkladac na plasko, zabudowana spacerowka na zime itp, od razu pokazal mi tako alive, ja widzac firme nei bardzo chcialam go ogladac, bardziej bylam nastawona na maxi cosi czy inne, od razu dostalam wyjasnienie, ze tamte wozki owszem byly dobre ale 5 lat temu i od tamtej pory zadnych wiekszych zmian i ulepszen nei wporowadzili, za to tako idzie preznie do przodu, wypuszca nowe , cora zlepsze modele, nie ma problemu z reklamacjami, no to sie skusilam zeby obejrzec, bylam zachwycona, juz wyglad zewnetrzyny przyciagnal moja uwage, zgrabna wizualnei gondolka, spacerowka wydaje sie wygodna, szeroka, jedoczesnie zachowujac zgrabny wyglad, spacerowka jest przekladana obustronnie, przodem i tylem do kierunku prowadzenia wozka, super sie sklada , no i jak dla mnie plus ze mozna zamontowac fotelik np. cybex, ktory dla mnie jest najbezpieczniejszy, w dodatku za pomoca jednej reki i jednego klikniecia, super, ja chyba zostane przy tym wozku, choc jeszcze mam troche czasu, dla porownania beda w Warszawie w swiecie dziecka, mothercare i smyk mega strore nie spotkalam lepszego i bardziej funkcjonalnego
            • sylki Re: TAKO Alive 05.02.13, 22:30
              albo parcie (czyt. prowizję) z tej firmy wink

nie neguję tako, bo mogą być fajną konkurencją dla x-landera, ale bez przesady z tymi och i ach wink
              • annulka79 Re: TAKO Alive 06.02.13, 12:16
                sylki napisała:

> albo parcie (czyt. prowizję) z tej firmy wink

Dokładnie tak! Wiem to na temat innej firmy od znajomego sprzedawcy. Zachwalanie że "wózki sie świetnie sprzedają a klienci sobie chwalą" i "to to samo co ten dwa razy droższy". Prywatnie zaś otwarcie mówi co bardziej opłaca mu sie sprzedac big_grin

• martuska1982 Re: TAKO Alive 06.02.13, 12:24
                  mi tak kiedyś w sklepie z samymi czołgami i espiro powiedziała babeczka, ze xlanderów to oni nie sprowadzaja, że o quinny czy maxi cosi nie wspomnę, bo oni nie sprzedaja wózków najbardziej awaryjnych i takich co klienci narzekają. wink
                  Cóż, minęło kilka lat i są zastawieni xlanderami (bo polularne, już nie awaryjne) i nawet jakieś quinny mają. tongue_out
                  czołgów za to mają coraz mniej.
        • annulka79 Re: TAKO Alive 06.02.13, 11:53
          anet0 napisała:
          > specjaliste w tej kwestii, gdyz
          > jako jedyny w naszym miescie jest przeszkolony odnosnie wozkow i fotelikow,

Tylko jeden? Gdzie Ty mieszkasz? big_grin
          Rozumiem że jest jeden sklep i jeden sprzedawca w mieście big_grin
          Albo ślepo wierzysz panu który dobrze bajeruje że taki obeznany.

> Ma byc lekki
          > wygodnie sie skladac do malych rozmairow,

O tak to na pewno Tako wink
          Tak z ciekawości obejrzyj inne wózki i sposoby składania że o wadze nie wspomnę bo z tym akurat w Tako szału nie ma.

> od razu dostalam wyjasnienie, ze tamte wozki owszem b
          > yly dobre ale 5 lat temu i od tamtej pory zadnych wiekszych zmian i ulepszen ne
          > i wporowadzili, za to tako idzie preznie do przodu, wypuszca nowe , cora zlepsz
          > e modele,

To prawda, Tako wypuszcza nowe, lepsze i sie rozwija. Wystarczy spojrzeć na ich wózki z przed 5 lat. Jednak do wielu firm i rozwiązań im jeszcze daleko.

>
          > fotelik np. cybex, ktory dla mnie jest najbezpieczniejszy, w dodatku za pomo
          > ca jednej reki

Tak bo w innych wózkach to cybexa się nie montuje a jak sie montuje to za pomocą 4 rąk (pozostałe dwie się pożycza od pomocnego sąsiada na parkingu wink
          A ciekawe jak w Twoich testach wypadają inne foteliki skoro dla Ciebie Cybex jest najbezpieczniejszy?
          Jest bezpieczny ale nie "naj" big_grin
          • rebelka1986 Re: TAKO Alive 06.02.13, 12:05
            > Tylko jeden? Gdzie Ty mieszkasz? big_grin
            > Rozumiem że jest jeden sklep i jeden sprzedawca w mieście big_grin

Wiesz, z tego to bym się nie nabijała - ja np. mieszkam w mieście powiatowym. ok. 15. tys mieszkańców i nie mam żadnego sklepu z wózkami (pomijam sklepy z art. dziecięcymi, sztuk dwa, w których stoi 3 wózki na krzyż i są to czołgi) Jak chciałam obejrzeć coś na żywo, to musiałam jechać do miasta wojewódzkiego, 100 km ode mnie, w którym też są raptem dwa sklepy z wózkami, z wyborem jako takim. Nie każdy ma to szczęście, że ma pod nosem 5 hurtowni wózkowych wink
            --
            https://lb3m.lilypie.com/3dI5p2.pnghttps://lb2m.lilypie.com/Iyt3p1.png
            • annulka79 Re: TAKO Alive 06.02.13, 12:43
              Może źle to zabrzmiało. Nie nabijam sie że ktoś mieszka w małym mieście i sama sprawdzałam niestety kiedyś jak to jest że aby coś kupić trzeba jechac kawał drogi bo na miejscu nic nie ma. Nie miałam zamiaru wyśmiewać z powodu miejsca zamieszkania.

Rozbawiło mnie stwierdzenie ze jedyny sprzedawca który posiada wiedzę smile
              bo to zwykle jest jedyny który potrafi odpowiednio zaprezentować i sprzedać to co chce, szczególnie w połączeniu innych jedynych i najlepszych, najbezpieczniejszych że w całej Warszawie nic godnego uwagi przy tym "naj" nie znalazła.
        • agnes_nyc Re: TAKO Alive 26.01.13, 06:47
          flower_v napisała:

> oooo matko z córką...jaki wątek bym pominęła big_grin
          > i proszę nie najeżdżać na mnie...jestem w ciąży ;p

hehehheee flover szkoda ze ja nie wiedzialam ze takie benefity przysluguja ciezarnym bym troche wam podokuczala a tak to moj biedny M tylko dostawal popalic eh te hormony smile

--
          www.rea24.pl
    • ewela70 Re: TAKO Alive 27.01.13, 09:27
      Wotajcie,
      Chciałabym podzielić się swoimi uwagami....
      Mianowicie: Nie rozumiem dlaczego zachwycacie się zagranicznymi wózkami, a Polskie od razu po zdjęciach są określane jako złe i z kiepską amortyzacją, nie wiem jak można cos takiego zobaczyć na zdjęciach. Sama staram się o Maleństwo, oczywiście przeglądam wózki na razie wybór padł na teutonie... Ale zastanawiam się nad TAKO, jedo skreślam np od razu. Ale od początku.
      Przy poprdzednim dziecku kupiłam Tako jumpera x. Miałam kupic Implasta boldera, ale okazało się, że tako ma lepszą amortyzację, był miększy. Później porównywałam w sklepie jedo fyn i tako jumpera x, tako składał się na sporo mniejszy, amortyzacja taka sama, gondola w tako się składała na płasko, w jedo nie, w tako wygodne przeoszenie gondoli. Kupiłam Tako, z gondoli byłam bardzo zadowaolona, ze spacerówki juz nie. Obarcie postawione na maksa było w pozycji poł leżącej, więc moje dziecko wisiało oparte na pałąku. Tako eksploatowałam dość hardcorowo, w koszyku pod wózkiem woziłam mega zakupy np. 9 butelek wody mineralnej, u teściów na 3 piętro wprowadzałam po schodach, schodząc pchałam (tak na tych większych kołach), moi rodzice mają dom, dawał radę po wertepach, u rodziców też schody, jakoś nigdy nie uważałam na ten wózek. Ze względu na to oparcie kupiłam jedo fyna, uzywanego od znajomych po 1 dziecku i tutaj po 2-3 misiacach zaczeło mi kółko tylne ósemkować (nie używałałam go tak jak tako!!!) próbowałam się kontaktować z serwisem, chciałam kupić kółko, pisałam dzwoniłam w d... mieli. Kupiłam kółko w końcu w sklepie w Wa-wie, gdzie facet reperuje wózki. Dla porównania, jechałam kiedyś z dzieckiem autobusem, tłum ludzi, autobus gwałtownie zahamował, ktoś oparł mi sie o budę w tako i pękła, zauważyłam to po powrocie do domu. Zadzwoniłam do tako tego samego dnia kurier zabrał budkę, trzy dni później dostałam nową nic mnie to nie kosztowała, mimo, że uważałam, ze to moja wina i trzeba będzie zapłacić.
      Reasumując nie uważam, ze tako jest złym wózkiem, ma ciekawe rozwiązania np. w gondoli jest taki odpinany materiał przy oslonce gondoli przypina się go do budki, tak, że zostaje mały otwór (przydatne jak mocno wieje). Nie kupiłabym go drugi raz ze spacerówką, chyba, że poprawili oparcie. Ja np uważam, że nie rózni się poza tym oparciem i rozmiarami od jedo (jest ogromny po złożeniu). A w ramach ciekawości przez chwilę miałam i jedo i tako w domu i w wielu miejscach są zrobione z tych samyvh elementów smile
      Teraz kocham miłoscią bezgraniczną mojego BJCM4, szkoda, że nie stworzyli wózka z odwracanym siedziskiem nie kubelkiem sad kupiłabym bez zastanowienia
      • agnes_nyc Re: TAKO Alive 27.01.13, 09:38
        ewela

to musisz byc gigant babka tachajac tego "czolga" na 3 pietro ja bym wysiadla a raczej moj kregoslup dlatego kupuje zagraniczne wozki bo sa lzejsze i bardziej mi sie podobaja niz polskie

polscy producenci musza jeszcze mocno poglowkowac zeby stworzyc lzejszy wozek a cenowo wcale nie sa tansi smile

bj malo wazyl bo 8 kg ale jak nie musialam go tachac to w aucie lezakowal
        --
        www.rea24.pl
      • kkitka Re: TAKO Alive 27.01.13, 12:42
        ewela70 napisał(a):

> Wotajcie,
        > Chciałabym podzielić się swoimi uwagami....
        > Mianowicie: Nie rozumiem dlaczego zachwycacie się zagranicznymi wózkami, a Pols
        > kie od razu po zdjęciach są określane jako złe i z kiepską amortyzacją, nie wie
        > m jak można cos takiego zobaczyć na zdjęciach.
        Zauważyłaś co piszesz? Narzekasz, że zachwycamy się zagranicznymi wózkami (co nie jest prawdą, bo nie raz czytałam tutaj że są polskie dobre wózki np. Roan) a sama piszesz, że z Tako spacerówki nie byłaś zadowolona i z Jedo też wink a najbardziej podoba Ci się BJCM4 - a jakiej marki jest to wózek???

A co do autorki wątku, narzeka, że wszyscy czepili się tej gondoli, ale wystarczyło, że skrytykowałam jej wybór odnośnie Implasta , to posądziła mnie o czarny PR wink Także nie ma co brideone radzić, bo ONA WIE NAJLEPIEJ , tylko cały czas się zastanawiam po jaką cho..erę pyta jaki wózek najlepszy??
        • ewela70 Re: TAKO Alive 27.01.13, 12:57
          Jestem w nim zakochana, nie jest polskim wózkiem, wiem smile Ma swoje wady i zalety i dostrzegam je (np. kiepsko radzi sobie na śniegu)
          Analogicznie z poprzednimi, mają wady i zalety i uważam, że nie są to złe wózki. Zależy co komu pasuje... Gdybym miała kupić samą gondolę pewnie zastanawiałabym się nad tako, bo uważam, że wózek jest ok, a cena dość niska. Siedzisko w spacerówce w jedo na plus i tyle, zalerzy co komu pasuje. Chodziło mi tylko o to, że nie powinno sie tych wózków tak od razu skreslać, bo polskie. A tym bardziej po zdjęciach. Być może od czasu jumepa x tako coś udoskonalił i teraz jest ok. Tego nie wiem...
          • sylki Re: TAKO Alive 27.01.13, 13:09
            Będąc na targach oglądałam Tako, przedstawiciele tej firmy jeździli nimi sobie po całej hali, jedno co mi się mocno rzuciło w oczy, to to, że przednie koła w większości modeli latały na prawo i lewo, takie coś nie świadczy i dobrej jakości wózka wink
            • gorligorligor Re: TAKO Alive 27.01.13, 14:13
              A ja myślę, że wszystko (czy dany wózek kupimy, czy nie) zależy od wielu kwestii: od gustu, od zasobności portfela, od dostępności-sklepów, naszych wymagań i potrzeb itd. Ja mam swoje typy i polskie i zagraniczne. Są takie zagraniczne po których widać super jakość wykonania i takie, których bym nie kupiła, bo jakością nie grzeszą. Niektóre polskie też są porządne (świat idzie do przodu i trzeba docenić wysiłki polskich firm-zagłębia wózkowego równieżwink, że się starają. Tutaj nikt nie skreśla Tako, bo to Tako i już. Myślę, że dziewczyny piszą z doświadczenia swojego lub znajomych (z resztą ja teżwink. Rzeczywiście niektóre wozki wydają się częściej awaryjne. Mi się np. podobają Jedo, Bebetto, Tako Alive wygląda ciekawie (Laret też nie taki kiepski), Roan Marita (bardzo fajny), Grander też całkiem i Dada Paradiso oryginalny (choć to raczej w typie tradycyjnych wózków), ale uwielbiam Baby Joggery, Teutonie (produkowane w PL, co mnie cieszy), Hartany, Gesslein, Jane, bo ich jakość i dopracowanie bije po oczach (choć oczywiście też można by coś tam w nich poprawić). Szkoda tylko, że niektóre wózki są tak piekielnie drogie. Dziewczynom szukającym "swojego wózka"radzę pojechać do sporego sklepu z wózkami i spędzić tam nawet dobę, ale pochodzić, pooglądać, a przede wszystkim WYMACAĆ itp. Niektóre rzeczy wyjdą już przy pierwszym wejrzeniu i macaniutongue_out Mi np. nie bardzo podobał się zahcwalany na forum Joolz (ze zdjęć oczywiście) i wrzuciłam go w wózku w stylu Stokke i takie tam ala wózeczki, a poszłam do sklepu i z ciekawości podeszłam do Joolza i muszę przyznać, że jest całkiem, całkiem. Miło zaskoczyła mnie amortyzacja (choć nadal uważam, że to wózek raczej na miejski teren i pewnie też takie było jego przeznaczenie od początku), ale jest fajny, nawet siedzisko ma spore (choć kiedyś myślałam, że to taki kosmiczny typwink. A jeśli ktoś się pyta, co o jakimś wózku sądzimy, to przecież mamy prawo napisać: myślę, wydaje mi się, sądzę itd, że coś jest warte uwagi albo nie i raczej nie sądzę, by warto się było obrażać za prawdę-subiektywną prawdę każdej z nas! No w końcu mamy tę wolność słowa, czy nie?smile Sorry za ten elaborat. Pozdrawiam!
          • aga_1980_31 Re: TAKO Alive 27.01.13, 14:12
            Jeżeli kiedykolwiek miałabym do wyboru jakiś polski wózek byłby to tylko i wyłącznie X-lander lub Navington. Tylko do tych firm mam przekonanie no i jako jedyne polskie wózki mi się podobają smile Wiadomo kwestia gustu ale dla mnie Tako czy inne tego typu po prostu mi się nie widzą, jakość plastików pozostawia wiele do życzenia, to samo serwis sad No cóż szczerze wybrałabym używany wózek zagranicznej firmy niż nowy Polski typu Tako. No i niestety foteliki samochodowe polskich firm to dramat uncertain
            --
                  • paula2306 Re: TAKO Alive 27.01.13, 16:30
                    E tam, nie ma się co przejmować. Za to Twoja córa jaka popularna teraz smile Można powiedzieć, że została twarzą Wózkomanii smile
                    --
                    <Nataszka 19.03.2010>
                  • martuska1982 Re: TAKO Alive 27.01.13, 21:49
                    mnie też będzie się alive źle kojarzyła.
                    Czarny pijar biderone zrobiłą? wink

Ktoś wyżej pisał, że pękła buda, ale serwis super i wymienili.
                    cóż, dla mnie sam fakt pęknięcia budy po oparciu sie o nią swiadczy o nijakości produktu.
                  • annulka79 Re: TAKO Alive 28.01.13, 12:00
                    Ja bym prosiła Was drogie dziewczyny coby zacząć jednak wychwalac wózek którego nazwa jest w temacie tongue_out
                    bo w końcu tego dotyczy wątek big_grin

Mnie też on jednak bedzie się kojarzył niezbyt dobrze, choć Tako się rozwija i idzie w dobrym kierunku.
                    Co do zarzutu że na forum nie są polecane polskie firmy ... no cóż są. Tu nikt nie poleca żadnej firmy ze względu na jakąkolwiek przynależność państwową. Polecane są produkty a głównym kryterium jet jakość i potrzebne cechy.
                    • martuska1982 Re: TAKO Alive 28.01.13, 12:09
                      dokładnie.Co swiadczy o tym, że jednak polskie marki są póki co daleko w tyle za zachodnimi.
                      A patrząc na wózki częstochowskie mam nieodparte wrażenie, ze dla nich najwazniejsze jest upchnac w jednym produkcie jak najwięcej funkcji, zakamarków, wzorków, bajerków i stąd wrażenie przytłoczenia tandetą.
                      Mam przepraszać za to, ze tak myslę?
                      Jasne, fajnie jak jest amortyzacja, siedzisko dwukierunkowe, moskitiera i okienko w budce, dużo kieszonek, spory kosz na zakupy, pompowane koła, regulowana rączka, masa dodatków.Takie kryteria spełniają wózki rzeczonej już firmy tako i co z tego? Skoro tym samym są ciężkie,krowiaste i wyglądają tandetnie naćpane zbędnymi detalami. uncertain

Oczywiscie taki zbajerzony wózek nie może kosztować majątku, bo jednak przecietny Kowalski w forsie nie pływa, więc? Więc użyjmy jak najtańszych materiałów.
                      Efekt?Jak widać.

Mam nadzieję, że choć trochę osoby negatywnie nastawione do monotonni panującej na forum (bj,bbu,nippery,emmy,teu,stokke,joolz i reszta paczki) zrozumieją czemu tu się rozmawia i poleca własnie tak a nie inaczej. smile

Od siebie dodam, że znam wiele przypadków rozczarowania takimi wózkami "do wszystkiego w efekcie do niczego" wink
                      • paula2306 Re: TAKO Alive 28.01.13, 12:27
                        Ja się Tako nie zachwycę, ale to kwestia gustu, każdemu się co innego podoba smile Ale żeby nie było, mój pierwszy wózek był polski- ale nie z zagłebia wózków Częstochowy a z Poznania smile To był biały Implast Clipper i miał zastąpić wymarzonego Buzza, którego nie kupiłam, bo chyba nie dałby rady na moim pseudo- chodniku wzdłuż ulicy (wtedy byłam jeszcze słabo wyedukowana wózkowo i nie wiedziałam co to dodatkowe koło terenowe big_grin). Miałam raz polski i dziękuję, chociaż wykonany był ok, miał kilka ciekawych rozwiązań (np. kubełek z regulacją oparcia na zamki po bokach), podobał mi się, nie wyglądał jak czołg. A jednak: złamała się rączka pod plastikową regulacją wysokości, wiecznie opadał na koła hamulec i źle się podbijał. Kupiłam 2 nie-polskie i widzę różnicę.
                        --
                        <