Dodaj do ulubionych

Pegasus - Kaczyński potwierdza

07.01.22, 08:25
Ocho! Zmiana narracji. Kaczyński potwierdza, że Polska kupiła Pegasusa. Co więcej, potwierdza, że kupiono go z Funduszy Sprawiedliwości, czyli za pieniądze dla ofiar przestępstw - co wg niego jest sprawą techniczną i bez znaczenia:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27980281,kaczynski-potwierdza-ze-polska-ma-pegasusa-zarzuty-opozycji.html

Azerko, jak samopoczucie? Jeszcze parę dni temu przekonywałaś mnie, że Ci się tezy opozycji o Pegasusie "nie spinają" i podawałaś argumenty, dla których "sądzisz", że wcale tego systemu Polska nie ma...

I jak się czujesz z tym, że od iluś dni szereg przedstawicieli rządu w tej sprawie kłamało i robiło z opinii publicznej idiotów - tezami, że to Rosjanie, albo że komuś Pegasus pomylił się z konsolą do gier?
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 08:29
      Stefan, ubiegles mnie o pare minut. Tez mialam zalozyc watek na ten temat i zapytac Astre i Azerke, szczegolnie Azerke, czy warto klasc reke w ogien dla PiSu, czy warto wystawiac wlasne dobre imie na szwank broniac tego, co nie jest do obrony.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:06
        maria421 napisała:

> Stefan, ubiegles mnie o pare minut. Tez mialam zalozyc watek na ten temat i zap
        > ytac Astre i Azerke, szczegolnie Azerke, czy warto klasc reke w ogien dla PiSu,
        > czy warto wystawiac wlasne dobre imie na szwank broniac tego, co nie jest do o
        > brony.

Mario, kobieto nieszczęsna!!! Wyjdź z liberalnego matrixu i zobacz realia. Ja Ci nie udowodnię że nie jestem wielbłądem, lecz zważ że nasz Bóg mówi: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
        Nie opieraj się na donosach mediów liberalnych, na swoich wyobrażeniach implementowanych komuś w celu takiego jego zmęczenia, że aż przyzna Ci rację... Nie ze mną te numery.
        Logika i rozsądek - to jest to czego Ci życzę.

W tej chwili TVN opowiada bzdety. Kaczyński wcale nie przyznał że Polska ma pegasusa. Powiedział, że niedobrze by było, gdyby Polska nie miała tego typu programów. TEGO TYPU!!!! a tu przed chwilą dziennikarz stwierdza, że Kaczyński powiedział że Polska ma pegasusa, a Brejza triumfuje.... MATRIX.

Natychmiast logika do szkół, jako przedmiot obowiązkowy!!!! I czytanie ze zrozumieniem.
        • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:48
          Azerko ,Kaczynki jak najbardziej przyznal ze Polska ma Pegasusa

Dlaczego zakup Pegasusa sfinansowano z Funduszu Sprawiedliwości?

To sprawa o charakterze technicznym, bez większego znaczenia. Pieniądze publiczne wydano na ważny cel publiczny, związany z walką z przestępczością, ochroną obywateli.

Rozumiem ze jestes wsciekla ze tak sie stalo, ale dlaczego na mnie wylewasz swoja wscieklosc????

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:00
            maria421 napisała:

> Azerko ,Kaczynki jak najbardziej przyznal ze Polska ma Pegasusa
            >
            > Dlaczego zakup Pegasusa sfinansowano z Funduszu Sprawiedliwości?
            >
            > To sprawa o charakterze technicznym, bez większego znaczenia. Pieniądze publicz
            > ne wydano na ważny cel publiczny, związany z walką z przestępczością, ochroną o
            > bywateli.

>
            > Rozumiem ze jestes wsciekla ze tak sie stalo, ale dlaczego na mnie wylewasz swo
            > ja wscieklosc????
            >
            >
            >
            > O matko, aż tak strasznie jest????:)
            Azerce wyrosły zęby wilkołaka i będzie kąsać Marie:)

Cóż za emocje.....:)
            • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:17
              astra18 napisał:

> > O matko, aż tak strasznie jest????:)
              > Azerce wyrosły zęby wilkołaka i będzie kąsać Marie:)
              >
              > Cóż za emocje.....:)

o jasny gwint, ciemna śrubka... strach się bać. Pognałam do lustra.... nie, wilkołak może jeszcze nie... ale wampir? być może... trzecie zęby wystają....
              Mario, drżyj!!! kołek osinowy na mnie nie działa....

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:22
                a000000 napisała:

> o jasny gwint, ciemna śrubka... strach się bać. Pognałam do lustra.... nie, wil
                > kołak może jeszcze nie... ale wampir? być może... trzecie zęby wystają....
                > Mario, drżyj!!! kołek osinowy na mnie nie działa....

:-)))

Mam nadzieje ze patrzac w lustro zadalas sobie pytanie czy warto tracic twarz dla rzadzacych i ze odpowiedzialas sobie ze nie warto.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:25
                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                  >
                  > > o jasny gwint, ciemna śrubka... strach się bać. Pognałam do lustra.... ni
                  > e, wil
                  > > kołak może jeszcze nie... ale wampir? być może... trzecie zęby wystają...
                  > .
                  > > Mario, drżyj!!! kołek osinowy na mnie nie działa....
                  >
                  > :-)))
                  >
                  > Mam nadzieje ze patrzac w lustro zadalas sobie pytanie czy warto tracic twarz d
                  > la rzadzacych i ze odpowiedzialas sobie ze nie warto.

Co za klasyfikacja moralna: utrata twarzy na forum. Komuś się życie zaczyna i kończy na forum???? Większej bzdury nie czytałam.

Post nie do mnie, ale kiedyś dokładnie to samo Maria napisała do mnie.
                  >
                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:29
                    astra18 napisał:

> Co za klasyfikacja moralna: utrata twarzy na forum. Komuś się życie zaczyna i k
                    > ończy na forum???? Większej bzdury nie czytałam.
                    >
                    > Post nie do mnie, ale kiedyś dokładnie to samo Maria napisała do mnie.

Wiem ze Ty , Astra, nie masz zadnych dylematow moralnych i uwazasz ze jako byt wirtualny nie musisz miec zadnej "twarzy" czy honoru.

Nie wszyscy jednak, na szczescie, tak mysla.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:56
                      maria421 napisała:

> >

>
                      > Wiem ze Ty , Astra, nie masz zadnych dylematow moralnych

To jest Twoja opinia a nie stan rzeczywisty tylko wirtualny.
                      Skoro życie wirtualne miesza się lub wręcz zastępuje rzeczywistość to już jest Twój problem.

i uwazasz ze jako byt
                      > wirtualny nie musisz miec zadnej "twarzy" czy honoru.

No i co ci po tej deklaracji, skoro - przynajmniej tej wirtualnej, zaznaczam!!! - i tak nie posiadasz.
                      Więc sobie daruj droga Sabo i nie idź tą drogą.
                      >
                      >
                      >
                      >
                      • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:49
                        astra18 napisał:

> To jest Twoja opinia a nie stan rzeczywisty tylko wirtualny.
                        > Skoro życie wirtualne miesza się lub wręcz zastępuje rzeczywistość to już jest
                        > Twój problem.

W przeciwienstwie do Ciebie, nie ukrywam kim jestem
                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:58
                          maria421 napisała:

>
                          > W przeciwienstwie do Ciebie, nie ukrywam kim jestem

Ale to jest twój wybór. Piszesz o sobie tyle ile chcesz. Biorąc za to odpowiedzialność.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:17
                            astra18 napisał:

> Ale to jest twój wybór. Piszesz o sobie tyle ile chcesz. Biorąc za to odpowiedz
                            > ialność.

Moj wybor to wybor kogos, kto za swoje pisanie odpowiada wlasnie wlasna twarza, nie chowa sie za nickiem.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:39
                              maria421 napisała:

>
                              > Moj wybor to wybor kogos, kto za swoje pisanie odpowiada wlasnie wlasna twarza,
                              > nie chowa sie za nickiem.

Własną twarzą??Piszesz z imienia i nazwiska??Data urodzenia???Zawód???Dokładny adres zamieszkania???

No więc przestań ideologizować te twoje poczucie firmowania "własną twarzą" postów:)
                              >
                              • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:20
                                astra18 napisał:

> Własną twarzą??Piszesz z imienia i nazwiska??Data urodzenia???Zawód???Dokładny
                                > adres zamieszkania???

Prawie.

Ze wszystkich uczestnikow tegi forum Ty sie najbardziej chowasz za anonimowoscia.
                                • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:33
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                  >
                                  >
                                  > > Własną twarzą??Piszesz z imienia i nazwiska??Data urodzenia???Zawód???Dok
                                  > ładny
                                  > > adres zamieszkania???
                                  >
                                  > Prawie.

To które z powyższych danych jest znane na forum wszystkim uczestnikom.
                                  No, dawaj.
                                  >
                                  > Ze wszystkich uczestnikow tegi forum Ty sie najbardziej chowasz za anonimowosci
                                  > a.

Nie powiedziałabym. Parę danych tu zostawiłam.
                                  Mnie w ogóle nie przeszkadza, że ktoś o SOBIE nic nie pisze. Jest się tu po to aby wymieniać poglądy.
                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:13
                                    astra18 napisał:

> To które z powyższych danych jest znane na forum wszystkim uczestnikom.
                                    > No, dawaj.

Tobie????

> Nie powiedziałabym. Parę danych tu zostawiłam.
                                    > Mnie w ogóle nie przeszkadza, że ktoś o SOBIE nic nie pisze. Jest się tu po to
                                    > aby wymieniać poglądy.

Jak ktos funkcjonuje tylko jako nick, to na ogol jest to troll.
                                    • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:44
                                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                      >
                                      >
                                      > > To które z powyższych danych jest znane na forum wszystkim uczestnikom.
                                      > > No, dawaj.
                                      >
                                      > Tobie????
                                      Uczestnikom forum, skoro twierdzisz że nie ukrywasz się za nikiem.
                                      >
                                      > > Nie powiedziałabym. Parę danych tu zostawiłam.
                                      > > Mnie w ogóle nie przeszkadza, że ktoś o SOBIE nic nie pisze. Jest się tu
                                      > po to
                                      > > aby wymieniać poglądy.
                                      >
                                      > Jak ktos funkcjonuje tylko jako nick, to na ogol jest to troll.

No to proszę, Twoje imię, nazwisko, adres zamieszkania ,data urodzin...
                                      Bo możesz oberwać rykoszetem z własnej broni.
                                      • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 17:01
                                        astra18 napisał:

> Uczestnikom forum, skoro twierdzisz że nie ukrywasz się za nikiem.

To juz bylo, prywatnie.

> No to proszę, Twoje imię, nazwisko, adres zamieszkania ,data urodzin...
                                        > Bo możesz oberwać rykoszetem z własnej broni.

Nie rzucaj sie, Astra, TY tego na pewno nie dostaniesz
                                        .
                                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 17:07
                                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                          >
                                          > > Uczestnikom forum, skoro twierdzisz że nie ukrywasz się za nikiem.
                                          >
                                          > To juz bylo, prywatnie.

A widzisz. Prywatnie . Nie na forum.
                                          Mnie ta wiedza nie jest do niczego potrzebna.
                                          >
                                          > > No to proszę, Twoje imię, nazwisko, adres zamieszkania ,data urodzin...
                                          > > Bo możesz oberwać rykoszetem z własnej broni.
                                          >
                                          > Nie rzucaj sie, Astra, TY tego na pewno nie dostaniesz
                                          > .

Ani mi się śni o to pytać.
                                          Jak zwykle wpadłaś we własne sidła .
                                          • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 18:11
                                            astra18 napisał:

> A widzisz. Prywatnie . Nie na forum.
                                            > Mnie ta wiedza nie jest do niczego potrzebna.

Na forum tez wszyscy pisza wiecej o sobie niz Ty.

> Ani mi się śni o to pytać.
                                            > Jak zwykle wpadłaś we własne sidła .

No przeciez prowokowalas mnie myslac ze akurat Tobie podam moje dane :-) Nie udalo ci sie.
                                            • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 20:20
                                              maria421 napisała:

>
                                              > No przeciez prowokowalas mnie myslac ze akurat Tobie podam moje dane :-) Nie ud
                                              > alo ci sie.
                                              >

Tak ci się wydaje że prowokowalam?:)
                                              Nie interesuje mnie to. Bardzo mi przykro :)
                • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:40
                  maria421 napisała:

> Mam nadzieje ze patrzac w lustro zadalas sobie pytanie czy warto tracic twarz d
                  > la rzadzacych i ze odpowiedzialas sobie ze nie warto.

powiem raz jeszcze: kobieto nieszczęsna.... stracić twarz mogę dla ślubnego.... ale dla POLITYKI????? Ty się chyba Boga nie boisz....
                  Wiedz, ze zawsze piszę co uważam na dany temat. No i wiesz, że nie jestem humanistką, więc logika dla mnie jest ważna. Jeśli już mamy wnioskować i budować jakąś konstrukcję prawdopodobną, to przynajmniej trzymajmy się nauki. A nie chciejstwa.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:46
                    a000000 napisała:

> powiem raz jeszcze: kobieto nieszczęsna.... stracić twarz mogę dla ślubnego....
                    > ale dla POLITYKI????? Ty się chyba Boga nie boisz....
                    > Wiedz, ze zawsze piszę co uważam na dany temat. No i wiesz, że nie jestem human
                    > istką, więc logika dla mnie jest ważna. Jeśli już mamy wnioskować i budować jak
                    > ąś konstrukcję prawdopodobną, to przynajmniej trzymajmy się nauki. A nie chciej
                    > stwa.

Madrze piszesz, Azerko i niech to nie pozostaje tylko teoria, niech znajdzie zastosowanie w ocenie faktow, w ocenie tego, ze ZLO pozostaje ZLEM , niezaleznie od tego kto je popelnia.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:55
                      maria421 napisała:

w ocenie tego, ze ZLO pozostaje ZLEM , niezaleznie
                      > od tego kto je popelnia.
                      >

no i tu teoria zderza się z życiem..... bo mamy pojęcie mniejszego zła....
                      Złem jest zabicie człowieka.... ale w obronie własnej to zło już nie jest takie złe. A są i przypadki, gdy zabijając zostajesz uhonorowana.... np w obronie ojczyzny....
                      A ja dodam, że jeśli zabiję pedofila który morduje dziecko, będzie to dla mnie powód do chwały....

I co Ty na to?

Chyba nie warto wycinka rzeczywistości rozciągać na całą rzeczywistość. Życie jest bardzo złożone i barwne.... może dlatego słyszymy przestrogę: nie sądźcie abyście nie byli sądzeni....
                      • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:04
                        a000000 napisała:

> no i tu teoria zderza się z życiem..... bo mamy pojęcie mniejszego zła....
                        > Złem jest zabicie człowieka.... ale w obronie własnej to zło już nie jest taki
                        > e złe. A są i przypadki, gdy zabijając zostajesz uhonorowana.... np w obronie
                        > ojczyzny....
                        > A ja dodam, że jeśli zabiję pedofila który morduje dziecko, będzie to dla mnie
                        > powód do chwały....
                        >
                        > I co Ty na to?

Z powyzszym sie zgadzam

> Chyba nie warto wycinka rzeczywistości rozciągać na całą rzeczywistość. Życie j
                        > est bardzo złożone i barwne.... może dlatego słyszymy przestrogę: nie sądźcie a
                        > byście nie byli sądzeni....

Poza takimi drastycznymi przykladami jakie wyzej podalas, ktore sa tez odpowiednio ujete prawnie (zolnierz zabijajacy w czasie walki nie jest stawiany przed sadem jako morderca, obrona wlasna, czy obrona innej osoby jest prawnie dopuszczalna) , i ktore sa rzadkie, istnieje wlasnie rzeczywistosc.

W tym konkretnym przypadku- nielegalny podsluch przeciwnikow politycznych dla uzyskania wlasnych, partyjnych korzysci jest ZLEM. Nie ma zadnego "wyzszego dobra" dla ktorego mozna to usprawiedliwic.
          • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:12
            maria421 napisała:

> Azerko ,Kaczynki jak najbardziej przyznal ze Polska ma Pegasusa
            >

odpowiedział na pytanie o sfinansowanie zakupu, moim zdaniem chodzi o jednorazowy dostęp. O tym, że nie kupiliśmy systemu pegasusa mówił w tym samym wywiadzie w innym miejscu. Oczywiście, że nie kupiliśmy. Jednorazowy dostęp to nie kupno systemu.
            Powiem łopatologicznie, niech Ci będzie. Wypożyczenie za opłatą samochodu w celu przemieszczenia się z pkt A do pkt B nie oznacza, że kupiliśmy samochód.

> To sprawa o charakterze technicznym, bez większego znaczenia. Pieniądze publicz
            > ne wydano na ważny cel publiczny, związany z walką z przestępczością, ochroną o
            > bywateli.

I ja się z powyższym zgadzam. System do inwigilacji służy do ochrony obywateli (choć niektórym to się nie podoba bo mają za uszami i się boją).

> Rozumiem ze jestes wsciekla ze tak sie stalo, ale dlaczego na mnie wylewasz swo
            > ja wscieklosc????

i znowu wymyślasz.... Ja ? Wściekła? Mnie jest tylko przykro, że nie potrafisz logicznie i samodzielnie wnioskować. Zawsze tak bardzo opierasz się na dokładnej konstrukcji wypowiedzi prezentując tu swą znajomość świata prawniczego.... a tu co widzimy? emocje górą? tak bardzo nie znosisz pisiorów, że logika poszła na spacer, a emocje szaleją????

I zapamiętaj sobie - choćby Kaczor opowiadał, że osobiście ujeżdża pegasusa - nie uwierzę... gdyż wówczas, zdradzając tajemnicę państwową, byłby uroczyście zawleczony przed Trybunał Stanu.... i on dobrze o tym wie.
            Politycy opozycji też to wiedzą, dlatego tak chętnie przed kamerami manipulują. A Ty im wierzysz.
            • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:19
              Azerka, zwracasz sie do mnie przez "nieszczesna kobieto", apelujesz zebym wyszla z "liberalnego matrixu" , zarzucasz mi brak logicznego i samodzielnego myslenia tylko dlatego ze po wywiadzie z Kaczynskim w ktorym powiedzial :

To sprawa o charakterze technicznym, bez większego znaczenia. Pieniądze publiczne wydano na ważny cel publiczny, związany z walką z przestępczością, ochroną obywateli.

mk

co opublikowano "WPolityce" , a nie w zadnych "liberalnych" mediach, wyszlo na jaw to, o czym opozycja od poczatku mowila, a ZP zapierala sie jak zaba blota, ze to nieprawda.
              • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:26
                maria421 napisała:

> co opublikowano "WPolityce" , a nie w zadnych "liberalnych" mediach, wyszlo na
                > jaw to, o czym opozycja od poczatku mowila, a ZP zapierala sie jak zaba blota,
                > ze to nieprawda.

i nadal jest nieprawdą, że Polska kupiła Pegasusa. Być może, że Polska wykupiła jednorazowy dostęp, ale to nie znaczy, że kupiła system.
                • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:32
                  a000000 napisała:

> i nadal jest nieprawdą, że Polska kupiła Pegasusa. Być może, że Polska wykupiła
                  > jednorazowy dostęp, ale to nie znaczy, że kupiła system.

To w zadnym stopniu nie zmienjsza winy tych, ktorzy nielegalnie go uzywali wobec Wrzosek, Brejzy, Giertycha czy innych.
                  • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:12
                    maria421 napisała:

> To w zadnym stopniu nie zmienjsza winy tych, ktorzy nielegalnie go uzywali wobe
                    > c Wrzosek, Brejzy, Giertycha czy innych.

jeśli NIELEGALNIE....

O ile wiem, Giertych jest podejrzewany o udział w wyprowadzeniu ze spółki giełdowej znacznych kwot. Gruba sprawa.
                    Brejza jest podejrzewany o prowadzenie farmy fejków i pracownikom tej farmy płacenie środkami publicznymi.
                    Co z Wrzosek - nie jestem w stanie określić.... w co takiego jest ona umoczona, że aż podsłuch miała by mieć uruchomiony.... O ile wiem, ona nie dostała info ze spółki kanadyjskiej, tylko od producenta sprzętu....

tak więc w przypadku Giertycha czy Brejzy - sąd uzna zasadność inwigilacji, bo to grube przestępstwa trudne do udowodnienia inną drogą operacyjną.
                    • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:17
                      a000000 napisała:

>
                      >
                      > jeśli NIELEGALNIE....

O to to, takie niuanse są niewidoczne dla totalnych ich dzielnych wyborców, no, szczególnie dla wyborców:)))
                      >
                      > O ile wiem, Giertych jest podejrzewany o udział w wyprowadzeniu ze spółki giełd
                      > owej znacznych kwot. Gruba sprawa.
                      > Brejza jest podejrzewany o prowadzenie farmy fejków i pracownikom tej farmy pła
                      > cenie środkami publicznymi.
                      > Co z Wrzosek - nie jestem w stanie określić.... w co takiego jest ona umoczona,
                      > że aż podsłuch miała by mieć uruchomiony.... O ile wiem, ona nie dostała info
                      > ze spółki kanadyjskiej, tylko od producenta sprzętu....

I sprzętu nie da, cwana baba.
                      A po co ta cała akcja?
                      Ryży rzucił hasło: przygotujmy się do wyborów, bo wielce prawdopodobne że będą przez PiS sfałszowane!:)

No i taki Ostachowicz ma co robić.
                      >
                      > tak więc w przypadku Giertycha czy Brejzy - sąd uzna zasadność inwigilacji, bo
                      > to grube przestępstwa trudne do udowodnienia inną drogą operacyjną.
                      • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:47
                        astra18 napisał:

> O to to, takie niuanse są niewidoczne dla totalnych ich dzielnych wyborców, no,
                        > szczególnie dla wyborców:)))

Byla zgoda sadu na inwigilacje? Nie? To niech sie odpowiedzialni za inwigilowanie szykuja na proces.

> I sprzętu nie da, cwana baba.
                        > A po co ta cała akcja?

Sprzet DA, jak bedzie sledztwo.

> Ryży rzucił hasło: przygotujmy się do wyborów, bo wielce prawdopodobne że będą
                        > przez PiS sfałszowane!:)

W panstwie rzadzonym przez zorganizowala grupe przestepcza, czyli w Polsce rzadzonej przez ZP jest to mozliwe.
                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:01
                          maria421 napisała:

>
                          > Byla zgoda sadu na inwigilacje? Nie?

Nie było??? A masz potwierdzenie???No????:)

>
                          >
                          > Sprzet DA, jak bedzie sledztwo.

sledztwo będzie jak będzie dowód na podstawie którego złożyła doniesienie.
                          >

> W panstwie rzadzonym przez zorganizowala grupe przestepcza, czyli w Polsce rzad
                          > zonej przez ZP jest to mozliwe.

No ale jak wiesz, z wyroku sądowego nawet, to opinia a nie opis rzeczywistości:)
                          Wpadła śliwka w kompot:)))
                          • jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:12
                            astra18 napisał:

> > Byla zgoda sadu na inwigilacje? Nie?
                            >
                            > Nie było??? A masz potwierdzenie???No????:)

He, he, Ty to potrafisz rozśmieszyć.
                            Jak wyobrażasz sobie udowodnienie, że nie było zgody sądu?
                            No bo udowodnienie, że zgoda była, jest bardzo proste - wystarczy tę zgodę pokazać.
                            Jeśli nie rozumiesz, dlaczego mnie rozśmieszyłaś, to może Azerka, która powołuje się często na logikę, Ci to wytłumaczy.
                            • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:42
                              jureek napisał:

>
                              >
                              > He, he, Ty to potrafisz rozśmieszyć.
                              > Jak wyobrażasz sobie udowodnienie, że nie było zgody sądu?

No własnie. Najpierw trzeba udowodnić że tej zgody nie było/ albo była a nie pisać banialuki i na ich podstawie tworzyć kreacje słowne.

> No bo udowodnienie, że zgoda była, jest bardzo proste - wystarczy tę zgodę poka
                              > zać.

Co ty nie powiesz - ty się znasz na służbach tajnych??

> Jeśli nie rozumiesz, dlaczego mnie rozśmieszyłaś,

Odwzajemniłam:) CBDU

to może Azerka, która powołuj
                              > e się często na logikę, Ci to wytłumaczy.

Ja nie jestem Maria żeby uwieszać się na cudzych zdaniach.
                          • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:15
                            astra18 napisał:

> Nie było??? A masz potwierdzenie???No????:)

Byla zgoda sadu? Maszpotwierdzenie??? No????

> sledztwo będzie jak będzie dowód na podstawie którego złożyła doniesienie.

Skad wiesz ze zlozyla doniesienie na podstawie akurat tego dowodu? No???

> No ale jak wiesz, z wyroku sądowego nawet, to opinia a nie opis rzeczywistości:
                            > )
                            > Wpadła śliwka w kompot:)))

Moja opinia jest taka sama.
                            • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:44
                              maria421 napisała:

>
                              > Byla zgoda sadu? Maszpotwierdzenie??? No????

Na domniemaniach że jej nie było ???
                              >
                              > >
                              >
                              > > No ale jak wiesz, z wyroku sądowego nawet, to opinia a nie opis rzeczywis
                              > tości:
                              > > )
                              > > Wpadła śliwka w kompot:)))
                              >
                              > Moja opinia jest taka sama.

No , to tylko opinia.
                              Ja też wyrażam taką opinię , że Rudy Tusk to złodziej, który okradł własnych obywateli.
                              Przecież nie Ciebie.
                              • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:24
                                astra18 napisał:

> Na domniemaniach że jej nie było ???

Jezeli byla zgoda sadu, to mozna ja przedstawic.

No , to tylko opinia.
                                > Ja też wyrażam taką opinię , że Rudy Tusk to złodziej, który okradł własnych ob
                                > ywateli.
                                > Przecież nie Ciebie.

Tyle, ze ja mam dowody na to, co mowie, a Ty na zlodziejstwo Tuska nie masz zadnych.
                                • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:35
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                  >
                                  >
                                  > > Na domniemaniach że jej nie było ???
                                  >
                                  > Jezeli byla zgoda sadu, to mozna ja przedstawic.

Z tajnymi danymi operacyjnymi??
                                  No no, idź dalej, robi się ciekawie...
                                  >
                                  >
                                  >
                                  > Tyle, ze ja mam dowody na to, co mowie,

ŻADNYCH.

a Ty na zlodziejstwo Tuska nie masz zad
                                  > nych.

Ja mam, TY ICH NIE MASZ, bo nie miałaś chyba umowy? Czy się mylę??:)))
                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:11
                                    astra18 napisał:
                                    >
                                    > Z tajnymi danymi operacyjnymi??
                                    > No no, idź dalej, robi się ciekawie...

Jest jakas ustawa ktora zwalnia jakiekolwiek sluzby z uzyskiwania sadowej zgody na podlsuch?

> ŻADNYCH.

Dowody sa tak ewidentne, ze w oczy kluja, tylko slepcy ich nie widza.

> Ja mam, TY ICH NIE MASZ, bo nie miałaś chyba umowy? Czy się mylę??:)))

I nie zaskarzylas go jeszcze do sadu za to ze ci pieniadze ukradl?

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:47
                                      maria421 napisała:

>
                                      > Jest jakas ustawa ktora zwalnia jakiekolwiek sluzby z uzyskiwania sadowej zgody
                                      > na podlsuch?

Nie ma, a to w związku z czym...
                                      >
                                      >
                                      >
                                      > Dowody sa tak ewidentne, ze w oczy kluja, tylko slepcy ich nie widza.

Kłucie nie jest dowodem na to że tej zgody nie ma.
                                      >
                                      > > Ja mam, TY ICH NIE MASZ, bo nie miałaś chyba umowy? Czy się mylę??:)))
                                      >
                                      > I nie zaskarzylas go jeszcze do sadu za to ze ci pieniadze ukradl?
                                      >
                                      A skąd wiesz, że nie?
                                      • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:57
                                        astra18 napisał:

> Nie ma, a to w związku z czym...

> Kłucie nie jest dowodem na to że tej zgody nie ma.

Astra, czy ty patrzysz na co odpowiadasz??? :-)))

> A skąd wiesz, że nie?

Przeciez pytam, nie twierdze :-)

To jak- zaskarzylas Tuska za to ze cie okradl?
                                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 17:04
                                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                          >
                                          > > Nie ma, a to w związku z czym...
                                          >
                                          > > Kłucie nie jest dowodem na to że tej zgody nie ma.
                                          >
                                          > Astra, czy ty patrzysz na co odpowiadasz??? :-)))

Patrzę i widzę że Maria pisze że samo kłucie w oczy na istnienie dowodów jest wystarczające :)
                                          Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałaś:)
                                          >

>
                                          > To jak- zaskarzylas Tuska za to ze cie okradl?

Zadałas pytanie dlaczego nie zaskarzylam Tuska , a ja ci odpowiedziałam : skąd wiesz że tego nie zrobiłam. Wystarczy?
                                          Strasznie wścibska jesteś .
                                          • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 18:16
                                            astra18 napisał:

> Patrzę i widzę że Maria pisze że samo kłucie w oczy na istnienie dowodów jest w
                                            > ystarczające :)
                                            > Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałaś:)

To, ze w Polsce rzadzi teraz zorganizowana grupa przestepcza, jest tak samo ewidentne jak to, ze teraz jest u nas godzina 18.15.

> Zadałas pytanie dlaczego nie zaskarzylam Tuska , a ja ci odpowiedziałam : skąd
                                            > wiesz że tego nie zrobiłam. Wystarczy?
                                            > Strasznie wścibska jesteś .

Rzucasz oszczerstwa ze cie okradl, a potem- jak zwykle- mataczysz.

• ja.nusz Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 19:52
                                              Mario, nie podskakuj, bo może wylądować Ci w ogródku uskrzydlona kobyła i Astra dowie się wszystkiego o Tobie - z rozmiarem miseczki włącznie…
                                            • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 20:25
                                              maria421 napisała:

>
                                              > To, ze w Polsce rzadzi teraz zorganizowana grupa przestepcza, jest tak samo ewi
                                              > dentne jak to, ze teraz jest u nas godzina 18.15.

Twoje klocki:)
                                              >

> Rzucasz oszczerstwa

Nie ja, ty, piszac to co powyzej.

ze cie okradl, a potem- jak zwykle- mataczysz.

To nie oszczerstwa tylko prawda. Nie tylko mnie zresztą. Ciebie nie.
                                              >
                                              • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 08:38
                                                Astra, zapoznaj sie z definicja slowa "kradziez" i nie grzesz wiecej przeciw VIII przykazaniu.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:01
                                                  maria421 napisała:

> Astra, zapoznaj sie z definicja slowa "kradziez" i nie grzesz wiecej przeciw VI
                                                  > II przykazaniu.
                                                  >
                                                  >
                                                  > Nie masz możliwości zapoznania się z umową więc, bo niby skąd, więc nie jesteś zorientowana w temacie.
                                                  I tyle z Twojego grożenia paluszkiem.
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:18
                                                    astra18 napisał:

> > Nie masz możliwości zapoznania się z umową więc, bo niby skąd, więc nie j
                                                    > esteś zorientowana w temacie.
                                                    > I tyle z Twojego grożenia paluszkiem.

To w koncu chodzi o zerwanie umowy, czy o kradziez? :-)

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:21
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > To w koncu chodzi o zerwanie umowy, czy o kradziez? :-)

Zerwanie umowy było konsekwencją kradzieży. Takie proste...:)
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:28
                                                    astra18 napisał:

> Zerwanie umowy było konsekwencją kradzieży. Takie proste...:)

Proste jest, ze poniewaz Tusk nic sobie z twojej kasy nie przywlaszczyl, to ty jestes oszczerca rzucajaca falszywe pomowienia.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:49
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > Zerwanie umowy było konsekwencją kradzieży. Takie proste...:)
                                                    >
                                                    > Proste jest, ze poniewaz Tusk nic sobie z twojej kasy nie przywlaszczyl,

Owszem, wyparował mój kapitał, podlegający dziedziczeniu. Jednym słowem: ukradł go po to aby łatać dziurę budżetową. To taki skrót , jak krowie na rowie.

to ty
                                                    > jestes oszczerca rzucajaca falszywe pomowienia.

Nie jestem, bo mam, nieważną już umowę, a Ty nie masz. Bo niby skąd. A i tak zabierasz głos w sprawie o któej nie masz bladego pojęcia.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 12:35
                                                    Astra, JEZELI mialas fundusz OFE, to Twoj kapital nie wyparowal, czesc z niego znalazla sie na Twoim sub koncie ZUS.

Zajrzyj, sprawdz i przestan grzeszyc przeciw VIII przykazaniu.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 15:48
                                                    maria421 napisała:

> Astra, JEZELI mialas fundusz OFE, to Twoj kapital nie wyparowal, czesc z niego
                                                    > znalazla sie na Twoim sub koncie ZUS.

ale przestał być dziedziczny. I o to chodzi. W ZUS kapitał nie jest dziedziczony - w razie śmierci renta rodzinna przysługuje w ściśle określonych przypadkach, pozostałym kapitał przepada. Natomiast z OFE miała być wypłata gotówki każdemu spadkobiercy.

Ciekawi mnie jak ten "myk" uzasadnił Trybunał Konstytucyjny , dając Tuskowi zielone światło. Pewnie vis maior.
                                                    Ale skoro tak - rząd Tuska jest kryty i Astra nie ma po co do sądu sprawę podawać, gdyż stoi na przegranym. TK ma ostatnie słowo.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:12
                                                    a000000 napisała:

> ale przestał być dziedziczny. I o to chodzi. W ZUS kapitał nie jest dziedziczo
                                                    > ny - w razie śmierci renta rodzinna przysługuje w ściśle określonych przypadkac
                                                    > h, pozostałym kapitał przepada. Natomiast z OFE miała być wypłata gotówki każde
                                                    > mu spadkobiercy.

Wiec kogo "okradli"? Astre, ktora jeszcze zyje, czy jej potencjalnych potomkow?

> Ciekawi mnie jak ten "myk" uzasadnił Trybunał Konstytucyjny , dając Tuskowi zie
                                                    > lone światło. Pewnie vis maior.
                                                    > Ale skoro tak - rząd Tuska jest kryty i Astra nie ma po co do sądu sprawę podaw
                                                    > ać, gdyż stoi na przegranym. TK ma ostatnie słowo.

Jest projekt ustawy wedlug ktorej :

Środki zgromadzone od 1 stycznia 2010 roku na koncie OFE mogą zostać przekazane do ZUS lub IKE. Warto jednak dodać, że przeniesienie pieniędzy na IKE będzie wiązało się z uiszczeniem 15% opłaty przekształceniowej. Ta opłata nie będzie pobierana przy ulokowaniu środków na subkoncie w ZUS. Dlaczego? Wynika to z tego, że przy wypłacie emerytury z ZUS, świadczenie jest obniżane o podatek dochodowy w wysokości 17% lub 32%. Oszczędności pobierane z indywidualnego konta nie podlegają takiemu obciążeniu.

Zobacz więcej: poradnikprzedsiebiorcy.pl/-likwidacja-ofe-co-stanie-sie-ze-zgromadzonymi-srodkami

Ale to jest projekt ZP, wiec ok, bo przeciez to Tusk "kradl".

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:24
                                                    maria421 napisała:
                                                    > Wiec kogo "okradli"? Astre, ktora jeszcze zyje, czy jej potencjalnych potomkow?

I mnie i moich potomków.
                                                    Koniec kropka.
                                                    >Odebranie prawa dziedziczenia jest też kradzieżą. Koniec kropka.
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:29
                                                    astra18 napisał:

> I mnie i moich potomków.
                                                    > Koniec kropka.
                                                    > >Odebranie prawa dziedziczenia jest też kradzieżą. Koniec kropka.

Dawanie falszywego swiadectwa jest grzechem. Koniec i kropka.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 19:15
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > I mnie i moich potomków.
                                                    > > Koniec kropka.
                                                    > > >Odebranie prawa dziedziczenia jest też kradzieżą. Koniec kropka.
                                                    >
                                                    > Dawanie falszywego swiadectwa jest grzechem. Koniec i kropka.

Nie, Ty nie jesteś w stanie ocenić czy to jest fałszywe świadectwo. Nie udawaj że znasz temat i moja osobista umowę dot. OFE.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 19:38
                                                    Astra, Twoja osobista umowa OFE nie roznila sie od tysiecy pozostalych. Jezeli w ogole mialas OFE.

Przeniesienie czesci srodkow z jednego konta wlasciciela na drugie, to nie jest zadna kradziez, bo te srodki sa ciagle Twoje.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 22:07
                                                    maria421 napisała:

> Astra, Twoja osobista umowa OFE nie roznila sie od tysiecy pozostalych. Jezeli
                                                    > w ogole mialas OFE.

Ty z góry zakładasz swoją wymyślona tezę.
                                                    A najśmieszniejsze jest to że dotyczy to mojej osobistej sprawy. I zapewniam cię że one się różnily między sobą, wyborem funduszy, okresem obowiązywania , itp.
                                                    >
                                                    > Przeniesienie czesci srodkow z jednego konta wlasciciela na drugie, to nie jest
                                                    > zadna kradziez, bo te srodki sa ciagle Twoje.

Co ty nie powiesz, a TK stwierdził zupełnie coś odwrotnego.
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 09:22
                                                    Astra, mam Ci uwierzyc, ze specjalnie dla Twojego OFE zostalo stworzone osobne prawo? :-)))
                                                  • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 09:27
                                                    maria421 napisała:

> Astra, mam Ci uwierzyc, ze specjalnie dla Twojego OFE zostalo stworzone osobne
                                                    > prawo? :-)))

W ogóle nie musisz mi wierzyć. To, co jest napisane powyżej w moim poście dotyczy mnie i mojej umowy.
                                                    Nie Twojej. I tyle.
                                                  • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 15:59
                                                    maria421 napisała:

> Astra, JEZELI mialas fundusz OFE, to Twoj kapital nie wyparowal, czesc z niego
                                                    > znalazla sie na Twoim sub koncie ZUS.

Owszem,został "przeflancowany" na bliżej nieokreślone środki, bez możliwości wypracowania na tej bazie, nie mówiąc o kradzieży w postaci uniemożliwienia dziedziczenia tego, co wypracowały moje środki.
                                                    I nie udawaj już więcej że znasz temat bo już mi cię żal.

>
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:14
                                                    astra18 napisał:

> Owszem,został "przeflancowany" na bliżej nieokreślone środki, bez możliwości wy
                                                    > pracowania na tej bazie, nie mówiąc o kradzieży w postaci uniemożliwienia dzied
                                                    > ziczenia tego, co wypracowały moje środki.
                                                    > I nie udawaj już więcej że znasz temat bo już mi cię żal.

Wiem, ze poniewaz Ty jeszcze zyjesz, to jeszcze niczego nikt Ci nie ukradl, wobec czego dajesz falszywe swiadectwo.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:28
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > Owszem,został "przeflancowany" na bliżej nieokreślone środki, bez możliwo
                                                    > ści wy
                                                    > > pracowania na tej bazie, nie mówiąc o kradzieży w postaci uniemożliwienia
                                                    > dzied
                                                    > > ziczenia tego, co wypracowały moje środki.
                                                    > > I nie udawaj już więcej że znasz temat bo już mi cię żal.
                                                    >
                                                    > Wiem, ze poniewaz Ty jeszcze zyjesz, to jeszcze niczego nikt Ci nie ukradl,

Bez mojej zgody ( umowa!) dokonano operacji finansowych na moją szkodę.
                                                    Pisze prostym językiem, może dotrze do Ciebie...a może nie...

wob
                                                    > ec czego dajesz falszywe swiadectwo.
                                                    >

Świadectwa to ja mam cymes, cud, miód.
                                                    Nie masz dostępu do mojej umowy i na tym koniec dyskusji.
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:32
                                                    Astra, to mow ze zlamano umowe, a nie ze Cie Tusk okradl, bo Tusk nie przywlaszczyl sobie zadnych Twoich pieniedzy.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 19:16
                                                    maria421 napisała:

> Astra, to mow ze zlamano umowe, a nie ze Cie Tusk okradl, bo Tusk nie przywlasz
                                                    > czyl sobie zadnych Twoich pieniedzy.

Uważasz że ktoś kto zabiera coś komuś, nie dla siebie nawet ale dla kogos innego , nie jest złodziejem?
                                                    >
                                                    >
                                                  • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 20:13
                                                    maria421 napisała:

> Astra, to mow ze zlamano umowe, a nie ze Cie Tusk okradl, bo Tusk nie przywlasz
                                                    > czyl sobie zadnych Twoich pieniedzy.

Ale to Tusk, jako premier, odpowiada za to co robi rząd. Tak jak i każdy inny premier czy dyrektor.... odpowiadają za to co dzieje się na odcinkach im podległych.

Tusk świadomie sięgnął po OFE. Być może, że wówczas nie miał innego wyjścia, bo budżet był ważniejszy. Ale co prawda to prawda - tym ruchem pozbawił część społeczeństwa pewnych praw do dziedziczenia.
                                                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 09:24
                                                    a000000 napisała:

> Ale to Tusk, jako premier, odpowiada za to co robi rząd. Tak jak i każdy inny p
                                                    > remier czy dyrektor.... odpowiadają za to co dzieje się na odcinkach im podległ
                                                    > ych.
                                                    >
                                                    > Tusk świadomie sięgnął po OFE. Być może, że wówczas nie miał innego wyjścia, bo
                                                    > budżet był ważniejszy. Ale co prawda to prawda - tym ruchem pozbawił część sp
                                                    > ołeczeństwa pewnych praw do dziedziczenia.

Ale jak PiS przeforsuje jakas ustawe, to Ty mi zwracasz uwage ze to nie PiS tylko Sejm :-)

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 13:45
                                                    maria421 napisała:

> Ale jak PiS przeforsuje jakas ustawe, to Ty mi zwracasz uwage ze to nie PiS ty
                                                    > lko Sejm :-)

Sejm nie ma nad sobą zwierzchnika, a rząd ma.

Gdy kiedyś PO forsowało swoje ustawy, to dziś ustawa działa a my nawet nie mamy pojęcia kto ją forsował. Wiemy natomiast że uchwalił ją parlament.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 15:41
                                                    a000000 napisała:

> Sejm nie ma nad sobą zwierzchnika, a rząd ma.
                                                    >
                                                    > Gdy kiedyś PO forsowało swoje ustawy, to dziś ustawa działa a my nawet nie mamy
                                                    > pojęcia kto ją forsował. Wiemy natomiast że uchwalił ją parlament.

Ja apeluje tylko o stosowanie jednakowych kryteriow. Jezeli sie mowi ze Tusk jest odpowiedzialny za OFE, to nie mozna protestowac, ze to nie PiS tylko Sejm wydal jakas ustawe.
                                  • jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:12
                                    astra18 napisał:

> Z tajnymi danymi operacyjnymi??
                                    > No no, idź dalej, robi się ciekawie...

A kto wymaga danych operacyjnych? Przedstawiając jakiś dokument można przecież zaczernić dane wrażliwe (chyba nie jesteś Jackiem Kurskim, który tego nie wiedział i pokazał całym internetom swój adres i numer komórki)
                                    • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:49
                                      jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                      >
                                      > > Z tajnymi danymi operacyjnymi??
                                      > > No no, idź dalej, robi się ciekawie...
                                      >
                                      > A kto wymaga danych operacyjnych?

Przedstawiając jakiś dokument można przecież
                                      > zaczernić dane wrażliwe

O ile wiadomo dane operacyjne są objęte klauzula tajności . W partii Razem tego nie wiedzą?

• jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 05:39
                                        astra18 napisał:

> O ile wiadomo dane operacyjne są objęte klauzula tajności . W partii Razem te
                                        > go nie wiedzą?
                                        >
                                        >

Ty czytasz w ogóle na co odpowiadasz? Przecież napisałem, że nikt nie domaga się ujawnienia tajnych danych operacyjnych. Chodzi tylko o potwierdzenie, czy sąd zatwierdził podsłuchy. To nie są dane operacyjne.
                                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 07:58
                                          jureek napisał:

> >
                                          > >
                                          >
                                          > Ty czytasz w ogóle na co odpowiadasz? Przecież napisałem, że nikt nie domaga si
                                          > ę ujawnienia tajnych danych operacyjnych

Napisałeś:

"A kto wymaga danych operacyjnych? Przedstawiając jakiś dokument można przecież zaczernić dane wrażliwe"

Jeśli dokument zawiera klauzulę tajności, a takie posiadają dane operacyjne, w ogóle nie można ich ujawniać, zaczernienie danych wrażliwych nie ma tu nic do rzeczy.

• jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:04
                        astra18 napisał:

> I sprzętu nie da, cwana baba.

Ano cwana. Jeśli wiadomo, że w prokuraturze giną ważne dowody (np. czarna skrzynka z samochodu Szydło), to też bym im nieformalnie nie dał, no chyba że zażądaliby w ramach prowadzonego śledztwa. Ale nie tak bez żadnego trybu, bez numeru sprawy.
                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:45
                          jureek napisał:

> astra18 napisał:
                          >
                          > > I sprzętu nie da, cwana baba.
                          >
                          > Ano cwana. Jeśli wiadomo, że w prokuraturze giną ważne dowody

Jeśli... To po cholerę składała doniesienie?
                          Odpowiem Ci jednak: żeby zrobić szopkę medialną.
                          Proste jak drut.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:01
                        astra18 napisał:

> Ryży rzucił hasło: przygotujmy się do wyborów, bo wielce prawdopodobne że będą
                        > przez PiS sfałszowane!:)

w nadziei na realizację starożytnej zasady, że cokolwiek nie powiesz, ludzie usłyszą co chcą...

Usiadła zięba na dębie:
                        - Na pewno dziś się przeziębię!
                        Dostanę chrypki, być może,
                        Głos jeszcze stracę, broń Boże,
                        A koncert mam zamówiony
                        W najbliższą środę u wrony.

Jęknęły smutnie żołędzie:
                        - Co będzie, ziębo, co będzie?
                        Leć do dzięcioła, do buka,
                        Niech dzięcioł ciebie opuka!

Podniosła lament sikora:
                        - Podobno zięba jest chora!
                        Gil z tym poleciał do szpaka:
                        - Jest sprawa taka a taka,
                        Mówiła właśnie sikora,
                        Że zięba jest ciężko chora.

Poleciał szpak do słowika:
                        - Ze słów sikory wynika,
                        Że zięba już od miesiąca,
                        Po prostu jest konająca.

Słowik wróblowi polecił,
                        By trumnę dla zięby sklecił
                        Rzekł wróbel do drozda: - Droździe,
                        Do trumny przynieś mi gwoździe.

Stąd dowiedziała się wrona,
                        Że zięba na pewno kona.

A zięba nic nie wiedziała,
                        Na dębie sobie siedziała,
                        Aż jej doniosły żołędzie,
                        Że koncert się nie odbędzie,
                        Gdyż zięba właśnie umarła
                        Na ciężką chorobę gardła.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:21
                          Azerka, ale jak Kaczysni z mownicy sejmowej powiedzial "te wybory byly sfalszowane", to mu natychmiast uwierzylas, prawda?

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:36
                            maria421 napisała:

> Azerka, ale jak Kaczysni z mownicy sejmowej powiedzial "te wybory byly sfalszow
                            > ane", to mu natychmiast uwierzylas, prawda?
                            >

nie śledzę wypowiedzi Kaczora. Mam ciekawsze zajęcia.
                            • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:01
                              a000000 napisała:

> nie śledzę wypowiedzi Kaczora. Mam ciekawsze zajęcia.

Ale te znasz, bo mowilismy tu o niej.
                    • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:43
                      a000000 napisała:

> jeśli NIELEGALNIE....

Azerka, a jezeli sie okaze ze te podsluchy jednak byly NIELEGALNE, to jak zareagujesz?
                      Tak jak dzisiaj, czyli atakiem na mnie? :-)

> O ile wiem, Giertych jest podejrzewany o udział w wyprowadzeniu ze spółki giełd
                      > owej znacznych kwot. Gruba sprawa.

Sad uznal ze prokuratura nie uprawdopodobnila zarzutow wobec Giertycha. Tego nire wiesz?

> Brejza jest podejrzewany o prowadzenie farmy fejków i pracownikom tej farmy pła
                      > cenie środkami publicznymi.

I to upowaznia inwigilacje Brejzy za pomoca systemu szpiegowskiego?
                      Jakis sad wydal na to zgode?

> Co z Wrzosek - nie jestem w stanie określić.... w co takiego jest ona umoczona,
                      > że aż podsłuch miała by mieć uruchomiony.... O ile wiem, ona nie dostała info
                      > ze spółki kanadyjskiej, tylko od producenta sprzętu....

Narazila sie Ziobrze, a to wystarczylo :

Prokurator Ewa Wrzosek z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów 23 kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób poprzez przedsięwzięcie działań mających na celu przeprowadzenie prezydenckich wyborów kopertowych w kwietniu 2020 r., w czasie stanu epidemii. Tego samego dnia śledztwo zostało umorzone decyzją przełożonej, prokurator Mirosławy Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dzień później Prokurator Krajowy polecił wszcząć wobec Wrzosek postępowanie dyscyplinarne z powodu "oczywistego i rażącego naruszenia przepisów prawa".

> tak więc w przypadku Giertycha czy Brejzy - sąd uzna zasadność inwigilacji, bo
                      > to grube przestępstwa trudne do udowodnienia inną drogą operacyjną.

Azerciu, kochana , sad musi wyrazic zgode na inwigilacje, jezeli takiej zgody sad nie wyrazil, to byla ona NIELEGALNA! A posteriori , lata po wydarzeniu, sad nie moze wydac zgody.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:27
                        maria421 napisała:

> Azerka, a jezeli sie okaze ze te podsluchy jednak byly NIELEGALNE, to jak zarea
                        > gujesz?

nie wiem. Jeśli tak orzeknie pan Tuleya czy inny sędzia polityczny, to będę miała wątpia...

> Tak jak dzisiaj, czyli atakiem na mnie? :-)

Słońce Ty moje, kobieto nieszczęsna... czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wygląda atak?

> Sad uznal ze prokuratura nie uprawdopodobnila zarzutow wobec Giertycha. Tego ni
                        > re wiesz?

podobno są to NOWE zarzuty, wobec których Giertych zwiał, chyba do Włoch.

> I to upowaznia inwigilacje Brejzy za pomoca systemu szpiegowskiego?
                        > Jakis sad wydal na to zgode?

Nawet nie wiemy, czy Brejza był faktycznie podsłuchiwany... a Ty pytasz o zgodę sądu?

> Narazila sie Ziobrze, a to wystarczylo :

?????? nie uważasz, że to za mało, aby ktoś ryzykował nielegalne użycie podsłuchu?

> Azerciu, kochana , sad musi wyrazic zgode na inwigilacje, jezeli takiej zgody s
                        > ad nie wyrazil, to byla ona NIELEGALNA! A posteriori , lata po wydarzeniu, sad
                        > nie moze wydac zgody.

A kto Ci powiedział, że nie może??? od czasu gdy kara śmierci jest niemożliwa, wszelkie podłości są możliwe.
                        Dokumenty giną... dokumenty się znajdują.... to żaden problem. W naszym świecie prawda się nie liczy. Liczy się to, komu sąd sąd przyzna rację.
                        I tak, jak teraz może w aktach jest zezwolenie sądu, tak gdy kto inny będzie rządził, te zezwolenia wyparują....
                        Ten świat jest coraz bardziej szatański.

Tak, bez zezwolenia sądu użycie tajnych metod operacyjnych czy areszt są niemożliwe. Teoretycznie i oficjalnie.
                        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:37
                          a000000 napisała:

> podobno są to NOWE zarzuty, wobec których Giertych zwiał, chyba do Włoch.

A żona chłopa na oczy nie widziała, tak mówiła, no chyba że przy stoliku, w rzymskiej knajpce.
                          >
                          >

>

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:32
                          a000000 napisała:
                          >
                          > nie wiem. Jeśli tak orzeknie pan Tuleya czy inny sędzia polityczny, to będę mi
                          > ała wątpia...

A o tym kim jest "sedzia polityczny" powie Ci PiS...

> Słońce Ty moje, kobieto nieszczęsna... czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wyg
                          > ląda atak?

Tak jak wygladal Twoj wpis do mnie z dzisiejszego poranka? Czy mocniej tez potrafisz?

> podobno są to NOWE zarzuty, wobec których Giertych zwiał, chyba do Włoch.

Prokuratura czepia sie wysokosci honorarium Giertycha, ktore bylo wyplacone na podstawie umowy miedzy Giertychem i Polnordem i co nie powinno w najmniejszym stopniu interesowac prokuratury.

Dziwne ze te nowe zarzuty pojawily sie w czasie , kiedy Giertych oglosil ze szykuje skarge na Ziobre do MTS.

> Nawet nie wiemy, czy Brejza był faktycznie podsłuchiwany... a Ty pytasz o zgod
                          > ę sądu?

Wiemy to z TVPInfo, ktore publikowalo jego smsy, a Ty ciagle swoje?

> ?????? nie uważasz, że to za mało, aby ktoś ryzykował nielegalne użycie podsłu
                          > chu?

Widocznie ten ktos myslal, ze sprawa sie nie wyda.

> A kto Ci powiedział, że nie może??? od czasu gdy kara śmierci jest niemożliwa,
                          > wszelkie podłości są możliwe.

Prawo mi to powiedzialo.

> Dokumenty giną... dokumenty się znajdują.... to żaden problem. W naszym świeci
                          > e prawda się nie liczy. Liczy się to, komu sąd sąd przyzna rację.
                          > I tak, jak teraz może w aktach jest zezwolenie sądu, tak gdy kto inny będzie rz
                          > ądził, te zezwolenia wyparują....
                          > Ten świat jest coraz bardziej szatański.

> Tak, bez zezwolenia sądu użycie tajnych metod operacyjnych czy areszt są niemo
                          > żliwe. Teoretycznie i oficjalnie.

I wlasnie o to chodzi!
                          W zwiazku z tym Twoje dywagacje o szatanskim swiecie byly naprawde zbedne.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:23
              a000000 napisała:

> > [i]Dlaczego zakup Pegasusa sfinansowano z Funduszu Sprawiedliwości?
              >
              > odpowiedział na pytanie o sfinansowanie zakupu, moim zdaniem chodzi o jednorazo
              > wy dostęp. O tym, że nie kupiliśmy systemu pegasusa mówił w tym samym wywiadzie
              > w innym miejscu. Oczywiście, że nie kupiliśmy. Jednorazowy dostęp to nie kupn
              > o systemu.
              > Powiem łopatologicznie, niech Ci będzie. Wypożyczenie za opłatą samochodu w cel
              > u przemieszczenia się z pkt A do pkt B nie oznacza, że kupiliśmy samochód.

a ja zapytam głosem wielkim: dlaczego czcionka jest pochyła? wyraźny spisek, masonów i cyklistów co najmniej.

A tak bez żartów - nie podoba mi się oprogramowanie pisania tekstów w Windows 10..... żyje własnym życiem.
              W wersji "cytuj" czcionka prosta, po opublikowaniu - pochyła.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:27
                a000000 napisała:

> > Powiem łopatologicznie, niech Ci będzie. Wypożyczenie za opłatą samochodu
                > w cel
                > > u przemieszczenia się z pkt A do pkt B nie oznacza, że kupiliśmy samochód

Jezeli spowoduje wypadek, to odpowiadam za spowodowanie wypadku tak samo jako wlasciciel i jako najemca samochodu.

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:32
                  maria421 napisała:

> Jezeli spowoduje wypadek, to odpowiadam za spowodowanie wypadku tak samo jako w
                  > lasciciel i jako najemca samochodu.

akurat WYPADEK ma się nijak do WŁASNOŚCI. Odpowiada zawsze sprawca.
                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:34
                    a000000 napisała:

> akurat WYPADEK ma się nijak do WŁASNOŚCI. Odpowiada zawsze sprawca.

No wlasnie, wiec za nielegalna inwigilacje odpowiedza sprawcy, czyli ci, ktorzy nielegalnie inwigilowali, a nie wlasciciel czyli izraelska firma.
                    • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:48
                      maria421 napisała:

> No wlasnie, wiec za nielegalna inwigilacje odpowiedza sprawcy, czyli ci, ktorzy
                      > nielegalnie inwigilowali, a nie wlasciciel czyli izraelska firma.

ależ oczywiście!!!! czy ktoś twierdzi inaczej??? za przestępstwa odpowiada sprawca. Słyszałaś choć jedną sugestię, aby NIELEGALNYM wykorzystaniem programu obciążyć producenta?

Teraz pozostaje Ci tylko udowodnić, że podsłuch był nielegalny. Wówczas, nie wdając się w szczegóły jaki to był program, oskarżysz SPRAWCÓW. Ale jak mówił Kukiz, jeśli już mamy grzebać w terenie tajnym, to zobaczmy co mają za uszami wszyscy uczestnicy sceny politycznej.... również PO. Którzy podsłuchiwali dziennikarzy ,aż gwizdało.... Może i kogoś jeszcze, ale tego nie wiemy....

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:56
          a000000 napisała:

>
          > W tej chwili TVN opowiada bzdety. Kaczyński wcale nie przyznał że Polska ma peg
          > asusa. Powiedział, że niedobrze by było, gdyby Polska nie miała tego typu prog
          > ramów. TEGO TYPU!!!! a tu przed chwilą dziennikarz stwierdza, że Kaczyński pow
          > iedział że Polska ma pegasusa, a Brejza triumfuje.... MATRIX.
          >
          > Natychmiast logika do szkół, jako przedmiot obowiązkowy!!!! I czytanie ze zroz
          > umieniem.

W TVN znają się na logice bo są po logistyce:)

Nawiasem mówiąc, to, że akurat w TVN, to mnie w ogóle nie dziwi, byłabym zaniepokojona gdyby było inaczej.
          Taki fejk rozsiewa po sieci Michał Szułdrzyński z Rzepy - w miarę umiarkowany dziennikarz ,a tu taki klops - za nim idą inni, i z tego szczujnia robi artykuł, a wiadomo kto tu na forum najczęściej cytuje szczujnię.
          • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:12
            astra18 napisał:
            >
            > W TVN znają się na logice bo są po logistyce:)
            >
            > Nawiasem mówiąc, to, że akurat w TVN, to mnie w ogóle nie dziwi, byłabym zaniep
            > okojona gdyby było inaczej.
            > Taki fejk rozsiewa po sieci Michał Szułdrzyński z Rzepy - w miarę umiarkowany d
            > ziennikarz ,a tu taki klops - za nim idą inni, i z tego szczujnia robi artyku
            > ł, a wiadomo kto tu na forum najczęściej cytuje szczujnię.

Karnowscy tez zdradzili! Jak oni mogli cos takiego opublikowac? Szczujnia, nie niezalezna prasa narodowa! :-)

mk
            wpolityce.pl/polityka/580785-kaczynski-dla-sieci-o-pegasusie-opozycja-opowiada-bzdury

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:21
              maria421 napisała:

> Karnowscy tez zdradzili! Jak oni mogli cos takiego opublikowac? Szczujnia, nie
              > niezalezna prasa narodowa! :-)

Ale Szułdrzyński nie o tym...:)
              Wyluzuj Żabciu.
              >
              >
              >
              • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:23
                astra18 napisał:

> Ale Szułdrzyński nie o tym...:)
                > Wyluzuj Żabciu.
                > >

A co mnie Suldrzynski obchodzi?

Obchodzi mnie potwierdzenie Kaczynskiego.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:27
                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                  >
                  > > Ale Szułdrzyński nie o tym...:)
                  > > Wyluzuj Żabciu.
                  > > >
                  >
                  > A co mnie Suldrzynski obchodzi?

Bo w kontrze do mojego zdania o Szułdrzyńskim wkleiłaś fragment Karnowskiego.

>
                  > Obchodzi mnie potwierdzenie Kaczynskiego.

Taaaa:)))))))
                  >
                • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:30
                  maria421 napisała:

> Obchodzi mnie potwierdzenie Kaczynskiego.
                  >

Alleluja!!! Maria wierzy Kaczorowi!!!! no, uważaj kobieto nieszczęsna.... to już tylko krok do wielbienia...

a tak na poważnie - kiedy Ty mi Mario przyznasz emotikony???? mam w swoich ustawieniach włączone, i nic....

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:36
                    a000000 napisała:

> Alleluja!!! Maria wierzy Kaczorowi!!!! no, uważaj kobieto nieszczęsna.... to
                    > już tylko krok do wielbienia...

A Ty juz nie? :-)

> a tak na poważnie - kiedy Ty mi Mario przyznasz emotikony???? mam w swoich usta
                    > wieniach włączone, i nic....

Nie znosze emotikonow.
                    • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:58
                      maria421 napisała:

> Nie znosze emotikonow.

ale przy pomocy tego narzędzia wprowadzasz do tekstu barwę wypowiedzi. Co dla zrozumienia wypowiedzi jest tak samo istotne, jak bezduszny wyraz.
                      • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:00
                        a000000 napisała:

> maria421 napisała:
                        >
                        > > Nie znosze emotikonow.
                        >
                        > ale przy pomocy tego narzędzia wprowadzasz do tekstu barwę wypowiedzi. Co dla z
                        > rozumienia wypowiedzi jest tak samo istotne, jak bezduszny wyraz.

W zasadzie sam tytuł wątku nadaje się na jeden wielki emotikon z uśmiechniętą gębą.
                        A tu człowiek skrobie, skrobie......:)
    • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 08:51
      Wlasciwie to nalezaloby sie zastanowic jak sie po tym wywiadzie czuje Morawiecki , Wos, Ziobro i inni wierni poddani Kaczelnika.
    • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 09:52
      stephen_s napisał:

> Azerko, jak samopoczucie? Jeszcze parę dni temu przekonywałaś mnie, że Ci się t
      > ezy opozycji o Pegasusie "nie spinają" i podawałaś argumenty, dla których "sądz
      > isz", że wcale tego systemu Polska nie ma...

Stefciu, moje samopoczucie jest OK.
      Zanim na forum tym pojawił się problem, nie wiedziałam kompletnie nic o tym Pegasusie. A więc postanowiłam się doinformować. Ale nie z gazet czy wypowiedzi polityków, którzy zazwyczaj nie mają pojęcia o czym mówią.
      Więc poszukałam wykładów osób które są informatykami. I z tego co zrozumiałam wynika, że Polska nie kupiła Pegasusa (tu nikt nie kłamał) a więc nie była w posiadaniu systemu. Natomiast Polska uzyskała prawo do wykupywania jednorazowych dostępów do systemu (stąd nagrywanie na serwerach w Izraelu). Dowiedziałam się, że ten system cały czas ewoluuje, gdyż opiera się on na wykorzystaniu błędów i "dziur" w oprogramowaniu różnych aplikacji. Dziury są łatane aktualizacjami. Wówczas hakerzy wynajdują inne dziury i wiadomość o nich sprzedają firmom wytwarzającym produkty szpiegujące. Takich firm jest na świecie kilkadziesiąt i ten Pegasus ponoć wcale nie jest najlepszy na rynku.
      Im dziura bardziej ukryta, tym jest droższa. Potrafią kosztować i parę milionów. I hakerzy sprzedają temu kto da więcej.

Czy teraz rozumiesz, że mieć jednorazowy dostęp nie oznacza że jest się właścicielem programu? A opozycja gada aby mieszać i to co mówią faktycznie się nie spina.

> I jak się czujesz z tym, że od iluś dni szereg przedstawicieli rządu w tej spra
      > wie kłamało i robiło z opinii publicznej idiotów - tezami, że to Rosjanie, albo
      > że komuś Pegasus pomylił się z konsolą do gier?

Po pierwsze - nie kłamali. A po drugie - to są tajne sprawy ocierające się o zdradę stanu. A na temat spraw tajnych rasowy polityk powie wszystko, tylko nie prawdę.
      Czy Rosjanie mają dostęp? sądzę, że mają własne systemy, lepsze. I podsłuchują na potęgę.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:01
        a000000 napisała:

> stephen_s napisał:
        >
        > > Azerko, jak samopoczucie? Jeszcze parę dni temu przekonywałaś mnie, że Ci
        > się t
        > > ezy opozycji o Pegasusie "nie spinają" i podawałaś argumenty, dla których
        > "sądz
        > > isz", że wcale tego systemu Polska nie ma...
        >
        > Stefciu, moje samopoczucie jest OK.

Też odetchnęłam. :)
        Zapytanie jakby meteoryt walnął w Ziemię i nieliczni przeżyli:)

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:50
          astra18 napisał:

> Też odetchnęłam. :)
          > Zapytanie jakby meteoryt walnął w Ziemię i nieliczni przeżyli:)

Wedlug Twojej zasady " a co mnie obchodzi co wczesniej mowilam" :-)

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:57
            maria421 napisała:

> Wedlug Twojej zasady " a co mnie obchodzi co wczesniej mowilam" :-)

A co koliduje z tym co wcześniej mówiłam?
            W punktach będzie czy odpadasz w przedbiegach?:)
            >
            • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:08
              astra18 napisał:

> A co koliduje z tym co wcześniej mówiłam?
              > W punktach będzie czy odpadasz w przedbiegach?:)

Astra, tu nie jest jak w "1984" Orwella gdzie wczorajsza "prawde" sie pali, tu jest archiwum, tu wszystko co pisalas zostalo niewymazane :-)

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:11
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                >
                >
                > > A co koliduje z tym co wcześniej mówiłam?
                > > W punktach będzie czy odpadasz w przedbiegach?:)
                >
                > Astra, tu nie jest jak w "1984" Orwella gdzie wczorajsza "prawde" sie pali, tu
                > jest archiwum, tu wszystko co pisalas zostalo niewymazane :-)

Tu nie rozlewnia wody, więc możesz dawać punkt po punkcie:)
                Challenge:))))
                >
        • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 10:53
          astra18 napisał:

> Zapytanie jakby meteoryt walnął w Ziemię i nieliczni przeżyli:)
          >

wprawdzie coś leci. Dużego. 18 stycznia, gigantyczna asteroida przemknie obok.... wieszczy Onet.

podroze.onet.pl/aktualnosci/gigantyczna-asteroida-wkrotce-przemknie-obok-ziemi/b6f2rn7
          i jak tu nie kochać media?????
        • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 12:56
          Baba od "inspiratorów" tako rzecze:

dorzeczy.pl/opinie/248356/kidawa-blonska-o-aferze-pegasusa-to-wszystko-dzialo-sie-z-pelna-swiadomoscia-kaczynskiego.html

To jest już przykład bardzo prymitywnego przekazu tępej baby ( co słychać w jej sposobie wypowiedzi).
          Niby jakie arcyważne informacje dostawały się do mediów kilka minut po naradach...4
          Nie docenia roli mediów internetowych i społecznościowych, bo to, ze ciągnęła swoją "świtę" pod prężnym przywództwem Szczurka, raz jako "mieszkańców"Pucka, a innym razem Płocka, to do tego nie trzeba było żadnego Pegaza:)))
          • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:19
            astra18 napisał:

> To jest już przykład bardzo prymitywnego przekazu tępej baby ( co słychać w jej
            > sposobie wypowiedzi).
            > Niby jakie arcyważne informacje dostawały się do mediów kilka minut po naradach
            > ...4
            > Nie docenia roli mediów internetowych i społecznościowych, bo to, ze ciągnęła s
            > woją "świtę" pod prężnym przywództwem Szczurka, raz jako "mieszkańców"Pucka, a
            > innym razem Płocka, to do tego nie trzeba było żadnego Pegaza:)))

Chocbys nie wiem jak sie starala, nie przykryjesz tego, ze Kaczynski potwierdzil ze Polska zakupila dostep do Pegasusa.
            • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:46
              maria421 napisała:

> Chocbys nie wiem jak sie starala, nie przykryjesz tego, ze Kaczynski potwierdzi
              > l ze Polska zakupila dostep do Pegasusa.

Nawet nie próbuję przykrywać czegoś, czego nie ma:)
              Stuk puk, jest tam kto?
              • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:18
                astra18 napisał:

> Nawet nie próbuję przykrywać czegoś, czego nie ma:)
                > Stuk puk, jest tam kto?

Zaprzeczasz slowom Kaczynskiego?

A to dopiero sie porobilo :-)

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 14:38
                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                  >
                  > > Nawet nie próbuję przykrywać czegoś, czego nie ma:)
                  > > Stuk puk, jest tam kto?
                  >
                  > Zaprzeczasz slowom Kaczynskiego?

A co powiedział innego niż to co było mniej więcej wiadomo od paru dni?:)
                  >
                  • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:02
                    astra18 napisał:

> A co powiedział innego niż to co było mniej więcej wiadomo od paru dni?:)

A skad bylo wiadomo, jezeli premier "nie mial wiedzy" a Wos kpil pokazujac stara konsole?
                    No skad?

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:06
        Azerka,

Faktem jest, co potwierdzil Kaczynski, ze Polska kupila - uzywajac Twego precyzyjnego sformulowania- "dostep" do Pegasusa.
        Faktem jest , co potwierdzilo Citizen Lab, ze z uzyciem tego "dostepu" do Pegasusa , wlamano sie na komorki pani prokurator Wrzosek .Brejzy w czasie kiedy byl szefem sztabu wyborczego PO, wykradziono jego smsy i opublikowano je w TVP. Giertycha , ktorego maile potem "wyciekly" zeby go oskarzyc o zlamanie tajemnicy adwokackiej.

To wszystko dla Ciebie nie jest wazne, wazne jest semantyka, czyli to, ze Polska nie "miala Pegasusa" tylko miala "dostep" do Pegasusa.

Winni- wedlug Ciebie- nie sa kretacze z rzadu, Morawiecki ktore "nie mial wiedzy", Wos, ktory jak glupi szczeniak, a nie minister, kpil pokazujac stara konsole ( choc jego podpis jest na przekazaniu srodkow z pieniedzy resortu Ziobry na zakup "dostepu" do Pegasusa), winna jest opozycja.

A na tym forum- ja :-)
        .

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 11:14
          maria421 napisała:

> Azerka,
          >
          > Faktem jest, co potwierdzil Kaczynski, ze Polska kupila - uzywajac Twego precyz
          > yjnego sformulowania- "dostep" do Pegasusa.

Pierwszy punkt i widać jak nie rozumie Maria słów po polsku:)))
          Dostęp a urządzenie to różnica, taka małą podpowiedź gratis. Żebyś zbytnio nie zboczyła z trasy.:)
          • jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:31
            astra18 napisał:

> Dostęp a urządzenie to różnica, taka małą podpowiedź gratis.

A ja Ci jeszcze gratis podpowiem, że pegasus to nie urządzenie, jak już chcesz być taka dokładna.
            • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 13:47
              jureek napisał:

>
              > A ja Ci jeszcze gratis podpowiem, że pegasus to nie urządzenie, jak już chcesz
              > być taka dokładna.

W każdym razie daleko idąca "wyłączność" w jakiejś postaci.
              Nie musisz dziękować.
              • jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:44
                astra18 napisał:

> W każdym razie daleko idąca "wyłączność" w jakiejś postaci.
                > Nie musisz dziękować.

A jednak podziękuję, bo rzadko Ci się zdarza, żebyś doprecyzowała swoją poprzednią wypowiedź.
                • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:53
                  jureek napisał:

> astra18 napisał:
                  >
                  > > W każdym razie daleko idąca "wyłączność" w jakiejś postaci.
                  > > Nie musisz dziękować.
                  >
                  > A jednak podziękuję, bo rzadko Ci się zdarza, żebyś doprecyzowała swoją poprzed
                  > nią wypowiedź.

Widocznie uznałam że akurat tu i teraz było to uzasadnione.
                  • jureek Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 12.01.22, 14:38
                    astra18 napisał:

> Widocznie uznałam że akurat tu i teraz było to uzasadnione.

W kulturalnej dyskusji doprecyzowanie wypowiedzi, gdy rozmówca o to prosi, zawsze jest uzasadnione.
    • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 07.01.22, 16:38
      Ziobro nie podpisuje, nie podejmuje zadnych decyzji :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27980912,ziobro-pytany-o-komisje-sledcza-ws-pegasusa-zaczal-mowic-o.html#s=BoxOpImg3

Swego czasu sluzbowy laptop mu sie zatopil. Ciekawe czy teraz juz zaczal niszczyc dokumenty.
    • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 08:56
      Tarczynski w panstwowej telewizji opowiada ze mozliwe ze to PO kupilo licencje na Pegasusa i to PO samo podsluchiowalo Brejze w ramach walk wewnatrzpartyjnych, a wszystko po to, zeby potem zwalic wine na PiS:-)

Ciemny lud to kupi? Naprawde?

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:27
        maria421 napisała:

> Tarczynski w panstwowej telewizji opowiada ze mozliwe ze to PO kupilo licencje
        > na Pegasusa i to PO samo podsluchiowalo Brejze w ramach walk wewnatrzpartyjnych
        > , a wszystko po to, zeby potem zwalic wine na PiS:-)
        >
        > Ciemny lud to kupi? Naprawde?

doświadczenie mi mówi, że jeśli chce się jakąś prawdę głęboko schować, należy zdyskredytować w oczach innych tych którzy węszą. I zrobić na przykład z Macierewicza wariata...
        Tu, Mario, odezwał się Twój ulubiony ciemny lud w mojej postaci.
        A tymczasem o sprawie wiemy tak mało, że wszystkie wersje są możliwe. Skoro dostęp do tego szpiegowskiego narzędzia znalazł się nawet w łapach meksykańskiej mafii....

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:32
          a000000 napisała:

> doświadczenie mi mówi, że jeśli chce się jakąś prawdę głęboko schować, należy z
          > dyskredytować w oczach innych tych którzy węszą. I zrobić na przykład z Macier
          > ewicza wariata...

Czyli nalezy zdyskredytowac PO, jak to zrobil Tarczynski, tak?

> Tu, Mario, odezwał się Twój ulubiony ciemny lud w mojej postaci.
          > A tymczasem o sprawie wiemy tak mało, że wszystkie wersje są możliwe. Skoro dos
          > tęp do tego szpiegowskiego narzędzia znalazł się nawet w łapach meksykańskiej m
          > afii....

Kaczynski wczoraj potwierdzil ze panstwo polskie wykupilo "dostep" (uzywajac Twjego okreslenia) do Pegasusa, a Ty juz dzisiaj podchwytujesz chore majaczenia Tarczynskiego????

Serio???

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 09:38
            maria421 napisała:

> Kaczynski wczoraj potwierdzil ze panstwo polskie wykupilo "dostep" (uzywajac T
            > wjego okreslenia) do Pegasusa, a Ty juz dzisiaj podchwytujesz chore majaczenia
            > Tarczynskiego????
            >

a skąd wiesz, ile dostępów i przez kogo wykupionych działało w naszej przestrzeni????
            • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 12:25
              a000000 napisała:

> a skąd wiesz, ile dostępów i przez kogo wykupionych działało w naszej przestrze
              > ni????

A jakie Ty masz podstawy, oprocz wypowiedzi Tarczynskiego, zeby przypuszczac ze oprocz CBA jeszcze ktos inny wykupil dostepy?

Czy po prostu pasuje Ci "wina Tuska"?

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 15:33
                maria421 napisała:

> A jakie Ty masz podstawy, oprocz wypowiedzi Tarczynskiego, zeby przypuszczac ze
                > oprocz CBA jeszcze ktos inny wykupil dostepy?

a jakie Ty masz podstawy, aby oskarżać PiS?

w mediach się pokazało, że producent pegasusa sprzedawał dostęp rządom i bogatym przedsiębiorstwom. Kto w Polsce mógł kupić? na pewno służby specjalne.... i chyba nikt więcej... u nas prawo ogranicza możliwość użycia takiego narzędzia. Podobno w innych krajach ograniczenia są mniejsze. Nie wiem jakie, bo dziennikarz nie ujawnił.

> Czy po prostu pasuje Ci "wina Tuska"?

a co ma Tusk do pegasusa????
                • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 16:04
                  a000000 napisała:

> a jakie Ty masz podstawy, aby oskarżać PiS?

Wczorajsze potwierdzenie Kaczynskiego, o ktorym Ty, wadaje sie, juz zapomnialas.

> w mediach się pokazało, że producent pegasusa sprzedawał dostęp rządom i bogaty
                  > m przedsiębiorstwom. Kto w Polsce mógł kupić? na pewno służby specjalne.... i
                  > chyba nikt więcej... u nas prawo ogranicza możliwość użycia takiego narzędzia.
                  > Podobno w innych krajach ograniczenia są mniejsze. Nie wiem jakie, bo dzienni
                  > karz nie ujawnił.

No widzisz. Wiec sama potwierdzasz ze jednak to byly polskie sluzby specjalne.

> a co ma Tusk do pegasusa????

To, co sugerowal Tarczynski :-)

• a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 08.01.22, 20:06
                    maria421 napisała:

> Wczorajsze potwierdzenie Kaczynskiego, o ktorym Ty, wadaje sie, juz zapomniala
                    > s.

a co takiego powiedział Kaczor? tylko tyle, że każe państwo ma podobny program bo nie może być bezradne w walce z zorganizowaną przestępczością.

Nie powiedział jaki to program. A takich programów jest ponad 60 na rynku. I pegasus wcale nie jest tym najlepszym dla służb specjalnych.

Możliwe, że chodzi o pegasusa, ale Kaczor tego nie powiedział.

> No widzisz. Wiec sama potwierdzasz ze jednak to byly polskie sluzby specjalne.

Nie potwierdzam. To mogły być służby białoruskie, rosyjskie, niemieckie.... Albo jakiś wielki koncern...
                    To mógł być każdy który posiada ten system. Nie wiemy komu Brejza na odcisk nadepnął. I w jakim celu był na celowniku.... może miał kontakt z kimś bardzo podejrzanym?

> > a co ma Tusk do pegasusa????

> To, co sugerowal Tarczynski :-)

e tam.... bardzo się przejęłaś? W ogóle to nie rozumiem, jak możesz się podniecać słowami jakiegoś tam wyrywnego polityka? To jest tylko harcownik.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 09:36
                      a000000 napisała:

> a co takiego powiedział Kaczor? tylko tyle, że każe państwo ma podobny program
                      > bo nie może być bezradne w walce z zorganizowaną przestępczością.

> Nie powiedział jaki to program. A takich programów jest ponad 60 na rynku. I pe
                      > gasus wcale nie jest tym najlepszym dla służb specjalnych.
                      >
                      > Możliwe, że chodzi o pegasusa, ale Kaczor tego nie powiedział.

Ile razy mam cytowac odpowiedz Kaczynskiego na pytanie o Pegasusa????

To sprawa o charakterze technicznym, bez większego znaczenia. Pieniądze publiczne wydano na ważny cel publiczny, związany z walką z przestępczością, ochroną obywateli
                      .

O czym tam jest mowa jak nie o Pegasusie???

> Nie potwierdzam. To mogły być służby białoruskie, rosyjskie, niemieckie.... Al
                      > bo jakiś wielki koncern...
                      > To mógł być każdy który posiada ten system. Nie wiemy komu Brejza na odcisk nad
                      > epnął. I w jakim celu był na celowniku.... może miał kontakt z kimś bardzo pod
                      > ejrzanym?

PiS kupil Pegasusa, co potwierdzil Kaczynski, ale wcale a wcale go nie uzywal , a Brejza pewnie eskimosom i cyklistom sie narazil :-)

>
                      > e tam.... bardzo się przejęłaś? W ogóle to nie rozumiem, jak możesz się podni
                      > ecać słowami jakiegoś tam wyrywnego polityka? To jest tylko harcownik.

To jest posel PiS, europosel z ramienia PiS, opowiadajacy takie brednie w panstwowej telewizji!
                      • a000000 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 13:58
                        maria421 napisała:

> Ile razy mam cytowac odpowiedz Kaczynskiego na pytanie o Pegasusa????
                        >
                        >
                        > bywateli
                        .

To dziennikarz powiedział słowo "pegasus". Kaczor odpowiedział jak na rasowego polityka przystało, powiedział a jednocześnie nic nie powiedział. Nie wymieniając szczegółów, nie potwierdził i nie zaprzeczył.

A więc nie można na podstawie tej wypowiedzi stwierdzić, że Kaczor przyznał się do kupna konkretnego programu.

> O czym tam jest mowa jak nie o Pegasusie???

mowa jest o jakimś programie szpiegowskim dla służb specjalnych. Bez którego nasze służby byłyby ślepe i głuche a więc bezradne wobec przestępczości zorganizowanej. To są wiadomości powszechnie znane i akceptowane.

> PiS kupil Pegasusa, co potwierdzil Kaczynski, ale wcale a wcale go nie uzywal ,
                        > a Brejza pewnie eskimosom i cyklistom sie narazil :-)

PiS NIE KUPIŁ pegasusa, bo ten jest nie do kupienia. Tam się kupuje jednorazowy dostęp. A wykupić dostęp za ciężkie miliony i nie użyć - to głupota.
                        Brejza organizując i prowadząc farmę troli naraził się wielu..... i teraz boi się do tego stopnia, że gdy ktoś rzucił peta i zapalił się toy toy budowlańców, uznał, że to był zamach na jego rodzinę.... i poleciał z tym do prokuratury.

> To jest posel PiS, europosel z ramienia PiS, opowiadajacy takie brednie w pans
                        > twowej telewizji!

nawet nie masz pojęcia jakie brednie wygadują w TV politycy różnych opcji.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 09.01.22, 15:36
                          a000000 napisała:

> To dziennikarz powiedział słowo "pegasus". Kaczor odpowiedział jak na rasowego
                          > polityka przystało, powiedział a jednocześnie nic nie powiedział. Nie wymieni
                          > ając szczegółów, nie potwierdził i nie zaprzeczył.
                          >
                          > A więc nie można na podstawie tej wypowiedzi stwierdzić, że Kaczor przyznał się
                          > do kupna konkretnego programu.

Oczywiscie ze mozna, bo Kaczynski odpowiedzial na pytanie o finansowanie Pegasusa.

> mowa jest o jakimś programie szpiegowskim dla służb specjalnych. Bez którego na
                          > sze służby byłyby ślepe i głuche a więc bezradne wobec przestępczości zorganizo
                          > wanej. To są wiadomości powszechnie znane i akceptowane.

W pytaniu jest wymieniony Pegasus. wiec mowa jest o Pegasusie.

> PiS NIE KUPIŁ pegasusa, bo ten jest nie do kupienia. Tam się kupuje jednorazowy
                          > dostęp. A wykupić dostęp za ciężkie miliony i nie użyć - to głupota.

OK, PiS zaplacil za dostep do Pegasusa, co Kaczynski potwierdzil.

> Brejza organizując i prowadząc farmę troli naraził się wielu..... i teraz boi
                          > się do tego stopnia, że gdy ktoś rzucił peta i zapalił się toy toy budowlańców,
                          > uznał, że to był zamach na jego rodzinę.... i poleciał z tym do prokuratury.

Brejza byl szefem sztabu wyborczego PO i w tym czasie byl inwigilowany Pagasusem.

> nawet nie masz pojęcia jakie brednie wygadują w TV politycy różnych opcji.

Z pewnoscia nie tak monstrualne jak ta.

• maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 12.01.22, 14:21
      Orwell po polsku, czyli wczorajsza prawda idzie w niepamiec, prawdziwa jest dzisiejsza prawda:

Kaczynski wcale nie przyznal ze Polska wykupila "dostep" do Pegasusa :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27993949,kaczynski-potwierdzil-posiadanie-pegasusa-szef-komisji-ds.html#s=BoxOpImg4

Kaczynski wcale nie obiecal 14 emerytury na stale :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27994148,poslanka-pis-grzmiala-nieprawda-pan-klamie-okazalo-sie.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink#s=BoxOpIm
    • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 13.01.22, 12:04
      Ktoś się włamał na konto TT Brejzy czy popił wczoraj z Sienkiewiczem?:)

pbs.twimg.com/media/FI-XsAhWYAEXh_x?format=jpg&name=medium
    • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 08:33
      Kaczynski zmienil narracje i powiedzial ze Pegasus jest "bajkom".

tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-o-pegasusie-bajka-o-jakims-smoku-ktory-biegal-po-polsce-tylko-takiego-smoka-nigdy-nie-bylo-5601369
      • astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 09:41
        maria421 napisała:

> Kaczynski zmienil narracje i powiedzial ze Pegasus jest "bajkom".
        >
        > tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-o-pegasusie-bajka-o-jakims-smoku-ktory-biegal-po-polsce-tylko-takiego-smoka-nigdy-nie-bylo-5601369

Masz coś ze słuchem?:)
        • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 09:47
          Jest video z ta wypowiadzia, Kaczynski mowi ze pagasus jest "bajkom".

Kojarzy sie "1984" Orwella. Wczorajsza prawda jest unicestwiana, liczy sie dzisiejsza prawda.

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 10:32
            maria421 napisała:

> Jest video z ta wypowiadzia, Kaczynski mowi ze pagasus jest "bajkom".

No wiem że jest. U nas zresztą dostępny jest kanał tvn24. Ty go nie masz, to wiem:)
            Dlatego pytam czy masz kłopoty ze słuchem:)
            >
            • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 11:23
              astra18 napisał:

> No wiem że jest. U nas zresztą dostępny jest kanał tvn24. Ty go nie masz, to wi
              > em:)
              > Dlatego pytam czy masz kłopoty ze słuchem:)

Sa inne zrodla :

twitter.com/PR24_pl/status/1494017755598708742

• astra18 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 11:53
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                >
                > > No wiem że jest. U nas zresztą dostępny jest kanał tvn24. Ty go nie masz,
                > to wi
                > > em:)
                > > Dlatego pytam czy masz kłopoty ze słuchem:)
                >
                > Sa inne zrodla :
                >
                > twitter.com/PR24_pl/status/1494017755598708742
                >
                A co ze słuchem?:)
                • maria421 Re: Pegasus - Kaczyński potwierdza 17.02.22, 12:10