Dodaj do ulubionych

atelier żoliborz

24.06.11, 12:33
Witam,
Ktoś coś wie? Zna dewelopera? Proszę o info jeżeli macie jakieś doświadczenia.
Planują rozpoczęcie prac we Wrześniu, lokalizacja wydaję się ok.
Proszę o opinie
Obserwuj wątek
      • kamilluk76 Re: atelier żoliborz 24.06.11, 22:21
        dzięki za informacje, skąd wiedza że pewny inwestor? poszukałem w sieci i niewiele znalazłem. Fakt każdy dev zakłada spółeczkę z.o.o. z min kapitałem zakładowym, ale zazwyczaj za plecami stoi duża grupa czy konsorcjum ,spółka akcyjna. Tutaj inwestor prywatny,mało znany...w zasadzie kilka spółek powiązanych nazwiskami....jeżeli ktoś cos wie,prosze o informacje. Mi się podoba lokalizacja i budynek,układy mieszkań udziwnione...ale można coś wybrać. Podobno ma budowac Budimex jako generalny wykonawca.
        • Gość: MaS Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 26.06.11, 20:34
          Co do pewności dewelopera to mnie również trudno uznac go za pewnego. Prezesem Ateliera jest niejaki p. Ołdak, który jest również prezesem spółki SRF, która wybudowała apartamentowiec przy ul. Bagno. Z pozwoleniem na budowę na Zoliborzu p. Ołdak wystapił jako prezes spółki CEE Developments, a następnie do samej inwestycji załozył spółkę Atelier Żoliborz. A na samym szczycie stoi irlandzki fundusz inwestycyjny.
    • Gość: bielik Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.mm.pl 24.06.11, 20:42
      to inwestycja premium, z zaokrąglonymi kształtami bez kantów i bez balkonów i tarasów.
      powinniście polecić znajomym bo forumowiczów na to nie będzie stać!

forumowiczom polecam tą lokacje www.atelierzoliborz.pl/pdf/C1_2_2.pdf

p.s.
      gdzie tam jest najbliższy sklep? przedszkole? park? wie ktoś?
      • ola Re: atelier żoliborz 27.06.11, 21:28
        > p.s.
        > gdzie tam jest najbliższy sklep? przedszkole? park? wie ktoś?

nie ma nic.
        mieszkam niedaleko i póki tu się wreszcie za 100 lat nie ucywilizuje, najblizsze miejsce gdzie można kupic bułke i gazetę to Arkadia...
        a psa najlepiej nauczyć robic do kuwety
        • Gość: ... Re: atelier żoliborz IP: *.merck.de 29.06.11, 09:23
          no przeciez to Zol. Przemyslowy - obok prestizu juz z/budowanego przez Turreta i Robyga.
          Od poprzednikow odrozniaja ta piekna inwestycje jeszcze mniej rozkladowe mieszkania i mglista wizja zakonczenia inwestycji.
          Poki co strach tam wyjsc wieczorem na spacer po bulki do sklepu odleglego o kilkaset metrow
          • ola Re: atelier żoliborz 29.06.11, 09:32

>Poki co strach tam wyjsc wieczorem na spacer po bulki do sklepu odleglego o kilkaset metrow

no z tym to przesadzasz.
            chodzę co wieczór z psem. żywego ducha. nie ma się nawet kogo bać. choć rzeczywiście okolica beznadziejna. przedzieranie się przez chaszcze pomiędzy płotami i garażami...
              • Gość: Roman Re: atelier żoliborz IP: *.warszawa.mm.pl 15.07.11, 10:01
                Po bułki to chyba samochodem, bo spacerkiem - 15 minut w jedną stronę...

Żoliborz Przemysłowy to tykająca bomba. Grunty tam kupowano drogo, mieszkania się nie sprzedają, bo już za dużo ofert (w tej chwili co najmniej 4 firmy) a ceny wysokie (zważywszy na charakter rejonu - z Żoliborzem to ma tyle wspólnego, że jest w sąsiedztwie).

Prędzej czy później dojdzie tam do spektakularnego bankructwa. Lepiej być ostrożnym.
              • ola Re: atelier żoliborz 15.07.11, 19:04

Miejsce kameralne, spokojne

:))
                uśmiałam się..
                Na przeciwko, ul. Przasnyska 6 i 6A, jest ogromny kompleks firm, gdzie co chwila wjeźdzają jakieś TIRy, dostawcze, ma tam siedzibę i magazyny kilkadziesiat firm minn Triumph i Cefarm. Obok - skład złomu razem z jego wesołymi, choc nie pachnącymi fiołkami, dostawcami. Uwaga, właścicliele psów - panowie od złomu mają w krzaczkach obok toaletę i miejsce noclegowe.
                Od poniedziałku do piatku samochody parkują nawet na latarniach.
                No kameralnie po prostu...
                  • Gość: tomek Re: atelier żoliborz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 20:44
                    Ja mam nienajlepsze doświadczenia z SRF i panem Ołdakiem. Chciałem w styczniu kupić mieszkanie na Bagno w inwestycji Atelier Residence, mieszkanie niby było dostępne, ale kazali miesiąc czekać na umowę przedwstępną. Wreszcie gdy ją przysłali, to była pełna błędów, prawnik nie odpowiadał, a po 2 dniach wyjaśniło się, że... mieszkanie zostało sprzedane komuś innemu minimalnie drożej. Tak więc w sumie nic się nie stało, kupiłem mieszkanie gdzie indziej. ale niesmak pozostał.
        • ola Re: atelier żoliborz 11.12.12, 13:49
          nie wiem, moze te budynki obok pójdą do wyburzenia. Na razie stroją kilka metrów od wykopu fundamentów.
          Jak na razie widać, że ten blok jest maksymalnie wciśnięty w działkę, a sąsiedzi obok też będą na miejscu oszczędzać.
            • Gość: kel Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 11.12.12, 23:30
              w "prawie śródmieściu" są np. takie lokalizacje jak:
              - okolice skoczni na Mokotowie, ul.Jaśminowa, olbrzymi teren inwestycyjny
              - łuk siekierkowski, Bartycka, z ogromnym potencjałem
              atutem tych miejsc jest bliskość terenów zielonych, podczas gdy w/w inwestycji na "prawie żoliborzu" najbliżej na ...Powązki;
              i te rozkłady mieszkań - 3pok na 47mkw. (apartamenty!:) i nawet jeśli ja zamieszkam obok drzwi-w-drzwi, to przecież wciąż będą w tych apartamentach mieszkać moi sąsiedzi; jacy oni będą? czy to będzie model 2+2? :) czy 2+3 :)) ...
                • Gość: kel Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 12.12.12, 23:27
                  faktycznie, mieszkań 3pok 47m2 nie ma wiele ( zwracam honor), są za to inne, całkiem słabe rozkłady; tzn. mógłbym wklejać odnośniki, pisać dlaczego tak uważam itp., będzie Twoja Wola to OK - masz moje słowo;
                  co do "śródmiejskiej" lokalizacji - jest jeszcze 19dzielnica - świetnie zaprojektowana no i "raczej bliżej śródmieścia"; urbanistyka i rozkłady mieszkań to miód na każde oczy -
                  www.19dzielnica.pl/public/data/apartments/abfdcafb0f6e632ce6c497fd1eed640d-e2bc6348a1ceacb537b8fdf9392c8ced99802c61.pdf
                  proszę zwrócić uwagę na wielkie możliwości indywidualnej aranżacji;
                  niestety nie znam cen, choć tutaj mają prawo być wyższe...
                  pozdrawiam
                      • Gość: kel Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 25.12.12, 00:07
                        mieszkanie na planie kwadratu nie jest wcale kanonem genialnej funkcji; zaprezentowane mieszkanie (3-pokojowe wg inwestora) jest niestety jednostronne/nieprzewiewne i posiada ciemną kuchnię tzn. w okolicy blatu roboczego nie ma okna; bo kuchni praktycznie również nie ma; jest za to wnęka tzw. "frankfurcka" i konia z rzędem temu kto znajdzie miejsce na szafkę podblatową z szufladami; płyta grzewcza przy ścianie (niewygodne gotowanie + brak miejsca na odstawienie garnka); narysowano jednokomorowy zlewozmywak bez ociekacza bo na większy brak miejsca; do salonu wchodzi się przez ową "kuchnię" i ciężko to (niestety) przeprojektować; w "salonie" narysowano 3-osobową sofę vis a vis tv, problem polega na tym, że owa sofa ma głębokość 60cm (porównuję do wym. blatu kuchennego, bo wymiarów oraz skali na rysunku brak) - niestety taka sofa w naturze nie istnieje, ale co z tego skoro "salon" ma wyglądać przestronnie?; pomiędzy zlewem a szachtem inst. stoi lodówka, a to oznacza, że w ścianie za lodówką zostanie wykuta pozioma bruzda na rurę kanalizacyjną o średn. 5 cm; to niestety standard na kiepskich budowach; łazienka zaprojektowana poprawnie, choć brak miejsca na kosz z brudnymi ubraniami ( a wg prawa budowlanego, miejsce na takowy kosz projektant ma obowiązek zapewnić), ciekawe gdzie będą wisieć ręczniki, bo na szlafroki raczej brak miejsca; zaskakuje mnie wysokość drzwi balkonowych: 249cm, nie mówię że to źle, ale niespotykane, skoro wychodzą na loggię więc chyba nie po to aby doświetlić pomieszczenia; niski parapet okna w małym pokoju czyni to maleństwo jeszcze mniej ustawnym; a propos - jeśli to pokój dziecka to szkoda że tuż obok salonu; biureczko w pokoju oczywiście 60cm głęb. - po co komu większe? pozdrawiam
    • kara13 Re: atelier żoliborz 18.12.12, 12:09
      Tak kupujemy dziure w ziemi bo z tych gotowych nie ma juz co wybierac.
      Ja zastanawiam sie nad mieszkaniem od strony ulicy Przasnyskiej ale martwi mnie jednak to czy nie bedzie za glosno no ale coz nie mozna miec wszystkiego ;)

--
      Mama Natalki z maja'2005
      moje miejsce - inne miejsce
    • Gość: NFservices Re: atelier żoliborz IP: *.centertel.pl 18.12.12, 14:07
      Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
      Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
      Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
      Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
      Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
      Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
      Zapraszamy nfservices.com.pl
    • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.12, 15:24
      jezeli kogos stac to niech kupuje i dziure w ziemi...nikt mu nie zabroni...poza tym pozniej co lepszy uklad mieszkan itp jest juz sprzedany wiec i mniejszy wybor....co do ulicy przasnyskiej to faktycznie w pozniejszym etapie moze ona byc czesiciej uzywana i bedzie glosniej...choc to nie Marszalkowska...
    • Gość: nfservices Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.12, 17:03
      Brakuje Ci miejsca na rowery, kartony, opony, narzędzia do majsterkowania , rzeczy dziecięce...Jeżeli więc szukasz sposobu na znalezienie dodatkowej przestrzeni na rzeczy Twojej rodziny możemy Ci pomóc.
      Pomożemy Ci sprawić ,że Twoje miejsce parkingowe lub garaż były optymalnie funkcjonalne. Oferujemy Ci koncepcję systemu mebli, którą zaadaptujemy do Twoich potrzeb. Garaż może być niezwykle funkcjonalnym miejscem.
      Pomożemy Ci go zorganizować, poukładać, łatwo się w nim odnaleźć i mieć z tego przyjemność, ponieważ nasze meble są praktyczne i piękne.
      Ośmielamy się nawet powiedzieć, że będziesz mógł stworzyć swój unikalny i niepowtarzalny projekt.
      Dzięki szerokiej gamie naszych produktów możliwa jest nieograniczona liczba kombinacji i aranżacji. Możesz więc dostosować meble do swoich potrzeb i swojego gustu, tak aby sprawiały Ci radość. Proponujemy Ci eleganckie i praktyczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
      Nasza oferta jest dobrze przemyślana i najbardziej wyjątkowa na całym rynku.
      Zapraszamy nfservices.com.pl
      • Gość: uwazac Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 02.01.13, 15:35
        Cześć,
        Dobra rada na nowy rok, radze osobom chcącym dokonać zakupu w tej inwestycji dobrze wszystko sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Przeszedłem się dzisiaj zobaczyć jak to wygląda i praktycznie nic tam się nie dzieje stoi część szkieletu budynku i tyle. Być może prace są wstrzymane na jakiś czas ale lepiej dmuchać na zimne jak to mówią.
                • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 20:33
                  po pierwsze zalezy jaka bedzie cena- dziwne ze jeszcze nie maja tych pakietow, po drugie wazne czy wykonawcą na papierze bedzie atelier zoliborz jako firma czy podywkonawca....lepiej jak atelier wowczas łatwiej o gwarancje itp...po trzecie ciekawe czy przed odbiorem lokali bedą chcieli wykonczyc dane mieszkanie....ja raczej wezme sobie prywatnie kogos...taniej i mysle ze bardziej konkretnie....

co do cen mieszkania mysle ze beda one spadac a deweloperom bedzie gorzej sprzedac niz dotychczas...jak sadzicie??

a co przemowila in plus ze kupiliscie tu mieszkanie?
                  • Gość: mi Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 20:45
                    My się dość mocno nastawiamy na pakiet wykończeniowy, właśnie z tą myślą, że co do gwarancji etc. będzie można się kontaktować z jedną osobą, która tym zarządza (tak przynajmniej sobie to wyobrażam...), ale zobaczymy. Nie chce nam się użerać osobno z ekipami od toalety, osobno od kafli, od malowania, drzwi, podłóg etc. Jedni coś zrobią, to inni zniszczą... Oni też w teorii powinni być tańsi, bo kupują materiały hurtowo i po niższym podatku vat, no i fajnie by było gdyby na odbiorze technicznym odbierało się już mieszkanie gotowe pod klucz. Sprzedawca z AŻ mówił mi, że jakoś w styczniu powinni mieć te pakiety, ale na razie nic nie widać.

Myślę, że ceny już dużo nie spadną, a póki co chyba nie mają problemów ze sprzedażą, ale nigdy nie da się tego do końca przewidzieć. Z resztą już nie będę tego śledzić, po co się denerwować, my już swoją umowę mamy ;)

Nam spodobała się lokalizacja no i standard samego budynku, jego wygląd. Mamy nadzieję, że osiedle będzie tak piękne jak na wizualizacjach i że sąsiedzi również będą sympatyczni :) A na razie zapowiada się nieźle :)
              • Gość: rozes Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 20:39
                Mam pytanie, nie boicie się ze padnie ten developer, raptem istnieje od 2008 roku. Macie jakaś widze, jak z finansowaniem bo jak zerknąłem na raport finansowy jaki złożyli to zysk roczny 43 tys. pln to trochę słabo jak na grupę developerską (co prawda nie wiem jaki to rok ale tak czy siak).
                www.infoveriti.pl/firma-krs/212922.html
                • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 20:51
                  ja na razie wplacilem 20%, kolejna rate wplacam dopiero za 8 miesiecy, wiec jesli do tego czasu nie bedzie dalszych efektow to nie bede wplacal;pp

ustalilem sobie taki harmonogram, by wlasnie w ten sposob sie zabezpieczyc. rowniez czesc zostawilem by zaplacic dopiero po odbiorze technicznym...

dzis strach to nawet pieniadze w banku trzymac zatem jakas obawa jest, ale bez przesady...dla mnie wlasnie argumentem byl fakt, ze nie buduja budynek za budynkiem, zatem moze bedzie zalezec im na dobrej jakosci i sledzeniu budowy...

co do sasiadow tez mam taka nadzieje ze beda mili, choc nastawiam sie bardziej na negatywnie gdyz wiadomo bedzie to zlepek ludzi z roznych rejonow, jedni bardziej drudzy mniej kulturalni...tak jak na codzien z ludzmi bywa..nie da sie wyrzucic za burte tych zlych, zostawic jedynie dobrych...bardziej mam nadzieje, ze administrator bedzie sensowny wybrany przez nas tak by dobrze zarzadzal i dbal...ale to jeszcze troszke czasu;p
                    • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 21:02
                      budynek ma byc skonczony do wiosny 2014. co do harmonogramu to wlasnie raczej nie chca ze sowjego nic zmieniac gdyz wiadomo bank ich kontroluje i tez narzuca pewne wymagania....na poczatek na bank zechca 20% a potem walcz ile sie da by zaplacic jak najwieksza kwote w pozniejszym terminie....
                    • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 21:04
                      ja wzialem 3 pokoje 60m2 (nieduzo , ale jest sypialnia , salon i pokoik dla ewentualnie dziecka) a wiadomo czynsz uzalezniony tez jest od metrazu wiec nie chcialem w bloku brac wiecej, choc na poczatku mialem wziasc 2 pokoje, jednak 3 pokoje bardziej rozwojowe i perspektywiczne...
                    • Gość: mi Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 21:05
                      My mamy 87 m2 i nie wpadliśmy na to, żeby ostatnia transzę wpłacić po odbiorze i wpłacamy przed odbiorem... ale za to teraz wynegocjowaliśmy na początek tylko 10% i potem jakoś tam po 10-20% kapiemy w drugiej połowie roku i początek 2014.
                      Oddanie oficjalnie-maj 2014, ale mamy nadzieję, że wcześniej.
                        • Gość: mi Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 21:17
                          My mieliśmy nawet rezerwację mieszkania przy Krasińskiego, ale zrezygnowaliśmy. Ul. Krasińskiego w planach ma być poszerzana (z tramwajami), więc będzie tam głośno, poza tym bryła budynku i standard mniej ciekawy i mniejszy był już wybór fajnych rozkładów, jak my oglądaliśmy. Zielonego Żoliborza nie braliśmy pod uwagę, bo za blisko torów, albo patrzy się w okna sąsiadom...
                          • Gość: marcin Re: atelier żoliborz IP: *.tvn.pl 29.01.13, 11:14
                            po co wypisujesz rzeczy o których nie masz pojęcia? Znalazłeś coś tam w necie a potem powielasz bzdury. Po pierwsze nie będzie w pobliżu wybudowanych torów tramwajowych - ten pomysł upadł definitywnie już w zeszłym roku. Tory zostaną poprowadzone od Pl.Wilsona wzdłuż Krasińskiego ale TYLKO do ul.Broniewskiego. Druga sprawa poszerzenie Krasińskiego od ul.Powązkowskiej. Tutaj sytuacja wygląda tak, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ nie będzie konieczności poszerzenia tej ulicy. Przedłużona będzie za to Rydygiera aż do Powązkowskiej. Ul. Rydygiera będzie centralną ulicą nowego Żoliborza Południowego
                            • Gość: ania Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.13, 23:18
                              zastanawiam się gdzie mogę znaleźć potwierdzenie "upadłości" planu poprowadzenia tramwajów od ul. Broniewskiego do ul.Powązkowskiej? na jakiej podstawie to wykluczyłeś? nawet podczas spotkania z burmistrzem Żoliborza padła informacja dotycząca poszerzenia ul. Krasińskiego...
                              z góry dziękuję za pomoc
                              • Gość: uvw Re: atelier żoliborz IP: 192.157.245.* 27.08.13, 18:28
                                Boże, czy ty naprawdę jesteś tak naiwna, że bierzesz obietnice dzielnicy na poważnie?
                                Oświecę cię - to nawet nie był burmistrz Żoliborza a jeden z jego zastępców, on nie należy do PO która rządzi Żoliborzem, tylko ma własną partię Projekt Żoliborz znaną z tego, że ogrom polityków wszelkich partii i mieszkańców chce odsunięcia Sielewicza. On nawet nie jest z Żoliborza, a z Raszyna, robi szopkę, obiecuje a głosy ma głównie od zatrudnianych oraz tym którym z ramienia dzielnicy finansuje zajęcia sportowe czy edukacyjne.... On jest nieruszalny i każdy normalny żoliborzanin wie, że nie jest to pierwszy, drugi, nie piąty rok obietnic sielewicza BEZ POKRYCIA... nie ośmieszaj się - Sielewicza chcą wywalić nawet sąsiedzi z Przasnyskiej, bo od lat dzielnica obiecuje im autobus z Marymontu do Gdańskiego przez Przasnyską i Rydygiera, oczywiście NIC z tych obietnic nie będzie zrealizowane, Sielewicz nawet pod koniec kadencji chodzi po osiedlach i pyta 'czego potrzeba' bo nic nie zrobił, ale taki sobie PR-robi że durnie go wybierają. Teraz już nikt na niego nie głosuje to wciska kity nowym mieszkańcom którzy nie mają pojęcia co się dzieje na dzielnicy, jakie tu są przekręty (reklama Sielewicza osiedla DD na Powązkowskiej, nie było uchwały a deweloper ma już nazwy ulic od prestiżowych artystów itd itd.), że już o wsadzeniu do aresztu dyrektorki MOPS nie piszę za co itd bo afer na Żoliborzu w urzędzie dzielnicy pod dostatkiem...
                                Dziwię się, że najzwyklej patrząc w oczy tego człowieka bierzecie go w ogóle za osobę wiarygodną.

A co do samych tramwajów - ZTM wydał właśnie 180 tys. zł dla prywatnej firmy która ma ocenić, czy ta trasa ma sens. Ludzie nie protestowali, że chcą mostu Krasińskiego (a protestowali, że nie chcą!) to miasto wyrzuciło plany i decyzję środowiskową za parę milionów w błoto.
                                Rejon Przasnyskiej, Włościańskiej i Rydygiera to nieliczne w mieście tak duże rejony bez autobusów - to dlatego, że ludzie do ZTM nie piszą formalnych próśb (można taką złożyć przez stronę ztm.waw.pl ale trzeba podać adres choć z oszczędności i tak odpisują na maila....) o reformę komunikacji Żoliborza.
                                Nie mieszkaliście tu wcześniej to nie wiecie, że przy Atelierze jeździło 122 (jest jeszcze stary przystanek) - ZTM skasował, bo ludzie nie protestowali, nie domagali się. Nowi mieszkańcy niech walczą o oddanie linii 122 przez Przasnyską.
                                Tak samo nie było prostestów i skasowano 520 na Broniewskiego do centrum i na Pragę Płd.
                                Tak samo wycofano 103 z Krasińskiego umożliwiające dojazd na Bielany i do Zachodniego.
                                Tak samo skasowano 406 z Elbląskiej/Powązkowskiej i nie ma dojazdu na Targówek i Bemowo.
                                Tak samo skasowano linię 170 z Powązkowskiej która jeździła do metra Dw.Gdański, na Ząbkowską, Wileński, Pl.Hallera i Elsnerów.

Na Żoliborzu mieszkają najmniej zaangażowani ludzie. Na Włodarzewskiej mieszkańcy robili tyle czarnego PR-u ZTM-owi, tyle skarg składali do prezydent miasta i ZTM bezpośrednio przez stronę, że wywalczyli mikrobusy co 8 minut po małej uliczce, podwożące do tramwajów z przystankami co 300 metrów.

A u nas? Będziecie zasuwać do tramwajów na Broniewskiego albo mieć tylko 122 bo ZTM wszystko zabrał - skoro nie protestowano, to się wydoiło Żoliborz.
                                Po części to problem tego, że cała Przasnyska od Krasińskiego na północ to sami samochodziarze oraz ogrom starszych osób, które żądały... autobusu z Przasnyskiej do przychodni na Elbląskiej - ZTM te protesty traktował niepoważnie i wykorzystywał fakt, że starsi ludzie listy mogą pisać, ale szumu w sieci czy gazetach robić nie potrafią.
                                Wystarczy popatrzeć na mapy ztm.waw.pl jak gęsta jest sieć i ile linii na północnym-wschodzie Żoliborza, a jak słaba, rzadka i z rzadkimi przystankami sieć na Żoliborzu w rejonie Ateliera.
                                Gdyby to było jak na roszczeniowej Ochocie gdzie wywalczono autobus na każdej przejezdnej uliczce, to byśmy mieli 180 objeżdżające Przasnyską z centrum na Chomiczówkę oraz wydłużoną 500 z Gdańskiego przez Radosława, Broniewskiego, Krasińskiego na Powązki. Ale ludzie nie widzieli takiej potrzeby jak ZTM pytał w konsultacjach...
                        • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 21:20
                          przy krasinskiego lezy przy ulicy krasinskiego ktora ma byc rozbudowywana w przyszlosci na droge dwupasmowa wiec wpsolczuje mieszkancom przy krasisnkiego...poza tym jest tam chyba kapitał izraelski zatem tym bardziej dziekuje...no i standard budynku nic specjalnego w porownaniu do tego co oferuje atelier...

a zielony zoliborz za polozenie- przy torach ktore w przyszlosci maja tetnic zyciem...no i standard nizszy i brzydszy wg mnie oczywiscie
                • Gość: rozes Re: atelier żoliborz IP: *.play-internet.pl 10.01.13, 23:36
                  To jeszcze uzupełnię jak już zacząłem. Właścicielem spółki Atelier Żoliborz Sp. z o.o. (100 % udziałowcem) jest spółka CEE Development Sp. z o.o. o kapitale 60 tys. zl. Właścicielem tej spółki jest prezes Sylwester Ołdak + Teresa Furst. Dziwi mnie trochę, że nie ma tu udziałów fundusz, irlandzki CEE Real Estate Assets Limited, który zdaje się, że w poprzedniej inwestycji Atelier Residence był udziałowcem w spółce SRF Polska. Niby K. Struś buduje podobno jako jednososobowa działalność gospodarcza ale .... Może przewrażliwiony jestem, ale to te czasy kryzysu.
      • kara13 Re: atelier żoliborz 24.01.13, 19:15
        Gość portalu: macono napisał(a):

> wczoraj przejezdzalem, robia na budowie pełną parą

I niech tak będzie do samego końca ;)

--
        Mama Natalki z maja'2005
        moje miejsce - inne miejsce
        • emilia_33 Re: atelier żoliborz 25.02.13, 17:18
          który budynek waszym zdaniem jest najlepiej zlokalizowany? czy możecie napisać coś na temat rozkładu tego mieszkania? jest on sensowny? www.atelierzoliborz.pl/sites/default/files/pdf/A3_5_1.pdf

czy ja dobrze zrozumiałam, że niektórzy z was kupili garaże w parkingu podziemnym za 10k? ja w biurze sprzedaży usłyszałam dużo wyższą kwotę...
          • Gość: abc Re: atelier żoliborz IP: *.tvn.pl 26.02.13, 12:24
            mieszkanie ma bardzo ciekawy rozkład, salon na stronę północno-zachodnią, czyli nie będzie słońce prażyć w czasie letnich upałów (bardzo nieprzyjemnie przy salonach z oknami na stronę południową). Spore pole manewrów jeżeli chodzi o część komunikacyjną przy łazience. Można trochę zaszaleć ze ściankami :) Zwróć jeszcze uwagę na plac zabaw na dole, mimo że mieszkanie jest na 5-tym piętrze może być latem dość głośno.
            10k było jakiś czas temu, najwidoczniej promocja już się skończyła :)
          • Gość: gość Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.13, 10:05
            Rozkład mieszkania jest ok.Jedyne co, to może być ciemno w mieszkaniu.Salon na płn/zach a w odległości 15 m kolejny budynek.Sypialnie niby poł/wsch ale reszta częśc budynku A bedzie przysłaniać.
            Jak dla mnie najlepszy jest budynek C.
            Co do ceny garażu,obniżka mieszkania polega na tym ,że płacisz mniej za garaż.
            m.
            • Gość: abc Re: atelier żoliborz IP: *.tvn.pl 27.02.13, 10:46
              nie, ciemno w salonie a tym bardziej w sypialniach nie będzie na pewno (5-te piętro). Zaś co do budynku C to nie byłbym pewny czy on jest najlepszy... lada moment ruszy z budową acciona i wyrosną na wprost bud.C wysokie piętra (tak jest w planach zagosp.przestrzennego). Poza tym, okna w bud.C z jedenej strony wychodzą na pd-zach. w czasie upałów w lecie nie da się tam mieszkać, nic tylko okna zasłaniać żaluzjami, albo uciekać z domu - wiem bo sam mam teraz okna w pokoju na tę stronę a pokój tylko jeden :)
      • Gość: Dżoana Re: atelier żoliborz IP: *.pzu.pl 23.05.13, 12:08
        Mam pytanie, może któś z Was się pochwalić, jaki harmonogram spłat udało Wam się wynegocjować - dziś powiedziano mi, że pierwsza wpłata po podpisaniu umowy to aż 60%, kolejne 20% we wrześniu, potem 10% w styczniu i 10% po odbiorze technicznym. Wydaje mi się, że ta pierwsza wpłata jest trochę wysoka, jak na budynek, który będzie gotowy w stanie surowym dopiero we wrześniu (stan surowy to tak naprawdę dopiero początek...) Mam tez wątpliwości co do deklarowanych odległości do sąsiadujących budynków, które najprawdopodobniej powstaną w przyszłości- zgodnie z prawem budynek sąsiadujący może być usytuowałny 4m od krawędzi działki, więc tak naprawdę odleglość między budynkami może być znacznie mniejsza niż deklarowane 22-28m...
      • ozzi17 Re: atelier żoliborz 01.07.13, 18:04
        Ja nie wiem jak tam można kupić mieszkanie. Najpierw wysłałem ogólnego maila, ale na następny dzień byłem w okolicy, więc wszedłem. Popytałem o parę rzeczy i później wysłałem maila już o konkretne mieszkania. Zero odzewu.
    • Gość: mi Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 13.04.13, 14:27
      Byłam dziś w okolicy, więc podjechałam zobaczyć jak wygląda budowa. Praca wre aż miło patrzeć :) Widać już mniej więcej kształt budynku, a w części C już montują okna w niektórych miejscach! Mam nadzieję, że do samego końca będą mieli takie tempo, ale przy zachowaniu jakości wykonania :)
      Czy ktoś z Was myśli o skorzystaniu z oferty wykończenia wnętrz? My się zastanawiamy, niestety ciągle oferta nie jest dopracowana (tzn. tak mówił sprzedawca). Jesteśmy tego bardzo ciekawi... Może ma ktoś jakieś przecieki? ;)
      Dodatkowo z nowinek, nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, ale jakiś mały ruch zauważyłam na działce sPlace Layetana. Nie wiem czy to chwilowe, ale być może zdecydowali się wreszcie zacząć budowę. Wtedy jest szansa, że jeszcze tylko Acciona w najbliższej okolicy i być może w niedalekiej przyszłości, będziemy mieszkać na pięknym osiedlu, a nie na wiecznym placu budowy :)
          • Gość: mi Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 17:47
            Negocjować oczywiście możesz, ale jedną z kart przetargowych jest kupno czegoś jeszcze. Z tego, co wiem, miejsce postojowe, jest obowiązkowe, ale próbuj. Nam się udało trochę wytargować, bo kupiliśmy dwa miejsca postojowe plus mamy sporo większe mieszkanie, więc nie wiem jak to wygląda przy 60 metrach bez garażu. Ale powodzenia!
                      • Gość: Zdecydowany Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.13, 19:06
                        Blok A . Czytając wpisy można się domyśleć, że w zależności od negocjacji można coś dla siebie ugrać. Nam również się udało ale wartość zgodnie z etyką handlową zostawię dla siebie. Walka była i cenę nominalną, miejsce postojowe i harmonogram zapłaty.
                        Patrząc na robyga i atlas rozmowa łatwiejsza i deweloper bardziej elastyczny. Mocno spuszcza marvipol ale przy cenie nominalnej było to pewnikiem. Hochtief utrzymuje poziom na niebotycznej wartości, krasińskiego za 2 lata oddane, a Zielony to jakiś moloch straszny. Wardom też niczym nie zachwyca a cenę też krzykneli - nieskorzy do negocjacji z innych lokalizacji ich mam doświadczenie. Jest to moja opinia, ale AŻ wydaje mi się być najlepszym rozwiązaniem na tą chwilę. Czekam już tylko z ciekawości na Accione, Spoint i DomDevelopment.

Pzdr
                        • Gość: mat1 Re: atelier żoliborz IP: *.centertel.pl 01.05.13, 22:08
                          tez sie mocno zastanawiam nad mieszkaniem w bloku A, glownie ze względu na lepszą cene niz w bud. C. Atelier jest na ten moment dla mnie tez najciekawszą lokalizacją. Wardom też mi sie podobał, tylko rzeczywiscie ceny tam nienegocjowalne. Czy wiesz moze, co bedzie w przyszłości wybudowane na terenie pomiedzy AŻ i apartamentami przy Krasińskiego? teraz znajdują sie tam jakies stare, niskie budynki a przeciez za niedługi czas moze cos wyrosnąc dokładnie przed naszymi oknami...
                          • bossterluk Re: atelier żoliborz 01.05.13, 22:14
                            W mojej opinii nie tyle negocjacje maja duże znaczenie ile położenie danego mieszkania. Mieszkania od Przasnyskiej wyceniane są niżej w stosunku do mieszkań z budynku B i C. Należy wziąć pod uwagę że Przasnyska będzie przez dobrych kilka lat rozjeżdżana przez ciężarówki z okolicznych placów budowy. Mieszkańcy budynku B będą mieli widok na plac budowy Acciony a budynku C na ulicę łączącą Powązkowską z Rydygiera, co biorąc pod uwagę plany budowy Dom Develepment może być uciążliwe.
                            • Gość: mat1 Re: atelier żoliborz IP: *.centertel.pl 01.05.13, 22:33
                              polozenie ok, wazna sprawa, ale w negocjacjach ustalasz przeciez ostateczną cene mieszkania, co dla mnie ma akurat kluczowe znaczenie. co do Przasnyskiej i cięzarówek to raczej bym sie tym zbytnio nie przejmował, tym bardziej, że w planach jest przecież przedłuzenie ul.Rydygiera do Powązkowskiej
                              • bossterluk Re: atelier żoliborz 01.05.13, 23:04
                                Chodzi mi o to że właśnie ze względu na położenie mieszkań wychodzących na Przasnyską AŻ jest bardziej skłonne obniżać ceny w budynku A niż w pozostałych budynkach.
                                Co do ciężarówek i okolicznych inwestycji polecam Szanownym Mieszkańcom AŻ ten link: www.youtube.com/watch?v=NRKG6R9WgNc
                                • Gość: Zdecydowany Re: atelier żoliborz IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.13, 23:46
                                  Przeglądając dokumenty do aktu zapoznawałem się z planem zagospodarowania przestrzennego powierzchni o średnicy 1 km od inwestycji. To że powstaną ulice wiedziałem i się cieszę. Co będzie w miejsce małego budynku i wielkiego budynku po drugiej strony ulicy nie wiem ale nie wierzę by się ostały zbyt długo jak sektor cały przeszedł w ręce deweloperów. Firmom będzie się bardziej opłacało sprzedać teren pod inwestycje niż zajmować lokalizacje pod małe firmy.
                                  Plac budowy tam będzie jeszcze przez pewnie około 2-3 lata. Patrząc jednak na inne sektory, w których buduje się obecnie w Warszawie sytuacja wygląda podobnie lub gorzej.

Pzdr
                                  • Gość: macono Re: atelier żoliborz IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 07:34
                                    witam, zarówno obecnie od połnocy, wschodu i południa będą prowadzone jakies budowy..to jest nie do uniknienia zatem patrzmy lepiej na polozenie mieszkan wzgledem slonca...dziwie sie ludziom ze kupuja mieszkania od totalnej połnocy...(ulica przasnyska)- bedzie tam bardzo ponuro w ciagu calego dnia, a sztuczne swiatlo nie zastapi nigdy naturalnego...rozumiem ze cena mieszkan od przasnyskiej jest bardziej atrakcyjna...no coz kwestia wszystko kasy...wiaodmo ze budynek c jest najlepiej polozony wzgledem slonca....a jak ktos twierdzi ze w lato bedzie tam za goraco to pytam sie jakie u nas jest lato i ile on tak praktycznie trwa;p
                                • Gość: Pawelw Re: atelier żoliborz IP: 217.153.131.* 02.05.13, 12:21
                                  dzięki bossterluk za tego linka! bardzo interesujące rzeczy dotyczące naszego otoczenia. szkoda tylko ze nie są przewidziane, przynajmniej na razie, żadne nowe obiekty sportowe typu boiska, basen czy też skwery/parczki z ławkami. ciekawe info w sprawie Acciony i Layetany, zakupili grunty za bardzo duże pieniądze i za równie duże, chcieli potem sprzedawac mieszkania... ech ta pazerność