06.12.06, 17:04
Nie orientujecie się, czy w Kaliszu albo Ostrowie bądź w oklicach będzie zimą
jakieś lodowisko? Może być nawet sztuczne.
Obserwuj wątek
    • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:22
      Co roku korty CKiS są zalewane i tam można się poślizgac. Poza tym, o ile silne
      mrozy trzymają, wspaniałym lodowiskiem jest Szałe :)
      • chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:35
        Oj nie, na Szałe to ja raczej bym nie ryzykowała;) Ale pocieszyłeś mnie kortami
        CKiS :)
        Jest nadzieja, że bedę miała możliwosć rozwinięcia nowego hobby;)
        Dzięki;)
        • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:42
          Szałe to żadne ryzyko - nierzadko lód ma tam prawie metr grubości. Wiem bo sam
          jeździłem tam kiedyś (daaawno temu), a i donoszą mi o stanie lodu wędkarze :)
          • chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:45
            Tak to jeszcze przeręble tam są:) Czyli jeden minus, żeby się tam nie ślizgać.
            Kolejnym dla mnie ogromnym minusem jest brak bandy, tzw. bazy :D a ja muszę na
            czyms hamować (byle nie ba tyłku;) )
            • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:49
              Spokojnie, przeręble są rzadko (a teren ogromny), zresztą szybko zamarzają.
              Zresztą widok przerębli świadczy o sporej grubości lodu - w końcu wędkarze na
              cienkim lodzie nie łowią ;)

              Hamowanie - no tu tyłek albo ręce są najpopopularniejszą metodą :D
            • o00 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:49
              Od strony miasta jest taka duuuuuża banda, na pewno się na niej zatrzymasz. :)
              • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:52
                Fakt, zapomniałem wspomniec o tamie. To jest dobre miejsce na start - łagodne
                zbocze betonowe. Gorzej jak na nią upadniesz - ochraniacze na kolana niezbędne,
                no i uwaga na głowę.
                • chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:55
                  Może bym dała radę i na Szałe, ale nie przy tych temperaturach :DD
                  • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:58
                    Wydaje Ci się. Przy -10 i bezwietrznej pogodzie, można śmiało śmigac. Zresztą
                    jazda na łyżwach tak rozgrzewa, że nie czuc mrozu. (bardziej czuc poobijany tyłek;)
                    • chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 18:10
                      No ale najpier owy móz byłby mile widziany ;) Ja chcę się ślizgać na łyżwach a
                      nie jeździć na nartach wodnych ;)
                      • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 18:11
                        No to chyba poczekasz jeszcze przynajmniej z miesiąc (na pewno w przypadku zalewu).
                        • naraziegosc Re: Lodowisko 06.12.06, 19:10
                          Pomyslec, ze jeszcze nie az tak dawno temu jak rzeka wylala a potem to szybko
                          zamarzlo jezdzilismy na lyzwach z kolegami i kolezankami z klasy od Piwonic do
                          Zydowa, a potem sie ognisko robilo. To byly czasy. A teraz Afryka w Polsce,
                          patrzec jak sie jakies zyrafy czy tse-tse zalegna. Strach bedzie na dwor
                          wychodzic.
                          A tak na marginesie to czy w Kaliszu mozna gdzies sobie pobiegac na nartach,
                          tzn czy sa jakies trasy przygotowywane ?
                          • ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 19:22
                            oj, nic nie słyszałem o żadnych trasach narciarskich. Chyba pozostaje wybrac się
                            do Lasku Winiarskiego i tam pobiegac.
    • arczi-kalisz Całoroczne lodowisko w Kaliszu? 12.12.06, 12:06
      Całoroczne lodowisko w Kaliszu
      12-12 11:19 Kalisz | Z życia samorządów

      Jest miejsce pod lodowisko, teraz potrzebne są pieniądze. Mowa o planach władz
      Kalisza na najbliższy rok.

      Jak przekonuje Andrzej Szajdziński, naczelnik wydziału inwestycji, kompleks
      sportowy ze stałym lodowiskiem mógłby powstać tuż przy Gimnazjum numer 9.

      Być może w projekcie przyszłorocznego budżetu znajdą się pieniądze choćby na
      opracowanie projektu budowy lodowiska. O taką inwestycję apelowali już radni
      poprzedniej kadencji.

      Teraz trzeba stworzyć projekt i poszukać inwestora, który choć częściowo
      sfinansowałby budowę.

      (rc.fm)
      • ksiestwokaliskie Re: Całoroczne lodowisko w Kaliszu? 12.12.06, 12:16
        To byłby strzał w "10". Obok są już hala i basen. Niebawem stanie też hotel no i
        miejmy nadzieję przynajmniej jedna knajpka. Byłoby całkiem fajnie, gdyby można
        było wysłac dzieciaki na lodowisko, a samemu napic się w tym samym czasie kawy
        czy czegoś innego ;)
        • chantal10 Re: Całoroczne lodowisko w Kaliszu? 12.12.06, 14:35
          Jest nadzieja :)))
          Super jest napić się grzanego piwka i iść na lodowisko ;))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka