chantal10 06.12.06, 17:04 Nie orientujecie się, czy w Kaliszu albo Ostrowie bądź w oklicach będzie zimą jakieś lodowisko? Może być nawet sztuczne. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:22 Co roku korty CKiS są zalewane i tam można się poślizgac. Poza tym, o ile silne mrozy trzymają, wspaniałym lodowiskiem jest Szałe :) Odpowiedz Link Zgłoś
chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:35 Oj nie, na Szałe to ja raczej bym nie ryzykowała;) Ale pocieszyłeś mnie kortami CKiS :) Jest nadzieja, że bedę miała możliwosć rozwinięcia nowego hobby;) Dzięki;) Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:42 Szałe to żadne ryzyko - nierzadko lód ma tam prawie metr grubości. Wiem bo sam jeździłem tam kiedyś (daaawno temu), a i donoszą mi o stanie lodu wędkarze :) Odpowiedz Link Zgłoś
chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:45 Tak to jeszcze przeręble tam są:) Czyli jeden minus, żeby się tam nie ślizgać. Kolejnym dla mnie ogromnym minusem jest brak bandy, tzw. bazy :D a ja muszę na czyms hamować (byle nie ba tyłku;) ) Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:49 Spokojnie, przeręble są rzadko (a teren ogromny), zresztą szybko zamarzają. Zresztą widok przerębli świadczy o sporej grubości lodu - w końcu wędkarze na cienkim lodzie nie łowią ;) Hamowanie - no tu tyłek albo ręce są najpopopularniejszą metodą :D Odpowiedz Link Zgłoś
o00 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:49 Od strony miasta jest taka duuuuuża banda, na pewno się na niej zatrzymasz. :) Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:52 Fakt, zapomniałem wspomniec o tamie. To jest dobre miejsce na start - łagodne zbocze betonowe. Gorzej jak na nią upadniesz - ochraniacze na kolana niezbędne, no i uwaga na głowę. Odpowiedz Link Zgłoś
chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 17:55 Może bym dała radę i na Szałe, ale nie przy tych temperaturach :DD Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 17:58 Wydaje Ci się. Przy -10 i bezwietrznej pogodzie, można śmiało śmigac. Zresztą jazda na łyżwach tak rozgrzewa, że nie czuc mrozu. (bardziej czuc poobijany tyłek;) Odpowiedz Link Zgłoś
chantal10 Re: Lodowisko 06.12.06, 18:10 No ale najpier owy móz byłby mile widziany ;) Ja chcę się ślizgać na łyżwach a nie jeździć na nartach wodnych ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 18:11 No to chyba poczekasz jeszcze przynajmniej z miesiąc (na pewno w przypadku zalewu). Odpowiedz Link Zgłoś
naraziegosc Re: Lodowisko 06.12.06, 19:10 Pomyslec, ze jeszcze nie az tak dawno temu jak rzeka wylala a potem to szybko zamarzlo jezdzilismy na lyzwach z kolegami i kolezankami z klasy od Piwonic do Zydowa, a potem sie ognisko robilo. To byly czasy. A teraz Afryka w Polsce, patrzec jak sie jakies zyrafy czy tse-tse zalegna. Strach bedzie na dwor wychodzic. A tak na marginesie to czy w Kaliszu mozna gdzies sobie pobiegac na nartach, tzn czy sa jakies trasy przygotowywane ? Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Lodowisko 06.12.06, 19:22 oj, nic nie słyszałem o żadnych trasach narciarskich. Chyba pozostaje wybrac się do Lasku Winiarskiego i tam pobiegac. Odpowiedz Link Zgłoś
arczi-kalisz Całoroczne lodowisko w Kaliszu? 12.12.06, 12:06 Całoroczne lodowisko w Kaliszu 12-12 11:19 Kalisz | Z życia samorządów Jest miejsce pod lodowisko, teraz potrzebne są pieniądze. Mowa o planach władz Kalisza na najbliższy rok. Jak przekonuje Andrzej Szajdziński, naczelnik wydziału inwestycji, kompleks sportowy ze stałym lodowiskiem mógłby powstać tuż przy Gimnazjum numer 9. Być może w projekcie przyszłorocznego budżetu znajdą się pieniądze choćby na opracowanie projektu budowy lodowiska. O taką inwestycję apelowali już radni poprzedniej kadencji. Teraz trzeba stworzyć projekt i poszukać inwestora, który choć częściowo sfinansowałby budowę. (rc.fm) Odpowiedz Link Zgłoś
ksiestwokaliskie Re: Całoroczne lodowisko w Kaliszu? 12.12.06, 12:16 To byłby strzał w "10". Obok są już hala i basen. Niebawem stanie też hotel no i miejmy nadzieję przynajmniej jedna knajpka. Byłoby całkiem fajnie, gdyby można było wysłac dzieciaki na lodowisko, a samemu napic się w tym samym czasie kawy czy czegoś innego ;) Odpowiedz Link Zgłoś
chantal10 Re: Całoroczne lodowisko w Kaliszu? 12.12.06, 14:35 Jest nadzieja :))) Super jest napić się grzanego piwka i iść na lodowisko ;)) Odpowiedz Link Zgłoś