13.01.21, 21:13
Dawno temu w zimie często wylewano lodowiska na boiskach szkolnych. Pamiętam lodowiska na asfaltowych boiskach. A jakby wylać takie na trawniku? Będzie kilka mroźnych dni... Mogłabym wylać małe lidowisko w ogrodzie. Chocby na kilka dni... Pomysł ma szansę powodzenia? Jak myslicie? Dla syna i siebie.😀
Obserwuj wątek
    • rb_111222333 Re: Lodowisko 13.01.21, 21:16
      Moim zdaniem lepiej na chodniku, na trawniku będą wystawa kępy traw, nie będzie się wygodnie jeździło. W piątek ma być silny mróz, powinno się udać
    • arkanna Re: Lodowisko 13.01.21, 21:29
      Da radę 😀było trochę roboty. Wytycz kwadrat lub prostokąt. Ubij śnieg ,tak porządnie , wyrównaj ile się da i lej wodę. Ja jeszcze zrobiłm takie barierki śniegowe ok. 20 cm
    • solejrolia Re: Lodowisko 13.01.21, 21:34
      Aż takie mrozy macie? U nas cały czas średnia temperatura to w okolicy 0stopni
      (a jak w nocy ostatnio spadło do -3, to w dzień było +1).

No i skąd woda?
      (masz automatyczny system nawadniania, to jak odkręcisz zawór z wodą na zewnątrz, to również napełnisz instalację nawadniającą wodą).

Ale tak, jak byłam dzieciakiem to jeździłam na łyżwach na rozlewisku po łące. Tyle, że wtedy normą były temperatury -10, czy -15 w dzień, bo w nocy jeszcze niżej.
      O zimie 1986/1987 roku to ja nawet nie wspominam wink
            • solejrolia Re: Lodowisko 13.01.21, 22:04
              No dobra, zostawmy wodę, mieszkasz w stolicy, to masz mniej więcej pogodę podobną do tej, która jest i u mnie. Moim zdaniem przy tej aurze nie ma szans na lodowisko. Słowo klucz- mróz. Nie ma mrozu, to co zapowiadają ochłodzenie między -4 a -8 stopni , to będzie tylko przez 4 dni, a potem znów ocieplenie i na plusie.
              (aktualnie: pada deszcz ze śniegiem, a temperatura jest dokładnie 0, nic nie zamarza, a raczej na bieżąco topnieje. nawet ten śnieg co spadł wczoraj, jakby go mniej)
                • solejrolia Re: Lodowisko 13.01.21, 22:19
                  big_grin
                  Nie, nie pojeździ w 4 dni.
                  Musiałby już dziś zacząć lać wodę.
                  Jeśli już (patrzę na prognozę) to może w piątek zacząć lać wodę.
                  I sporo tej wody musi nalać, żeby dało się pojeździć, bo to trawnik (ile ma trawa cm? )
                  I to musi mróz ścisnąć.
                  Takiego lodowiska w jeden dzień nie zrobi.
                  Jak zrobi lodowisko, o ile jej się uda, to akurat przyjdzie ocieplenie.
                  Gra niewarta zachodu.
    • kub-ma Re: Lodowisko 13.01.21, 21:55
      Jak byłam dzieckiem, to mieszkańcy osiedla robili lodowisko koło bloku na trawniku. Oczywiście był śnieg i mróz. I na takim lodowisku uczyła się jeździć smile
    • canaille Re: Lodowisko 13.01.21, 21:58
      Przed Sejmem jest i kawałek trawnika, i kawałek chodnika. Skoro inne lodowiska pozamykane, bo ani chybi to główne źródła zarazy...
      • kochamruskieileniwe Re: Lodowisko 15.01.21, 00:02
        Właśnie wróciłam po wylaniu smile. W dzień zbudowaliśmy obrzeżenie i wyłożyliśmy folia malarską. Wylałam tak z połowę (może więcej) Na moje oko, jeśli zamarznie powinno dać się jeździć i jutro. Wydaje mi się, że trawa nie wyłazi (ale ciemno już jest wink). Zobaczymy co będzie jutro.
        To jest jeden wielki eksperyment. Ale z prognoz wychodzi, że do wtorku powinno dac sie jeździć.
        Idę sobie zrobić ciepłej herbaty.
          • kochamruskieileniwe Re: Lodowisko 15.01.21, 20:34
            Dzisiaj po południu syn śmigał na łyżwach smile
            Idę lać następną warstwę.

Pz - chyba bilety zacznę sprzedawać wink. Kto szedł - zatrzymywał się i patrzył. A dzieciaków od płotu oderwać nie można było....uncertain
            • janja11 Re: Lodowisko 15.01.21, 20:49
              kochamruskieileniwe napisała:

> Dzisiaj po południu syn śmigał na łyżwach smile
              > Idę lać następną warstwę.
              >
              > Pz - chyba bilety zacznę sprzedawać wink. Kto szedł - zatrzymywał się i patrzył.
              > A dzieciaków od płotu oderwać nie można było....uncertain

Wow, ja też bym stanęła, żeby zobaczyć.
    • agab51 Re: Lodowisko 21.01.21, 14:43
      No dobra poproszę o podsumowanie: jak ci to wyszło, ile wody, ile czasu pojeździł syn, jak to dziś wygląda ,czy jeszcze jest , czy odpłynął już lód? No i co z trawnikiem 🙂
    • solejrolia Re: Lodowisko 21.01.21, 14:44
      No dobra poproszę o podsumowanie: jak ci to wyszło, ile wody, ile czasu pojeździł syn, jak to dziś wygląda ,czy jeszcze jest , czy odpłynął już lód? No i co z trawnikiem 🙂
      • kochamruskieileniwe Re: Lodowisko 21.01.21, 21:29
        Jeździł od 15-stego (piątek) do wczoraj. W sumie 6 dni. Nawet w te mrozy (w masce antysmogowej suspicious)- do domu blisko, gorąca herbata na miejscu wink. Dolewałam w piatek i odrobinę w niedzielę w nocy, tak by wyrównac powierzchnię.
        Ja tez pojeździłam big_grin
        Dzisiaj juz płynęło. Co z trawa - nie wiem, bo jeszcze nie wylazła spod śniegu/lodu obecnie w stanie brejowatym.
        Ale i tak machnęłam na nią ręką.
        Ile wody - nie wiem. Nie mam licznika na ujęciu. Ale myślę, że tak jakbym napełniała basen w lecie?
        Powierzchnia to było jakieś 25-30 m kw. Nieregularna, bo takie miałam miejsce w ogrodzie.

Patrząc na frajdę, jaką miał syn oraz sąsiedzkie dzieci - uważam że się opłacało smile

• bi_scotti Re: Lodowisko 21.01.21, 14:47
      Youtube uczy, youtube radzi, youtube nigdy Cie nie zdradzi - jak ematka big_grin
      TU masz caly zestaw DYI mozliwosci zrobienia sobie ice rink w ogrodku/na backyard. Good luck! Cheers.
      • te_de_ka Re: Lodowisko 21.01.21, 15:01
        Na razie po ptokach, bo fala mrozów juz minęła. Dziś u mnie piękne słońce a ze śniegu robi się brunatna brejasad Może będzie jeszcze powtórka z rozrywki tej zimy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka