holender2
04.07.03, 08:55
To wynik meczu sparingowego, rozegranego 3 lipca w Białej Podlaskiej.
Wynik mówi sam za siebie, ale z drugiej strony była to dla piłkarzy Cresovii
na pewno duża gratka. Zagrać z tak renomowanym zespołem I-ligowym, niedawnym
mistrzem Polski. Piłkarze z Siemiatycz (trzecia drużyna zakończonych
rozgrywek podlaskiej klasy wojewódzkiej - V liga) utrzymywali bezbramkowy
remis do 17. minuty spotkania. Później na boisku panowała już Legia.
Kierownik Cresovii Kazimierz Zajko powiedział: "Z każdą minutą opadaliśmy z
sił. Mimo to raz mieliśmy nawet okazję do strzelenia bramki, ale wychodzącego
na czystą pozycję Milewskiego skutecznie zastopował czarnoskóry Dickson
Choto. W całej historii naszego klubu nie graliśmy z tak utytułowaną drużyną
jak Legia. Dla nas to ogromna frajda. Gdyby nam legioniści znów zaproponowali
sparing, bez wahania byśmy na niego przystali."
Bramki dla Legii strzelili: Saganowski (5), Mięciel (4), Cieśliński (3),
Zganiacz (2), Surma (2), Vuković i Wróblewski.
Skład Cresovii: Kasperuk - Kasjaniuk, Marchel, Marks, Stępkowski, Majewski,
Milewski, Andryszek, Fiedoryszyn, Koczuk, Moczulski, Żyliński, Zdrojewski,
Goniewicz, Preszczotko, Kościuk oraz zawodnicy MKS Mielnik: Rokosz i
Korneluk.