Dodaj do ulubionych

Genialny kłamczuch w radixie

18.04.04, 07:50
Czy Neptun (+Uran) na MC może powodowac u właściciela mijanie sie z prawdą?
Powód mijania pewnie znam - opoz. Słońca do Saturna sad i opozycja Neptuna +
Pluton do Marsa ... Jeszcze Pluton na DSC może mieć wpływ (?)
CHciałabym pomóc duszyczce (mój synek) ale mam kłopot, bo kłamie na prawdę
dobrze, i sama nie wiem, kiedy (podobnie jak otoczenie) sad((
Wracając: jak wyglądać może radix genialnego kłamczucha?
Obserwuj wątek
    • anahella Re: Genialny kłamczuch w radixie 18.04.04, 13:47
      Zobacz 12 dom: jezeli jest tam Mars, to jest to sygnal, ze czlowiek dziala w
      sposob zawoalowany i ja osobiscie na takich ludziach sie pare razy przejechalam
      (ale nie chce generalizowac, to byli ludzie z kwadratura tego Marsa do moich
      planet osobistych). Uklady Merkury-Neptun to bujna wyobraznia. Jezeli jest to
      uklad nieharmonijny moze pojawic sie niezdrowe fantazjowanie.

Warto by sie zastanowic po co dziecko klamie: boi sie rodzicow? - to wtedy
      trzeba zobaczyc porownanie dziecka z rodzicami, zbytnia fantazja? - nalezy
      wtedy uswiadamiac dziecku ze swiat realny istnieje i ma sie nijak do fantazji.
          • mucha102 Re: Genialny kłamczuch w radixie 18.04.04, 19:57
            Siły charakteru wink. Manipuluje kolegami i babcią, a ceni tego, kto sie nie daje.
            Jeszcze ten Lew w księżycu, ASC w byku i Słońce w Pannie.
            Muszę się wgłębiej wczytać - ma lokomotywę i Latawiec, ogólnie wiele świadczy o
            imiejętności wpływania na innych i sile charakteru. Oj, duzo pracy mnie z nim
            czeka...
            • neptus Re: Genialny kłamczuch w radixie 20.04.04, 12:16
              No, prosze, znowu czepiaja sie Neptuna. smile
              Wyjaśniam: Neptun i Uran daja podlaczenie odpowiednio do
              nieswiadomosci/swiadomosci zbiorowej. Wystepujac wspolnie pozwalaja doskonale
              wyczuwac "czego pragnie lud". Co kto z tym zrobi, to juz calkiem inna bajka.
              Przy tej konfiguracji mozna zostac genialnym artysta, uczonym, pisarzem,
              klamca, prestidigatorem, inzynierem albo takim sobie malym szarym
              czlowieczkiem, konsumujacym chlebek codzienny, ktoremu czasami uda sie palnac
              swietny toast. Bez znajomosci calego horoskopu nie da sie powiedziec, jak sie
              realizuje neptun z Uranem na MC.
              Kazdy umie klamac, z wyjadkiem paru dretwych smutasow.
              Kazda beletrystyka jest klamstwem, 95% sztuki to piekne klamstwo, kazdy dowcip
              jest klamstwem.
              Klamstwo jest potrzebne, genialne klamstwo jest arcydzielem. W pewnym wieku
              klamia wszystkie dzieciaki, bo to jest normalny etap rozwoju umyslu.
              Nie przejmuj sie tym, ze dziecko klamie, zwlaszcza, jesli robi to genialnie.
              Inna sprawa to pobudki, cel, rodzaj, metoda klamstw. Jezeli komukolwiek moze to
              przyniesc szkode, to tym trzeba sie zajmowac. Trzeba uswiadamiac, kiedy
              klamstwo jest zabawa, a kiedy uniemozliwia normalne funkcjonowanie stada.
              Moim zdaniem najpaskudniejsze klamstwa tworzy zle aspektowany Saturn, czasem
              Ksiezyc. Najpaskudniejsze, bo rodzi je ze strachu.
              Neptun fantazjuje, przy pewnych uwarunkowaniach moze zle odczytywac zrodlo
              pomyslow i wtedy konfabuluje (robia to w pewnym wieku wszystkie maluchy) ale
              nie klamie. 12 dom to dom podswiadomosci. To, czy jego silna obsada, nawet przy
              trudnych aspektach, wytworzy lek ("nieznaniu wrogowie") prowadzacy do klamstw,
              pomieszanie zmyslow, czy gleboka i madra zadume nad soba i swiatem, zalezy
              znowu od calego ukladu.
              Atakowany Marsem Neptun? Ja glosuje raczej na Saturna atakowanego Neptunem. To
              jest najbiedniejszy ze wszystkich Saturnow - chowajcie porzed nim wentylatory!
                • neptus Re: Genialny kłamczuch w radixie 20.04.04, 22:55
                  mucha102 napisała:

> Opozycja 1st. Saturna do Słońca? sad

Ja myślę, że to jest bardzo ładny aspekt jeżeli nic konfliktowego w to się nie
                  wtrąca.

>
                  > A Neptuna się nie czepiam, mam go w Skorpionie w opoz. do Merkurego i baardzo
                  > go lubię - wnosi tyle kolorów w życie, że.....

To miłe, bo ja też go lubię. smile)

Jeśli twój syn manipuluje kolegami to masz problem ale tego nie wyjaśni zaden
                  pojedyńczy aspekt.
              • savanna Re: Genialny kłamczuch w radixie 20.04.04, 17:56
                Nie moglam sie oprzec, zeby nie napisac smile. "Kazdy umie klamac, z wyjatkiem
                paru dretwych smutasow" - cudne, naprawde cudne smile. Proponuje uznac to
                niewinne, a jakze celne, zdanko za zlota mysl tygodnia, jesli nie miesiaca, o
                co niniejszym blagam szanowna Adminke. No i witaj na forum, Neptus. Pisz jak
                najczesciej smile)).
    • astromaniak Re: Genialny kłamczuch w radixie 22.04.04, 13:07
      Cytuje za L Zawadzkim.
      "Kłamca (łgarstwo)- silny Merkury skaleczony przez Neptuna i/lub Urana;
      koniunkcja Księzyc Merkury skaleczone przez słabego Marsa i/lub Urana;
      Koniunkcja Księżyc -Mars skaleczone przez Neptuna i/lub Jowisza".
      • mucha102 Re: Genialny kłamczuch w radixie 22.04.04, 13:46
        astromaniak napisał:

> Cytuje za L Zawadzkim.
        > "Kłamca (łgarstwo)- silny Merkury skaleczony przez Neptuna i/lub Urana;
        sad.
        Ale przynajmniej przestanę sobie wyżucać, że coś źle robię - bo już mi pomysłów
        brakowało, co takiego złego robię, że on kłamie.
        Dzięki, będę nadal walczyć o prawdę, ale już bez poczucia winy...
        pozdrawiam!
      • neptus Re: Genialny kłamczuch w radixie 22.04.04, 16:25
        O rany! Rozszyfrowałeś mnie!
        Mam silnego Merkurego, który rządzi horoskopem z 12 domu, w nieharmonijnym
        aspekcie do Marsa, a w dodatku asc w midp. Merkurego i Urana... nie wierzcie
        ani jednemu słowu, które tu wypowiedziałam. ~uncertain
        • anahella Re: Genialny kłamczuch w radixie 22.04.04, 19:53
          neptus napisała:

> O rany! Rozszyfrowałeś mnie!
          > Mam silnego Merkurego, który rządzi horoskopem z 12 domu, w nieharmonijnym
          > aspekcie do Marsa, a w dodatku asc w midp. Merkurego i Urana... nie wierzcie
          > ani jednemu słowu, które tu wypowiedziałam. ~uncertain

tongue_outPP ja tez mam kwadrature Marsa do Merkurego.

Co prawda Neptun i Uran harmonijnie aspektuja Merkurego, ale fakt, jak
          poczaruje to jestem przekonywujaca.

Mysle ze nieharmonijne aspekty Marsa z Merkurym daja gebe niewyparzona. Ale to
          rowniez szybkie mowienie, pisanie czy czytanie.
        • undyna Re: Genialny kłamczuch w radixie 01.11.05, 09:24
          ja mam koniunkcję marsa i merkurego (VII lew) w trygonie z neptunem (XI
          strzelec), to chyba troszkę odbiega, ale chociaż nigdy w sobie tego nie
          akceptowałam, kłamałam nawet bez powodu i sama się na tym łapiąc, ale walczyłam
          z tym i zwalczyłam, kłamię teraz zupełnie inaczej i tylko w najwyższej
          konieczności, czyli jak mi się trafi "trudny" szefwink
    • dino3 Re: Genialny kłamczuch w radixie 21.08.04, 12:06
      każde , no prawie każde dziecko przechodzi etap kłamania. Mój syn też kłamie.
      Zapytany o cokolwiek związane z jego kolegami , sytuacją w szkole czy wśród
      kolegów kłamie że aż żal słuchać. Nauczyłam się poznawać po jego mimice kiedy
      to robi. Staje się wtedy taki rozgadany elokwentny i ma b. dużo do powiedzenia
      pomimo , że jest osobą skrytą i jego oczy robią się takie wielkie i unika
      mojego wzroku. Tak sobie przenmyślałam , że jest cieniassmile.Dobrze że nie wie
      jaką jego mamusia w jego wieku miała fantazje !! Wszystkie dzieci z podwórka
      chciały tylko bawić się ze mną bo wymyślałam różne niesamowite historie tylko
      po to żeby mieć duzo koleżanek i żeby tylko ze mną się bawiły a nie np. z
      Olą.Myślę że to kwestia wieku , kłamanie dla zabawy czy manipulacji. Fakt że
      twoją rolą jest pokazanie dziecku że tak nie wolno , i że lepiej jak cenią cię
      za to co umiesz a nie za to że jesteś manipulantem.Kłamca to jednak ( sorry
      neptus) neptun w aspektach do świateł. Gorzej jak jestw aspekcje wskazującym na
      samookłamywanie , wtedy to jest problem , a łgarstwo jesli nie szkodzi nie jest
      złem , swiadczy o bogatej wyobraźni którą należy kształtować na pozytek
      człowieka , czyż wielcy mistrzowie pióra nie byli małymi kłamczuchami?
      TEN KTO CHCE KŁAMAĆ MUSI MIEĆ BARDZO DOBRĄ PAMIĘĆ!! a więc mocny merkury
      POZDRAWIAM były notoryczny kłamczuch ( geny robią swoje mój syn jest też
      kłamczuchem, mam nadzieje że wyrośnie z kłamstwa - neptun koniunkcja księzyc smile
      bajki to on potrafi opowiadać!!!)
      • mucha102 Re: Genialny kłamczuch Neptun na MC 23.08.04, 09:41
        tak teraz patrzę z perspektywy - Neptun na MC, w trygonie do ASC i Merkurego,
        opoz. Mars w Raku... Dokładając do opozycji Neptun-Mars opozycję Słońce -
        Saturn dzieciak nie ma lekko, i mam wrażenie, że choćbyśmy na głowie stawali, i
        tak będzie się czuł niekochany i cierpiał na niedomiar uczuć. Z drugiej strony,
        zachować tą cienką granicę między dowartościowaniem a rozpuszczeniem.

I znowu Neptun się przewija... Nie ma siły, powinnam go poznać ;o)
        • zaden1 Re: Genialny kłamczuch Neptun na MC 24.08.04, 13:14
          Muszko zainteresowala mnie klamanie synka
          istotnie by odkryc przyczyne nadmiernego klamstwa trzeba miez mozliwosc
          porównania dziecka z rodzicami , a wiec konkretne daty .godziny i miejsce
          urodzenia kazdrego z Was, ile lat ma dziecko to tez jest wazne , przeczytałam
          wszystkie posty nigdzie nie pada jego data urodzenia.
          Z wałnych doswiadczen prczy z dziecmi wiem ze kłamia : z powodu nadmiaru
          wyobrazni, z jej braku iz kłamstwo sie wyda , chceci zaimponowania, łatania
          niedostaku np wewnetrznego - juz chcialby byc dorosły,czy wiesz na jakie
          tematy klamie ? Jesli jest juz piszącym dzieckiem mo0ze potrzeby fantazji
          skierowac na pisanie opowiadan? jesli chcesz napisz adres jak nick
          gazeta .pl.

• mucha102 Re: Genialny kłamczuch i Neptun na MC 24.08.04, 14:05
          Dzięki, od razu prostuję na wszelki wypadek - nie uważam, że kłamczuchy to
          ludzie,co mają Neptuna na MC smile, Po prostu przy pewnym uwarunki\owaniu łatwiej
          im - jak myslę - uciec w świat fantazji niz innym. A genialne kłamanie wg mnie
          musi angazować Neptuna -byle kto nie potafi dobrze stworzyć fikcji (np. ja) wink
          pozdrawiam
          • blondissima zgadzam sie z dino 24.08.04, 16:41
            A genialne kłamanie wg mnie
            > musi angazować Neptuna -byle kto nie potafi dobrze stworzyć fikcji (np. ja) wink
            > pozdrawiam

z moich obserwacji klamstwo to neptun w koniunkcji z ksiezycem i w opozycji do
            slonca + koniunkcja saturna i merkurego- klAmstwa bardzo logicznesmile
      • jonit77 Re: Genialny kłamczuch w radixie 24.08.04, 23:10
        dziedziczony ksieżyc we Lwie ?
        u Ciebie albo u syna dino?

-----------
        Muszko , ten księżyc wniesie teatralność ,a skoro chce manipulować ,dominować
        nie cofnie się przed próbą konfabulacji,tak dla poklasku..

pozdrawiam miłe panie
        • mucha102 Re: Genialny kłamczuch w radixie 24.08.04, 23:18
          Jonit77, wiem, że znasz... Ale co ten Księżyc potrzebuje naprawdę, tak w głębi,
          czuć się jedynym, wybranym i czy utwierdzanie w tym przeświadczeniu jest
          niezbędne, by dać oparcie? Ale co z innymi, gdy domaga się porównania? Gubię
          się w tym Lwim Księżycu ( a dziedziczony co drugie pokolenie wink)
          Pozdrawiam równie serdecznie
      • katharis Re: Genialny kłamczuch w radixie 25.08.04, 07:35
        dino3 napisała:
        ...Gorzej jak jestw aspekcje wskazującym na samookłamywanie ...

To prawda. Wtedy po prostu utrudnia rozwój, hamuje samoświadomość.

Znalazłam w 'Ariadnie' ciekawy 'przepis': fałsz, zakłamanie i hipokryzję daje
        Merkury w złych aspektach z władcą d. IX, z władcą ASC lub z Jowiszem. Poza
        tym: jeśli Merkury jest w złych aspektach z Saturnem lub Słońcem i jednocześnie
        jest w opozycji z Neptunem (szczególnie dot. to pozycji Merkurego w d. I, IX,
        XII).
        Trzeba teraz prześwietlić pod tym kątem wszystkie znane horoskopy. smile)
        • zaden1 Re: Genialny kłamczuch w radixie 25.08.04, 17:34
          Droga Mucho pod wskazanym adresem odp - forum nie istnieje, jesli szukasz dróg
          rozwiazania po prostu podeslij te daty do mnie na zaden1 @gazeta.pl. Potrzeba
          poszukania przyczyn jest bo zapenw wykrycie kłamstwa kończy sie rozmowami w
          najlepszym przypadku . Pozdrawiam
    • makaryna Klamczuch zdemaskowany ! 31.10.05, 10:29
      Wyciagnelam z lamusa ten watek, bo spotkalam sie z klamca ..... chronicznym. Po prostu samo mu
      sie klamie i to bez powodu czy przymusu....
      To co "obciazam" za ten stan rzeczy, to Mars ( skorpion) w XII domu w kwinkunksie do Merkurego w
      Baranie, a ten w scislej koniunkcji z Jowiszem (pewnie dlatego te klamstwa w duzej ilosci i bez
      oporu, za to z rozmachem),
      W jednym z powyzszych postow Neptus napisala, ze koniunkcja Saturn z Neptunem, to jeden z
      najsmutniejszych aspektow Saturna.... I tutaj wystepuje ten przypadek, aczkolwiek bardzo luzna, bo
      8-miostopniowa i w opozycji do pary Merkury-Jowisz. Czy to mozna traktowac jako spotegowanie
      sklonnosci do klamstwa ? Dodam, ze horoskopem rzadzi Jowisz, a slonce baranie ( chociaz troche
      "nalecialosci" rybich, bo tylko w 20 minutach Barana)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka