Dodaj do ulubionych

równość

IP: *.play-internet.pl 24.04.11, 18:45
Mieszkam w małym miasteczku i wychowuję sam czwórkę dzieci, nikt mi nie pomaga, bo przekraczam 50 zł, aha, sprawdzany przez USkarb., już drugi rok, kobietom wychowującym dzieci, jest łatwiej, są preferowane..., a faceci ci którzy wychowują samotnie dzieci?, nikt się nie pyta jak sobie dają radę, przecież to nienormalne, kobieta zawsze jest poszkodowana..., facet musi przyjąć swoją porażkę z honorem, co mamy zrobić? oddać dzieci, bo sobie zbytnio nie dajemy radę?...nawet w sądzie kobieta jest preferowana, bo facet...to największe zło..., bzdura..., od dwóch lat wychowuję moje dzieci, fakt mam czwórkę...jakąś pomoc uzyskałem? żarty...zapomogę z armii, zapomnij..., przedstaw rachunki, to może dostaniesz..., pomoc w MOPS, zapomnij masz 50 zł nadto...chore państwo, opiekuńcze? gdzie..., Miałem nadzieję, że coś się zmieniło...nic, PiS chociaż dba o biednych, PO dba o budżet..., nawet policja nie może znaleźć mojej ex żony, nie mam alimentów..., jakbym był kobietą, miałbym przyznane...., ale jesteś samcem, który odebrał matce dzieci..., pozdrawiam Piotr
Obserwuj wątek
    • neotehuana Re: równość 25.04.11, 01:22
      Skoro tak wierzysz w PiS to moze zapukaj o pomoc do najwiekszych zwolennikow tej partii czyli katolickich ksiezy. On sa przeciew piewcami wielodzietnosci powinni Cie wspierac.
      Zadnej osobie samotnie wychowujacej dzieci lekko nie jest. Plec nie ma tu nic do rzeczy. Zrobiles czworo dzieci to Twoj problem.
    • gomii Re: równość 25.04.11, 16:07
      Co za porady! Ludzie, po co jeszcze dołujecie człowieka i tak ma ciężko. Taka jest prawda,że naprawdę to nikt się nie interesuje. Czasami rzeczywiście lepiej ukryć trochę dochodu. W moich oczach jesteś bohaterem. pozdrawiam
      • Gość: gg Re: równość IP: 109.255.148.* 25.04.11, 16:58
        no coz, nie on jeden ma ciezko, mozna powiedziec, ze wiekszosc Polakow zyje od pierwszego do pierwszego, a jakos nikt nie rozczula sie nad losem. z reszta- jaki los. zwykle konsekwencje pewnych dzialan. chce sie bzykac, a sie nie zna anty- ma sie dzieci. chce sie miec dzieci- trzeba je wyzywic. chce sie je wyzywic- trzeba pracowac... itp. ZYCIE. i tyle. nie ma co plakac, ze panstwo nie daje na wykarmienie pokaznej gromadki, tylko trzeba wziac sie do roboty jak juz sie tyle splodzilo.
    • ewa.zeromska Re: równość 25.04.11, 22:45
      Bardzo mi przykro, że tak jest. To nie jest sprawiedliwe, ale ja niewiele mogę zrobić, poza tym, że naprawdę cię podziwiam, tak jak każdą inną oobę, która sama boryka się z przeciwnościami losu.
      Myślę, że jesteś dobrym ojcem, że starasz się jak możesz. Korzystaj z każdej pomocy jaka jest dostępna i raczej nie licz na żonę, która jak zrozumiałam, jest gdzieś......
      Nie mieszaj do swojego życia polityki i nie licz na to, że jakas partia ci pomoże. Niestety musisz to robić sam.
    • ho_credo Re: równość 30.04.11, 21:05
      ..chore państwo, opiekuńcze? gdzie..
      > ., Miałem nadzieję, że coś się zmieniło

Państwo nie może być opiekuńcze ..... to tworzy wiele patologii
      Państwo ma wychowywać - dawać do ręki wędkę a nie złowioną rybę.

W niektórych przypadkach może pomóc jedynie stanąć na nogi,a nie sponsorować przez całe życie.

Ale ...... podziwiam Cię,mało mężczyzn umie zmagać się z przeciwnościami losu i zwykle salwuje się ucieczką
        • evi85 Re: równość 01.05.11, 07:16
          uwazam ze takie odp jak wyzej sa nie na miejscu!
          dzieci juz SA na swiecie, zyja wiec proponowanie antykoncepcji wstecz swiadczy o slabym obecnym mysleniu
          a poza tym skad wiecie ze nie byly planowane? moze byly i z 2 pensji meza i zony zylo im sie calkiem dobrze ? zona odeszla, pensja odeszla i jest ciezko
          troche empatii ludzie! myslalam ze tu mozna przyjsc po porade i sie wyzalic a nie zdolowac jeszcze bardziej :-/
          • moonogamistka Re: równość 01.05.11, 11:35
            Tylko sie nei poplacz.
            Zarabiam powyzej sredniej krajowej ale w zyciu nie zdobylabym sie na 4 dzieci wiedzac, ze nie bedzie mnie stac na to, zeby zapewnic im idealny start w zycie, wyksztalcenie.
            Prawda niestety jest taka, ze wiekszosc nie planuje ilosci dzieci to raz, a dwa maja podejscie - pan bog da na dzieci a jak nie to panstwo pomoze. Sorry nie wzrusze sie jak Ty, mozesz poplakac nad moim brakiem empatii.
    • agata.stad Re: równość 01.05.11, 11:49
      w twoich slowach jest zal i to nietrudno rozumiec. masz na glowie sam wychowanie dzieci, zona okazala sie bardzo lekkomyslna i nieodpowiedzialna, pieniedzy zarabiasz nie dosc, zeby spokojnie zyc. jestem pelna podziwu dla Twojej postawy, poniewaz wiekszosc mezczyzn ucieka w taiej sytuacji. jestes przykladem na to, ze mezczyzni sa odpowiedzialni i potrafia swietnie sobie poradzic, czasem nawet lepiej od kobiety.
      jestes sfrustrowany brakiem pomocy panstwa. tylko ze nie mozna liczyc na to az ktos cos da. moze dlatego ze nie bylby to dobry sposb na cokolwiek. ludzie zazwyczaj majac palec chca cala reke a potek jeszcze wiecej. to ogolnikowe stwierdzenie, wiec nie bierze tego osobiscie. jest ciezko, pieniedzy nie starcza, a klody pod nogami mnoza zamiast znikac. to rozumiem. sama zarabiam malo, wiaze koniec z koncem tez ledwie. i chcialabym miec luksus nie martwienia sie o to czy mi starczy do kolejenej wyplaty, wyjechac na wakacje itd. ty chcesz dac dzieciom jak najwiecej i chwala ci za to, na pewno amotywujace jest to, ze przekraczajac niewielka kwota dochod nie mozesz skorzystac z ulgi czy wsparcia. chcialbys im zapewnic jak najlepsza przyszllosc a nie jest to proste bez pieniedzy. wiem, moze jednka warto poszukac jakiejs fundacji niz partii? partie to polityka, a polityka zawsze jest brudna i wykorzystuje ludzi zamiast im pomagac.
      pomysl o sobie ze jestes wyjatkowy i swietnie sobie radzisz, bez niczyjej pomocy. a dzieci na pewno bardzo cie kochaja, to cos czego nie zastapia zadne pieniadze.
    • Gość: mm Re: równość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.11, 22:15
      a ja doskonale rozumiem twoje rozgoryczenie Piotrze.
      Masz racje, państwo też powinno dbać o to żeby twoim dzieciom nie działa sie krzywda,tym bardziej,że płacisz podatki,prawda?
      I wiem też,że możesz zaharowywać się na kilku etatach,ale nie będziesz w stanie zapewnić swoim dzieciom równego z innymi startu.My ciągle z zadziwiającym zrozumieniem pochylamy sie nad finansami państwa,bo ciągle się nam wmawia,że jesteśmy krajem na dorobku i nie stać nas na dobra opiekę społeczną.Bzdura..!!Państwo stać na finansowanie partii politycznych,kościołów i wielu innych rzeczy,tylko jakoś nie pamięta o swoich obywatelach, a przede wszystkim,tych najbardziej bezradnych tzn,dzieciach.Progi dochodu uprawniające do pomocy społecznej sa na tak niskim poziomie,że to jest aż żenujące.W całej Zjednoczonej Europie sa samotni rodzice,nie tylko z czwórką dzieci ale i piątką i szóstką i więcej tylko,że tam te dzieci na pewno nie chodzą głodne,tak jak u nas sie to zdarza,bo właśnie państwo o to dba,bo łaski nie robi...!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka