Dodaj do ulubionych

Kwartalnik

19.05.12, 07:42
Niedługo, bo w czerwcu ukaże sie nowy kwartalnik dla osób z SM> Na stronie
www.neuropozytywni.pl jest ankieta, która pomoże lepiej redagować magazyn.
Zapraszam
I.
Obserwuj wątek
      • iza_czarnecka Re: Kwartalnik 23.05.12, 07:38
        O ile pamiętam to zgodnie z prawem producent ma psi obowiązek informowania o skutkach ubocznych nawet w przypadku OTC (np. aspiryna) więc nie rozumiem pytania. Do teog nie trzeba kwartalnika wystarczy czytac ulotkę każdego leku.

I.
        • 2flora Re: Kwartalnik 23.05.12, 10:18
          Nie rozumie Pani pytania? Tzn, że jak jest coś na ulotce, to już nie można o tym pogadać?
          Wyczuwam, że jest to trudny temat. A przecież Pani, jako dziennikarka, chyba jest osobą ciekawą co mają inni do powiedzenia na tematy mniej przyjemne. Czy może chcecie pisać tylko o tym jak jest super. Z jednej strony zapraszacie do redagowania gazetki, a z drugiej i tak będziecie pisać to tym, co Wam pasuje. Gratuluję.
          • iza_czarnecka Re: Kwartalnik 30.05.12, 07:12
            Dla mnie to nie jest trudny temat, o ile pamiętam zawsze staram się uprzedzac nawet rozmówców, osoby które do mnie piszą o skutkach ubocznych leków. Dotyczy to zarówno najnowszych preparatów jak i bardzo toksycznego przecież a popularnego i niekiedy koniecznego solumedrolu.

Wiem, że nie każdy czyta ulotki przed pryzjęciem leków, ba nie każdy uprzedza lekarza o tym, że bierze inne preparaty, które mogą wchodzić w interakcję. Nie każdy zastanawia się nad tym, że próba kliniczna to coś innego niż regularne leczenie.

Zdaję sobie też sprawę, że sa sytuacje, gdy wybór: leczenie vs rezygnacja, nie jest taki prosty. I - tak na prawdę nie chodzi o to, by chory brał konkretnie jakieś leki, ale by miał możliwość wyboru i podjęcia decyzji wespół z lekarzem o tym czy i jakie preparaty będzie przyjmował. Obecnie takiej możliwości właściwie nie ma.

NIe rozumiem natomiast agresji w tonie maila. :(
            I.
            • 2flora Re: Kwartalnik 02.06.12, 11:17
              Przepraszam, jeśli Pani poczuła agresję. Moim zdaniem skutki uboczne leków na sm to bardzo szeroki i poważny problem, dlatego pozwoliłem sobie poruszyć temat. Przyznaję, że Pani pierwsza odpowiedź troszkę mnie zbulwersowała i stąd mój ton w odp. Jeszcze raz przepraszam za niemiłe emocje jakie wywołałem.

pozdrawiam słonecznie i życzę zdroofka
              Andrzej
    • iza_czarnecka Re: Kwartalnik 06.06.12, 08:36
      Wczoraj po ostatnich korektach już na wydrukach próbnych druk został "odpalony". 14 czerwca drukarnia przewiezie nam juz gotowych "NeuroPozytywnych". Uffff w 3 miesiące zrobić nową gazetę to nie w kij dmuchał. Ciekawa jestem jak Wam bedzie się podobać :)
      I.
      • Gość: Marciuchna Re: Kwartalnik IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.12, 07:31
        Jak wróciłam z pracy to gazetka była już w skrzynce. Działacie bardzo sprawnie! Gazeta jest bardzo ciekawa. Przeczytałam ją od "dechy do dechy". Wyczytałam o ochronnym działaniu na układ nerwowy fluoksetyny. Przedyskutuję z moim lekarzem zmianę leku. Podobają mi się też porady, zwłaszcza te dotyczące pamięci i koncentracji.
        Życzę przyjemnego wypoczynku i sprzyjającej pogody!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka