Dodaj do ulubionych

wpis mieszkania do KW

17.05.06, 08:52
Czy orientuja sie Panstwo jak dlugo nalezy oczekiwac
na wpis mieszkania do ksiegi wieczystej? Slyszalam bowiem,
ze przecietnie procedura ta trwa okolo 4 miesiecy.
Obserwuj wątek
      • madzia1112 Re: wpis mieszkania do KW 19.09.06, 21:01
        mieszkam w bloku 10c podpisywalam akt notarialny na pocztku 05-2006 przy
        podpisaniu aktu uiściłam notariuszowi opłatę 60 zł od wniosku o założenie
        księgi wieczystej, czy w zwiazku z tym mam rozumieć, iż Pan notariusz w moim
        imieniu to zrobił bo powiem szczerze, że troche sie w tym gubie wiem że prócz
        tego muszę ( mam mieszkanie na kredyt) złożyć wniosek o wpis hipoteki do KW ?
        i czy jeśli Pan Przybyła złożył wniosek o założenie KW to czy któryś z sąsiadów
        ostatniego etapu dostał w związku z tym jakieś postanowienie
        pozdrawiam magda
        • rogowski25 Re: wpis mieszkania do KW 19.09.06, 21:19
          notariusz sklada wniosek o zalozenie KW i u niego jest nr wniosku, ktory nalezy
          wpisac przy skladaniu wniosku o wpis do hipoteki

czy ktos z ostatniego etapu moze otrzymal informacje o wpisie hipoteki do KW?
          • monika_i_jarek Re: wpis mieszkania do KW 20.09.06, 07:51
            Na początku września dzwoniłam do sądu, żeby sprawdzić czy długo jeszcze trzeba
            czekać na wpis hipoteki. Okazuje się, że dopiero kwietniowe wnioski są
            realizowane. Tak więc, jeszcze trochę poczekamy :(
    • grzela.68 Re: wpis mieszkania do KW 19.05.06, 15:30
      Wpisanie hipoteki kosztuje obecnie 200 pln (od każdego wpisu, czyli jak jest
      tez hipoteka zwykła-umowna to 200 i kaucyjna to kolejne 200). Jeśli jest
      wniosek o założenie księgi już w sądzie to można też składać wniosek o wpis
      hipoteki. Czas oczekiwania na jedno i drugie to dobre kilka miesięcy (sporo
      ludzi czekało z umowami do marca).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka