Dodaj do ulubionych

Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ?

11.08.12, 09:14
Jest to zasłużone i wartościowe forum . Gratuluję Ignorancie. Jeśli można to będę tu wpadał. Może włączę się do dyskusji.

Pozdrawiam.

Otworzyłem watek - Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? - bo od wielu lat nurtuje mnie problem jakie to raptem są powody by przemilczać fakt istnienia narodów słowiańskich, utworzonych przez Słowian na ich terytorium. A już w ogóle nie rozumiem - dlaczego w czasach gospodarki rynkowej nie wykorzystuje się hasła - SŁOWIANIE do integracji , współdziałania, współwłasności, solidarności, promocji a także we wszystkich innych dziedzinach państw słowiańskich ? Były by (pomijając meritum sprawy) z tego wymierne korzyści. Dlaczego nie ma organizacji państw Słowiańskich ?. Mamy organizację państw trójkąta weimarskiego, Morza Bałtyckiego.... a państwa Słowiańskie stanowiące duży potencjał ludnościowy i gospodarczy w Europie praktycznie nie mają świadomości swojego pochodzenia, tożsamości i kultury ? Przecież integruje je choćby język i religia.

Proszę o odpowiedzi fachowców tego forum.
Obserwuj wątek
      • prawdaczasu Rzeczywiście "rozkoszna" uwaga... :/ 12.09.12, 13:34
        Oczywiście to co napisałeś to nie są SŁOWIAŃSKIE religie. Słowiańszczyzna zwłaszcza ta zachodnia była tak przez germanów pod sztandarami rzymu (kościół katolicki) gnębiona i wyrywana z korzeni tak,że Ci którzy nie chcieli odstąpić od swojej wiary i zwyczajów zostali całkowicie wymazani z map europysad (Spalenie Radogoszczy, Arkony, ogólne wytrzebienie Słowian Połabskich).

• olek_m Re: Rzeczywiście "rozkoszna" uwaga... :/ 24.12.12, 22:12
          Religia słowiańska powstała jako adaptacja lokalnego folkloru do treści przyniesionej przez Chrześcijaństwo, czyli nie istniała w takiej formie przed próbami Chrystianizacji.

Widać to wyraźnie na przykładzie Rusi: Wareg Włodzimierz ustanawia nową religię Słowiańską, a po 20 latach ją obala. Nie ma mowy, żeby religią którą ustanowił panowała tam przed nim.

Prawdziwa religia słowiańska była mało ustrukturyzowana i zorganizowana/
    • eliot Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 13.08.12, 17:30
      Ależ mówia! Nawet to forum jest po to...
      Natomiast Ty mylisz pojęcia. Nie ma wspólnoty interesów plemiennych Słowian, podobnie jak Germanów, ludów romańskich czy ugrofińskich. Są interesy narodowe.
      Narodowy interes np. Polski nie jest tożsamy z narodowym interesem np. Chorwacji, czy Bułgarii, nie mówiąc już o Rosji. Ruchy pansłowiańskie, jak dotąd, nie były wyrazicielem interesów Słowian, bo takie wspólne nie istnieją, ale imperialnych interesów Rosji.
      Jeśli coś się w tej materii zmieni to z pewnością powstaną ruchy ogólnosłowiańskie, o ile oczywiście będą wyrażały interesy ludzi i narodów a nie imperiów.
          • skuter44 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 15.08.12, 05:04

Jednak wyjasniam swoje intencje.
            Nawet mi na mysl nie przyszło bym postulował połaczenie państw słowianskich
            Pisząc o integracji państw słowianskich nie miałem na mysli jakiejś federacji -smile
            Pisałem o integracji tego rodzaju , np. - Słowianin ma ciepły stosunek do Słowianina, Słowianin mając do równorzednego wyboru prowadząc biznes chetnie prowadzi go z firmą Słowianina, itd, itp.
            Pisząc o integracji państw miałem koordynacje polityki w interesie każdego z państw słowiańskiech, w tym organizację (jak mają państwa nadbałtyckie, trójkąta waimarskiego,...) jako jakieś miejsce spotkań i wspólnych działań państw o pochodzeniu słowiańskim.
            • skuter44 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 15.08.12, 10:52

Pisze oldpiernik 14.08.12, 22:34
              Dodam tylko jeszcze, że jeśli mówią, to wyrażają się o swych pobratymcach niepochlebnie.
              Słowiańska dusza lubi świecić jaśniej.

Jesli tak to dlaczego?

Choć z moich doswiadczeń wynika co innego. Narody słowianskie są sobie bardzo przyjazne. To władze tych państw i częściowo historia odpycha nas np. od Rosji , teraźniejszość od Białorusi.
              Ale czy nie jest w naszym interesie narodowym (przynajmniej Polski) by do państw tych prowadzić przyjazną i "interesowną" politykę. Naród bedzie "za". I na tym może skorzystać.
              • ignorant11 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 26.08.12, 06:17
                skuter44 napisał:

>
                > Pisze oldpiernik 14.08.12, 22:34
                > Dodam tylko jeszcze, że jeśli mówią, to wyrażają się o swych pobratymcach niepo
                > chlebnie.
                > Słowiańska dusza lubi świecić jaśniej.
                >
                > Jesli tak to dlaczego?
                >
                > Choć z moich doswiadczeń wynika co innego. Narody słowianskie są sobie bardzo p
                > rzyjazne. To władze tych państw i częściowo historia odpycha nas np. od Rosji ,
                > teraźniejszość od Białorusi.
                > Ale czy nie jest w naszym interesie narodowym (przynajmniej Polski) by do państ
                > w tych prowadzić przyjazną i "interesowną" politykę. Naród bedzie "za". I na ty
                > m może skorzystać.

Terazniejszośc odpycha nas od Rosji równiez tak samo jak przeszłość.

Ale z wieloma krajami słowiańskimi mamy przyjazne relacje
                • prawdaczasu Mnie nie odpycha 25.09.12, 12:55
                  Odpycha tych ludzi (i jest to większość) , która nie rozumie,że Rosję owładnął komunizm sterowany z państw zachodnich i że ZSRR to nie Rosja. Rosjanie ucierpieli najwięcej podczas 80 lat panowania komuchów.

W drugiej wojnie światowej to niestety słowianie są najbardziej przegranymi. sad
                  en.wikipedia.org/w/index.php?title=File:World_War_II_Casualties2.svg&page=1
                  Nie wiem równiez co mogłoby odpychac w teraźniejszości? To,że nie dają się manipulować anglosasom tak jak my?
                  Przez tyle lat zachowali język najbliższy prasłowiańskiemu, własny alfabet, mieli ogromny wkład w kulturę i naukę świata. Jako jedyni ze słowian stanowlili prawdziwą przeciwwagę dla kultury germańsko-romańskiej.
                  • skuter44 Re: Mnie nie odpycha 25.09.12, 16:59
                    I Słowianie w Rosji dumni są z tej swojej odrębności. Do tego prawosławie (hierachowie Kościoła Prawosławnego i wierni) wspierając władców państw zamieszkałych przez Słowian
                    zawsze umacniali odrębność etniczną i kulturę Słowian. Tak myślę , i uważam.
            • eliot Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 21.08.12, 09:38
              skuter44 napisał:

>
              > Jednak wyjasniam swoje intencje.
              > Nawet mi na mysl nie przyszło bym postulował połaczenie państw słowianskich
              > Pisząc o integracji państw słowianskich nie miałem na mysli jakiejś federacji -
              > smile
              > Pisałem o integracji tego rodzaju , np. - Słowianin ma ciepły stosunek do Słowi
              > anina, Słowianin mając do równorzednego wyboru prowadząc biznes chetnie
              > prowadzi go z firmą Słowianina, itd, itp.
              > Pisząc o integracji państw miałem koordynacje polityki w interesie każdego z pa
              > ństw słowiańskiech, w tym organizację (jak mają państwa nadbałtyckie, trójkąta
              > waimarskiego,...) jako jakieś miejsce spotkań i wspólnych działań państw o po
              > chodzeniu słowiańskim.

Na poziomie kontaktów miedzyludzkich wszystko jest zazwyczj normalnie. Wszystko zmienia się gdy do gry wkracza ideologia i polityka. Najwięcej szkód na polu poczucia słowiańskiej wspólnoty uczyniła imperialna ideologia i polityka, głownie rosyjska. To przynosiło (i przynosi) szkody równiez i samej Rosji. Obawiam się, że obecna ekipa rzadzaca na Kremlu nie tylko nie zamierza tego zmienic, ale wręcz przeciwnie: umocnić i uczynić z imperialnej polityki główne ideologiczne hasło łaczące Rosjan. Szkoda, że tak łatwo zyskuje to poklask.
                • eliot Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 22.08.12, 11:59
                  skuter44 napisał:

> Zgadzam się w pełni.
                  > Szkoda, że sami Rosjanie nie widzą (na tle współczesnego świata) jak ogromne sz
                  > kody czyni
                  > trwanie w Rosji przy władzy carów (jakie by nie mieli stanowiska - I sekr, prez
                  > ydent,....).
                  > Szkoda tych ludzi, zniewolonych i ogłupianych.

To efekt specyficznych warunków, w których kształtowało się powstanie tego państwa i narodu. Trzeba jeszcze paru pokoleń, o ile dostaną taką szansę, na powstanie normanych relacji w samym panstwie rosyjskim. Cóż mówić o normalnych kontaktach z sąsiadami?
                  Sami Rosjanie, w ogromnej większości tego nie widzą, poza wąską warstwą inteligencji.
                  Pozdr.
                • ignorant11 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 26.08.12, 06:37
                  skuter44 napisał:

> Zgadzam się w pełni.
                  > Szkoda, że sami Rosjanie nie widzą (na tle współczesnego świata) jak ogromne sz
                  > kody czyni
                  > trwanie w Rosji przy władzy carów (jakie by nie mieli stanowiska - I sekr, prez
                  > ydent,....).
                  > Szkoda tych ludzi, zniewolonych i ogłupianych.

To wynika z rosyjskich kompleksów. Oni tak naprawde nigdy mocarstwem nie byli a jedynie kolosem na glinianych nogach. Teraz nie sa nawet kolsem na glinianych nogach. I o o swiatowej polityce moga jedynie pomarzyc...

A nawet trudno im realizowac polityke regionalna.

Bo co maja takiego atrakcyjnego?

Gaz za który zadaja po 500 gdy tylko patrzec jak w Europie spadnie spadnie ponmizej 200...
                  • prawdaczasu Wybrałeś świetną ksywę 12.09.12, 13:46
                    Są największym terytorialnie państwem na świecie, zachowali swoje pismo i w dużej mierze słowiański język w przeciwieństwie do nas (zapatrzenie rządzących Polską w łacinę a teraz w anglosasów).
                    Co mają atrakcyjnego?
                    "Rosyjskie uczelnie: Uniwersytet Moskiewski, Petersburski Uniwersytet Państwowy, MGIMO wyprzedzają nasze najlepsze uniwersytety o czterysta miejsc w rankingu najlepszych uczelni. Rosyjskie instytuty techniczne pracują nad najnowocześniejszymi technologiami: budują nowoczesne samoloty bojowe, podwodne okręty atomowe, rakiety kosmiczne, najszybsze torpedy na świecie (szkwał), lasery wysokich energii, nanotechnologie, roboty zdolne pracować w ekstremalnych warunkach (mają najlepsze maszyny górnicze, które kupują od nich Amerykanie, Australijczycy, Kanadyjczycy do robót pod dnem morskim, czy w najgłębszych kopalniach), mają własny system analogiczny do GPS. Rosyjskie szpitale pracują na sprzęcie, o którym polskie mogą tylko zamarzyć. Rosjanie wykonują więcej przeszczepów niż Polska (na 10 tys mieszkańców) a ich okulistyka stoi na najwyższym poziomie na świecie. W badaniach nad rakiem wyprzedzają nas o o lata świetlne. Rosjanie dostają nagrody Nobla w różnych dziedzinach nauk (nie tak jak my pokojowe). Rosyjskie sztuki są wystawiane w teatrach we Francji i Niemczech - często tam bywam i nigdy jeszcze nie widziałem plakatów żadnej polskiej sztuki. Rosja ma metro w każdym dużym mieście, a my mamy jedną nitkę w Wawie. Rosja ma rozwinięty transport lotniczy, a jej lotniska przy naszych, to jak dworzec centralny przy stacji Wawa Powiśle. Rosja ma szybki pociąg między Moskwą a Petersburgiem, a my mamy PKP. W Moskwie zarabia się średnio 1,8 rezy więcej niż w Wawie. Gdzie więc jest ta nasza przewaga cywilizacyjna?"

Mogą pomarzyć o światowej polityce?
                    Na to zdanie nawet żal Ci odpowiadać. Rosja gra w światowej polityce od powstania państwa.
                    My, jako państwo mieliśmy mały epizod w 16 tym wieku...
              • ignorant11 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 26.08.12, 06:31
                eliot napisał:

>
                > Na poziomie kontaktów miedzyludzkich wszystko jest zazwyczj normalnie. Wszystko
                > zmienia się gdy do gry wkracza ideologia i polityka. Najwięcej szkód na polu p
                > oczucia słowiańskiej wspólnoty uczyniła imperialna ideologia i polityka, głowni
                > e rosyjska. To przynosiło (i przynosi) szkody równiez i samej Rosji. Obawiam si
                > ę, że obecna ekipa rzadzaca na Kremlu nie tylko nie zamierza tego zmienic, ale
                > wręcz przeciwnie: umocnić i uczynić z imperialnej polityki główne ideologiczne
                > hasło łaczące Rosjan. Szkoda, że tak łatwo zyskuje to poklask.
                >

Rosja ma samych wrogów u swych granic.

Ale najewiekszymi wrogami dla Rosji pozostaje niezmiennie Polska i USA kraje historycznie tak bardzo podbne do siebie.

Polska gdy stała na przekór rosyjskim planom imperialnym i równiez USA, które przeciez złamaly sowiecka potege znowu do ski z Polska...
            • ignorant11 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 26.08.12, 06:01
              skuter44 napisał:

>
              > Jednak wyjasniam swoje intencje.
              > Nawet mi na mysl nie przyszło bym postulował połaczenie państw słowianskich
              > Pisząc o integracji państw słowianskich nie miałem na mysli jakiejś federacji -
              > smile
              > Pisałem o integracji tego rodzaju , np. - Słowianin ma ciepły stosunek do Słowi
              > anina, Słowianin mając do równorzednego wyboru prowadząc biznes chetnie
              > prowadzi go z firmą Słowianina, itd, itp.
              > Pisząc o integracji państw miałem koordynacje polityki w interesie każdego z pa
              > ństw słowiańskiech, w tym organizację (jak mają państwa nadbałtyckie, trójkąta
              > waimarskiego,...) jako jakieś miejsce spotkań i wspólnych działań państw o po
              > chodzeniu słowiańskim.

Alez Grupa Wyszehradzka jest głownie słowiańska.., do niej miały dołaczyc równiez Chorwacja i ... Austria, ale mniejsi obawiali sie Austrii.

A widac geograficznie, ze trudno pomijac Wegrów czy Austryjaków, którzy jednak budza w Słowianach resentymenty.

Oczywistym jest, ze trudno tworzyc cos na kryteriach czysto etnicznych rasowych, wszak wspomniana grupa nordycka integruje równiez niegermanskich Finów...
      • ignorant11 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 26.08.12, 05:30
        eliot napisał:

> Ależ mówia! Nawet to forum jest po to...
        > Natomiast Ty mylisz pojęcia. Nie ma wspólnoty interesów plemiennych Słowian, po
        > dobnie jak Germanów, ludów romańskich czy ugrofińskich. Są interesy narodowe
        >
        .
        > Narodowy interes np. Polski nie jest tożsamy z narodowym interesem np. C
        > horwacji, czy Bułgarii, nie mówiąc już o Rosji. Ruchy pansłowiańskie, jak dotąd
        > , nie były wyrazicielem interesów Słowian, bo takie wspólne nie istnieją, ale i
        > mperialnych interesów Rosji.
        > Jeśli coś się w tej materii zmieni to z pewnością powstaną ruchy ogólnosłowiańs
        > kie, o ile oczywiście będą wyrażały interesy ludzi i narodów a nie imperiów.

Niewatpliwie tak nie jest do końca...

Przeciez interes narodowy polski moze byc bardzo bliski ukraińskiemu czy czeskiemu lub bułgarskiemu...

To przeciez Polska usilnie popiera akcesje Chorwacji do ŁE i NATO...

A niewatpliwie interes polski jest przeciwstawny rosyjskiemu strategicznie.., ale tez mozna znaleźć jakies taktyczne wspolne interesy poslko-rosyjskie
        • eliot Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 27.08.12, 12:33
          ignorant11 napisał:
          , czy Bułgarii, nie mówiąc już o Rosji. Ruchy pansłowiańskie, jak
          > dotąd
          > > , nie były wyrazicielem interesów Słowian, bo takie wspólne nie istnieją,
          > ale i
          > > mperialnych interesów Rosji.
          > > Jeśli coś się w tej materii zmieni to z pewnością powstaną ruchy ogólnosł
          > owiańs
          > > kie, o ile oczywiście będą wyrażały interesy ludzi i narodów a nie imperi
          > ów.
          >
          > Niewatpliwie tak nie jest do końca...
          >
          > Przeciez interes narodowy polski moze byc bardzo bliski ukraińskiemu czy czeski
          > emu lub bułgarskiemu...
          >
          > To przeciez Polska usilnie popiera akcesje Chorwacji do ŁE i NATO...
          >
          > A niewatpliwie interes polski jest przeciwstawny rosyjskiemu strategicznie.., a
          > le tez mozna znaleźć jakies taktyczne wspolne interesy poslko-rosyjskie
          >
          Ruch Pansłowiański, taki jaki istniał do czasów bolszewii wyrażał interesy Rosji. Natomiast faktycznie istniała i istnieje duża zbieżność interesów narodowych państw Międzymorza (a szczególnie państw b. Rzeczypospolitej) i te interesy trzeba wzmacniac i promować, co w swojej skali tu robimy...
          Natomiast interes narodowy, szczególnie państw posowieckich, nie znajduje swoich reprezentantów w pokomunistycznych elitach władzy rządzacych na tym obszarze (patrz np.: Janukowych, Łukaszeko). Również w samej Rosji dominuje "elita" ubecko-bolszewicka i łatwo zauważyć (przecież ciągle o tym piszemy) jak odmienne są jej interesy od rzeczywistych interesów narodowych Rosjan. Oczywiście łatwo każdy naród, a co dopiero Rosjan bajerować imperialna ideologią. Zresztą zjawisko to (choć oczywiście w skali nieporównywalnej) jest obecne w wiekszośći krajów byłego bloku sowieckiego. Nawet w naszej Ojczyźnie rozdźwiek pomiedzy interesem narodowym a interesem (szczególnie obecnej) zrośniętej już lewicowej-postkomunistycznej elity jest wyraźnie widoczny (uczciwszy 'lemingów' wink ).
          Pozdr.
          P.S.
          Jak tam tegoroczne pływanie?
          • kasz0 jakie sa interesy Rosjan ? 27.08.12, 20:05
            eliot napisał:

> od rzeczywistych interesów narodowych Rosjan.

Czyzby interesem Rosjan bylo sprzedawanie gazu za bezcen?

Lubie Rosjan, co nie oznacza, ze mam zludzenia, ze ich interesy godza w moje.

Czy emisja rubla ma zajmowac sie finansjera USA?
            • eliot Re: jakie sa interesy Rosjan ? 31.08.12, 15:25
              kasz0 napisała:

> eliot napisał:
              >
              > > od rzeczywistych interesów narodowych Rosjan.
              >
              > Czyzby interesem Rosjan bylo sprzedawanie gazu za bezcen?
              >
              > Lubie Rosjan, co nie oznacza, ze mam zludzenia, ze ich interesy godza w moje.
              >
              > Czy emisja rubla ma zajmowac sie finansjera USA?

A co, sprzedaje gdzieś gaz za bezcen?, bo nie zauważyłem... Jeśli tak to daj przykład, bo płacąca po 550 $ za 1000 m3 Polska (kraj słowiański) z chęcią skorzysta...
              Interesy np. Prochorowa, czy Abramowicza - to wg. Ciebie interesy Rosjan...???
              • kasz0 Re: jakie sa interesy Rosjan ? 04.09.12, 22:12
                eliot napisał:

> A co, sprzedaje gdzieś gaz za bezcen?, bo nie zauważyłem... Jeśli tak to daj p
                > rzykład, bo płacąca po 550 $ za 1000 m3 Polska (kraj słowiański) z chęcią skorz
                > ysta...

Nie nie sprzedaje. Dlatego wybieraja Putina.

> Interesy np. Prochorowa, czy Abramowicza - to wg. Ciebie interesy Rosjan...???

Przy sprzedazy kopalin prawie zawsze sporo zarabia panstwo wlasciciel zloz. Wiec jak Prochorow sprzeda wiecej to zwykly Rosjanin ma na jedna buleczke wiecej. On to widzi w jasnych barwach w przeciwienstwie do coponiektorych. Wiem, ze oni to durnie, ktore nie wiedza co jest w ich interesie.
                • eliot Re: jakie sa interesy Rosjan ? 05.09.12, 13:08
                  kasz0 napisała:
                  > Przy sprzedazy kopalin prawie zawsze sporo zarabia panstwo wlasciciel zloz. Wie
                  > c jak Prochorow sprzeda wiecej to zwykly Rosjanin ma na jedna buleczke wiecej.
                  > On to widzi w jasnych barwach w przeciwienstwie do coponiektorych. Wiem, ze oni
                  > to durnie, ktore nie wiedza co jest w ich interesie.

Kaszu, skoro uważasz, że najlepszym interesem narodowym Rosjan jest zjedzenie (jednej) bułki z koszernego stołu, a my, coponiektórzy durnie, nie widzimy tego w jasnych barwach i wmawiamy Im, że to nie leży w Ich interesie... to wybacz...
    • kasz0 Re: Dlaczego Słowianie nie mówią o Słowianach ? 27.08.12, 20:13
      skuter44 napisał:

> istnienia narodów słowiańskich, utworzonych przez Słowian na ich terytorium

Sprawdz laskawie wczesniej stan sprzed roku 407 oraz 536/7.

> dlaczego w czasach gospodarki rynkowej

Zaloz bank panslowianski. Moge Ci pomoc aby bylo jak w ruskim banku.

> Dlaczego nie ma organizacji państw Słowiańskich ?

Ostatnia autentyczna byl zwiazek plemienny wojewody Tomislawa, zanim zostal chorwackim krolem. Wczesniej byl przykladowo wojewoda Samo. Co go nie chciala Notchilda i rzucila sie do Neckaru.

> Przecież integruje je choćby język i religia.

Manipulacji mozna poddac nawet jezyk serbsko-chorwacki. Czy miales na mysli bogomilizm?
      • skuter44 Re: wciąż wiele faktów się przemilcza 20.09.12, 21:33
        Zapytałem bo - jako laik na tematy Słowian - chciałem się coś aktualnego dowiedzieć.Pierwszy forumowicz zamknął mi gębę oceniając - że mylę pojęcia.
        Okazuje sie, że wątek trwa i żyje , dzieki ciekawym i fachowym wypowiedziom.
        -smile Dziękuję.
        • ignorant11 Re: wciąż wiele faktów się przemilcza 25.09.12, 12:01
          skuter44 napisał:

> Zapytałem bo - jako laik na tematy Słowian - chciałem się coś aktualnego do
          > wiedzieć.
          Pierwszy forumowicz zamknął mi gębę oceniając - że mylę pojęcia.
          > Okazuje sie, że wątek trwa i żyje , dzieki ciekawym i fachowym wypowiedziom.
          > -smile Dziękuję.
          Zobacz starsze watki archiwalne o ile jeszcze sa dostepne. Kiedys duzo wiecej poswiecalismy na etnogeneze, dzisiaj wiecej o wspołczesnosci. Ale tematyka czesto wraca jak morskie pływy...
      • eliot Re: wciąż wiele faktów się przemilcza 27.12.12, 10:37
        polendwic napisał:

> np. fakt że u jugo-Słowian przeważa gen gocki nad słowiańskim

Polen(d)wicu - znamy i pamietamy o twijej genowej obsesji, jednak nietrudno zauwazyć, że jugo-Słowianie nie uważaja się za Gotów. To że Goci przebywali równiez i na Bałkanach jest dośc znanym faktem historycznym. Ich bałkańscy potomkowie ulegli slawizacji - i tyle.
        Sądzisz, że np. bośniacki muzułmanin nagle uzna się za Gota? I ruszy na Rzym...
        wink
        • olek_m Nie udało się zidentyfikować Gockiej Haplogrupy 13.01.13, 18:01
          Nie ma żadnego genetycznego związku pomiędzy obszarami, gdzie przebywali Goci (Polska, Krym, Włochy, Hiszpania), który dałby się zidentyfikować jako "Gocka" linia męska. Albo byli podobni do Słowian tzn. R1a i wtedy ich potomkowie do dzisiaj żyją w Polsce, praktycznie nieodróżnialni od innych albo u nas kompletnie wyginęli. W Hiszpanii nie ma ich potomków w linii męskiej, to pewne.
          • eliot Re: Nie udało się zidentyfikować Gockiej Haplogru 30.01.13, 14:58
            olek_m napisał:

> Nie ma żadnego genetycznego związku pomiędzy obszarami, gdzie przebywali Goci (
            > Polska, Krym, Włochy, Hiszpania), który dałby się zidentyfikować jako "Gocka" l
            > inia męska. Albo byli podobni do Słowian tzn. R1a i wtedy ich potomkowie do dzi
            > siaj żyją w Polsce, praktycznie nieodróżnialni od innych albo u nas kompletnie
            > wyginęli. W Hiszpanii nie ma ich potomków w linii męskiej, to pewne.

Trzeba by wpierw zidentyfikować wśród (np. z kości czy zębów) Gotów zamieszkujacych obszary dzisiejszej Polski jakąś cechę wyróżniająca w genotypie i następnie śledzić jej występowanie na pozostałych obszarach. Cecha musi być "gocka" a nie germańska czy "niemiecka" - Goci nie dali właściwie swojego "wkładu" do innych ludów germańskich w tym Niemców.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka