08.08.22, 20:31
Pozmieniało się u mnie ostatnio. Zostawiłem to co znane, po raz pierwszy jestem sam, mam swój (*swój-nieswój) kawałek podłogi.
Nie ukrywałem, że byłem zauroczony pewnym miastem i pewną okolicą z pewnym parkiem, halą, fontannami czy zoo. Jednak równocześnie czułem, że z pewnych względów będę się tam czuł nieswojo.
Przeglądałem sobie mieszkania w swoim mieście od dłuższego czasu wiedząc, że nie jest to dobry czas na przeprowadzki, drożyzna związana z inflacją spowodowana wiruskiem (tfu), wojenką (tfu), rozdawnictwem władzy (tfu), dobre mieszkania w dobrej cenie znikają po chwili, ceny są zawyżane, gdyż i tak schodzą, ludzi z za wschodniej granicy przybyły miliony, są chętni, często do kawalerek wciska się z cztery osoby... Zwątpiłem po kolejnych próbach i odpuściłem na jakiś czas. Miesiąc z hakiem rzuciłem okiem na ogłoszenia bez większych oczekiwań, a tu takie fajne ogłoszenie, nowe mieszkanie, przystępna cena, wyglądało to aż za dobrze a nawet jeśli to już na pewno nieaktualne. Okazało się, że jest oglądane ale jeśli nie będzie jutro wzięte, to wskoczę do kolejki, ponoć głownie obcokrajowcy się pytali a właścicielka by takich nie chciała.
Obejrzałem, przyklepałem no i mam, mieszkanie tuż obok botanicznego i zoo, prawie jak... ale prawie robi wielką różnicę.
Za chwilę miesięcznica, dziwnie się czuję, jest spokój ale inny niepokój, jest pewna wolność i pewna samotność, nie wiem czy się przekształcam, czy się rozpadam, jest sporo smutku, bo widzę tyle dziur, tam gdzie całe życie były wypełniacze, tyle dobrze że opuściłem poziom -1, teraz od zera do...?
Obserwuj wątek
    • abc_meee Re: sam w 08.08.22, 21:42
      Gratuluję! i wszystkiego naj na nowej wyższej drodze do ..wink
      • samysliciel Re: sam w 08.08.22, 23:54
        Dzięki, w górach już byłem, wróciłem.
    • silencjariusz Re: sam w 08.08.22, 21:47
      Ciesz się. Tym spokojem. I tym, że masz swoje miejsce na ziemi. To bardzo dużo.
      Niech Ci się wiedzie jak najlepiej.smile
      • samysliciel Re: sam w 08.08.22, 23:51
        Dzięki, czuję że mam własne lokum, miejsce na ziemi to za dużo powiedziane, i raczej już takiego mieć nie będę. Z tym spokojem to jest tak, że z wierzchu jest, w środku krzyk, dobra mina do złej gry.
        • marcepanka313 Re: sam w 09.08.22, 06:02
          Co kto lubi, ale ten osławiony spokój to tylko element życia, potrzebne są również emocje, które sprawiają, że czujesz życie, a nie tylko zdajesz sobie sprawę, że ono mija.
          • silencjariusz Re: sam w 09.08.22, 17:07
            Na ten przykład, czuję, że żyję. I nie muszę przeżywać całego syfu emocjonalnego, żeby się o tym przekonywać.smile
            • marcepanka313 Re: sam w 09.08.22, 20:54
              Dlatego napisałam, co kto lubi.
              Napisałam też, że spokój to jeden z elementów życia.
              A ja się lubię przekonywać wink
    • szarlotka_ja Re: sam w 08.08.22, 22:21
      Brawo Ty!
      Jak zoo blisko, to nie może nudno wink
      • baenzai Re: sam w 08.08.22, 22:31
        Bliskość zoo to żadna zaleta, bo tam się chodzi maks raz na pół roku.

• samysliciel Re: sam w 08.08.22, 23:44
          Ja mogę spokojnie chodzić i dwa razy w miesiącu.
      • szarlotka_ja Re: sam w 08.08.22, 22:40
        A w botanicznym, to bym była codziennie wink
        • samysliciel Re: sam w 08.08.22, 23:43
          U mnie w mieście nie prezentuje się za dobrze w porównaniu z innym co widziałem. Nie mniej mam roczną kartę i korzystam bo nawet na mały spacer można iść.
    • baenzai Re: sam w 08.08.22, 22:32
      samysliciel napisał:

> Obejrzałem, przyklepałem no i mam, mieszkanie tuż obok botanicznego i zoo

Czyżby Łódź?
      • samysliciel Re: sam w 08.08.22, 23:39
        Tak, dokładnie.
        • baenzai Re: sam w 09.08.22, 00:07
          A to drugie miasto to pewnie Gdańsk i dzielnica Oliwa (od razu mi się skojarzyło po przeczytaniu fragmentu o pewnym parku, hali i zoo).

• samysliciel Re: sam w 09.08.22, 00:12
            No nie, też ładne miasto, ale inne miałem na myśli.
            • marcepanka313 Re: sam w 09.08.22, 05:57
              Wrocław, oczywiście.
    • marcepanka313 Re: sam w 09.08.22, 05:58
      Gratuluję mieszkania, życzę żeby stał się domem.
      • samysliciel Re: sam w 09.08.22, 19:58
        Dziękuję, jak będzie czas pokaże.
    • gwen75 Re: sam w 09.08.22, 09:51
      Super Sami, fajnie słyszeć, że u Ciebie dobre zmiany. Niepokój pcha nas do zmiany, do poszukiwania nowych dróg. Powodzenia 😊
      • samysliciel Re: sam w 09.08.22, 20:00
        Dzięki, coś w tym jest z niepokojem, tylko też jakby sił mniej i ochoty, może podejdę do tematu zmian minimalistycznie.
        • apersona Re: sam w 17.08.22, 21:15
          Miłego moszczenia się na swoim. Wiem trochę późno ale szczerze smile
          • samysliciel Re: sam w 18.08.22, 01:00
            Dzięki, żadne późno, aktualne do kolejnej przeprowadzki 😉
            • szarlotka_ja Re: sam w 18.08.22, 22:06
              Planujesz kolejną przeprowadzkę? smile
              • samysliciel Re: sam w 21.08.22, 19:57
                Nieee, chodziło bardziej o to, że na życzenia nigdy nie jest za późno wink
                Kolejna przeprowadzka to już może pod innym kątem tongue_outwink
    • obrotowy think pink - noble voisinage.... 09.08.22, 17:33
      ("dobra dzielnica")

kupa sciezek rowerowych... - zyc - nie umierac...
    • anirat Re: sam w 21.08.22, 21:48
      Nowe miejsce. Potrzebny czas, żeby się przyzwyczaić, polubić, pokochać.
      Czasem zajmuje dużo czasu.
      Powodzenia smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka