14.04.14, 19:54
To jakas kpina ...Czy wogole warto zawracac sobie glowe tymi ludzmi ktorzy nie wiedza czego chca ? Nie pamietam by jakikolwiek europejski narod byl tak pozbawiony kregoslupa jak ci zza Buga ...
      • a_iii_ty Re: Ukraina 16.04.14, 04:45
        tylko ze to nie zda egzaminu ... Rosja tak czy inaczej zdominuje Ukraine, a my dostaniemy pucki za wspomaganie ... lepiej sie nie mieszac, milczenie jest zlotem.
    • jan_stereo Re: Ukraina 16.04.14, 15:23
      Ukraina jest tak zameczona latami korupcji i rolowania obywateli przez ich nieudolny rzad, ze z przyjemnoscia by sie przylaczyla do Rosji aby tylko odetchnac ekonomicznie i by wprowadzono jakies sprawne rzady. Masa Ukraincow juz dawno wyemigrowala do rosji, bo tam im placa znacznie lepiej, wiec to bylaby niejako formalnosc.

Jakby tak zrobic w Polsce ankiete o przylaczeniu jej do Niemiec, to nie wiem czy by nie uzyskala ta opcja olbrzymiego poparcia, ja bym pewnie zaglosowal na tak, bo juz rzygam scierwem politycznym spod znaku PiS i PO, ktore dyma nas od dawna. Poza tym, Polacy tez juz zaglosowali tym milionem obywateli co wyskoczyla pracowac i zyc w Niemczech. Wcale sie wiec nie dziwie biernosci Ukraincow wzgledem prob przylaczenia ich landu do Rosji, bo to w ich interesie jest.
      • brygada_ww Re: Ukraina 16.04.14, 17:14
        jan_stereo napisał:

> Ukraina jest tak zameczona latami korupcji i rolowania obywateli przez ich nieu
        > dolny rzad, ze z przyjemnoscia by sie przylaczyla do Rosji aby tylko odetchnac
        > ekonomicznie i by wprowadzono jakies sprawne rzady. Masa Ukraincow juz dawno wy
        > emigrowala do rosji, bo tam im placa znacznie lepiej, wiec to bylaby niejako formalnosc.

Tak to juz jest Jasiek na tym swiecie, ze wiekszosc ludzi chce tam, gdzie zyje sie lepiej i bezpieczniej. Mnie tylko przeraza prowokowanie nastrojow antyrosyjskich przez polskie media piszac na przyklad o planie zamordowania 150-200 osob, czy uzywanie metafor typu rzez niewiniatek. Jaka przyjazn laczyla Polakow z Ukraincami przed wybuchem u nich wojny domowej? Zadna, a polskie media prowokuja slowami w stylu wspolny wrog jednoczy. Jakim wrogiem przez te wszystkie lata po zakonczeniu II wojny swiatowej byla dla Polski Rosja? Zadnym, a PiS i im podobni kreuja falszywa rzeczywistosc dla mas pozbawionych mozliwosci samodzielnego myslenia.

>
        > Jakby tak zrobic w Polsce ankiete o przylaczeniu jej do Niemiec, to nie wiem cz
        > y by nie uzyskala ta opcja olbrzymiego poparcia, ja bym pewnie zaglosowal na ta
        > k, bo juz rzygam scierwem politycznym spod znaku PiS i PO, ktore dyma nas od da
        > wna. Poza tym, Polacy tez juz zaglosowali tym milionem obywateli co wyskoczyla
        > pracowac i zyc w Niemczech. Wcale sie wiec nie dziwie biernosci Ukraincow wzgle
        > dem prob przylaczenia ich landu do Rosji, bo to w ich interesie jest.

Dokladnie, szkoda by bylo tylko jezyka polskiegosad
        • jan_stereo Re: Ukraina 16.04.14, 19:46
          brygada_ww napisała:

> Jakim wrogiem przez te wszystkie lata po zakonczeniu II wojny swiatowej byla dla Polski Rosja? Zadnym, a PiS i im podobni kreuja falszywa rzeczywistosc dla mas pozbawionych mozliwosci samodzielnego myslenia.

Niestety jest cala masa oszolomow, i to na kazdym poziomie wyksztalcenia, ktorzy chetnie podchwyca te propaganda, byle tylko zmaterializowac sobie wroga zyciowego. Kiedys tak Kosciol straszyl ciemnote chlopska diablem, a ta chetnie w niego wierzyla, bo mozna bylo zrzucic nan wszelkie swe zyciowe problemy.
          • brygada_ww Re: Ukraina 16.04.14, 21:27
            jan_stereo napisał:

> Niestety jest cala masa oszolomow, i to na kazdym poziomie wyksztalcenia, ktorz
            > y chetnie podchwyca te propaganda, byle tylko zmaterializowac sobie wroga zycio
            > wego. Kiedys tak Kosciol straszyl ciemnote chlopska diablem, a ta chetnie w nie
            > go wierzyla, bo mozna bylo zrzucic nan wszelkie swe zyciowe problemy.

Dokladnie tak wlasnie jest, a te ich "niewiniatka" z widlami, lopatami to tak, jak nasze mohery z krzyzem zaostrzonym od gory.
        • paco_lopez Re: Ukraina 24.07.14, 18:25
          język by się utrzymał na luzie. tak samo jak baskijski czy jakieś inne belgijskie. ja w sęsie piłkarskim i mentalnym jestem juz niemcem. z resztą jestem spowinowacony. oni traktują mnie jak swojego. Polska bez rzeczywistej granicy powoli się zniemcza. to dopiero początek.
          Zobaczysz brygada jak niemcy strzelą pierwszego gola w październiku na narodowym. Cały stadion się ucieszy.
    • brygada_ww Re: Ukraina 24.07.14, 17:37
      Banderowy premier Arsenij Jaceniuk podal sie do dymisji. Czy to nie dziwne po katastrofie samolotu z obywatelami holenderskimi na pokladzie?

Jeszcze jeden skandal, jak mozna cos takiego powiedziec w dniu zaloby narodowej w Holandii:
      marucha.wordpress.com/2014/07/23/bozy-szaleniec-z-holandii/
      • krytyk2 Re: Ukraina 24.07.14, 20:30
        od Jaceniuka to mogłyby się uczyc nasze głąby polityczne bez honoru,z rudym na czele.Brygado, to nie wiesz ,ze jak się rozpada koalicja parlamentarna/wyjście Udaru i Swobody/,to premier takiego/ nagle /mniejszościowego rządu honorowo podaje się do dymisji?Tak wlasnie jak postąpił Jaceniuk.Rudy za żadne skarby nie oderwalby dupy od stolka.
    • paco_lopez Re: Ukraina 24.07.14, 17:52
      Nie wiem o co ci dokładnie chodzi, ale wcale mnie nie dziwi , że tak ich postrzegasz. ten konflikt widzi mi się coraz bardziej jak stworzony po to żeby ci, którzy w latach 40 stych nie przeżyli bezpośrednich starć i niszczycielstwa miast w europie, mogli tego doświadczyć, aż do wyczerpania idei i zapomnienia o co tak na prawdę qurva chodzi, a największymi ofiarami są dzieci, którym beton leci na łeb.
    • krytyk2 Re: Ukraina 25.07.14, 17:09
      rosja oskarżyła ukrainne o ostrzelanie terytorium rosyjskiego przez moxdzierze.jako dowód przedstawiają łuski nabojów.
      drodzy rosyjscy przyjaciele - łuski pozostają jako efekt wystrzału na miejscu wystrzału.to ja porucznik artylerii wam podpowiadam-jak nie macie klamac
      • krytyk2 Re: Ukraina 25.07.14, 17:14
        chyba ze znalexliscie łuski od własnych wystrzałów do własnych celów na własnym terytorium.Po wysadzeniu budynkow mieszkalnych w Moskwie przez służby specjalne nic już nie zdziwi..
        • krytyk2 Re: niewdzięczne świnie 29.07.14, 10:02
          rozumiem jakas rzeź na polskiej szlachcie 300 lat temu-kiedy znaczna część Ukrainy była pod "okupacja "państwa polskiego, ale teraz?
          Mamy wspólnego wroga,polska od początku sympatyzuje i najostrzej ze wszystkich krajów potepia rosję za jej agresje,a tu taki zonk/kolejny zresztą bo nie dalej jak w lipcu ukraina podniosla cło na polska wieprzowinę/.zupełnie nie miesci mi się w głowie!
          • jan_stereo Re: niewdzięczne świnie 31.07.14, 14:39
            Rosja nie jest wspolnym wrogiem dla Ukraincow i Polakow. Ukraina predzej wybierze kolezenstwo z Rosjanami niz z Polakami, oni nas kompletnie nie lubia (i maja racje!), a wrecz uwazaja naszych politykow za idtiow, co sie w nie swopje sprawy mieszaja i tylko jatrza, kreujac wiecej zamieszania.

Dowody na brak milosci do nas sam dostrzegasz...
            • kalllka Re: niewdzięczne świnie 31.07.14, 15:26
              Polska w sprawie Ukrainy wykazała się jednoznaczna postawa i zdystansowala. Taka nieoczekiwana postawa rzeczywiście może budzić u Ukraińców, przyzwyczajonych do hegemonii rosyjskiej, niezrozumienie.
              Rosja za to atakuje jak zwykle- podkopując wiarę w solidarność. Jedyne co trzeba, to budować silna wiez, kontakty handlowe i analizować na bieżąco czekając spokojnie [aż czarne zachodnie chmury przyniosą deszcz]
              • jan_stereo Re: niewdzięczne świnie 31.07.14, 17:14
                kalllka napisała:

> Jedyne co trzeba, to budować silna wiez, kontakty handlowe i analizować na bieżąco czekając spokojnie.

Dokladnie, powinnismy sie skupic na tym co daje nam stabilizacje gospodarcza, a ludziom poczucie dobrobytu, a zatem, mniej koncentracji na politycznych zadymach, a wiecej na pragmatycznej poprawie naszej biedniutkiej ekonomii.
    • a_iii_ty zaslyszane 29.07.14, 23:19
      a_iii_ty napisał:

> To jakas kpina ...Czy wogole warto zawracac sobie glowe tymi ludzmi ktorzy nie
      > wiedza czego chca ? Nie pamietam by jakikolwiek europejski narod byl tak pozbaw
      > iony kregoslupa jak ci zza Buga ...
      Zakarpacie do Węgier, Bukowina i Besarabia do Rumunii, Wschodnia Ukraina do Rosji, Małopolska Wschodnia do Polski. Tyle w temacie tzw. ukrainy
      • brygada_ww Re: zaslyszane 30.07.14, 01:11
        a_iii_ty napisał:

> a_iii_ty napisał:
        >
        > > To jakas kpina ...Czy wogole warto zawracac sobie glowe tymi ludzmi ktorzy nie
        > > wiedza czego chca ? Nie pamietam by jakikolwiek europejski narod byl tak
        > pozbawiony kregoslupa jak ci zza Buga ...
        > ***
        > Zakarpacie do Węgier, Bukowina i Besarabia do Rumunii, Wschodnia Ukraina do Ros
        > ji, Małopolska Wschodnia do Polski. Tyle w temacie tzw. ukrainy

Mowisz jak Zyrinowski, ale nie jest to dobry pomysl. Ci ludzie nie maja mentalnosci europejskiej, rosyjskiej tez nie. Czy zyczylbys sobie, zeby swobodnie poruszali sie bez granic narzucajac swoja mentalnosc, bo ja nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka