ksiezna_pani1 18.10.13, 17:24 Rajner - jest to germańskie imię złożone. W członie pierwszym występuje element ragin- / regin- / rain- 'rada, zebranie', a w drugim -her / -hari 'wojsko' (niem. Heer). Imię Rajner pojawiło się na ziemiach polskich już w średniowieczu . Rajner imieniny obchodzi 14 stycznia, 11 kwietnia, 4 sierpnia, 1 listopada i 30 grudnia. Do 1994 roku odnotowano 150 Rajnerów. Co myślicie o tym imieniu? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dolcevita007 Re: Rajner 18.10.13, 21:40 Gdyby nie skojarzenia z filmami wojennymi i gestapo to samo brzmienie jest calkiem sympatyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Rajner 19.10.13, 12:44 Też mam takie skojarzenia, więc u mnie nie do nadania. Odpowiedz Link Zgłoś
florianne Re: Rajner 19.10.13, 13:23 Brzmi dla mnie bardziej jak nazwisko niż imię. Odpowiedz Link Zgłoś
agjato Re: Rajner 19.10.13, 13:44 Podoba mi się Rajmund. Może gdybym osłuchała się bardziej z Rajnerem, również spodobałby mi się. Nie jest taki najgorszy. Odpowiedz Link Zgłoś
niwius Re: Rajner 19.10.13, 21:11 Znam Rajnolda zdrabnianego do Rajnera i nie potrafię spojrzeć na to imię jak na osobną całość. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Rajner 19.10.13, 22:47 Dla mnie wyjkowato-dziadkowate, znam Rainerów i Rainerów na pęczki. Odpowiedz Link Zgłoś