18.10.13, 17:24
Rajner - jest to germańskie imię złożone. W członie pierwszym występuje element ragin- / regin- / rain- 'rada, zebranie', a w drugim -her / -hari 'wojsko' (niem. Heer). Imię Rajner pojawiło się na ziemiach polskich już w średniowieczu .
Rajner imieniny obchodzi 14 stycznia, 11 kwietnia, 4 sierpnia, 1 listopada i 30 grudnia. Do 1994 roku odnotowano 150 Rajnerów.

Co myślicie o tym imieniu?

Obserwuj wątek
    • liliowewzgorze Re: Rajner 18.10.13, 18:43
      nie podoba mi się.
    • dolcevita007 Re: Rajner 18.10.13, 21:40
      Gdyby nie skojarzenia z filmami wojennymi i gestapo to samo brzmienie jest calkiem sympatyczne.
      • dalenia Re: Rajner 19.10.13, 12:44
        Też mam takie skojarzenia, więc u mnie nie do nadania.
    • gaudencja Re: Rajner 18.10.13, 23:09
      Średnio mi się podoba.
    • adriankaa.s Re: Rajner 19.10.13, 00:05
      Nie podoba mi się.
    • florianne Re: Rajner 19.10.13, 13:23
      Brzmi dla mnie bardziej jak nazwisko niż imię.
    • agjato Re: Rajner 19.10.13, 13:44
      Podoba mi się Rajmund. Może gdybym osłuchała się bardziej z Rajnerem, również spodobałby mi się. Nie jest taki najgorszy.
    • niwius Re: Rajner 19.10.13, 21:11
      Znam Rajnolda zdrabnianego do Rajnera i nie potrafię spojrzeć na to imię jak na osobną całość.
    • abiela Re: Rajner 19.10.13, 22:47
      Dla mnie wyjkowato-dziadkowate, znam Rainerów i Rainerów na pęczki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.