Dodaj do ulubionych

Artykuł o cc w "Twoim Stylu"

15.06.05, 09:35
zdrowie.twojstyl.pl/
Czy czytałyście w nowym Twoim Stylu artykuł o cc? Bo nie wiem czy warto się
przejść gdzieś go poczytac czy można sobie podarować?
Obserwuj wątek
    • mazuba Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 26.06.05, 21:45

nie warto.
      chyba, ze potrzebujecie cisnienie sobie podniesc.
      jak czytam o cudownych hornmonach ktore hartuja dzieci przy porodzie dolem to
      az mi krew wrze...
      a pani Kalytta jest juz na granicy nawiedzenia...
      pozdr
      magda
      • tweety_bird Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 09.07.05, 13:54
        A ja przeczytałam i wcale się nie będę przejmować. Ta nagonka na cesarskie
        cięcie jeszcze bardziej mnie upewnia, że tak właśnie chcę urodzić. I załatwię to
        sobie choćby nie wiem co! Tak mi podpowiada przeczucie, tak właśnie widzę w
        wyobraźni swój doskonały, godny poród. Szanuję zdanie innych i uważam, że każdy
        powinien mieć wybór. Jeśli dla kogoś ideałem jest poród pochwowy, to oczywiście
        ma takie prawo. Każda z nas jest inna i ma zróżnicowane wyobrażenia na temat
        różnych dziedzin życia, w tym także przyjścia na świat własnego dziecka. I
        dobrze! Może będę potem żałować, ale to jest mój wybór i jestem świadoma ryzyka,
        którego nie niweluje także poród naturalny.

Pozdrawiam wszystkie "cesarzowe"kiss**
        Nie dajcie się! smile
        • mama-in-spe Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 09.07.05, 18:20
          Masz racjęsmile Ale swoją drogą nóż się w kieszeni otwiera, jak to babsko (Kalyta)
          plecie w wysokonakładowym piśmie, że dzieci urodzone przez cesarkę mają póxniej
          trudności w podejmowaniu decyzjibig_grin Zaloże sie, że znajdą się takie czytelniczki
          Twojego stylu, które w to uwierząuncertain Ktoś powinien jej w tyłek nakopać, bo wiecej
          robi złego tym pleceniem niż dobrego pomagając w porodach.
    • dominika8 Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 10.07.05, 10:32
      Dziewczyny,
      śledzę Wasze wypowiedzi na ten temat, gdyż nieskromnie powiem, byłam z jedną z
      tych osób, które w tym artykule opowiedziały swoją historię.
      Jestem ZA cc, i byłam od początku. Szkoda, że ten artykuł tak jest odbierany,
      bo zamysłem Pani redaktor, która to napisala było coś wręcz przeciwnego.
      W każdym razie, jeżeli czekacie teraz na swoje pierwsze cc, to jestem z Wami,
      niczym się nie przejmujcie. Ja wspominam wszystko bardzo pozytywnie, i nie
      wyobrażam sobie następnego porodu w inny sposób.
      trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam serdecznie.
      • tweety_bird Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 12.07.05, 11:08
        Dominiko,

Wypowiedzi Twoje i innych kobiet w tym artykule były dla mnie najważniejsze i
        one właśnie sprawiły, że nie przejęłam przytoczonymi wadami cc. Owszem, zawsze
        istnieje ryzyko, ale przy porodzie naturalnym też. Dlatego właśnie Wy -
        kobiety, które to przeszły są dla mnie najlepszym wyznacznikiem w tym temacie.
        Rozumiem, że należy przedstawić wszystkie za i przeciw, ale wypowiedzi
        przeciwko cesarce (nie pamiętam nazwisk lekarzy, którzy opowiedzieli się
        tam "przeciwko") są chyba dość sporo przesadzone. Ja i tak zawsze będę za, bo
        to w moim odczuciu mniejsze obciążenie psychiczne. Wolę po prostu tak właśnie
        rodzić i nic na to nie poradzę, bo to głęboko zakorzenione przekonanie. Cieszę
        się, że u Ciebie wszystko przebiegło wspaniale i mam nadzieję, że Twoje
        maleństwo jest dla Ciebie wielką pociechą smile

Pozdrawiam serdecznie smile))
    • tara8 Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 12.07.05, 12:24
      Czesc dziewczyny!Nie czytalam tego artykułu ale jak czytam wasze opinie to az
      mi sie lzej robi na sercu.Naprawde.Bardzo sie ciesze ze sa na tym swiecie osoby
      ktore mysla tak samo jak ja.Dziekuje wam wszytkim big_grinbig_grinbig_grin pozdrawiam
        • antonina_74 Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 17.08.05, 01:05
          Masz przecież prawo wybrać czy rodzisz ze znieczuleniem czy bez identycznie jak
          przy rwaniu zęba wink
          Wybór cesarki bez wskazań medycznych, z fanaberii to - trzymając się
          terminologii dentystycznej - jak przyjść do dentysty żeby wyrwać zdrowy ząb bo
          a nuż się popsuje.
            • antonina_74 Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 18.08.05, 15:37
              nie, no jasne. Można sobie wyrywać zdrowe zęby bo żółte, można też usunąć
              piersi, wystające żebra bo wku... ją, istnieją też na świecie ludzie którzy "na
              życzenie" amputują sobie kończyny. Głupota objawia się na wiele sposobów, a
              jednym z nich jest cc na życzenie.
              • yola13 Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 21.08.05, 13:13
                Porównanie obcięcia kończyny na zyczenie, do cc na zyczenie swiadczy o twoim
                niskim IQ, no ale cóż tacy ludzie tez istnieją, ja np. nie wyobrazam sobie
                innej formy urodzenia dziecka niż cesarskie cięcie, bez względu na to co ty lub
                ktos inny będzie mi próbował na siłę wmawiac, po prostu nie i już. Kazda forma
                porodu ma swoje wady i zalety, w tym przypadku wady porodu sa dla mnie
                absolutnie nie do przyjecia, i szczerze to wisi mi to co ty o tym myslisz, dla
                mnie np. głupotą jest poród siłami natury,pewnie zaraz mnie tu bedziesz chciała
                obrzucic błotem, ale ty przed chwila zrobiłaś to samo, kilka tysięcy kobiet
                przerazonych torturami porodu naturalnego nazwałaś głupimi. Co cie to w ogóle
                obchodzi że ktos chce sobie zafundowac cesarkę? Przeszkadza ci to? A moze
                najzwyczajniej zazdrościsz?
              • mkolaczynska Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 02.09.05, 14:31
                antonina_74 napisała:

> nie, no jasne. Można sobie wyrywać zdrowe zęby bo żółte, można też usunąć
                > piersi, wystające żebra bo wku... ją, istnieją też na świecie ludzie
                którzy "na
                >
                > życzenie" amputują sobie kończyny. Głupota objawia się na wiele sposobów, a
                > jednym z nich jest cc na życzenie.
                Podczas cc nic nie wycinazs-jeszcze nie słyszałam o wycinaniu czego kolwiek
                podczas cc. Dla twojej informacji cc polega na przecięciu powłok brzusznych,
                macicy i wyjęciu dziecka. Nikt nie wycina Ci płata skóry choć może gdyby był na
                sali i hirurg plastyczny to co nieco mógłby dociąć, coby potem ładniej było smile.
                Ja tam podziwam ludz którzy mają brązowe zębiska i nic z tym nie robią.
                He hee a ponadto skoro zaczeliśmy to jak masz wielkie migdaliska które
                utrudniają ci przełykanie są przyczyną powstawania kolejnych chorób krtani
                gardła zapaleń ucha to też powinniśmy je trzymać żeby ich broń boże nie
                wycinać, bo to głupota nie?
                • camilcia Re: Artykuł o cc w "Twoim Stylu" 17.09.05, 20:52
                  można wybierać, ale czasem można się też niemiło zaskoczyć, ja cc nie
                  planowałam, niestety miałam, miałam też potem problemy z blizną i leczyłam
                  endometriozę w bliźnie po cc.... a to już nie do pozbycia się, wiec zawsze są 2
                  strony medalu. dobrze, że większość kobiet po cc dochodzi do siebie w miarę
                  szybko, ale są też przypadki przeciwne, tak jak są porody sn lekkie i ciężkie.
                  właśnie mam 4cm już rozwarcia i mam nadzieję urodzić naturalnie, pomimo
                  pierwszego cc.
                  pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka