Dodaj do ulubionych

Kolejne ciekawostki

02.09.04, 18:02
Esmeralda to żeński odpowiednik imienia Smaragd, Szmaragd.
Scarlett to po polsku Amaranta (jest też imię Amarant).
Broz (tak jak Josip Broz Tito) to Ambroży...
Obserwuj wątek
    • monikaj1 Re: Kolejne ciekawostki 02.09.04, 18:13
      A Ambroży do tej pory tak miło mi się kojarzył...
      Amaranta brzmi całkiem ciekawiesmile
      • reptar Re: Kolejne ciekawostki 03.09.04, 10:12
        Ambroży to przede wszystkim Brzechwowski pan Kleks!

        A dla mnie niedawno odkryciem (i ciekawostką) było to,
        że Ambroży ma zdrobnienie Brożek.
      • cwiatooschec Amaranta 10.01.05, 15:24
        Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym imieniu, ale bardzo mi się spodobało.
        • gaudencja Re: Amaranta 10.01.05, 15:50
          Prawda? Jest podobne do Amandy, ale kojarzy się mniej hollywoodzko. Aczkolwiek
          Amanda to imię, które pojawiło się w Polsce przed filmami z Ameryki...
          • cwiatooschec Amanda 10.01.05, 18:28
            No proszę, kto by pomyślał? A przeciwnicy Amandy krytykują ją właśnie za
            domniemane serialowe pochodzenie. Czy mogłabyś napisać kiedy
            Amanda "przywędrowała" do Polski?
            • gaudencja Re: Amanda 10.01.05, 19:36
              Fakt faktem, ze bardziej spopularyzowała sie najprawdopodobniej dzieki
              serialom. Niemniej pisała na forum dziewczyna, u której to imię w rodzinie
              wystepowało już dosyć dawno temu, a w watku o Wrzesławie jest mowa o Amandzie,
              która dziś miałaby 102 lata. Nie znalazłam dokładnej daty, kiedy przywędrowała
              do Polski, ale Grzenia pisze, że "dużo później" niż męska forma tego imienia,
              Amandus (Amand).
    • cysia.b Re: Kolejne ciekawostki 03.09.04, 10:01
      gaudencja napisała:

      >
      > Broz (tak jak Josip Broz Tito) to Ambroży...

      W tym przypadku Broz jest nazwiskiem. Tito to pseudonim
      • gaudencja Re: Kolejne ciekawostki 03.09.04, 18:26
        cysia.b napisała:

        > gaudencja napisała:

        > > Broz (tak jak Josip Broz Tito) to Ambroży...
        >
        > W tym przypadku Broz jest nazwiskiem. Tito to pseudonim

        Dzięki smile Zawsze myślałam, że to dwa imiona i nazwisko, nie wiem dlaczego wink I
        było to równie utrwalone przekonanie, jak Zwierz Alpuhary. Tak czy inaczej
        oznacza to zresztą, że w takim razie nazywał się "Józef Ambroży", albo
        raczej "Józef Brożek" w tłumaczeniu na polski...
    • lunatica Tito 03.09.04, 10:04
      www.komunizm.px.pl/komunisci_swiat.htm

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.