gaudencja 02.09.04, 18:02 Esmeralda to żeński odpowiednik imienia Smaragd, Szmaragd. Scarlett to po polsku Amaranta (jest też imię Amarant). Broz (tak jak Josip Broz Tito) to Ambroży... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
monikaj1 Re: Kolejne ciekawostki 02.09.04, 18:13 A Ambroży do tej pory tak miło mi się kojarzył... Amaranta brzmi całkiem ciekawie Odpowiedz Link Zgłoś
reptar Re: Kolejne ciekawostki 03.09.04, 10:12 Ambroży to przede wszystkim Brzechwowski pan Kleks! A dla mnie niedawno odkryciem (i ciekawostką) było to, że Ambroży ma zdrobnienie Brożek. Odpowiedz Link Zgłoś
cwiatooschec Amaranta 10.01.05, 15:24 Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym imieniu, ale bardzo mi się spodobało. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Amaranta 10.01.05, 15:50 Prawda? Jest podobne do Amandy, ale kojarzy się mniej hollywoodzko. Aczkolwiek Amanda to imię, które pojawiło się w Polsce przed filmami z Ameryki... Odpowiedz Link Zgłoś
cwiatooschec Amanda 10.01.05, 18:28 No proszę, kto by pomyślał? A przeciwnicy Amandy krytykują ją właśnie za domniemane serialowe pochodzenie. Czy mogłabyś napisać kiedy Amanda "przywędrowała" do Polski? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Amanda 10.01.05, 19:36 Fakt faktem, ze bardziej spopularyzowała sie najprawdopodobniej dzieki serialom. Niemniej pisała na forum dziewczyna, u której to imię w rodzinie wystepowało już dosyć dawno temu, a w watku o Wrzesławie jest mowa o Amandzie, która dziś miałaby 102 lata. Nie znalazłam dokładnej daty, kiedy przywędrowała do Polski, ale Grzenia pisze, że "dużo później" niż męska forma tego imienia, Amandus (Amand). Odpowiedz Link Zgłoś
cysia.b Re: Kolejne ciekawostki 03.09.04, 10:01 gaudencja napisała: > > Broz (tak jak Josip Broz Tito) to Ambroży... W tym przypadku Broz jest nazwiskiem. Tito to pseudonim Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Kolejne ciekawostki 03.09.04, 18:26 cysia.b napisała: > gaudencja napisała: > > Broz (tak jak Josip Broz Tito) to Ambroży... > > W tym przypadku Broz jest nazwiskiem. Tito to pseudonim Dzięki Zawsze myślałam, że to dwa imiona i nazwisko, nie wiem dlaczego I było to równie utrwalone przekonanie, jak Zwierz Alpuhary. Tak czy inaczej oznacza to zresztą, że w takim razie nazywał się "Józef Ambroży", albo raczej "Józef Brożek" w tłumaczeniu na polski... Odpowiedz Link Zgłoś