Dodaj do ulubionych

Imiona pięciu synów

23.01.20, 21:44
Co myślicie o takich połączeniach? Imiona pięciu synów Pana Krzysztofa Ziętarskiego, założyciela marki odzieżowej Marie Zélie.

Jan Krzysztof;
Józef Maksymilian;
Jerzy Franciszek;
Michał Anatazy;
Antoni Pius
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Imiona pięciu synów 24.01.20, 19:20
      Trochę wieje nudą wink Niektóre drugie imiona są ciekawsze. Spodziewałabym się czegoś bardziej nawiązującego do św. Teresy z Lisieux, biorąc pod uwagę nazwę firmy. Ale może te imiona nawiązują do św. Teresy, tylko za mało wiem o jej rodzinie...

Ciekawe, kto prowadzi profil firmy na FB, bo nie stroni od anglicyzmów, a po kimś tak pozornie tradycyjnie nastawionym spodziewałabym się większej troski o jakość polszczyzny.
      --
      De gustibus...
    • abiela Re: Imiona pięciu synów 24.01.20, 23:07

>
      > Jan Krzysztof;
      > Józef Maksymilian;
      > Jerzy Franciszek;
      > Michał Anatazy;
      > Antoni Pius

Z pierwszych imion tylko Jerzy mi się podoba i jest w miarę nieoklepany w najmłodszym pokoleniu. Z drugich podoba mi się Atanazy i Pius.
    • chayah Re: Imiona pięciu synów 28.01.20, 10:22
      Z pierwszych imion najbardziej podoba mi się Jerzy, głównie ze względu na pozytywne skojarzenia. Pozostałe imiona też ok, ale jedno z nich jest w mojej okolicy wyjątkowo popularne. Z drugich imion szczególnie wyróżnia się Atanazy i Pius, ale żadnego z nich bym nie nadała wink
      Zestaw Jan Krzysztof przywodzi mi na myśl pana, którego zobaczyłam kiedyś w wiadomościach… tylko w jego przypadku Krzysztof to było nazwisko big_grin

--
      "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
      Julian Ochocki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.