Dodaj do ulubionych

Szóstka:-)

22.05.20, 14:45
Za około cztery miesiące w naszej rodzinie pojawi się szóste dziecko. Płeć jeszcze nieznana.
Jeśli to będzie chłopiec - to sprawa prosta, będzie Franciszek albo Leon.
Jeśli dziewczynka - to tu zaczynają się schody.
Moje typy
Antonina, Helena, Liliana, Idalia, Eleonora, Wanda.
Mojego męża
Kornelia, Michalina, Maria, Zofia, Oliwia i Zuzanna.
Nasze pozostałe córki to Łucja, Klementyna, Marcelina, Anastazja i Róża.
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Szóstka:-) 22.05.20, 15:04
      Ale ekipa! smile

Z Twoich typów wybrałabym Idalię, Eleonorę lub Wandę (Tosia i Hela super, ale trochę zbyt popularne). Od męża natomiast - Kornelię i Michalinę.

Gdybym z tych typów miała wybrać jedno imię, to chyba padłoby na Eleonorę.

Ja od siebie zaproponuję: Anielę, Felicję, Franciszkę i Stefanię.
    • olinininka Re: Szóstka:-) 22.05.20, 16:45
      Z Twoich typow Helena, Liliana, Eleonora lub Wanda ( nie powtarzalabym pierwszych liter imion pozostalych)
      Sama wybralabym chyba Helenke
      Z meza jedynie Zofia, choc dla mnie zbyt popularna Kornelia i Michalina ok tylko pierwsza litera sie powtarza
      Od siebie dorzucam Stefanie, Walerie, Celine, Melanie
    • paula.anna Re: Szóstka:-) 22.05.20, 17:19
      Eleonora 🙂.
      Wanda
      Idalia

Z typów męża yyyyy.... Michalina z Marceliną tak sobie...
      To może Kornelia.
      Zdecydowane nie dla pozostałych jego typów.

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • inga.a.m.r Re: Szóstka:-) 22.05.20, 19:39
      Hej!
      Ja mam piątkę i same dziewczyny wink Mam Marcelinę i nie zdecydowałabym się już na Michalinę, mimo że piękne imię. Popieram wszystkie Twoje typy, ale żeby ułatwić wybór odrzuciłabym Helenę, Lilianę i Antoninę, bo są jednak popularniejsze od pozostałych, bardzo ciekawych opcji. Z typów męża, bardzo lubię Marysię, ale niestety popularność ją skreśla. Oliwia i Zuzanna dla mnie totalnie na NIE. Kornelia ładna, ale ostatnio w moim otoczeniu, coraz popularniejsza.
      Pięknie nazwaliście córki big_grin

--
      Adela
      Marcelina
      Róża i Nina
      Ida
    • eleanor_tilney Re: Szóstka:-) 23.05.20, 00:02
      Eleonora, Wanda i Idalia są przepiękne i pięknie pasują do imion sióstr. Helena i Antonina oraz Zofia również pasują i są ładne, ale już takie osłuchane. Liliany nie lubię.
      Maria i Michalina zbyt podobne do Marceliny. Oliwia i Zuzanna spóźnione o 15 lat. Kornelia w sumie ok ale bez szału.
      Z imionami sióstr skojarzyła mi się jeszcze Izabela i Cecylia.
    • ilia.1 Re: Szóstka:-) 23.05.20, 09:03
      Osobiście wybrałabym Helenę, Lilianę lub Idalię z rozważanych imion.

Sugestie: Irena, Blanka, Lilla, Weronika, Janina, Emilia, Teresa, Urszula, Pelagia, Ludwika, Natalia, Olimpia, Agata, Gabriela, Dorota, Laura, Stella, Emma, Eliza, Regina, Aurelia, Aurora, Letycja, Ida, Estera, Jaśmina.
      Nikodem, Feliks, Tymon, Maksym(ilian), Leopold, Konrad, Ernest, Jan, Konstanty, Gabriel, Kornel, Iwo, Aleksander, Cyprian, Mikołaj, Jeremi, Albert, Hubert, Norbert, Fryderyk, Zachary, Wiktor, Bruno(n), Ludwik, Miłosz.
    • sulimira Re: Szóstka:-) 23.05.20, 16:48
      Podobaja mi sie Twoje wszystkie typy, ale Liliana jest mega popularna, a Antonina goni szybko za nia.
      Takze wybralabym z Heleny, Idali, Eleonory lub Wandy.
      Zadne imie z typow meza nie podobaja mi sie. Michalina szczegolnie przy Marcelinie brzmi zbyt podobnie.
      Od siebie dodam Oktawie, Olimpie, Ofelie, Nadzieje, Darie, Celine, Cecylie, Janine, Honorate, Danute, Letycje, Irmine, Walerie, Berenike i Leandre.
    • magnolia1313 Re: Szóstka:-) 23.05.20, 18:49
      To moje nowe konto. Na poprzednie nie mogę się zalogować. Byłam dziś u lekarza, pierwotnie miałam na połowę marca. Przeżyłam szok. Będę miała bliźnięta, do tego dwie dziewczynki. Więc będę miała siedem córek w domu. Nie spodziewałam się tego. Starsze są już zachwycone że będą miały kolejne siostry.
      • mamutek85 Re: Szóstka:-) 23.05.20, 19:53
        Gratulacje!!! 7 corek to jest naprawdę cos niesamowitego !
        Ja mam 3 córki i 2 synów i jesli miałabym mieć czwartą dziewczynkę to byłaby Wanda.
        Tak jak i Ty mam Łucje i Róże. Trzecia córcia to Marianna. Imię ze wszech miar polecam. Super sie nosi, ma pelno zdrobnien, jest delikatne i piękne w swej pełnej formie. Bardzo dlugo nie moglismy wybrac imienia dla trzeciej corki.... Powodzenia w wyborze dla szostej i siódmej! WOW😀
      • inga.a.m.r Re: Szóstka:-) 23.05.20, 20:19
        Ale szok! Gratuluję!
        Teraz do wyboru macie aż dwa imiona, a jeśli chcecie nadać każdej po dwa imiona to aż cztery! Moja szósta córka byłaby najpewniej Franciszką (tylko teoretycznie, bo już nie planujemy) wink Może skoro macie do wyboru imiona dla dwóch córek, to zgodzisz się na Kornelię męża, (pisałaś, że ją akceptujesz) albo jakieś inne imię z jego opcji, które możesz zaakceptować, a wtedy mąż mógłby wybrać jakieś z Twoich propozycji.
        Na kiedy masz termin, jeśli można wiedzieć?
        Powodzenia

--
        Adela
        Marcelina
        Róża i Nina
        Ida
        • magnolia1313 Re: Szóstka:-) 24.05.20, 08:52
          Wogóle w czasie ciąży dotyczas miałam tylko jedno USG w lutym 2020 r., następne miało się odbyć pod koniec marca. Rzeczywiście bliźnięta to dla mnie ogromne zaskoczenie, gdy się dowiedziałam to myślałam że lekarz żartuję sobie ze mnie.
          Termin mam na 3 września
    • adalwinka Re: Szóstka:-) 23.05.20, 22:10
      Wow, fajna gromadka! smile
      Z twoich typów wybrałabym Idalię i Eleonorę, albo Eleonorę i Wandę. Za Lilianą nie przepadam, a Helena i Antonina trochę już mi się "przejadły", choć imiona ładne.
      Z typów męża podoba mi się jedynie Kornelia. Jak już inni pisali, Maria i Michalina są zbyt podobne do Marceliny. Zdecydowanie odrzuciłabym Zofię i Zuzannę - są obłędnie popularne. A Oliwia według mnie w ogóle nie pasuje do imion sióstr.
      Od siebie dorzucę Józefinę, Adelajdę, Jadwigę, Leonię, Janinę, Florę, Eunikę.
    • magnolia1313 Re: Szóstka:-) 27.05.20, 11:49
      Powoli zaczynam opracowywać listę imion. Zdecydowałam się odrzucić te,które zaczynają się od liter,na które nadaliśmy już córkom imiona, aby nie mylić. Bardzo się mi podoba się Eleonora,Wanda, Stefania, Helena, Liliana, Felicja,Franciszka, Waleria, Blanka, Janina, Emilia,, Ludwika, Natalia, Gabriela, Laura, Ida,Józefina, Leonia.
      Mąż po usłyszeniu, że będą bliźniaczki dał mi wolną rękę, chcę jedynie aby na drugie była Zofia ,dla jednej z dziewczynek.
      • gaudencja Re: Szóstka:-) 30.05.20, 15:55
        magnolia1313 napisała:

> Powoli zaczynam opracowywać listę imion. Zdecydowałam się odrzucić te,które zac
        > zynają się od liter,na które nadaliśmy już córkom imiona, aby nie mylić. Bardzo
        > się mi podoba się Eleonora,Wanda, Stefania, Helena, Liliana, Felicja,Franciszk
        > a, Waleria, Blanka, Janina, Emilia,, Ludwika, Natalia, Gabriela, Laura, Ida,Józ
        > efina, Leonia.

Z nich wykluczyłabym popularniejsze imiona, jak Natalię, LIlianę, Gabrielę, Emilię. Poza tym wszystkie mi się podobają. Idę zamieniłabym na Idalię.

--
        Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
        (Jarosław Olesiak)
    • dalenia Re: Szóstka:-) 27.05.20, 19:04
      Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wypowiedzi Magnolii są łudząco podobne do wypowiedzi forumowiczki Tulipanek. Nagle pojawiły się dwie mamy z licznymi dziećmi i zamiłowaniem do rzadkich imion. Tam bliźniaczki, tu nagle też bliźniaczki, dziwnym trafem odkryte w 5-tym miesiącu ciąży. Dodatkowo moje wątpliwości budzi fakt, że obie forumowiczki wypowiadają się na forum w tych samych dniach, praktycznie o tej samej godzinie ... Dziwne, choć może to tylko moje odczucia ...
      • paula.anna Re: Szóstka:-) 27.05.20, 19:40
        To nie byłby pietwszy tego typu "przekręt" na gazetowym forum.
        Btw, dla mnie też to podejrzane 🤔.
        Ciekawe, czy dowiemy się, czy mamy rację?

--
        pink stinks
        Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
        • gaudencja Re: Szóstka:-) 30.05.20, 15:52
          paula.anna napisała:

> To nie byłby pietwszy tego typu "przekręt" na gazetowym forum.
          > Btw, dla mnie też to podejrzane 🤔.
          > Ciekawe, czy dowiemy się, czy mamy rację?

Nie tak szybko, bo z domeny nie można za wiele wywnioskować, pisze z niej więcej osób, a całe IP w opcji widocznej dla nas nie daje podstaw do potwierdzenia takiego przypuszczenia ani do jego jednoznacznego wykluczenia. Trole pięknoimienne i wieloraczkowe już u nas bywały, traktuję to jako wyraz tęsknoty za większą rodziną, ale wielodzietne rodziny przecież jak najbardziej się zdarzają i część z nas dorobiła się całkiem pokaźnych gromadek w czasie korzystania z forum.

--
          De gustibus...
      • inga.a.m.r Re: Szóstka:-) 27.05.20, 19:45
        Ja od momentu poinformowania przez Magnolię, że będą bliźniaczki tez nabrałam podejrzeń. Chociaż już wcześniej miałam lekkie wątpliwości przez nicki (bo jednak tematycznie tez podobne) i wypowiedzi obu użytkowniczek, które także są dość podobne.
        smile))

--
        Adela
        Marcelina
        Róża i Nina
        Ida
      • adalwinka Re: Szóstka:-) 27.05.20, 19:56
        dalenia napisała:

>Dziwne, choć może to tylko moje odczucia ...

Nie, nie tylko Twoje. Ja też miałam takie myśli, ale nie chciałam niepotrzebnie rzucać podejrzeń.
      • vanilde Re: Szóstka:-) 04.06.20, 20:01
        Tulipanek robi charakterystyczny błąd w odmianie imion (np. "Majko" zamiast "Majką"). Tu takiego błędu nie widzę. Chyba że to dla niepoznaki smile
          • paula.anna Re: Szóstka:-) 05.06.20, 11:47
            Mamy niezły serial detektywistyczny dzięki tym dwóm wątkom 😁.
            Swoją drogą wielu z nas zapaliła się czerwona lampka...
            I tak pewnie nie dowiemy się prawdy.
            To nie forum rówieśnicze, tu te "wielodzietne" po prostu znikną i tyle.

--
            pink stinks
            • annthonka Re: Szóstka:-) 05.06.20, 16:01
              Ja tulipanka już od dawna podejrzewam o trolling. Jednego dnia mąż się uparł na Zuzię i Maję, następnego rozważa Wandę i Stefanię. Tu jeszcze szwagierka rodząca w tym samym terminie i teściowa ze złamaną nogą jeżdżąca po rodzinie big_grin

A jeszcze teraz magnolia z podobnym problemem.
              • meggan79 Re: Szóstka:-) 06.06.20, 06:47
                Ingo, jak Wasza Idusia? I jak reakcje na imię Malutkiej? Moja w lipcu kończy 13 lat i jest wyższa ode mnie,po prostu nie wierzę, dla mnie jest dalej mała.....Pozdrawiamy
                P.S. a w tych 2 wątkach nie odpisywałam bo według mnie nie są prawdziwe
                • inga.a.m.r Re: Szóstka:-) 06.06.20, 12:01
                  Dziękujemy, wszystko u nas dobrze. Ida rośnie, a ja nie wiem kiedy minęło 7 miesięcy jak ta dzielna dziewczynka jest z nami! Twoja Idalka to już duża panna... Ja patrząc na Adelę tez czasami nie wierze, że mam już taką dużą córkę. Czas pędzi, a najbardziej widać po dzieciakach wink
                  Reakcje na imię pozytywne, nie spotkaliśmy się jeszcze z jakimś niemiłym komentarzem, czasami ktoś bywa zdziwiony, słyszysząc Idalię, ale Ida nikogo nie dziwi.
                  Pozdrawiamy Was big_grin

--
                  Adela
                  Marcelina
                  Róża i Nina
                  Ida
                  • meggan79 Re: Szóstka:-) 06.06.20, 20:20
                    Super,że wszystko u Was dobrze,cieszę się,że z Idusią wszystko oksmileNo, u nas Lila jeszcze starsza bo 16,na szczęście ,że mamy jeszcze Leosia i Różyczkę, a Wy że macie małą Idęsmile
                    Pozdrawiamy
      • sulimira Re: Szóstka:-) 05.06.20, 22:48
        Dla mnie u tulipanka najbardziej jest podejrzane jak maz co chwile zmienia zdanie. Jedna rozmowa z mama i jest Julia i Zuzia, w domu Wanda i Stefania, rodzina cala (rowniez ze zlamana noga) wyjezdza i maz znowu moze zmieni zdanie. Jak wroci i porozmawia z siostra to pewnie znowu zmieni zdanie. Jedyna szansa tylipanka jest porod na drugim koncu Polski bez rodziny i rejestracja godzine po porodzie zanim maz zdazy uslyszec gratulacje od rodziny i znowu zmienic zdanie. Moze sie myle, ale nawet najchwiejniejsze charaktery potrafia swoje zdanie utrzymac przez wiecej niz kilka dni,
          • paula.anna Re: Szóstka:-) 06.06.20, 09:18
            O ile te dzieci naprawdę istnieją...

--
            pink stinks
        • annthonka Re: Szóstka:-) 06.06.20, 10:57
          sulimira napisała:

> Dla mnie u tulipanka najbardziej jest podejrzane jak maz co chwile zmienia zdan
          > ie. Jedna rozmowa z mama i jest Julia i Zuzia, w domu Wanda i Stefania, rodzin
          > a cala (rowniez ze zlamana noga) wyjezdza i maz znowu moze zmieni zdanie.

Napisałyśmy dokładnie to samo smile

> Moze sie myle, ale nawet najchwiejniejsze charaktery potrafia swoje zdanie utrz
          > ymac przez wiecej niz kilka dni,

Raczej należy założyć, że żadne dzieci nie istnieją. A tulipanka/magnolia nudzi się w domu, to sobie na forum popisze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.