Dodaj do ulubionych

Liceum - imiona przyjętych

13.08.20, 03:00
Lista przyjętych do pierwszej klasy liceum (jedna klasa):
Aurelia
Daria
Dominika
Dominik
Filip
Hanna
Jagoda
Julia x6
Kacper
Kalina x2
Liliana
Laura
Marcelina
Michał x2
Mikołaj
Nela
Patryk
Szymon
Wiktoria
Zuzanna x2
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Liceum - imiona przyjętych 13.08.20, 08:43
      O kurde, 6 Julek, współczuję! U mnie w gimnazjum było 3 Jakubów i był kocioł, a gdzie aż 6 ... wink Dwie Kaliny też zaskakujące, taki zbieg okoliczności. Nadajesz dziecku oryginalne imię, a tu spotyka imienniczkę, podczas gdy chociażby Hanka jest jedna wink
      • chayah Re: Liceum - imiona przyjętych 13.08.20, 12:57
        W moim roczniku w gimnazjum były 4 Julki, 5 Jakubów, 5 Szymonów, 4 Zuzanny, chyba 5 Michałów i 9 Gabrieli. Biedne Gabrysie… w jednej klasie było aż sześć wink Dwie Kaliny to faktycznie zaskoczenie smile
      • mamaitwinsy Re: Liceum - imiona przyjętych 13.08.20, 23:32
        Dwie Kaliny w jednej klasie tez mnie zaskoczyły!
        6 Julek to dopiero będzie wyzwanie dla nauczycieli wink, ale także dla uczniów. Miałam kiedyś klasę, w której były 3 Karoliny i już robiło się zamieszanie, więc myślę, że z 6 Juliami będzie bardzooo „ciekawie” wink.
        • dalenia Re: Liceum - imiona przyjętych 14.08.20, 09:22
          W mojej klasie są tylko 1 Julki, a czasem dochodzi do nieporozumień. Niewielkich, ale jednak. A co dopiero przy 6-ściu! surprised
          Ja maksymalnie miałam własnie tych 3-ech Jakubów w gimnazjum. Tak, to imiona powtarzały się czasem po 2x, ale raczej nie jakoś intensywnie.
          • chayah Re: Liceum - imiona przyjętych 14.08.20, 11:11
            U nas w gimnazjum z powtórzeniami było tak:

klasa A (moja):
            - Szymon x4
            - Urszula x3
            - Wiktoria x2
            - Małgorzata x2
            - Kacper x2

klasa B:
            - Aleksandra x2
            - Paweł x2
            - Mateusz x2
            - Gabriela x3

klasa C:
            - Julia x2
            - Zuzanna x2
            - Michał x4
            - Jakub x3 (chyba)
            - Gabriela x6

Znam też klasę, w której było chyba siedmiu Jakubów (masakra!!!). W przedszkolu miałam w grupie czterech Dawidów, przez pewien moment również dwie Julie i dwóch Kacprów (jeden później mieszkał za granicą), w zerówce dwie Kingi i dwie Gabrysie. W szkole podstawowej w klasie I miałam dwóch Karolów, a w klasie IV-VI dwóch Mateuszów, dwóch Marków i dwie Ole.

W podstawówce miałam też koleżankę Samantę, która używała drugiego imienia - Emilia. W klasie była już jedna Emilka i czasami wychodziły różne "kwiatki" tongue_out

Obecnie w liceum (od września III klasa) mam w klasie dwie Gabrysie i dwóch Janków (obaj mają drugie imiona - IDENTYCZNE!!!), pozostałe imiona się nie powtarzają. Łącznie w klasie są 23 osoby. Na początku pierwszej klasy w klasie były dwie Julki, trzy Gabrysie, dwie Ule i dwóch Janków, ale część osób przeniosła się do innych klas, a dwie do innych szkół - i zrobiła się jedna Ula i jedna Julka. W pozostałych klasach też powtarzają się różne imiona. W klasie humanistycznej są bodajże cztery Gabrysie i dwóch Jakubów, w biologiczno-chemicznej dwie lub trzy Weroniki, w medycznej - trzy Natalie, w dwujęzycznej - dwóch Mateuszów i dwie Ule.

Nauczyciele nie mają problemów z powtarzającymi się imionami, np. na angielskim (byliśmy wymieszani klasami i potem dzieleni na grupy) mieliśmy w grupie dwie dziewczynki o tym samym imieniu i pani używała wobec jednej z nich pełnej formy, a wobec drugiej - zdrobnienia. Wielokrotnie widywałam na tym forum wpisy: "to nauczyciele chyba będą musieli się zwracać po nazwisku…" - u nas rzadko dochodziło do sytuacji, że, dajmy na to, pan od niemieckiego musiał powiedzieć "Kuba Kozłowski, do tablicy!" czy "Ania Zalewska dostaje dzisiaj jedynkę" (imiona są oczywiście wymyślone). Jednak da się uniknąć katastrofy tongue_out
            Tak to jest z tym powtarzaniem smile
      • chayah Re: Liceum - imiona przyjętych 14.08.20, 21:14
        Jedynie Teresa rzuca się w oczy. Zofia i Hanna to jedne z najczęściej słyszanych przeze mnie imion, jeżeli chodzi o małe dziewczynki. Spotykam też dużo Franciszków i Tymonów, Anna też jest popularna w moim otoczeniu. Trochę dziwi mnie brak Leny, Zuzanny, Julii czy Aleksandry u dziewczynek, ale to może być powiązane z kwestią popularności tych imion w rejonie (nie wiem, gdzie znajduje się to przedszkole). Ogólnie nic szczególnego smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.