Dodaj do ulubionych

Imiona dla trojaczków

04.05.21, 12:09
Jestem w ciąży trojaczej i zastanawiamy się nad imionami dla pociech. Tworze ten wątek aby poradzić się, przeczytać wasze opinie czy spostrzeżenia na temat wybranych przez nas imion, a może zaproponujecie jakieś, które przypadną nam do gustu.
Będą to dwie dziewczynki i chłopczyk. Wstępnie wybraliśmy imiona Matylda, Kornelia i Aleksander lub Mikołaj.
Co do imienia chłopca to nadal nie jesteśmy w 100% przekonani do rzadnego imienia. Dla dziewczynek:
Matylda- znacie może jakieś Matyldy w różnym wieku które mogą powiedzieć jak ,,służy,, im to imie?
Kornelia- tutaj znamy dwie nastoletnie Kornelie i imię dobrze się im nosi
Może podsuniecie jakieś imiona dla chłopca, ale również dla dziewczynki.
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Imiona dla trojaczków 04.05.21, 12:37
      Matylda i Kornelia bardzo mi się podobają. O tej pierwszej będzie mogła wypowiedzieć się Paula.Anna, która ma córkę Matyldę wink Ogólnie dla dziewczynki już bym nie szukała, bo te dwa tworzą fajny duet. Nie są też przy tym szalenie popularne, osłuchane, raczej bezpieczne.

Poszukałabym jednak czegoś innego dla chłopca. Zarówno Aleksander, jak i Mikołaj, są bardzo popularni. Szukałabym jednak czegoś rzadszego. Może zamiast Aleksandra - Aleksy?

A z innych jeszcze typów:
      Gabriel, Bruno, Kajetan, Olaf, Tobiasz, Konstanty, Cezary, Hubert, Dominik?
    • kot2004 Re: Imiona dla trojaczków 05.05.21, 16:13
      Kornelia to moja starsza siostra , mówimy do niej Nela , wg mnie bardzo ładne zdrobnienie smile mam też Kornelię w klasie ale wydaje mi się że to nie jest bardzo popularne imię. Matyldy nie znam ale też jest ok . Myślę że niektórzy mogą na nią wołać "Mati" (nie mówię że na pewno ale lepiej przemyśleć czy by wam to nie przeszkadzało). Mikołaj ja miałam mieć na imię ale jestem dziewczynką smile raczej oryginalne imię ładne wg mnie. Aleksander to syn moich sąsiadów i wołają na niego Olek. Ale można też Aleks, Alek więc jest dużo możliwości smile
      propozycje imion dla chłopca: Michał, Krystian, Karol, Robert, Dawid, Eryk, Fabian, Leon, Łukasz, Maciej, Mateusz, Rafał, Tomasz
      Dla dziewczynek: Anastazja, Diana, Emilia, Faustyna, Gabriela, Iga, Jagoda, Kalina, Kinga, Karolina, Liliana, Laura, Łucja, Milena, Melania, Malina, Malwina, Nadia, Paulina, Paula, Patrycja, Rozalia, Weronika
      Może coś Wam się spodoba smile
    • alicjakociol Re: Imiona dla trojaczków 06.05.21, 00:08
      Zaczeliśmy się też zastanawiać nad imieniem Kornel dla chłopca. Oczywiście wtedy Kornelia byłaby odrzucona. Myślę że Kornel jest ładnym imieniem i ma fajne zdrobnienia. Tutaj to samo pytanie- znacie jakiegoś Kornela?
    • paula.anna Re: Imiona dla trojaczków 06.05.21, 12:19
      Moja Matylda lubi swoje imię.
      Dla mnie przykrą niespodzianką było zdrabnianie przez niektórych do MatylDZI, brr.

Matylda, Łucja i Gustaw.
      Matylda, Aniela i Witold.

Wasze chłopięce są niezbyt w moim guście 😉.
      Chyba Kornel najlepszy, acz bez szału.
      Oprócz powyższych na szybko proponuję Rocha, Tytusa.
    • sulika Re: Imiona dla trojaczków 07.05.21, 01:13
      Popieram Matyldę i Kornelię. Z chłopięcych najlepszy Kornel. Mikołaj też jest ok, ale bardzo popularny.
      Inne propozycje: Aniela(zamiast Kornelii, też mozna ja zdrabniać do Neli), Aurelia, Róża, Rozalia, Michalina, Lilianna, Adela, Melania, Łucja, Blanka, Felicja, Helena, Stefania, Ignacja, Idalia, Konstancja, Florentyna, Anastazja, Apolonia, Klara

Dla chłopca Jędrzej, Aleksy, Gabriel, Samuel, Tobiasz, Jonasz, Eryk, Ignacy, Bruno, Konstanty, Roch, Ksawery, Jeremi, Julian, Olgierd, Błażej, Emil, Feliks, Maksym
      Nie wiem, czy choć trochę wpasowałam się w Wasz gust, starałam się😉
      • paula.anna Re: Imiona dla trojaczków 07.05.21, 14:54
        Jeśli nie chcecie spotykać tłumu imienniczek, to odradzam Zofię, jest obłędnie popularna od jakiegoś czasu.
        Laura też wysoko, jednak ja akurat spotykam znacznie mniej Laur niż Zosiek i nie czuję jeszcze dokuczliwego przesytu.
      • karola1705 Re: Imiona dla trojaczków 15.05.21, 08:41
        Gratuluję! smile
        Kornelia i Matylda jak dla mnie całkiem fajny duet. Jeśli jesteście przekonani do tych imion to nie szukałabym innych. Z tych powyższych również odradzam Zosię, jest w top5 jak nie w top3 od kilku już lat;Olga jakoś mi nie podchodzi. Lubię i Marcelinę i Laurę, ale obydwie robią się coraz bardziej popularne. Więc pytanie czy Wam to przeszkadza czy nie. Jeśli skłaniacie się ku Kornelowi to fajnie, nie jest taki oklepany jak Mikołaj, Aleksander, Nikodem czy Tymon. Z Nikodemem mam podobnie jak Paula.Anna-po prostu go nie lubię, poza tym jest bardzo często nadawany.

Brałabym pod uwagę: Matyldę, Kornelię, Marcelinę, Laurę, Liwię i Ingę. A z chłopięcych z Waszych propozycji to chyba tylko Kornel.
    • boy_named_sue Re: Imiona dla trojaczków 12.05.21, 12:54
      Znana mi Matylda, teraz nastolatka, była w domu Tysią lub Matysią. Z imienia, z tego co wiem, jest zadowolona.

Matylda, Kornelia i... Jonasz, Jeremi, Ignacy, Cyryl, Gustaw, Roch.
      albo:
      Kornel, Matylda i... Rozalia, Aurelia, Melania.
    • humbelina Re: Imiona dla trojaczków 14.05.21, 14:37
      Gratuluję trojaczków ❤

Kornelia i Matylda są świetne! Aleksander w sumie też, tylko bardzo popularny, szukalabym chyba czegoś innego i nie byłabym sobą gdybym nie zaproponowała Ci mojego ukochanego Konstantego smile
      Poza Kostkiem może Jeremi/Jeremiasz?
      Tymoteusza lubię, ale będzie mylony z popularnym Tymonem/Tymkiem.

A może Tytus?
    • eleanor_tilney Re: Imiona dla trojaczków 14.05.21, 15:11
      Matylda jest świetna. Szkoda ze w ostatnim rozdaniu wypadła. Z imion przez Was podanych wybrałabym zestaw:
      Matylda, Laura i Kornel
      Aleksander i Mikołaj wydają mi się nudne, bo są tak obłędnie popularne. Tymon i Tymoteusz to imiona, które moim zdaniem, będą się za 20 lat kojarzyć sezonowo. Nikodem jakoś mnie nie do końca przekonuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.