Dodaj do ulubionych

Imię dla 14 dziecka

26.10.21, 18:52
Witam! Za jakieś 5 i pół miesiąca zostanę
Obserwuj wątek
    • magda.i.dzieciaki Re: Imię dla 14 dziecka 26.10.21, 18:58
      mamą. Na 60% to będzie dziewczynka. Jeżeli to chłopiec to będzie to Henryk. Jeżeli dziewczynka to tu zaczynają się schody. Mężowi nie podobają się imiona „udziwnione” (czyli np. Klementyna, Franciszka itp.) więc wiele moich typów odpadło. Za to mi nie podobają się jego typy. Ostatecznie stanęło na dwóch wspólnie wybranych imionach: Aurelia i Inga + mam nadzieję, że namówię M. jeszcze na Jagnę lub Wandę. Nasze starsze dzieci to: Aniela, Helena, Róża, Kornel, Liliana, Blanka, Łucja, Klara, Leon, Teodor, Matylda, Stanisław i Laura.
      Pozdrawiam,
      magda.i.dzieciaki
      Ps. Przepraszam, za szybko kliknęłam wyślij.
      • magda.i.dzieciaki Re: Imię dla 14 dziecka 26.10.21, 19:09
        Ale byków nawywijałam!
        Miałam na myśli, że znowu zostanę mamą i jeżeli jednak to będzie chłopiec to nazwiemy go Henryk. Poza tym rozważamy jeszcze Kornelię. Tak się dzieje gdy się pisze bez przemyślenia!
      • emnilda.wolna Re: Imię dla 14 dziecka 27.10.21, 18:25
        Mogę pomóc, choć nie wierzę. wink

Spodziewacie się jednego dziecka, a wspólne typy macie już dwa: Aurelia i Inga. Teraz trzeba coś odrzucić, a nie namawiać męża na Jagnę i Wandę. Sama bym wybrała Aurelię, ale jeśli trudno wybrać, to można poczekać do porodu.

Macie Kornela i rozważacie Kornelię? Rozumiem, że 14 to dużo dzieci, ale nie aż tak, żeby trzeba było powtarzać imiona. wink
        • ala3 Re: Imię dla 14 dziecka 27.10.21, 20:31
          No ja też zbytnio nie wierzę, ale pomogę. Jeżeli chodzi o rozważane imiona to Kornelię bym odrzuciła ze względu na Kornela i Anielę (to samo zdrobnienie), Inga mi niezbyt pasuje do reszty rodzeństwa, a Aurelia jest mega podobna do Anieli. Ale gdybym miała wybierać z tych trzech to wybrałabym Aurelię. Co do Jagny i Wandy to IMO są dużo lepsze od twoich wsześniejszych propozycji, ale nie naciskaj na męża na siłę.
          Podrzucę Ci jeszcze kilka propozycji, może któreś wam się spodoba:
          Idalia, Adelajda, Marianna, Liwia, Felicja, Eleonora, Alicja, Emilia, Melania, Antonina, Anatolia, Stefania, Józefina, Hanna, Zuzanna, Maja
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Imię dla 14 dziecka 28.10.21, 12:30
        Ja również nie wierzę w prawdziwość tego wątku, ale mogę pomóc smile
        Imiona Twoich dzieci są raczej z grupy tych popularnych i "osłuchanych" (może oprócz Kornela i Teodora), dlatego celowałabym właśnie w coś takiego😁 Aurelia fajnie pasuje, ale faktycznie trochę zbyt podobna do Anielki. Inga mnie nie zachwyca, dla mnie to po prostu ucięta Kinga😅 Podobnie jak Oliwia-Liwia. Z kolei Jagna i Wanda moim zdaniem średnio pasują do imion rodzeństwa, ale na pewno plusem jest ich mała popularność smile Henryk dla mnie neutralny, u kogoś doceniam. Kierowałabym się też dopasowaniem do nazwiska, może podałabyś chociażby pierwszą sylabę i końcówkę? smile
        Moje propozycje tak "w ciemno" to Gabriela, Wiktoria, Karolina, Dominika, Natalia, Iga, Amelia, Weronika, Marcelina, Urszula, Michalina, Nina.
    • magda.i.dzieciaki Re: Imię dla 14 dziecka 28.10.21, 18:19
      Rozumiem, że możecie mi nie wierzyć, bo jednak posiadanie tylu dzieci jest rzadkie. Jednakże dziękuję za wszystkie propozycje. Mi i mężowi spodobały się z nich Marcelina, Michalina i Liwia. Kornelia przy Kornelu i Anieli to faktycznie trochę za dużo, ale Aurelia zostaje ponieważ nie jest aż tak podobna do Anieli i poza tym Aniela ma już 17 lat więc pomiędzy dziewczynami jest duża przepaść.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.