Dodaj do ulubionych

Krystyn-do gaudencji i innych

16.10.06, 19:58
Do Gaudencji-kiedyś napisałaś mi o Klementynie i wysłałaś na pocztę ,jednak
obecnie wiemy ,że bedzie chłopczyk i miałabym prośbę czy istnieje (jest
nadawane w Polsce imię Krystyn, ile jest takich imion nadanych w Polsce, w
jakim okresie i może znasz jakiegoś Krystyna- proszę bardzo o przesłanie na
pocztę).
A jakie skróty, zwroty stosować do imienia Krystynek?
Obserwuj wątek
    • abiela Re: Krystyn-do gaudencji i innych 16.10.06, 22:16
      Krystyn ma 822 nadania, najwięcej przyapda na lata 30 i 40.
      • krzysia2 Re: Krystyn-do gaudencji i innych 17.10.06, 17:33
        Zdrobnienia: Krystek, Krysiek, Krystyś, Krychu
    • Gość: Mary z pakamery Re: Krystyn-do gaudencji i innych IP: *.net-serwis.pl 18.10.06, 12:39
      Znam gościa, który ma tak na drugie imię.
    • mamaolenka Re: Krystyn-do gaudencji i innych 18.10.06, 20:14
      Znam Pana Krystyna. Jego żona ma na imię Mieczysława...
    • gaudencja Re: Krystyn-do gaudencji i innych 20.10.06, 01:10
      Poznałam kiedyś jednego Krystyna, dyrektora generalnego jednego z urzędów
      centralnych. Bardzo poważny człowiek. Krystyn to imię bardzo, bardzo tradycyjne
      w Polsce, jedno z najstarszych imion chrześcijańskich u nas używanych, zob.
      choćby tu:
      pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Krystyn
      www.przodkowie.com/niesiecki/o/ostrowski/4368.php?lit=o
      tiny.pl/r7m2
      tiny.pl/r7mk
      Staropolskie zdrobnienia to: Krzystek, Krzysztek, Krystek, Krzyszka. Bardzo bym
      się ucieszyła, gdybyście tak nazwali synka, Krystyn to jedno z moich ulubionych
      imion męskich!
      • atrakcyjna2 Dzięki i jeszcze... 06.11.06, 11:04
        Ostatnio rzadko wchodzę na internet ,bo nie mam stałego dostępu-dlatego dopiero
        dzisiaj przeczytałam. Miałabym jeszcze prośbę ,abiela napisała że jest 822
        nadań w Polsce-chciałabym wejść na tą stronę i też zobaczyć kiedy było ostatnie
        nadanie tego imienia w Polsce-czy np. w ostatnich 10 latach. Podoba mi się to
        imię bardzo. Aha jeszcze jedno bo tak się obawiałam ,że w ogóle takiego imienia
        nie ma(bałam się że nie nadadzą mi w Urzędzie),ponieważ nie znlazłam w
        kalendarzach - czy ktoś wie kiedy Krystynek obchodzi imieniny?
        • atrakcyjna2 Re: Dzięki i jeszcze... 06.11.06, 11:11
          Znalazłam już stronę ,kiedy obchodzi imieniny, ale nie mogę znaleźć nadań tego
          imienia w Polsce i lat. Ciekawi mnie czy ktoś np. w ostatnim roku nadał takie
          imię synkowi. Jeśli ktoś ma jeszcze propozycje do zdrobnień lub np. gdy syn
          będzie miała 18 lat-bo wtedy to przychodzi mi na myśl mówienie tylko Krystyn,
          ale z drugiej strony jako matka chciałabym żeby też brzmiało troszkę ciepło.
          • gaudencja Re: Dzięki i jeszcze... 06.11.06, 12:28
            Imieniny Krystyn obchodzi kilka razy w roku (poszukaj w Wikipedii), ale
            najwazniejsza data to 13 listopada:
            www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/11-13.php3

            Danych o nadawalności imion w poszczególnych dekadach po 1994 roku nie ma nikt,
            kto nie dysponuje dostępem do rejestru PESEL. Nie sprawdzimy Ci, czy urodził
            się Krystyn w zeszłym roku czy w ostatnich 10 latach. Dane sprzed 1994 roku w
            podziale na dekady sa dostępne w książce, ale nie w internecie; raczej nie masz
            co szukać tego w sieci.
    • annajustyna Re: Krystyn-do gaudencji i innych 06.11.06, 11:09
      A ja studiowalam z Krzysztofasmile))). Poczatkowo myslalam, ze Krzysia to
      zdrobnienie od Krystyny, a to byla naprawde Krzysztofasmile)))). Takie imie
      proponuje Waszej coreczcesmile))). Dziewczynka imie odmeskie, chlopczyk
      oddamskiewink))). A powaznie: moze rozwazycie Krystiana???
      • atrakcyjna2 do anny 06.11.06, 11:14
        Nie nie właśnie Krystian nie podoba mi się,tzn. ujdzie nie jest brzydkie, ale
        to nie to. Krystyn brzmi ładniej dla mnie , delikatniej i tak jakoś podoba mi
        się. A dla dziewczynki mamy (choć obecnie wiemy, że będzie chłopczyk)-
        Klementynka.
        Krystynek i Klementynka- mam nadzieję że bedzie- Klementynka w przyszłości.
        • gaudencja Re: do anny 06.11.06, 20:14
          Krystian niczego nie ułatwia w kwestii zdrabniania - zdrobnienia sa mniej
          więcej takie same. A jest (IMO) dużo mniej ładnym i ciekawym imieniem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.