Dodaj do ulubionych

Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!!

14.01.09, 13:13
To jest naprawdę ciężka i poważna decyzja! Przecież to jeden z
niewielu wyborów w życiu "na całe życie". I to decyduję w czyjejś
sprawie, za kogoś. Koszmar. Przecież moje dziecko będzie dzieckiem
tylko kilka, kilkanaście lat. Później będzie dorosłą osobą, więc
wszelkie super słodkie imiona IMHO odpadają. Ale z drugiej strony
przez te kilka lat dobrze jest mieć w zanadrzu jakieś zdrobnienie.
Bardzo nam się podoba Bruno, ale jak mówić do małego chłopca? Możey
wymyślić zdrobnienie na własny użytek, np. Fistaszek wink ale w
piaskownicy głupio wołać Fistaszku smile
Chyba jednak stanie na Piotrze. Mały Piotruś, niegrzeczny Piotrek,
dorosły dr Piotr wink
A dziewczynka pewnie będzie Adą.
Kurde, przerypane! wink
Obserwuj wątek
    • abiela Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 13:19
      Mały Bruno może być Brunkiem, Brunisiem, Bruniem.
      • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 13:25
        Tak ja Brunem szaleję i mi się strasznie podoba tak te zdrobnienia
        mi się ani trochę nie podobają... Szkoda...
        • gaudencja Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 20:40
          Brunuś Ci się nie podoba? Brunek też nie?
      • Gość: bati Re:inne zdrobnienia: Brunio, Brunuś, Bruniek. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.09, 00:05
    • mmaupa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 13:29
      Bardzo mi sie podoba Fistaszek jako pelnoprawne imie. Dorosly bylby panem
      Staszkiem smile

      A tak bardziej serio, to Ada jest jednym z moich ulubionych imion zenskich.
      • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 13:38
        > Bardzo mi sie podoba Fistaszek jako pelnoprawne imie.

        Aż się uśmiechnęłam na samą myśl smile
        • ashton Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 13:45
          Jestem za Piotrem!!! Od zawsze jest to moje ulubione męskie imię smile
          • kaamilka ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż... 14.01.09, 13:49
            zaraz podniesie się larum, że nie powinna się tak łączyć imion ojca
            i syna.
            mój mąż to Paweł, więc byłby Piotr i Paweł, a przecież dzicko to
            żadna kontynuacja rodzica i takie tam...
            • Gość: mała Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 14:11
              jakie tam łączenie imion, dla mnie Piotr to super imię, mam
              siostrzeńca o tym imieniu, często zdrobnienie jego imienia to Pi (
              sam siebie tak nazywał)
            • quasi.modo Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż 14.01.09, 15:01
              E tam! Piotr i Paweł to dwa rożne imiona. Najwyżej imieniny będą obchodzić
              razem. Gorzej jakbyście nazwali małego Gaweł.
              Choć ja bym została przy Brunonie. Wolałabym na niego po prostu "Bruno",
              ewentualnie "Brunek". A musisz wiedzieć, że ja też jestem zwolenniczką
              zdrobnień. Bruno jednak brzmi wystarczająco fajnie, nawet wobec małego dziecka.
              • quasi.modo Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż 14.01.09, 15:03
                Ach, gdzieś kiedyś czytałam, że rodzina nazywała swojego Brunona "Brumiś". Może
                to Ci się spodoba?
                • kaamilka Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż 14.01.09, 15:13
                  Brumiś - super! smile To może jednak Bruno...?
                  • quasi.modo Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż 14.01.09, 15:22
                    Ja bym była za Brunonem (vel Brunem). Lubię imię Piotr, ale to bądź co bądź,
                    najpopularniejsze imię męskie w Polsce.

                    pl.wikipedia.org/wiki/Najpopularniejsze_imiona_na_%C5%9Bwiecie
                  • gaudencja Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż 14.01.09, 20:42
                    kaamilka napisała:

                    > Brumiś - super! smile To może jednak Bruno...?

                    Oczywiście - dorosły Bruno, mały Brumiś, Bruniś, niegrzeczny Brunek
                    lub Brunko. Nie widzę, w czym to imię miałoby być gorsze od Piotra,
                    a jest MSZ o niebo ciekawsze.
            • malenka_e650 Re: ale jeszcze nie wiecie jak ma na imię mój mąż 17.01.09, 19:13
              Piotr to cudowne imię smile mój mąż tak się nazywa i gdybym czekała na synka na
              100% zostałby Piotrem, nie ma innej opcji (ale czekam na drugą dziewczynkę smile)
          • uccellino Ashton!!!!!!!!!!!!!!! 17.01.09, 20:56
            Kogo moje piękne oczy...! smile))
            • ashton Re: Ashton!!!!!!!!!!!!!!! 19.01.09, 11:13
              Witam witam i gratuluję dwupaka wink
    • salomea_ Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 14:29
      Oj, trudno wybrać imię. Szczególnie jak sie ma kolejne dziecko, bo dla
      pierwszego wybrało się juz to ulubione.

      Bruno to fajne imię. Lubie imiona bez zdrobnień, człowiek wie, jak sie nazywa, a
      nie każdy mówi na niego inaczej. Ale uważam, ze Brunonek brzmi ok.
    • joanna-wanna Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 14.01.09, 17:47
      Piotr fajnie Adrianna,Ada to moje ulubone imię kobiece
      A Ada czy Adrianna
      • jestem.mama Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 12:13
        Piotr i Adrianna to bardzo ładne imiona.
        • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 12:59
          nie Adrianna, tylko Ada
          • abiela Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 13:58
            kaamilka napisała:

            > nie Adrianna, tylko Ada


            Ada to zdrobnienie.
            • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 15:07
              znalazłam też jako samodzielne imię. to byłby błąd?
              • abiela Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 15:15
                kaamilka napisała:

                > znalazłam też jako samodzielne imię. to byłby błąd?

                Gdzie? Ada to zdrobneinie Adrianny, Adriany, Adeli, Adelajdy.
                • verdana Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 15:44
                  Piotr jest fajny i chyba teraz już Piotrów wcale nie ma duzo.
                  Natomiast Ada - nawet jesli funkcjonuje, jak samodzielne imię, to
                  dorosla kobieta tak się przedstawiajaca będzie miała stały problem z
                  wyjasnianiem, ze nie podaje zdrobnienia. Niewygodne, a czasem nawet
                  krepujace.
                  • olianka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 15:48
                    verdana napisała:

                    > Piotr jest fajny i chyba teraz już Piotrów wcale nie ma duzo.

                    Wciąż na 1 miejscu wśród imion męskich, a w ubiegłym roku 10 wśród imion
                    męskich. Zdecydowanie za dużo.
                    • ashton Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 15:54
                      Piotr to chyba jedyne imię którego megapopularność mi absolutnie nie przeszkadza
                      wink Wydaje mi się takie prawdziwie "męskie" i jak poznaję jakieś metroseksualne
                      ciamciaramcie o tym imieniu to mam abstrakcyjne pretensje do całego świata za
                      szarganie świętości big_grin
                • Gość: mmaupa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! IP: 163.1.80.* 16.01.09, 13:19
                  Z Wikipedii:
                  Ada – imię żeńskie pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim znaczy: upiększać
                  się, stroić się. Imię Ada jest wymieniane w Biblii w pierwszej księdze Starego
                  Testamentu gdzie jest jedną z żon Lemecha i matką Jubala. W Biblii jest także
                  mowa o Adzie, matce flecistów i grających na Cytrze. Imię często mylone z
                  Adrianną lub Adelajdą, z racji na funkcjonujące w języku polskim zdrobnienia.

                • Gość: kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! IP: 195.242.183.* 16.01.09, 14:30
                  No właśnie w wiki
                • joanna-wanna Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 29.01.09, 08:39
                  Ada funkckonuje również jako samodzielne imię.
                • joanna-wanna Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 29.01.09, 08:42
                  pl.wikipedia.org/wiki/Ada_(imi%C4%99)
    • to_wlasnie_cala_ja Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 15:53
      Bruno to oczywiście Brumbrumek smile słyszałam opowieść o małym Brunie (nie wiem
      jak się to imię odmienia) którego 2 letnia siostra nie mogła wypowiedzieć tego
      imienia ale coś tam sobie skojarzyła i mówiła na niego wuuu wuuu zamiast brum smile
      wszystkim się podobało smile
    • nextmama Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 15.01.09, 16:08
      moja córka jest Ada, ale od Adrianny, ja lubię jak imię ma wersję
      dłuższą-bardziej oficjalna i jakies zdrobnienia, od Ady jest mnóstwo-Adusia,
      Dusia, Duska, Adunia, Dusienkasmile) uwielbiam to imie; natomiast z imieniem dla
      synka mamy duzy problem, Bruno mi się podoba, ale u nas nie pasuje do nazwiska i
      te zdrobnienia...
    • baaaaaaardzo_szczesliwa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 12:57
      my też chcielismy Bruno ale Bruno Nowak brzmi fatalnie wiec raczej odpada sad szkoda
      • mama_pa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 13:32
        Jak to Bruna nie da się zdrobnić?! Mój Bruno, w zależności od humoru i pory dnia
        jest Brusiem, Brusinkiem, Brunikiem, Bruniem, Businkiem, Bruśkiem vel
        Brunisławem wink Jak był malutki sam o sobie mówił Buś smile

        A skoro to ma być wybór na całe życie to według mnie trudno o bardziej męskie
        imię smile

        A Piotruś to najlepszy przyjaciel mojego Brusia - obaj mają po 4 lata smile
      • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 14:33
        A jak ja bym usłyszała Bruno Dembski to bym się z miejsca
        zakochała wink tak właśnie się nazywamy
        • mmaupa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 14:38
          Fakt. Nie przepadam za Brunonem, ale z nazwiskiem wam wyjatkowo ladnie wspolgra.
          • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 15:04
            Drugie imię mąż chce swoje, czyli Paweł, ale moim zdaniem będzie
            ładniej brzmiało imię dziadka czyli Adam.
            • mmaupa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 15:13
              Ladniej chyba brzmi bez drugiego. Bruno Adam tworzy nieladny zlepek samoglosek,
              Bruno Pawel Dembski juz nie ma tego uroku.

              Moze ew. cos dluzszego? Bruno Konstanty, Bruno Korneliusz, Bruno Teodor, Bruno
              Tadeusz, Bruno Aleksander (tez zlewaja sie samogloski, ale brzmi lepeij niz Adam).
              • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 15:23
                e, mąż się uparł na swoje, bo on też nosi po ojcu, więc klamka
                zapadła smile niestety
                • quasi.modo Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 18:55
                  Bruno Paweł jest jak najbardziej OK! Adam wypada dużo gorzej, właśnie przez te
                  samogłoski. Ale zawsze można użyć Adama dla przyszłego braciszka wink
    • tuti Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 16.01.09, 17:20
      imie dla dziewczynki wybrac nam bylo latwo, jakos samo przyszlo, naturalnie.
      ale jak bedzie chlopiec? to grob, kaplicauncertain
      im wiecej szukam, tym gorzej - chyba tu pies pogrzebany.,
      trudno znalezc, a raczej trudno sie zdecydowac przy nadmiarze imion, jaki jest smile
      no nic, na dzis przekopywania i przeszukiwania stron z imionami dosc!
      bo juz sie przygnebilamwink
      • malenka_e650 Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 17.01.09, 19:22
        nam łatwo poszło z imieniem dla pierwszej córci smile
        z imieniem dla synka nie byłoby problemu, ale imienia dla drugiej dziewczynki
        szukaliśmy przez prawie całą ciążę smile ciężko było - wybraliśmy jakieś 10 dni
        temu i może już nic się nie zmieni, bo to 41.tc. teraz tylko wybór drugiego i
        już z górki smile a musimy bo starsza ma 2 imiona, więc młodsza nie może być
        pokrzywdzona smile
        strasznie odpowiedzialne zadanie wybieranie imienia smile
    • uccellino Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 17.01.09, 22:06
      Piotr i Ada (koniecznie w tej formie) są OK.
      Zdrobnienia Brunona faktycznie mało atrakcyjne, w sumie to jest
      takie imię, którego nie powinno się zdrabniać.
    • babcia.hela Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 29.01.09, 18:57
      Mnie też się Bruno strasznie podoba, ale nie nadam go z jednego powodu: odmiana...
      Prawidłowa to Bruno-Brunona-Brunonowi, nie: Bruno-Bruna-Brunowi.
      Z moim hoplem na punkcie języka, wiem, że trudno by mi było nie zwracać uwagi na
      niepoprawną odmianę (a i ta poprawna odmiana nie jest wg mnie pomysłem
      szczególnej urody), a walczyć z całym światem sensu nie widzę...
      Zatem pozostaje sentyment do imienia, a tym samym odpadają i Bruno, i Hugo i Iwo...
      • martynachmiel Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 01.02.09, 21:59
        no trudno wybrać... dla dziewczyny nie możemy już pół roku się zdecydować...
        a Ada- może Adriana przez jedno n? dla mnie ok.
        Piotr- uniwersalne, każdy Piotr to lovelas (no, ja bardzo zwracam uwagę na to,
        jacy są ludzie noszący dane imię, zawsze wynajdę im jakąś cechę wspólnąsmile)
        Bruno- mmmm... bajkasmile
        • adziunia Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 02.02.09, 10:51
          Oj wiem jak trudno wybrać to jedno jedyne imię smile Mój synek był
          bezimienny chyba przez półtora tygodnia od urodzenia zanim w końcu
          coś wybraliśmy ;]
          Ja postawiłabym na Bruna i Adriannę.
    • Gość: emilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! IP: *.olsztyn.mm.pl 04.02.09, 12:53
      hej ja tez nadam mojemu synkowi imie Bruno a zdrobnienie od tego to wymysllam Brunio.Pozdrawiam
    • ingutka Odnośnie Brumisia... 04.02.09, 16:00
      To być to chodzi o mojego Brumisia smile
      Zapewniam Cię, że imię Bruno zapewnia całą masę zdrobnień, aż ciężko
      je wszystkie ogarnąć smile Imie polecam, nawet nie sądziłam, że ma w
      sobie tyle możliwości: Bruniek, Bruś, Brumisław czy nawet po prostu
      Bru smile
      • quasi.modo Re: Odnośnie Brumisia... 16.02.09, 14:26
        Tak, to o twojego Brumisia chodziło. Pamiętałam, że jego siostrzyczka była moją
        imienniczką smile
    • kaamilka Więc syn ogranięty, została córka 15.02.09, 20:57
      Syn będzie Bruno Paweł albo Piotr Paweł. Zobaczymy jak się urodzi i na niego
      spojrzymy ale tak już się związaliśmy z Brunem, że Piotr raczej nie przejdzie,
      choć się nie zarzekam.
      Została córka - drugie imię to na pewno będzie Helena. Ja bym chętnie widziała
      je jako pierwsze imię, ale chłop na "nie". Ja nie jestem przekonana do Adrianny
      (tudzież Ady - bo jednak odpadają zdrobnienia imion, czyli również Lena, Iga,
      Pola). Adrianna Helena - jak imiona z dwóch bajek, imo. Wymagania męża to imię
      proste, "niestarodawne" - jak on to mówi (czyli odpada Zofia np.), ale nie ma
      być superpopularne (to już mój wymóg).
      Z proponowanych przeze mnie odpadły w przedbiegach Kornelia, Anastazja,
      Małgorzata, Judyta, Łucja, Laura, Jagoda... Podawajcie imiona - zrobię mężowi
      listę i niech wybiera.
      • gaudencja Re: Więc syn ogranięty, została córka 15.02.09, 21:49
        Hej!
        Myślę, ze Adrianna nie jest taka zła - owszem, imiona nie są
        wybitnie dopasowane do siebie, ale będzie IMO trudno znaleźc imię
        idealnie spełniające Twoje wymagania, akceptowalne przez męża i
        świetnie zgrywajace się z Heleną.
        Moje propozycje to jeszcze:
        Matylda
        Klara
        Aniela (Nela w zdrobnieniu)
        Blanka
        Marianna
        Marcelina
        Malwina
        Diana
        Idalia
        Julianna
        Rozalia

        Pozdrawiam smile
        • kaamilka Re: Więc syn ogranięty, została córka 15.02.09, 21:59
          na tyle znam męża, że już wiem co by na niektóre odpowiedział:
          > Matylda - to imię dla hipopotama (i tu się z nim zgadzamwink
          > Aniela (Nela w zdrobnieniu) - starodawne
          > Blanka - może jest szansa, ale powie na pewno, że wydziwiane
          > Marianna - imię dla babci
          > Marcelina - jak wyżej
          > Malwina - było już na tapecie - uczył taką jedną i była głupia i pusta (mąż
          jest nauczycielem)
          > Diana - dla niego nie polskie
          > Idalia - Dalia to kwiat, tak jak Jagoda to owoc
          > Julianna - mi się podoba, może go przekonam..., ale muszę mieć alternatywę,
          jakby co wink
          > Rozalia - to nawet mnie się nie podoba wink
          No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że będzie syn wink
          • ariana1 Re: Więc syn ogranięty, została córka 15.02.09, 22:17
            Anna, Ewa, Agata, Michalinka, Alina, Magdalenka, Joasia, Róża
            • kaamilka Re: Więc syn ogranięty, została córka 15.02.09, 22:24
              > Anna, Ewa, Agata,
              odpadają ze względu na niegdysiejszą popularność
              > Michalinka, Alina, Magdalenka, Joasia,
              po co te zdrobnienia? Michalina mężowi się nie podoba, Magdalena - popularna,
              Alina i Joanna - mi się nie podobają
              > Róża to kwiat
              • ariana1 Re: Więc syn ogranięty, została córka 16.02.09, 12:14
                Po co te zdrobnienia? A tak dla hecy. A po co ta twoja zgryźliwość?
                Ada to też zdrobnienie. BTW Róża to imię a Magdalena nie jest wcale
                popularna.
                • kaamilka Re: Więc syn ogranięty, została córka 16.02.09, 14:09
                  Tak, Ada jest zdrobnieniem dlatego odpadła, choć jest w kalendarzu
                  jak Iga i Lena.
                  Mam na imię Kamila - więc zgryźliwość to moje drugie imię -
                  poważnie wink Takie już są podłe te Kamile big_grin
                  Magdalena jest bardzo popularna w moim rocznku i mi to już
                  przeszkadza.
                  I nie złość się już! big_grin
                  • quasi.modo Re: Więc syn ogranięty, została córka 16.02.09, 14:21
                    Wydaje mi się, że Adrianna mogłaby współgrać z Heleną. Inna rzecz, że nie mam
                    przekonania do tego imienia ze wględu na wieczne wątpliwości co do pisowni.

                    Moje propozycje:
                    Justyna (choć znowu nienajlepiej z Heleną)
                    Klara (Gaudencja już podawała, ale chyba się nie ustosunkowałaś, więc podtrzymuję)
                    Bogna
                    Dorota
                    Barbara
                    Emilia
                    Marta
                    Dominika
                    Kinga
                    Urszula

                    ufff... tyle na razie
    • Gość: Wiola Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.09, 23:01
      Najładniejsze to Alicja, Ala, Alunia
      A jakie dla drugiej córki? Kasia mi się podoba, ale teściowa ma na
      pieńku.
      sad
      • kaamilka Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 18.02.09, 08:25
        Alicja to teściowa! smile
    • Gość: Ewa Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.09, 13:02
      przy tak duzej ilosci imion napewno cos kazdy wybierze przeciez nie musza byc dwa imiona ani nie potrzebne i nikt raczej z tego nie korzysta ja mam jedno moje dzieci Regina i Elwira tez maja po jednym imieniu i nie dzieje sie zadna krzywda czy sa przez to mniej kochane i zaczej zwracalam uwage zeby imie raczej nie mialo zdrobnien bo zazwyczaj zdrobnienia zostaja
      • abiela Re: Jak trudno wybrać imię dla dziecka!!! 24.02.09, 13:08
        Dagna Helena
        Weronika Helena
        Berenika Helena
        Bogna Helena
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.