Dodaj do ulubionych

ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU

IP: 217.96.43.* 16.02.04, 10:47
Plakaty w Jerozolimie
Niezidentyfikowani jeszcze przeciwnicy polityki Ariela Szarona rozwiesili w
Jerozolimie plakaty przedstawiające, po jednej stronie, fotografie osadników
i niszczonej synagogi w jednym z nielegalnych osiedli z podpisem "Izraelscy
żołnierze z radością wypełniający rozkazy", a po drugiej stronie, zdjęcie
niemieckich żołnierzy dręczących Żydów w czasie II wojny światowej z
podpisem: "Polscy naziści wypełniający rozkazy".
Plakaty potępił lider partii Szas. Z protestem wystąpiła także polska
ambasada zwracając uwagę na fakt, iż na plakacie fałszywie identyfikuje się
Polaków z nazistami.
Policja w Jerozolimie poszukuje osób stojących za tą akcją. (za Jerusalem
Post, 13 luty 2004
Obserwuj wątek
    • Gość: wini Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU IP: 217.96.43.* 16.02.04, 10:57
      Ale czy Polskie media poinformowały o tym incydencie?
      • Gość: p$ O takich rzeczach nie godzi sie mowic! IP: *.topolowa.net 16.02.04, 10:59
        Gość portalu: wini napisał(a):

        > Ale czy Polskie media poinformowały o tym incydencie?
        • Gość: polishAM Re: O takich rzeczach nie godzi sie mowic! IP: *.nas32.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 19.02.04, 14:41
          Przede wszystkim jest to skandal, żeby takie rzeczy miały miejsce. Powszechnie
          wiadomo kto kierował działalnością w obozach, a kto sprawnie wykonywał rozkazy.
          To typowy antypolski akt w wydaniu kraju, który wkrótxe będzie otoczony druten
          kolczastym. Wooow.
    • tees1 to czeste w Izraelu 16.02.04, 18:38
      Jak podaje Jerusalem Post, utozsamianie nazistow z Polakami to czesta pomylka w
      Izraelu.

      www.jpost.com/servlet/Satellite?
      pagename=JPost/JPArticle/ShowFull&cid=1076654396377&p=1008596981749

      A zaczelo sie tak niewinnie, od bezmyslnego przejezyczenia "polskie obozy
      koncentrcyjne". To tak jakby mowic dzis "izraelscy terrorysci-samobojcy". Az
      sie przyjmie.
      • Gość: polishAM Re: to czeste w Izraelu IP: *.nas37.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 17.02.04, 07:29
        Gdyby faktycznie wiedzieli jak wyglądał cały mechanizm działania obozu
        koncentracyjnego, to z pewnością zadaliby pytanie:dlaczego Szymon Wiesenthal
        otrzymał dwa pistolety od niemieckich władz obozu. Potem zadaliby pytanie kto
        obsługiwał osobiście "to i tamto", a wreszcie kto zajmował się pracą papierkową
        i administracyjną. Ta administracja z trupimi czaszkami na czapeczkach była
        bardzo nieliczna.
      • lisekrudy To rzeczywiscie w najwyzszym stopniu oburzajace 19.02.04, 15:01
        Tekst notki z Jeruzalem Post przytaczam ponizej. Niestety towarzyszacego mu
        zdjecia plakatu nie da sie powiekszyc, wiec niewiele na nim widac.

        -------------

        Notices against PM Ariel Sharon's withdrawal plans have appeared in Jerusalem
        comparing the actions of Israeli soldiers to those of Nazi soldiers in World
        War II, reports Army Radio.

        The photograph shows settlers being evacuated and a makeshift synagogue in an
        illegal outpost being dismantled by IDF soldiers, on one hand, and Nazi
        soldiers tormenting Jews, on the other.

        Above the photos, the captions read: "Israeli soldiers gladly following
        orders," on one side, and "Polish Nazis following orders," on the other.

        Shas leader MK Eli Yishai issued a statement Friday saying that religious
        Zionist leaders must condemn the posters.

        Jerualem police are investigating the source behind the notices in order to
        press charges of incitement.

        Kahana Lives activists denied connection to the posters. However, they told
        Army Radio that they would continue their own struggle against government
        intentions to unilaterally withdraw from the Gaza Strip and the West Bank.

        The Polish embassy protested the deed, saying that the soldiers depicted are
        Germans and not Polish – a common mistake in Israel, they say.
    • dachs Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU 19.02.04, 14:53

      Nie przesadzajcie. Zaraz antypolskie...
      To poprostu swiadczy jakimi nieukami sa aktywisci roznych pacyfistycznych
      grupek.
      A, ze Ambasada zaprotestowala, bardzo dobrze. Moze sie przy okazji jakis szumek
      prasowy zrobi i znowu paru mlodych ludzi dowie sie jak bylo naprawde.
      • Gość: Andrzej Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 19.02.04, 16:31
        > A, ze Ambasada zaprotestowala, bardzo dobrze. Moze sie przy okazji jakis szumek
        >
        > prasowy zrobi i znowu paru mlodych ludzi dowie sie jak bylo naprawde.

        Myslisz ze to jedyna szansa zeby poznali prawde???
        • Gość: Mosul Więcej konsekwencji. IP: 193.19.164.* 19.02.04, 18:35
          Bardzo wybiórczą pamięć prezentują piszący na tym forum.Czy naprawdę nie wiecie
          co o Żydach mówią w "znanych rozgłosniach polskojęzycznych".Czy naprawdę nie
          widzicie,jakie napisy "zdobią" wiele murów w miastach? Czy naprawdę nie znacie
          wielu niesprawiedliwych i kłamliwych opinii wypowiedzianych i napisanych w
          związku ze sprawą Jedwabnego? Nie jest też dobrze,kiedy w Izraelu jakaś
          organizacja czy grupa osób przekręca fakty aby dokuczyć Polakom. Takie
          działania nie prowadzą do wzajemnego zrozumienia i pojednania.Szkoda.
          • Gość: polishAM Re: Więcej konsekwencji. IP: *.nas39.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 19.02.04, 19:15
            Gość portalu: Mosul napisał(a):
            Czy naprawdę nie wiecie co o Żydach mówią w "znanych rozgłosniach
            polskojęzycznych".

            Wiemy, protesty i groźby zamknięcia księgarni (Antyk) oraz środowisk żydowskich
            przeciw autorom książek są tematem dnia w mediach. Prokurator zna treść
            większości tych pozycji ale nic nie może zrobić bo przedstawiają one prawdę.
            Prokuratura wielokrotnie weryfikowała te źródła i nigdy nie dopatrzyła się
            nieścisłości.
          • Gość: Mosze Przestan krecic glowe... IP: 5.3.1R* / 212.25.109.* 27.02.04, 19:28
            ...Nikt tutaj nie pisze na murach o Jedwabne i przeciw Polsce...to wszystko
            wyssales sobie z Twojego palca.
            Ja tutaj mieszkam nie ty.
            O plakatach tez nic nie bylo mowione w mediach. Ta partia Szas to jest
            ortodoksyjna przeciw rzadu nic nie ma wspolnego przeciwko Polsce...
            jakis glupek nie wie i nie rozumie kto jest na plakatac i zdjeciach...
            • Gość: Gucio Re: Przestan krecic glowe... IP: *.ipt.aol.com 27.02.04, 23:26
              > Tak, panie zyd, te zydy to sa strasznie glupie i nie potrafia rozroznic
              pomiedzy mordujacym ich szkopem a Polakami, ktorzy ich cierpieli na swojej
              skorze przez 700lat pasozytnictwa....
              • Gość: Mosze Pasozyt...??? IP: 5.3.1R* / 212.25.109.* 28.02.04, 05:31
                Jak to czy nie pracowali, zyli w biedzie i czy ktos chocby dal jednego grosza
                na zycie...moze nie wiesz co to jest pasozyt!!
      • gini Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU 19.02.04, 18:51
        dachs napisał:

        >
        > Nie przesadzajcie. Zaraz antypolskie...

        Doprawdy nie antypolskie?Ciekawe podejscie do sprawy , zadziwiajace, ktos co
        chwila oburza sie na antysemityzm, akurat tego nie uwaza za antypolskie.


        > To poprostu swiadczy jakimi nieukami sa aktywisci roznych pacyfistycznych
        > grupek.

        To bynajmniej nie sa pacyfistyczne grupki panie Borsuk, albo nie zrozumiales
        albo tak to probujesz przedstawic, jedno z dwojga.

        > A, ze Ambasada zaprotestowala, bardzo dobrze. Moze sie przy okazji jakis
        szumek
        >
        > prasowy zrobi i znowu paru mlodych ludzi dowie sie jak bylo naprawde.


        Szkoda, ze trzeba skandalu i szumku prasowego by mlodzi ludzie dowiadywali sie
        jak bylo naprawde, historii powinno sie uczyc tych ludzi w szkolach ale jak
        powazne instytucje pisza o polskich obozach koncentracyjnych to czemu sie
        dziwic.
        • dachs Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU 19.02.04, 19:23
          gini napisała:

          > Doprawdy nie antypolskie?Ciekawe podejscie do sprawy , zadziwiajace, ktos co
          > chwila oburza sie na antysemityzm, akurat tego nie uwaza za antypolskie.

          Oburzam sie na antysemityzm u ludzi, ktorzy powinni widziec lepiej.
          Na antysemityzm nie reaguje u gowniarzy.
          U gowniarzy takze nie widze antypolonizmu. To zwykle nieuki. Fakt, ze ich ktos
          tego nauczyl. Bardzo dobrze ze z tym wyszli na ulice. Mioze wreszcie zrobi sie
          z tego jakas afera.


          > To bynajmniej nie sa pacyfistyczne grupki panie Borsuk, albo nie zrozumiales
          > albo tak to probujesz przedstawic, jedno z dwojga.
          Pani Gini, jaki jest pani stosunek do pacyfistycznych grupek wiem o dawna.
          Otoz dla mnie pani Gini, to sa zwykli gowniarze

          > Szkoda, ze trzeba skandalu i szumku prasowego by mlodzi ludzie dowiadywali
          > sie jak bylo naprawde, historii powinno sie uczyc tych ludzi w szkolach
          > ale jak powazne instytucje pisza o polskich obozach koncentracyjnych to czemu
          > sie dziwic.

          No i prosze. Jednak mozemy sie zgodzic. Szkoda, ze trzeba skandalu, ale kazda
          okazja jest dobra, zeby prostowac takie klamstwa.

          smile)
          bosruk
          • gini Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU 23.02.04, 14:28
            dachs napisał:

            > gini napisała:
            >
            > > Doprawdy nie antypolskie?Ciekawe podejscie do sprawy , zadziwiajace, ktos
            > co
            > > chwila oburza sie na antysemityzm, akurat tego nie uwaza za antypolskie.
            >
            > Oburzam sie na antysemityzm u ludzi, ktorzy powinni widziec lepiej.
            > Na antysemityzm nie reaguje u gowniarzy.
            > U gowniarzy takze nie widze antypolonizmu. To zwykle nieuki. Fakt, ze ich
            ktos
            > tego nauczyl. Bardzo dobrze ze z tym wyszli na ulice. Mioze wreszcie zrobi
            sie
            > z tego jakas afera.
            >
            >
            > > To bynajmniej nie sa pacyfistyczne grupki panie Borsuk, albo nie zrozumial
            > es
            > > albo tak to probujesz przedstawic, jedno z dwojga.
            > Pani Gini, jaki jest pani stosunek do pacyfistycznych grupek wiem o dawna.
            > Otoz dla mnie pani Gini, to sa zwykli gowniarze

            Borsuku, to nie byli pacyfisci w Twoim rozumieniu tego slowa , to byli Zydzi,
            ktorzy nie chca rozbierania zydowskich osiedli przez Sharona.

            Skad masz wiadomosc na temat ich wieku?


            >
            > > Szkoda, ze trzeba skandalu i szumku prasowego by mlodzi ludzie dowiadywali
            >
            > > sie jak bylo naprawde, historii powinno sie uczyc tych ludzi w szkolach
            > > ale jak powazne instytucje pisza o polskich obozach koncentracyjnych to cz
            > emu
            > > sie dziwic.
            >
            > No i prosze. Jednak mozemy sie zgodzic. Szkoda, ze trzeba skandalu, ale kazda
            > okazja jest dobra, zeby prostowac takie klamstwa.
            >
            > smile)
            > bosruk
            >
            >
            Prostowanie klamstw Borsuku, trzeba by zaczac przede wszystkim od filmu
            Lanzmana Soah, i od innych wypowiedzi w prasie, radiu od ksiazek, szkalujacych
            Polske, pisanych bynajmniej nie przez gowniarzy, a przez, ludzmi z tytulami
            profesorow.
            • Gość: Jasio Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU IP: *.ipt.aol.com 27.02.04, 16:47
              > Gini - wez pod uwage ze borsuk - gowniarzem jest, ktory lyka zydowska
              propagande niepomny ani historii Polskiego Narodu, ani zbrodni zydowskich
              przeciwko Polsce i Polakom nie tylko na przestrzeni dziejow, jak i z okresu
              ubieglego stulecia.

              > Gowniarzy tego rodzaju poznac jest b.latwo poniewaz szafuja
              okresleniem 'antysemityzm', zakodowanym w ich tepych lepetynach...
    • Gość: Perła ANTYPOLSKIE PLAKATY to w Polsce są IP: *.blue-net.com.pl 23.02.04, 16:30
      wpadnijcie do Łodzi sobie. Trudno znaleść kawałek muru, kamienicy, czy zwykłego
      płotu bez powieszonej Gwiazdy Dawida lub napisu "Żydzi do gazu". To wygląda
      wręcz jalby festiwal antyżydowstwa odbywał się tam. A do Łodzi przyjeżdża
      mnóstwo Żydów różnych, i przedewszystkim młodzież izraelska na wycieczki
      edukacyjne właśnie. I ta młodzież widząc wszędzie napisy "Jude raus!" edukuje
      odpowiednio się. I potem tak interpretuje kwestie nazizmu. Bo w Berlinie bez
      najmniejszych przeszkód w jarmułce chodzić mogą. A niech ktoś spróbuje samotnie
      w takim nakryciu po polskich ulicach się przejść. O, to nawet dobry test na
      poziom antysemityzmu w Polsce może być.

      Perła
      • Gość: wikul Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY to w Polsce są IP: *.acn.waw.pl 24.02.04, 00:00
        Gość portalu: Perła napisał(a):

        > wpadnijcie do Łodzi sobie. Trudno znaleść kawałek muru, kamienicy, czy
        zwykłego
        >
        > płotu bez powieszonej Gwiazdy Dawida lub napisu "Żydzi do gazu". To wygląda
        > wręcz jalby festiwal antyżydowstwa odbywał się tam. A do Łodzi przyjeżdża
        > mnóstwo Żydów różnych, i przedewszystkim młodzież izraelska na wycieczki
        > edukacyjne właśnie. I ta młodzież widząc wszędzie napisy "Jude raus!" edukuje
        > odpowiednio się. I potem tak interpretuje kwestie nazizmu. Bo w Berlinie bez
        > najmniejszych przeszkód w jarmułce chodzić mogą. A niech ktoś spróbuje
        samotnie
        >
        > w takim nakryciu po polskich ulicach się przejść. O, to nawet dobry test na
        > poziom antysemityzmu w Polsce może być.
        >
        > Perła



        Niestety, masz rację. Ale to nie usprawiedliwia wieszania antypolskich plakatów
        w Izraelu. Trzeba potępiać i to i tamto.
        • jastrzebiec Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY to w Polsce są 24.02.04, 00:32
          To z pewnoscia nie usprawiedliwia wieszania antypolskich plakatow w Izraelu.
          Natomiast - do pewnego stopnia - wyjasnia.

          Ale, co liczni tu protestujacy ten niemily fakt pomijaja, warto tez odnotowac,
          ze ow incydent zostal opisany w izraelskiej gazecie wraz z zawartym tam
          sprostowaniem, ze Nazisci to przeciez nie Polacy. W tej sytuacji nie bardzo
          widze o co tu wznosic "larum".
          • tees1 sprostowanie 27.02.04, 15:13
            Zdjecie przedstawialo zolnierzy opisanych jako "Polish Nazis ...".
            Sprostowano ze ci zolnierze nie sa "Polish", ale "German".

            jastrzebiec napisał:
            > ze ow incydent zostal opisany w izraelskiej gazecie wraz z zawartym tam
            > sprostowaniem, ze Nazisci to przeciez nie Polacy.

            Nie. Nie ma tam sprostowania, ze Nazisci to nie Polacy.
            • jastrzebiec Re: sprostowanie 27.02.04, 18:37
              Nie mniej jednak Jerusalem Post odnotowal w publikacji protest ambasady
              polskiej, ze to byli zolnierze niemieccy a nie polscy i bynajmniej prawdziwosci
              tego stwierdzenia nie kwestionowal. W samej publikacji gazety nie ma nic
              oszczerczego wobec Polski i Polakow. Oszczercze byly owe plakaty i zdjecia
              protestantow ale to dwie rozne rzeczy.
              • gini Re: sprostowanie 27.02.04, 18:42
                jastrzebiec napisał:

                > Nie mniej jednak Jerusalem Post odnotowal w publikacji protest ambasady
                > polskiej, ze to byli zolnierze niemieccy a nie polscy i bynajmniej
                prawdziwosci
                >
                > tego stwierdzenia nie kwestionowal. W samej publikacji gazety nie ma nic
                > oszczerczego wobec Polski i Polakow. Oszczercze byly owe plakaty i zdjecia
                > protestantow ale to dwie rozne rzeczy.


                Jastrzebcu, o antypolonizmie wsrod Zydow i w Izraelu i na swiecie mowil
                otwarcie pan Szewach, innych przykladow jest nadto.
                Tutaj na forum czesto je sie bagatelizuje lub wysmiewa,a podkresla sie wlasnie
                jakies napisy na murach w Polsce.
                O antypolskich publikacjach, prasowych i ksiazkowych sie milczy .
                • jastrzebiec Re: sprostowanie 27.02.04, 21:43
                  "Kazda sroka swoje tylko widzi", czy jakos tam. Wrazliwi na punkcie polskiego
                  honoru dostrzegaja z przenikliwoscia "jastrzebia" - wink - wszelkie przypadki
                  antypolonizmu (nawet jesli nierealne), zdaja sie natomiast byc calkowicie
                  slepymi na przypadki, i to wcale nie urojone, antysemityzmu wsrod "swoich". Z
                  kolei, nie neguje, wrazliwi na punkcie antysemityzmu zdaja sie nie widziec
                  przypadkow uprzedzen wobec Polakow u samych siebie.

                  Zarowno antypolonizm wsrod Zydow, rzeczywiscie nieodosobniony, jak i
                  antysemityzm wsrod Polakow, niestety nagminny, zdaja sie karmic wzajemnie na
                  sobie. Porozmawiaj "gini" z Zydami a czesto powiedza Ci: "oh, ci Polacy to tacy
                  antysemici"; pogadaj z naszymi rodakami, a uslyszych "no tak, przeciez ci Zydzi
                  nienawidza Polakow". Jedno i drugie jest manifestacja falszywej swiadomosci,
                  stereotypow i zadawnionych uprzedzen.

                  Jak dlugo debatuje sie w sferze "generalizacji" nie da sie tematu wlasciwie
                  rozpatrzyc. Wiec lepiej skoncentrowac sie na konkretach. Takim konkretem jest
                  ow incydent z afiszami demonstrantow, ktorzy pod fotografia niemieckich
                  zolnierzy napastujacych Zydow dopisali "Polscy nazisci". To oburzenia godny
                  przyklad antypolonizmu wsrod owych demonstrantow. Tego absolutnie nie neguje.
                  Ale prawda tez jest, ze ten incydent nie reprezentuje w zadnej mierze ani
                  oficjalnej polityki, czy stanowiska rzadu Izraela ani izraelskich mediow. Ani
                  nawet - organizatorow protestu, ktorzy przeciez, wedle relacji gazety,
                  zdecydowanie odcieli sie od takich pomowien, zas przywodca "Shas" (cokolwiek to
                  jest), Eli Yishai, opoblikowal oswiadczenie domagajace sie od przywodcow
                  Syjonistow potepienia owych plakatow.

                  Badzmy wiec sprawiedliwi i reagujmy na incydenty w sposob proporcjonalny do ich
                  agresywnosci i ich masowosci i nie wrzucajmy wszystkich Zydow do jednego worka.

                  Natomiast "jakies napisy na murach w Polsce" - droga "gini" - to czesto "Zydzi
                  do gazu". Widzisz, Ty bagatelizujesz nasze wlasne "grzeszki". Zacznijmy wpierw
                  od siebie samych, dopiero potem wolno nam pouczac innych.
                  • gini Re: sprostowanie 27.02.04, 22:50
                    jastrzebiec napisał:

                    > "Kazda sroka swoje tylko widzi", czy jakos tam. Wrazliwi na punkcie polskiego
                    > honoru dostrzegaja z przenikliwoscia "jastrzebia" - wink - wszelkie przypadki
                    > antypolonizmu (nawet jesli nierealne), zdaja sie natomiast byc calkowicie
                    > slepymi na przypadki, i to wcale nie urojone, antysemityzmu wsrod "swoich". Z
                    > kolei, nie neguje, wrazliwi na punkcie antysemityzmu zdaja sie nie widziec
                    > przypadkow uprzedzen wobec Polakow u samych siebie.




                    >
                    > Zarowno antypolonizm wsrod Zydow, rzeczywiscie nieodosobniony, jak i
                    > antysemityzm wsrod Polakow, niestety nagminny, zdaja sie karmic wzajemnie na
                    > sobie. Porozmawiaj "gini" z Zydami a czesto powiedza Ci: "oh, ci Polacy to
                    tacy
                    >
                    > antysemici"; pogadaj z naszymi rodakami, a uslyszych "no tak, przeciez ci
                    Zydzi
                    >
                    > nienawidza Polakow". Jedno i drugie jest manifestacja falszywej swiadomosci,
                    > stereotypow i zadawnionych uprzedzen.


                    Wiesz Jastrzebcu, jak sobie czytam tak troszke na temat stosunkow polsko -
                    zydowskich, na temat antysemityzmu, to widac jasno, ze wlasciwie, nie ma kraju,
                    ktorego Zydzi o antysemityzm by nie oskarzali, wlasciwie swiat wydaje sie byc
                    podzielony na Zydow i antysemitow, ze szczegolnym na antysemityzm polski
                    wyssany jaoby z mlekiem matki.
                    >
                    > Jak dlugo debatuje sie w sferze "generalizacji" nie da sie tematu wlasciwie
                    > rozpatrzyc. Wiec lepiej skoncentrowac sie na konkretach. Takim konkretem jest
                    > ow incydent z afiszami demonstrantow, ktorzy pod fotografia niemieckich
                    > zolnierzy napastujacych Zydow dopisali "Polscy nazisci". To oburzenia godny
                    > przyklad antypolonizmu wsrod owych demonstrantow. Tego absolutnie nie neguje.
                    > Ale prawda tez jest, ze ten incydent nie reprezentuje w zadnej mierze ani
                    > oficjalnej polityki, czy stanowiska rzadu Izraela ani izraelskich mediow. Ani
                    > nawet - organizatorow protestu, ktorzy przeciez, wedle relacji gazety,
                    > zdecydowanie odcieli sie od takich pomowien, zas przywodca "Shas" (cokolwiek
                    to
                    >
                    > jest), Eli Yishai, opoblikowal oswiadczenie domagajace sie od przywodcow
                    > Syjonistow potepienia owych plakatow.
                    >
                    > Badzmy wiec sprawiedliwi i reagujmy na incydenty w sposob proporcjonalny do
                    ich
                    >
                    > agresywnosci i ich masowosci i nie wrzucajmy wszystkich Zydow do jednego
                    worka.
                    >
                    >
                    > Natomiast "jakies napisy na murach w Polsce" - droga "gini" - to
                    czesto "Zydzi
                    > do gazu". Widzisz, Ty bagatelizujesz nasze wlasne "grzeszki". Zacznijmy
                    wpierw
                    > od siebie samych, dopiero potem wolno nam pouczac innych.


                    Oj , oj Jastrzebcu jak zwykle usprawiedliwiasz Zydow, czy napisy na murze, w
                    Polsce "Zydzi do gazu' reprezentuja stanowisko polskiego rzadu?
                    Piszesz o mediach, ja pisalam wlasnie o mediach o prasie, ksiazkach itp...
                    a Zydzi to nie tylko Izrael, wybaczn bagatelizujesz ten incydent, zgodan ale
                    jest wiele wiele innych.Przy czym polski napis na murze ma napewno mniejszy
                    wydzwiek niz artykul w prasie zagranicznej czy chocby film Shoah, zrobiony
                    tendencyjnie i majacy widzow na calym swiecie.
                    • jastrzebiec Re: sprostowanie 01.03.04, 19:03

                      > Wiesz Jastrzebcu, jak sobie czytam tak troszke na temat stosunkow polsko -
                      > zydowskich, na temat antysemityzmu, to widac jasno, ze wlasciwie, nie ma
                      > kraju, ktorego Zydzi o antysemityzm by nie oskarzali, wlasciwie swiat wydaje
                      > sie byc podzielony na Zydow i antysemitow, ze szczegolnym na antysemityzm
                      > polski wyssany jaoby z mlekiem matki.

                      Ja tego tak nie odczytuje. Zydzi bronia sie przed antysemityzmem i na ten temat
                      sie rozpisuja. Natomiast nie rozpisuja sie na temat przejawow filosemityzmu.
                      Takie „zachwianie” proporcji jest typowe nie tylko wsrod Zydow. Polscy obroncy
                      honoru Ojczyzny z kolei milcza na temat wszelkich przejawow przychylnego
                      stosunku do Polski (a jest ich wiele), za to glosno protestuja kiedy tylko
                      pojawi sie cokolwiek Polsce nieprzychylnego, nawet jezeli z kontekstu calosci
                      tekstu jasno wynika, ze zadnej wrogiej intencji tam nie bylo. Nagminnie tez nie
                      rozrozniaja nastawienia wrogiego Polsce od stosunku krytycznego, a sa to
                      zasadniczo odmienne sprawy.

                      Nie ma, kraju w ktorym nie wystepowaloby zjawisko antysemityzmu. Podobnie jak w
                      praktyce nie ma kraju, w ktorym nie wystepowaloby zjawisko jakiegos innego
                      etnicznego „anty”. Tu czy tam nie lubi sie Murzynow, Cyganow, Arabow albo
                      Rosjan, Niemcow lub Polakow. Slowacy nie cierpia Wegrow, zas Bosniacy Serbow.
                      Wszedzie tam gdzie na tym samym terytorium zamieszkuja odmienne grupy
                      narodowosciowe, etniczne lub religijne wystepuje tendencja to powstawania
                      konfliktow wlasnie na tym tle. Nie jest to zjawisko bynajmniej konieczne albo
                      nieuniknione, tym nie mniej, taka tendencja ma miejsce. Obawiam sie, ze
                      najglebsze zrodlo tych konfliktow wiaze sie z wrecz atawistyczna, podswiadoma
                      ale nadal istniejaca w „naturze ludzkiej” niechecia do OBCYCH. Bo co „obce”,
                      nieznane, inne to – potencjalnie – niebezpieczne; moze stanowic zrodlo
                      zagrozenia dla wlasnej grupy. „Innych”, zwlaszcza jako grupe, akceptuje sie
                      dopiero wtedy kiedy staja sie „znajomi”, nieobcy, na przyklad w drodze
                      asymilacji. Zydzi szczegolnie opornie asymiluja sie gdziekolwiek.

                      Powszechnosc zjawiska antysemityzmu wynika z tej prostej przyczyny, ze Zydzi,
                      bardziej niz jakakolwiek ina grupa narodowosciowo-etniczno-religijna,
                      emigrowali i osiedlali sie w roznych krajach. W wiekszym tez niz inni stopniu
                      izolowali sie od „tubylcow”; w sensie jezykowym, religijnym, obyczajowym ba,
                      nawet towarzyskim. Co wiecej, nierzadko wystepowali w roli grup stosunkowo
                      uprzywilejowanych, niekiedy nawet stanowili konkurencje dla grup panujacych.
                      Dlugo mozna by na ten temat...

                      Szczegolnie zas emocjonalny stosunek jaki Zydzi zdaja sie przywiazywac do
                      antysemityzmu „Made in Poland”, wynika zapewne ze szczegolnego charakteru i
                      roli Polski w historii Zydow: Polska byla siedliskiem najwiekszej ilosci Zydow,
                      zdecydowanej ich wiekszosci, na przestrzeni ostatnich, powiedzmy, 400-500 lat.
                      A i fakt, ze Holokaust mial miejsce na terenie Polski, jakkolwiek absolutnie
                      nie z winy Polakow, niestety tez utrudnia, jesli wrecz nie uniemozliwia,
                      pozytywne skojarzenia z imieniem Polski w swiadomosci Zydow.


                      > Oj , oj Jastrzebcu jak zwykle usprawiedliwiasz Zydow, czy napisy na murze, w
                      > Polsce "Zydzi do gazu' reprezentuja stanowisko polskiego rzadu?

                      Gini, tak samo owe podpisy na transparentach nie reprezentuja stanowiska rzadu
                      Izraela, ani izraelskich mediow. A ja tu wypowiadam sie wylacznie w sprawie
                      tego incydentu.

                      > Piszesz o mediach, ja pisalam wlasnie o mediach o prasie, ksiazkach itp...
                      > a Zydzi to nie tylko Izrael, wybaczn bagatelizujesz ten incydent, zgodan ale
                      > jest wiele wiele innych.Przy czym polski napis na murze ma napewno mniejszy
                      > wydzwiek niz artykul w prasie zagranicznej czy chocby film Shoah, zrobiony
                      > tendencyjnie i majacy widzow na calym swiecie.

                      Ale tu, Gini, mowa o TYM konkretnym wlasnie incydencie.

                      Co do innych zas incydentow: nie mam zadnych watpliwosci, ze mialy miejsce, i
                      nadal beda mialy, przypadki reprezentujace pelne spektrum postaw wobec Polski,
                      w tym jawnie, otwarcie i agresywnie wrogie. Najwazniejsze jest jednak to co
                      stanowi nurt dominujacy.

                      Filmu „Shoah” do tej pory, niestety, nie widzialem. Znam opisy, recenzje z
                      drugiej reki. Skainad wiem jednak, ze w Polsce nastapilo wyrazne nasilenie
                      antysemityzmu w drugiej polowie lat 30-tych, po smierci Jozefa Pilsudzkiego. To
                      jest fakt juz teraz bezsporny. Podejrzewam, ze film „Shoah” dotyczy tego
                      wlasnie okresu. I moze to byc jak najbardziej uzasadniona krytyka. A jesli
                      nie „Shoah”, jesli ten film jest rzeczywiscie tendencyjny, to – nie ludzmy sie –
                      znajdzie sie wiele innych materialow krytycznych pod adresem Polski, ale
                      krytycznych w calkowicie uzasadniony sposob. Wielu Polakow objawia dziwna, i
                      moim zdaniem calkowicie nie do przyjecia, postawe „primabaleriny” obrazajacej
                      sie o kazda najdrobniejsza nawet uwage krytyczna.

                      A sa przypadki, wcale nieodosobnione, calkowicie w druga strone. Najnowszym, i
                      bardzo wplywowym, jest ksiazka Wladyslawa Szpilmana, a zwlaszcza nakrecony na
                      jej podstawie przez Romana Polanskiego film „Pianista”. To przyklad akurat
                      spektakularny, i jako taki raczej odosobniony, publikacji zdecydowanie
                      przychylnych Polsce (nawet jezeli „przy okazji” bo tematem zasadniczym bylo co
                      innego). Ale przegladajac okazyjnie publikacje na polskie tematy w prasie
                      amerykanskiej, jak New York Times lub Washington Post, ktore nasi obroncy
                      „dobrego imienia Polski” nagminnie nazywaja „zdominowanymi przez antypolska
                      masonerie zydowsko-komunistyczna” jakos wcale nie widze aby panoszyla sie tam
                      antypolskosc – wprost przeciwnie.
    • Gość: Gucio Nie robic antyzydowskich plakatow!!! IP: *.ipt.aol.com 27.02.04, 22:09
      > Tylko przyjazne zydom!!!


      > Ale na kazdym plakacie powiesic jakiegos skurwesynskiego, zydowskiego
      parcha!!!
    • Gość: federer Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU- krótka pamieć i IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 27.02.04, 23:15
      No wlaśnie icek cierpi na zanikia pamieci albo na absolutna indolencje
      intelektualna. Lepiej byloby gdyby Zydzi cofnęli się nieco wstecz i
      przypomnieli sobie specjalnie tworzone oddziały żydowskie w ramach niemieckiej
      armii faszystowskiej ktore zajmowały się wybijaniem głownie Polaków. I kto
      wypełniał czyje rozkazy?
    • federer Re: ANTYPOLSKIE PLAKATY W IZRAELU 27.02.04, 23:16
      No wlaśnie icek cierpi na zanikia pamieci albo na absolutna indolencje
      intelektualna. Lepiej byloby gdyby Zydzi cofnęli się nieco wstecz i
      przypomnieli sobie specjalnie tworzone oddziały żydowskie w ramach niemieckiej
      armii faszystowskiej ktore zajmowały się wybijaniem głownie Polaków. I kto
      wypełniał czyje rozkazy?
    • robiac_kupe dziwnie się to tu czyta 01.03.04, 19:08
      na jakim papierze były te plakaty ? Czy może w rolkach ? Dziwnie tu.
    • Gość: kosmatypolita Żydzi robią swoje IP: *.propartner.com / 212.125.240.* 12.03.04, 22:16


      "Wiadomość, że Gibson kręci film o ukrzyżowaniu Chrystusa, już rok temu
      wzbudziła alarm w grupie działaczy międzywyznaniowego dialogu, skupiającej
      liberalnych intelektualistów żydowskich i katolickich pod kierownictwem
      katolickiego ekumenisty dr. Eugene’a Fischera. Zwrócili się oni do producenta
      Icon Productions – prywatnej wytwórni reżysera, który sam wyłożył na realizację
      25 mln dol. – o udostępnienie scenariusza. Grupa Fischera sporządziła raport
      wyliczający błędy filmu i przesłała go Icon Productions z prośbą o zmiany.
      Jednocześnie żydowscy działacze zaczęli ostrzegać Gibsona, by nie ignorował ich
      postulatów. Porywczy reżyser zareagował gniewem."

      a Polacy co robią z kłamstwami żydowskimi?

      bagatelizują

      Niezidentyfikowani jeszcze przeciwnicy polityki Ariela Szarona rozwiesili w
      Jerozolimie plakaty przedstawiające, po jednej stronie, fotografie osadników
      i niszczonej synagogi w jednym z nielegalnych osiedli z podpisem "Izraelscy
      żołnierze z radością wypełniający rozkazy", a po drugiej stronie, zdjęcie
      niemieckich żołnierzy dręczących Żydów w czasie II wojny światowej z
      podpisem: "Polscy naziści wypełniający rozkazy".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka