abstrakt2003 23.02.04, 17:40 Mosze podobno nasze polskie boćki są w drodze do domu i włąsnie przelatują nad Izraelem. Mosze możesz to potwierdzić? Z góry dziękuję Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Jan Jak to nie zwiazane? ;-) IP: *.dclient.hispeed.ch 23.02.04, 19:32 abstrakt2003 napisał: > Mosze podobno nasze polskie boćki są w drodze do domu i włąsnie przelatują > nad -->IZRAELEM.<--- A swoją drogą ciekawe. Tamtędy przebiega trasa? A poza tym to interesujące, kiedy wracają do domu, a kiedy są na wyjeździe. Trzeba by zapytać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mosze Tak, czy tez oczekujesz...??? ;-)) IP: *.red.bezeqint.net 24.02.04, 06:55 Wlasnie zaczyna sie wedrowanie do domu. Nie wiem ilu z was widzialo szykowanie tysiecy bocianow do lotu. Tylko napisze ze jest to jedno z najpieknieszych widokow natury. Podczas jednego pobytu na pustyni Negew (sluzba w wojsku) poszlismy spac dosyc pozno w nocy... Z rana kiedy otworzylem oczy myslalem ze jest to sen.... Dookola wszystko bylo biale od bocianow...Oni robia nocleg na drzewach. Drzewa ledwie mogli utrzymac ich. Kiedy powietrze staje sie cieplejsze wtedy bociany zaczynaja podnosic sie na termika bez zadnego usilku i machania skrzydel...Kreca sie w kolko i caly czas podnasza sie...az, w pewnym momencie kieruja sie do domu i wciagu minut znikaja za horyzatem....Tak w ciagu jednego dnia przelatuja 400-600 km. Sa tez bociany co juz maja gniazda w Izraelu i przylatuja co rok na tym samym slupie elektrycznym. Zrobilismy specjane instalacje bo byly wypadki zeby nie dostali pradu... Nieraz zdarzaja sie smutne sceny ze skonczyly sie sily w wedrawaniu i widac martwych ...lub jeszcze mlodzi nie rozumia ze nie wolno ladowac na Martwe Morze jesli Ochrona Natury znajdzie ich na czas to ratuje i obmywa z lepiej wody...jak nie, to smutne widoki.... ( Pzdr, Mosze Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Re: Tak, czy tez oczekujesz...??? ;-)) 24.02.04, 07:01 Dzieki Mosza! Pozwolisz że pezekopiuje twój post na forum ogród (tam skupiła się spora grupa ornitofanów - oni bardzo chętnie to przeczytają) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
ogniomistrz Proszę bardzo 24.02.04, 07:14 Jest to łącze do wątku w którym wkleiłem twoją relację. Jest też tam bardzo ciekawe podforum Ogród -fotografie POLECA! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=309&w=10944511 Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 :-) właśnie jako ogniomistrz tam pisuję 24.02.04, 07:16 To nie jest żadna tajemnica. Zwyczajnie czasem się mylę (zapominam sie przelogować) Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 A to bezpośrednie łącze do ogrodu - foto 24.02.04, 07:17 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=638 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hi Re: :-) właśnie jako ogniomistrz tam pisuję IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 26.02.04, 15:33 hi ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kto Re: Tak, czy tez oczekujesz...??? ;-)) IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 26.02.04, 01:18 kto ? Odpowiedz Link Zgłoś
mosze_zblisko_daleka Re: MOSZNOWE - NIE DO WYCIĘCIA ! 26.02.04, 06:19 ok, masz tutaj moj adress, ale tylko nie spam i inne choroby ( cholera po heb. zla choroba)... Pzdr, Mosze Odpowiedz Link Zgłoś