Dodaj do ulubionych

Pytanie do Mosze (nie zwiazane z IZRAELEM)

23.02.04, 17:40
Mosze podobno nasze polskie boćki są w drodze do domu i włąsnie przelatują
nad Izraelem. Mosze możesz to potwierdzić?
Z góry dziękuję smile
Obserwuj wątek
    • Gość: Jan Jak to nie zwiazane? ;-) IP: *.dclient.hispeed.ch 23.02.04, 19:32
      abstrakt2003 napisał:

      > Mosze podobno nasze polskie boćki są w drodze do domu i włąsnie przelatują
      > nad -->IZRAELEM.<---

      A swoją drogą ciekawe. Tamtędy przebiega trasa?
      A poza tym to interesujące, kiedy wracają do domu, a kiedy są na wyjeździe.
      Trzeba by zapytać.
      • Gość: Mosze Tak, czy tez oczekujesz...??? ;-)) IP: *.red.bezeqint.net 24.02.04, 06:55
        Wlasnie zaczyna sie wedrowanie do domu. Nie wiem ilu z was widzialo szykowanie
        tysiecy bocianow do lotu. Tylko napisze ze jest to jedno z najpieknieszych
        widokow natury. Podczas jednego pobytu na pustyni Negew (sluzba w wojsku)
        poszlismy spac dosyc pozno w nocy...
        Z rana kiedy otworzylem oczy myslalem ze jest to sen.... Dookola wszystko bylo
        biale od bocianow...Oni robia nocleg na drzewach. Drzewa ledwie mogli utrzymac
        ich. Kiedy powietrze staje sie cieplejsze wtedy bociany zaczynaja podnosic sie
        na termika bez zadnego usilku i machania skrzydel...Kreca sie w kolko i caly
        czas podnasza sie...az, w pewnym momencie kieruja sie do domu i wciagu minut
        znikaja za horyzatem....Tak w ciagu jednego dnia przelatuja 400-600 km.

        Sa tez bociany co juz maja gniazda w Izraelu i przylatuja co rok na tym samym
        slupie elektrycznym. Zrobilismy specjane instalacje bo byly wypadki zeby nie
        dostali pradu...

        Nieraz zdarzaja sie smutne sceny ze skonczyly sie sily w wedrawaniu i widac
        martwych ...lub jeszcze mlodzi nie rozumia ze nie wolno ladowac na Martwe Morze
        jesli Ochrona Natury znajdzie ich na czas to ratuje i obmywa z lepiej
        wody...jak nie, to smutne widoki.... sad(
        Pzdr,
        Mosze
        • abstrakt2003 Re: Tak, czy tez oczekujesz...??? ;-)) 24.02.04, 07:01
          Dzieki Mosza!
          Pozwolisz że pezekopiuje twój post na forum ogród (tam skupiła się spora grupa
          ornitofanów - oni bardzo chętnie to przeczytają)
          Pozdrawiam!
          • Gość: Mosze A gdzie to... IP: *.red.bezeqint.net 24.02.04, 07:06
            Podaj link...
            • ogniomistrz Proszę bardzo 24.02.04, 07:14
              Jest to łącze do wątku w którym wkleiłem twoją relację.
              Jest też tam bardzo ciekawe podforum Ogród -fotografie
              POLECA! smile
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=309&w=10944511
            • abstrakt2003 :-) właśnie jako ogniomistrz tam pisuję 24.02.04, 07:16
              To nie jest żadna tajemnica. Zwyczajnie czasem się mylę (zapominam sie
              przelogować)
              • abstrakt2003 A to bezpośrednie łącze do ogrodu - foto 24.02.04, 07:17
                forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=638
              • Gość: hi Re: :-) właśnie jako ogniomistrz tam pisuję IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 26.02.04, 15:33
                hi !
            • Gość: Mosze Re: A gdzie to... IP: *.bb.netvision.net.il 25.02.04, 21:21
              ?
          • Gość: kto Re: Tak, czy tez oczekujesz...??? ;-)) IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 26.02.04, 01:18
            kto ?
    • mosze_zblisko_daleka Re: MOSZNOWE - NIE DO WYCIĘCIA ! 26.02.04, 06:19
      ok, masz tutaj moj adress, ale tylko nie spam i inne choroby ( cholera po heb.
      zla choroba)...
      Pzdr,
      Mosze
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka