Dodaj do ulubionych

________________KO_____________ring_

27.10.10, 14:29

KO_PO_PULACJA
kto kogo?

JAPA DO PIEPRZENIA __


PO opanowalo pieprzenie


PRowe japą na 100%




Odkrywcami kopulacji były ryby pancerne z rodzaju Materpiscis. Świadczą o tym skamieniałości tych rekinopodobnych ryb sprzed 380 mln lat, znalezione w zachodniej Australii, w formacji skalnej Gogo.

Zdaniem naukowców, akt kopulacji mógł pojawić się już w okresie dewońskim ok. 400-410 mln lat temu.

U Materpiscis pewien narząd przybiera kształt anatomiczny, który może świadczyć o kopulowaniu. Tym narządem są szczęki. - Szczęki nie wykształciły się do zdobywania pożywienia, ale dla ułatwienia kopulacji - wyjaśnia John Long z Natural History Museum of Los Angeles County. - U wielu rekinów służą one do przytrzymywania płetw grzebietowych samic, dzięki czemu kopulacja może się odbyć.

Skamieniałość Materpiscis (co znaczy "Matka-ryba" ) odkryto kilka lat temu. W materiale kopalnym zachował się ślad zarodka przytwierdzonego pępowiną do ciała matki. Jest to zarazem najstarsza skamieniałość dokumentująca wydanie na świat potomka przez poród, a nie składanie jaj.

https://grafik.rp.pl/grafika2/555250,572851,3.jpg
Obserwuj wątek
    • dachs :) 27.10.10, 15:15
      hasz0 napisał:

      > U Materpiscis pewien narząd przybiera kształt anatomiczny, który może świadczyć
      > o kopulowaniu. Tym narządem są szczęki.

      A jaki u PaterPiScis?
      Bo pieprzy jak poparzony.
      smile
      • hasz0 Re: :)-----ale konkretnie w ktora LUKĘ? 27.10.10, 15:23

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka