Dodaj do ulubionych

Śpieszmy się kochać socjalizm

29.11.11, 18:15
bo tak szybko upada.smile
Obserwuj wątek
    • st.lucas Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 30.11.11, 12:28
      superspec napisał:

      > bo tak szybko upada.smile

      Niestety, jeszcze nie dosc szybko i koszty jego nieuchronnego upadku
      rosna przez to dramatycznie. Drukarnie banknotow pracuja pelna para...
    • amandina Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 30.11.11, 14:34
      W bardziej cywilizowanych a przede wszystkim mniej skorumpowanych krajach socjalizm świetnie się sprawdza i równie świetnie miewa. Więc bez obaw, tak szybko nie upadnie.smile
      • st.lucas Slabo mi... 30.11.11, 19:43
        Moja ulubiona interlokutora bredzi!

        amandina napisała:

        > W bardziej cywilizowanych a przede wszystkim mniej skorumpowanych krajach socja
        > lizm świetnie się sprawdza i równie świetnie miewa. Więc bez obaw, tak szybko n
        > ie upadnie.smile

        Droga Amando SOCJALIZM NIGDY I NIGDZIE SIE NIE SPRAWDZIL !!!
        • elka-sulzer Re: Slabo mi... 01.12.11, 09:53
          st.lucas napisał:

          > Droga Amando SOCJALIZM NIGDY I NIGDZIE SIE NIE SPRAWDZIL !!!

          Eee tam sie nie sprawdzil. Dla motlochu moze sie nie prawdzil. Dla goldmana zawsze sie system sprawdzal i sprawdza.
        • amandina Re: Slabo mi... 01.12.11, 13:52
          Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandii.
          • st.lucas Re: Slabo mi... 05.12.11, 17:34
            amandina napisała:

            > Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandii.

            A guzik z petelka!
            Szwecja juz byla blisko bankructwa, ale uratowaly ja rzady liberalow.
            Teraz czerwoni znowu maja, co rozdawac... Jak dlugo?
            A Finlandia nie tylko na jeziorach i drzewach stoi, ale i na nieakceptowanej
            przez Ciebie energetyce jadrowej.
            To Finowie kupili od nas nowiutki reaktor przeznaczony do Zarnowca.

            Uswiadom sobie, ze jeszcze bardziej socjalny dla swoich obywateli jest
            np. Kuwejt, Bahrajn, albo Arabia Saudyjska...
            Czy musze Ci tlumaczyc przyczyny?
            • amandina Re: Slabo mi... 05.12.11, 19:05
              st.lucas napisał:

              > amandina napisała:
              >
              > > Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandi
              > i.
              >
              > A guzik z petelka!
              > Szwecja juz byla blisko bankructwa, ale uratowaly ja rzady liberalow.

              Powojenna Szwecja nigdy nie była krajem liberalnym w 'korwinowskim' tego słowa znaczeniu. Jest to państwo wybitnie socjalne!

              > Teraz czerwoni znowu maja, co rozdawac... Jak dlugo?

              Myślę, ze jeszcze długo...

              > A Finlandia nie tylko na jeziorach i drzewach stoi, ale i na nieakceptowanej
              > przez Ciebie energetyce jadrowej.

              Co nie zmienia faktu, że jest krajem o bardzo wysokim socjalu a o TYM dyskutujemy w tym wątku.
              To kwestia mentalności- niski poziom kombinatorstwa, korupcji. Nie bez znaczenia też jest fakt, ze Finlandia jest krajem dosyć nacjonalistycznym, co zabezpiecza ją przed masowym zalewem imigrantów, który kiedyś może wykończyć Szwecję.
              Zresztą spójrz na bliską kulturowo Finlandii Estonię- kraj, który mimo, że miał nieszczęście byś republiką sowiecką, jest dzisiaj bodajże najmniej zadłużonym państwem unii. Mimo iż problemem tego kraju nadal są pozostali w nim Rosjanie, którzy nie chcą się asymilować, uczyć estońskiego i żyją w izolowanych, biednych osiedlach,skutecznie spowalniając rozwój gospodarczy.

              > Uswiadom sobie, ze jeszcze bardziej socjalny dla swoich obywateli jest
              > np. Kuwejt, Bahrajn, albo Arabia Saudyjska...
              > Czy musze Ci tlumaczyc przyczyny?

              Mimo wszystko wolałabym żyć w Szwecji, czy Finlandiiwink
          • wikul Re: Slabo mi... 05.12.11, 18:02
            amandina napisała:

            > Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandii.


            Polityka prosocjalna nie jest socjalizmem.
            • amandina Re: Slabo mi... 05.12.11, 19:07
              Według JKM tak smile
      • wikul Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 05.12.11, 17:56
        amandina napisała:

        > W bardziej cywilizowanych a przede wszystkim mniej skorumpowanych krajach socja
        > lizm świetnie się sprawdza i równie świetnie miewa. Więc bez obaw, tak szybko n
        > ie upadnie.smile

        Mógłbym nieśmiało spytać, gdzie ?
        • amandina Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 05.12.11, 19:08
          Odpowiedziałam powyżej.smile
      • wikul Socjalizm wszystkim równo nosa utrze ... 05.12.11, 18:01
        ... biednych zdusi jutro, bogatych pojutrze.
        A. Fredro
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka