st.lucas Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 30.11.11, 12:28 superspec napisał: > bo tak szybko upada. Niestety, jeszcze nie dosc szybko i koszty jego nieuchronnego upadku rosna przez to dramatycznie. Drukarnie banknotow pracuja pelna para... Odpowiedz Link Zgłoś
amandina Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 30.11.11, 14:34 W bardziej cywilizowanych a przede wszystkim mniej skorumpowanych krajach socjalizm świetnie się sprawdza i równie świetnie miewa. Więc bez obaw, tak szybko nie upadnie. Odpowiedz Link Zgłoś
st.lucas Slabo mi... 30.11.11, 19:43 Moja ulubiona interlokutora bredzi! amandina napisała: > W bardziej cywilizowanych a przede wszystkim mniej skorumpowanych krajach socja > lizm świetnie się sprawdza i równie świetnie miewa. Więc bez obaw, tak szybko n > ie upadnie. Droga Amando SOCJALIZM NIGDY I NIGDZIE SIE NIE SPRAWDZIL !!! Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Slabo mi... 01.12.11, 09:53 st.lucas napisał: > Droga Amando SOCJALIZM NIGDY I NIGDZIE SIE NIE SPRAWDZIL !!! Eee tam sie nie sprawdzil. Dla motlochu moze sie nie prawdzil. Dla goldmana zawsze sie system sprawdzal i sprawdza. Odpowiedz Link Zgłoś
amandina Re: Slabo mi... 01.12.11, 13:52 Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandii. Odpowiedz Link Zgłoś
st.lucas Re: Slabo mi... 05.12.11, 17:34 amandina napisała: > Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandii. A guzik z petelka! Szwecja juz byla blisko bankructwa, ale uratowaly ja rzady liberalow. Teraz czerwoni znowu maja, co rozdawac... Jak dlugo? A Finlandia nie tylko na jeziorach i drzewach stoi, ale i na nieakceptowanej przez Ciebie energetyce jadrowej. To Finowie kupili od nas nowiutki reaktor przeznaczony do Zarnowca. Uswiadom sobie, ze jeszcze bardziej socjalny dla swoich obywateli jest np. Kuwejt, Bahrajn, albo Arabia Saudyjska... Czy musze Ci tlumaczyc przyczyny? Odpowiedz Link Zgłoś
amandina Re: Slabo mi... 05.12.11, 19:05 st.lucas napisał: > amandina napisała: > > > Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandi > i. > > A guzik z petelka! > Szwecja juz byla blisko bankructwa, ale uratowaly ja rzady liberalow. Powojenna Szwecja nigdy nie była krajem liberalnym w 'korwinowskim' tego słowa znaczeniu. Jest to państwo wybitnie socjalne! > Teraz czerwoni znowu maja, co rozdawac... Jak dlugo? Myślę, ze jeszcze długo... > A Finlandia nie tylko na jeziorach i drzewach stoi, ale i na nieakceptowanej > przez Ciebie energetyce jadrowej. Co nie zmienia faktu, że jest krajem o bardzo wysokim socjalu a o TYM dyskutujemy w tym wątku. To kwestia mentalności- niski poziom kombinatorstwa, korupcji. Nie bez znaczenia też jest fakt, ze Finlandia jest krajem dosyć nacjonalistycznym, co zabezpiecza ją przed masowym zalewem imigrantów, który kiedyś może wykończyć Szwecję. Zresztą spójrz na bliską kulturowo Finlandii Estonię- kraj, który mimo, że miał nieszczęście byś republiką sowiecką, jest dzisiaj bodajże najmniej zadłużonym państwem unii. Mimo iż problemem tego kraju nadal są pozostali w nim Rosjanie, którzy nie chcą się asymilować, uczyć estońskiego i żyją w izolowanych, biednych osiedlach,skutecznie spowalniając rozwój gospodarczy. > Uswiadom sobie, ze jeszcze bardziej socjalny dla swoich obywateli jest > np. Kuwejt, Bahrajn, albo Arabia Saudyjska... > Czy musze Ci tlumaczyc przyczyny? Mimo wszystko wolałabym żyć w Szwecji, czy Finlandii Odpowiedz Link Zgłoś
wikul Re: Slabo mi... 05.12.11, 18:02 amandina napisała: > Polityka pro socjalna bardzo dobrze sprawdza się np. w Szwecji i Finlandii. Polityka prosocjalna nie jest socjalizmem. Odpowiedz Link Zgłoś
wikul Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 05.12.11, 17:56 amandina napisała: > W bardziej cywilizowanych a przede wszystkim mniej skorumpowanych krajach socja > lizm świetnie się sprawdza i równie świetnie miewa. Więc bez obaw, tak szybko n > ie upadnie. Mógłbym nieśmiało spytać, gdzie ? Odpowiedz Link Zgłoś
amandina Re: Śpieszmy się kochać socjalizm 05.12.11, 19:08 Odpowiedziałam powyżej. Odpowiedz Link Zgłoś
wikul Socjalizm wszystkim równo nosa utrze ... 05.12.11, 18:01 ... biednych zdusi jutro, bogatych pojutrze. A. Fredro Odpowiedz Link Zgłoś