Dodaj do ulubionych

Przepowiednia kardynala Ratzingera...

20.02.13, 13:06
Kościół katolicki w wyniku poważnego kryzysu straci swoje wpływy polityczne, zostanie opuszczony przez wielu wiernych. Upokorzony będzie musiał "zacząć od nowa", ale odrodzi się jako mniejsza, lecz bardziej uduchowiona wspólnota.

Z satysfakcja donosze, ze to juz sie dzieje. Czy 'mniejsza, ale bardziej uduchowiona wspolnota' podzieli los tej wiekszej, mniej uduchowionej bedzie zalezalo m.in. od tego jak reagowac beda na wypowiedzi takie jak ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier, członka Episkopatu Polski. Coz ten 'medrzec', profesor 'nauki' zwanej teologia powiedzial?
Aby sie dowiedziec wystarczy przeczytac:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13425554,_Ksiadz_przekroczyl_granice_medialnego_chuliganstwa_.html
Popieram slowa oburzonego ojca. A Wy, umilowani? Bedziecie bronic?
Obserwuj wątek
    • oleg3 Zalew durniów 20.02.13, 13:29
      pikrat napisał:
      > wypowiedzi takie jak ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier, członka Episkopatu Polski


      >> o wypowiedzi ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier, członka Episkopatu Polski

      Cytat
      Franciszek Longchamps de Bérier – ksiądz katolicki, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Rzymskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykłada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek Zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, członek Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej oraz Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
      www.longchamps.pl/zyciorys/strona-glowna


      Trzeba być kompletnym idiotą by eksperta Episkopatu uważać za jego członka. To tak jakby sejmowego eksperta wziąć za posła.
      • dachs Re: Zalew durniów 20.02.13, 13:47
        oleg3 napisał:

        > Trzeba być kompletnym idiotą by eksperta Episkopatu uważać za jego członka. To
        > tak jakby sejmowego eksperta wziąć za posła.

        Z drugiej strony jednak wiemy, że jaki zleceniodawca taki na ekspert. smile
      • pikrat Re: Zalew durniów 20.02.13, 13:50
        Bardzo wiele wniosles ta wypopwiedzia do dyskusji. Jak napisales? - zalew durniow?
        Nie spodziewalem sie az tak samokrytycznej oceny. A o czym jest watek?
    • andrzejg Re: Przepowiednia kardynala Ratzingera... 20.02.13, 13:55
      pikrat napisał:

      > Kościół katolicki w wyniku poważnego kryzysu straci swoje wpływy polityczne,
      > zostanie opuszczony przez wielu wiernych. Upokorzony będzie musiał "zacząć od
      > nowa", ale odrodzi się jako mniejsza, lecz bardziej uduchowiona wspólnota.

      >
      Nie miałbym nic przeciw , aby ta mniejsza , aczkolwiek uduchowiona , część kościoła obywała sie bez rydzykowego skrzydła. Tylko jak znam zycie, to ci spokojniejsi odpuszczą, a krzykacze skrzykną się pod patriotyczno-religijnymi (albo na odwrót) hasłami

      A.
      • pikrat Re: Przepowiednia kardynala Ratzingera... 20.02.13, 14:01
        To jest bardzo prawdopodobne. Jasna Gora zamiast uduchawiac robi szkolenia dla kiboli. Zapomnieli, ze kto mieczem wojuje od miecza ginie. Kibol przekupiony obroci miecz na bylych panow.
    • syn-syna Re: A tak Panoczku z Wulki.... 20.02.13, 15:23
      Kościół katolicki w wyniku poważnego kryzysu straci swoje wpływy polityczne,
      > zostanie opuszczony przez wielu wiernych. Upokorzony będzie musiał "zacząć od
      > nowa", ale odrodzi się jako mniejsza, lecz bardziej uduchowiona wspólnota.

      ---powiedzcie mi kiedyscie to ostatni raz byli w kosciele wewnatrz a w knajpie na zewnatrz.
      Co wos to Panoczku z Wulki tak uwiero ze kosciol wam przeszkadzo?
      Moze czekocie Panocku z Wulki na paseczek do tej kopli:
      fc00.deviantart.net/fs26/f/2008/072/e/2/Gott_Mit_Uns_by_christians.jpg
      i tego boga:
      www.berliner-kurier.de/image/view/2011/4/25/8489334,5620293,highRes,hitler_Getty.jpg
      albo ten ojciec narodu wam lepiej pasuje:
      www.google.de/imgres?q=stalin&start=107&um=1&hl=de&biw=1024&bih=622&tbm=isch&tbnid=1EHMmnJNsqnZPM:&imgrefurl=http://www.cwporter.com/INPRAISEOFSTALIN.htm&docid=dFwEs_JQEKyTEM&imgurl=http://www.cwporter.com/stalin_parents.jpg&w=526&h=374&eishocktgkUdO3HMaYtQb8zoGIDg&zoom=1&iact=hc&vpx=502&vpy=18&dur=767&hovh=156&hovw=222&tx=140&ty=109&sig=109072011554196857234&page=5&tbnh=140&tbnw=199&ndsp=25&ved=1t:429,i:58
      Od 1888 roku Stalin uczęszczał do szkoły parafialnej w Gori, a od 1894 roku kształcił się, za namową swojej matki oraz dzięki protekcji jej przyjaciół, w seminarium duchownym w Tyflisie (obecnie Tbilisi). Szkoły tej nie ukończył. Jednak wbrew legendzie, stworzonej później przez oficjalną propagandę,
      Moze ci taki duch pasuje?
      Baranki idzcie dalej w kierdlu za bacom Adasiem i juhasem Donkiem i Jacusiem:
      Jacek Rostowski pochodzi z rodziny polskich emigrantów. Jest wnukiem Jakuba Rothfelda (Rostowskiego), neurologa, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie i Polskiego Wydziału Lekarskiego w Edynburgu[1].
      ostatnio namaszczonym na wicepremiera po rekolekcjach w Grupie Bilderberga:
      pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Bilderberg
      www.youtube.com/results?search_query=grupa+bilderberg+pl&oq=Grupa+Bilderberg+pl&gs_l=youtube.1.0.0i19.1427.4655.0.8344.4.3.0.1.1.0.136.320.2j1.3.0...0.0...1ac.2j1.3g2bFdPu4Dc
      Jezeli chceta rozwiniecia tej "piesniczki" to sluze z checia.
      • rycho7 Haszu to Ty? 20.02.13, 15:34
        s...syn napisał:

        > Jezeli chceta rozwiniecia tej "piesniczki" to sluze z checia.

        > Grupie Bilderberga

        Rozwin w porownaniu do Opus Dei.
        • wikul Re: Haszu to Ty? 20.02.13, 15:45
          Nie, to g-48. Nie poznajesz ?
          • syn-syna Re: Haszu to Ty? 20.02.13, 18:43
            Nie, to g-48. Nie poznajesz ?
            Bingo ! Rozpoznales swojego psychiatry . Na kiedy ci mam znowu ustawic termin ?
            Pamietaj jednak panocku ze tym razem ma cie soltys dowiesc na czas.
        • pikrat Re: Haszu to Ty? 20.02.13, 15:46
          To jakiś przygłup nie podoba mu sie cytat z wypowiedzi Ratzingera... To prostak w typie Gie jak... gsmile
        • syn-syna Re: Haszu to Ty? 20.02.13, 18:39
          A co masz do Hasza ciagotki czy tylko tak z grzecznosci?
          A co ponoczku z Wulki nie rozumiesz roznicy w gospodarce i w wierze ?
          Stepiales Rasku na tej koninie z ALDIKA.
    • rycho7 wolalbym swiadkowac zmartwychwstaniu 20.02.13, 15:40
      pikrat napisał:

      > ale odrodzi się

      Jako niewierny Tomasz uwazam za konieczne wczesniejsze poplywanie (poplawienie sie) kryta zabka we krwi.

      > bardziej uduchowiona wspólnota

      W nowym swiecie beda to leczyc w psychuszkach dekapitacja. Aby uratowac ludzkosc.
    • qwardian Re: Przepowiednia kardynala Ratzingera... 21.02.13, 04:28

      Czy ktoś przepowiedział, że halabardnicy watykańscy rozbiją w puch Sowietskij Sojuz? Czy przepowiedział, że zamiast lektur Sienkiewicza będziesz miał za ministra MSW jego prawnuka? Moje oczekiwania są skromne i ograniczają sie do multipleksu dla Telewizji Trwam. Jakieś prognozy na ten temat?
      • pikrat Re: Przepowiednia kardynala Ratzingera... 21.02.13, 09:15
        qwardian napisał:

        >
        > Czy ktoś przepowiedział, że halabardnicy watykańscy rozbiją w puch Sowietskij S
        > ojuz?

        A rozbili?! To nie moze byc, by ktos, kto posiadl sztuke czytania i pisania byl tak ograniczony.

        Czy przepowiedział, że zamiast lektur Sienkiewicza będziesz miał za minis
        > tra MSW jego prawnuka?

        A jakie to ma znaczenie? Czy widzisz w tym 'palec bozy'? smile

        Moje oczekiwania są skromne i ograniczają sie do multipl
        > eksu dla Telewizji Trwam. Jakieś prognozy na ten temat?

        A na co ciebie ten multiplex? BY podpalac Polske? To juz lepiej wybudowac kilka dodatkowych remiz strazackich a podpalaczom powiedziec NIE!!!

        PS> Lubisz makaron?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka