Dodaj do ulubionych

Strategia i stabilnosc

29.01.21, 08:59
Kilka dni temu jeden z kolegow forumowych wpisal sie na watek n/t braku swiezego powietrza w piszac o braku strategicznego myslenia u polskich elit skoncentrowanych jedynie na tym by sie do wladzy dorwac i wladze utrzymac. Innym niepokokojacym elementem jest kryzys demograficzny w kraju bo w zwiazku ze slaba liczba urodzen i wysoka smiertelnosci zwiazana z pandemia Polska stracila w 2020 okolo 129 tys ludzi a w 2019 okolo 36 tys.. Dodajmy do tego przewidywania demograficzne W lewej kolumnie rok a w prawej populacja Polski

2020 37 930 818
2030 37 213 790
2040 35 840 028
2050 34 372 849
2060 32 848 275
2070 30 966 156
2080 29 044 721


Zamkniecie w domach spowodowane pandemia i demografia sa dwie rozne rzeczy? A moze maja cos wspolnego? Pamietam stan wojenny z lat 80-tch, kiedy ludzie byli zamknieci w domach. I widzialem wowczas wiele pan i kolezanek w pracy w ciazy. I dzisiejszy lockdown wcale takich efektow nie ma.

Demografia spada m.in. dlatego, ze duzo Polakow i Polek emigruje i rozwija swoje zycie poza Polska. Na pewno sie nie poprawi poprzez prikazy, jak ten obecny, prawie calkowity, zakaz aborcji. Trzeba byc albo glupkiem albo nie rozumiec tego, ze Polakow nie da rady zmusic do czegos. Jak sie ich zacznie zmuszac to efekt bedzie dokladnie przeciwny od zamierzonego przez typowo polski esprit de contradiction.

Dodam do tego wazny element stabilnosci wewnetrznej, ktore wynika z odzyskania niepodleglosci. I pewnie to odzyskanie jest odczuwane jako chwilowe i obecna wladza sie histerycznie (oh pardon, historycznie) spieszy by uznac kto byl dobrym Polakiem a kto zlym. A histeryczny wrzask zoliborskiego lidera dotyczny glownie tego, ze Musk (o pardon Tusk) mial wujka w Wehrmachcie i ze Walesa by agentem bezpieki i ze jego blizniak jest rowny wielkim krolom Polski i ma miejsce na Wawelu. Europa to jest uciskajaca mumia narzucajaca niemiecki punkt widzenia, jak pisza histerycy z tego forum i jedynie ogranicza polska wolnosc.

Badzmy jednak pozytywni i pokazmy kedy droga. Moim zdaniem, rzecz jasna. Ano droga jest z Europa i z Niemcami. jest to obecnie jedyne panstwo majace wystarczajacy potencjal i majace ciag na bramke prowadzaca do ustalenia pozycji Europy wtedy gdy Stany sie zaczynaja gubic a Chiny zaczynaja byc globalnym mocarstwem.

Wazne jest tez by przestac sie zapatrywac w przeszlosc i w histerie (oh, pardon historie). Wazne jest by pomyslec o przyszlosci, o jakosci zycia dla przyszlych pokolen, o klimacie, o czystosci powietrza o tym, by polskie dzieci mogly rosnac w stabilnym i rozsadnym kraju.

PF

Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 09:26
   To jego wina żoliborskiego dyktatora wina że zamiast "histerycznego wrzasku żoliborskiego lidera" nie słyszymy wrzasku jego potomstwa, ale ty P_F niewiele lepszy bo przez całe swoje wygodne życie na ciepłej państwowej posadce zmontowałeś tylko jedną córkę. Premier Morawiecki ma dla kontrastu czwórkę, a premier Orban aż piątkę potomstwa. Jakże blado na ich tle wypada zachodnia część UE. Merkelowa zero potomstwa, Makron zero potomstwa, premier Luksemburga z partnerem zero potomstwa, premier Szwecji zero potomstwa, etc etc.
   • polski_francuz Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 17:36
    boomerang napisał:

    "P_F niewiele lepszy bo przez całe swoje wygodne życie na ciepłej państwowej posadce zmontowałeś tylko jedną córkę. "

    Po pierwsze u nas teraz zimno, posadka czy nie. Po drugie corka jest dobrze wychowana, nabrala pewnosci siebie i zaczyna mnie demontowacsmile

    Ej zizn!

    PF
     • polski_francuz Re: Strategia i stabilnosc 30.01.21, 09:59
      boomerang napisał:

      " Nie skomentowałeś dobrego przykładu jaki dają Europie Morawiecki i Orban."

      Dzieci i ich liczba to inny temat. Czy politycy daja liczba dzieci przyklad? Trudno powiedziec. Hitler nie mial dzieci a motywowal Niemcow do ich plodzenia. Mial w tym troche wiecej sikcesu niz Kaczynski. I Niemki nie prostestowaly na ulicach.

      PF


      • czuk1 Re: Strategia i stabilnosc 02.02.21, 07:57
       > boomerang napisał:
       > " Nie skomentowałeś dobrego przykładu jaki dają Europie Morawiecki i Orban."

       polski_francuz napisał:
       > Dzieci i ich liczba to inny temat. Czy politycy daja liczba dzieci przyklad? Trudno powiedziec. Hitler nie mial dzieci a motywowal Niemcow do ich plodzenia. Mial w tym troche wiecej sikcesu niz Kaczynski. I Niemki nie prostestowaly na ulicach. PF

       Dodałbym. JK nie ma sukcesu. Program +500 i polityka socjalna PiS miały spowodować wzrost liczby urodzeń i poprawę sytuacji demograficznej Polski. I co mamy ? Do tego dochodzą inspirowane bądź wywoływane (nieświadomie ?) wielkie protesty w sprawie mniejszości lgbt, aborcji i niszczenia niezależności sądownictwa.
       Sama propaganda (jak u wzorców z XX w.) nie wystarcza. Nie sądzę, by repolonizacja mediów i handlu coś tu zmieniła na lepsze, dla polskiego demokratycznego państwa. Co najwyżej znowu będziemy słuchać Wolnej Europy.
  • qwardian Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 10:16
   Te liczby wiernie przedstawiają liczbę etnicznych Polaków w nadchodzących latach. Ale mi pod nosem wybudowano Osiedle Marcelin na którym mieszkają wszystkie ludy stepów od Uralu po Bug. Na szczęście nie poruszają się na koniach, tylko niemieckimi furami..
  • xiazeluka Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 10:59
   Nadsekwańska męska Julka zatroskała się malejącą liczbą Polaków, dlatego histerycznie protestuje przeciwko zakazowi aborcji, który ponadto rozumie jako nakaz. Nadsekwańska męska Julka tradycyjnie ulżyła sobie na temat nielubianego polityka, co w jej rozumieniu oznacza rozsądną, rzeczową i spokojną argumentację, by na koniec zaprezentować wzorowy kundlizm - Frau Makrela na pewno jest zadowolona z tak doskonale wytresowanego swojego serwilisty. Niewątpliwie podobnie jak tow. Spurek również nadsekwańska męska Julka zasłużyła na legitymację folksdojcza. A może nawet rajchsdojcza, jako premię za prenumeratę Derszpigla.
   • oleg3 Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 13:48
    Ja już pisałem do PaFa w stylu: potrafisz napisać coś, czego by się nie dało wyśmiać? Teraz cytat z klasyka

    Cytat Odsetek idiotów wśród profesorów jest taki sam, jak wśród woźniców
  • herr7 Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 13:18
   W "czarną noc stanu wojennego" Polacy chcący się odegrać komunie na potęgę płodzili przyszłych opozycjonistów i to, jak się okazało był ostatni boom rozrodczy w historii narodu. Teraz jako naród wymieramy, a jak większość narodów europejskich. Jedne wymierają szybciej, np. narody słowiańskie wymierają w takim tempie, że za 50 lat nie będą w stanie kontrolować terytoriów, na których żyją. Taki był zresztą plan, polegający na pozbyciu się "podludzi" i przejęciu ich terytoriów. Zresztą ilu ludzi pamięta o tym, że związek plemion Huronów na obszarze dzisiejszej Kanady i USA liczył kiedyś kilka milionów ludzi, a obecnie jest ich może sto tysięcy?

   Zapanuje więc stabilność, jak na cmentarzu. Na rozsądek bym jednak nie liczył.
   • polski_francuz Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 17:32
    herr7 napisał:

    "Zapanuje więc stabilność, jak na cmentarzu. Na rozsądek bym jednak nie liczył. "

    Demokracja wprowadzila wolnosc slowa i wolnosc wyboru. Nie ma zatem, innego wyboru niz zrozumiec dazenia i ambicje ludzi. Poczekajmy na nowe elity. Moze one lepiej zrozumieja? I demografia sie poprawi?

    PF
    • boomerang Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 22:56
     Poczekajmy na nowe elity.

     Nowe elity już się wykluły i namawiają lud do szturmowania domu żoliborskiego dyktatora, a chłopcom w szkołach wyjaśniają że seks z chłopakiem jest lepszy niż z dziewczyną. Stąd też wzięły się te twoje prognozy, które powyżej przytoczyłeś.
     • polski_francuz Re: Strategia i stabilnosc 30.01.21, 10:12
      boomerang napisał:

      "a chłopcom w szkołach wyjaśniają że seks z chłopakiem jest lepszy niż z dziewczyną. Stąd też wzięły się te twoje prognozy, które powyżej przytoczyłeś."

      Nie sadze. We Francji dlugo dysktutowano n/t malzenstw (zwanych PACS) jednoplciowych. I w koncu zezwolono na nie. Rezultat byl mierny i tysiac czy dwa tysiace par sie zapaksowalo.

      Analiza spadku demografii jest raczej brak stabilnosci. Polska zyje mentalnie w troche innym swiecie niz Europa. I to jest waznym elementem tego braku.

      PF

        • xiazeluka Re: Strategia i stabilnosc 30.01.21, 13:20
         To w Polsce merowie, prezydenci miast czy ministrowie są z Maroka, Pakistanu czy innych dzikich stron? To w Polsce są 20-30% mniejszości płodzące na potęgę na oczach zniewieściałych białych pedałów i starzejącego się, przedostatniego pokolenia tubylczego? Zdegenerowany Zachód założył sobie nachodźczy stryczek na szyję, następnie stanął na stołku, którego stabilność powierzył stadom inżynierów i architektów z Nigerii. I w ten sposób racje Zachodu znikają.

         Całe szczęście, że Polska żyje w bardziej rozsądnym świecie.
         • czuk1 Re: Strategia i stabilnosc 01.02.21, 17:11
          xiazeluka napisała: > To w Polsce merowie, prezydenci miast czy ministrowie są z Maroka, Pakistanu czy innych dzikich stron?

          To w Polsce rząd dyskryminuje gminy i miasta wyborców którzy wybrali na wójtów i burmistrzów ludzi z rządowej opozycji . To jest zemsta a nie sprawiedliwe, racjonalne i odpowiedzialne rządzenie krajem.

          >To w Polsce są 20-30% mniejszości płodzące na potęgę na oczach zniewieściałych białych pedałów i starzejącego się, przedostatniego pokolenia tubylczego?

          Jakie to prymitywne spojrzenie i pejoratywny język.
          Za to z Polski nadal "uciekają" najlepiej wykształcone młode pokolenia . Dzietność kobiet wynosi już 1.3 i spada. Sytuacja demograficzna Polski jest bardzo niekorzystna . W populacji rośnie udział ludzi starych a z tym wiąże się problem zapewnienia odpowiednich emerytur. Szybko zmniejszają się perspektywy rozwojowe Polski, spada jej atrakcyjność inwestycyjna . Już teraz jest jakaś inwestycyjna bariera. PiS nie jest w stanie wywołać odpowiedniego, koniecznego poziomu innowacyjnych inwestycji. Niebawem jednak zacznie napływać kapitał chiński , wraz z chińskimi pracownikami (tak jest na dzierżawionej od Rosji Syberii). I za kilkadziesiąt lat w polskim kraju powołane zostanie ( kolejne w Europie) państwo chińskie. To efekt braku i zastosowania strategii narodowej - "ratowania polskiej państwowości". Nawet dziś rząd nie ma świadomości zagrożeń narodowych nie tworzy strategii w sprawach bilansowania źródeł energii, ochrony środowiska, bezpieczeństwa zdrowotnego, demograficznego rozwoju, nowych technologii,... Przedstawiony nam zostanie natomiast program Nowy Ład ... na okres perspektywy życia J.K a nie dla nowych pokoleń. Tworzy się wizję na kilka lat, aby wygrać kolejne wybory.

          >Zdegenerowany Zachód założył sobie nachodźczy stryczek na szyję następnie stanął na stołku, którego stabilność powierzył stadom inżynierów i architektów z Nigerii. I w ten sposób racje Zachodu znikają.

          Póki co można na tej imigracji można by dobrze zyskać.
          Może taki przerywnik...
          W 1979 r byłem w RFN . U Opla w Bochum spotkaliśmy się ze związkowcami.
          Zapytałem dlaczego oni sami nie montują samochodów tylko zatrudniają Turków, Jugosłowian, Polaków. Powiedziano mi szczerze, że człowiek pracujący kilkanaście lat na linii montażowej dostaje "szmergla".
          Jeśli uogólnimy temat, to już wiemy jak to Polacy (z narażeniem zdrowia) budowali potęgę Niemiec. Teraz Niemcy nadal taką politykę stosują. Robotnicy z Afryki i Ameryki Południowej nadal wykonują najgorszą pracę, asymilują się, mnożą i ..... Niemcom nie grozi "upadek". Powinniśmy z nich brać przykład.
          Skuteczne są niemieckie strategie. Przypomnę (dla przykładu), że w krótkim czasie udział odnawialnych źródeł energii (w produkcji energii elektrycznej) w Niemczech wzrósł do wzrósł do 36,3 proc., co oznacza, że OZE stały się tam najważniejszym źródłem energii . Kluczowym źródłem OZE są elektrownie wiatrowe na lądzie, które w pierwszej połowie ub.r. stanowiły 14,7 proc. ... Udział elektrowni gazowych w niemieckim miksie wytwarzania energii elektrycznej sięgnął już 12,3 proc.
          A w Polsce ? Od lat tkwimy na poziomie ,nieco powyżej 10 %

          > Całe szczęście, że Polska żyje w bardziej rozsądnym świecie.

          Tylko, że Polska postępuje nierozsądnie. Racjonalny świat stara ratować się przed nieuchronnie wielkim exodusem emigrantów z krajów głodu i wojny. I prowadzone to jest poprzez łagodzenie skali uchodźctwa tj. pomoc finansową na miejscu w państwach biedy i objętych wojną, przyjmowanie imigrantów potrzebnych dla danego kraju, rozpraszanie fali uchodźców po całym świecie . Przed tym światowym problemem nie da się ukryć. Polska jest tu odosobniona. ......Ale ktoś powie - nieprawda, bo p. Kempa mała tam plecaki wozić. ;

          • xiazeluka Re: Strategia i stabilnosc 01.02.21, 20:20
           "w Polsce rząd dyskryminuje gminy i miasta wyborców którzy wybrali na wójtów i burmistrzów ludzi z rządowej opozycji ."

           Wstrętny rząd. A w jaki sposób dokonuje tej dyskryminacji?

           "Jakie to prymitywne spojrzenie i pejoratywny język."

           A co jest w stwierdzaniu faktów pejoratywnego i prymitywnego?

           "Robotnicy z Afryki i Ameryki Południowej nadal wykonują najgorszą pracę, asymilują się, mnożą i ..... Niemcom nie grozi "upadek". "

           W jednym zdaniu udało Wam się umieścić trzy bzdury. Rację macie jedynie pisząc "mnożą".

           "OZE stały się tam najważniejszym źródłem energii "

           ...i w wyniku ataku globalnego ocieplenia Hiszpania, Francja oraz IV Rzesza musiały interwencyjnie otwierać konwencjonalne elektrownie, ponieważ OZE okazało się niewydolne w momencie gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na energię.

           "I prowadzone to jest poprzez łagodzenie skali uchodźctwa tj. pomoc finansową na miejscu w państwach biedy i objętych wojną, przyjmowanie imigrantów potrzebnych dla danego kraju, rozpraszanie fali uchodźców po całym świecie ."

           Pomoc finansowa na miejscu to przecież koncepcja PiS, ćwierćinteligencie1. Przyjmowanie pojedynczych specjalistów mających cenne dla Polski umiejętności nie jest niczym złym, niemniej mowa jest o całych stadach jurnych darmozjadów zainteresowanych nieróbstwem i gwałceniem białych kobiet. Załóżcie mikroskopy na oczy. A o co Wam chodzi z tym "rozpraszaniem" nachodzców po całym świecie... Sugerujecie, że Nigeryjczyków należy rozproszyć w Bangladeszu, a Marokańczyków na Antarktydzie?
      • czuk1 Re: Strategia i stabilnosc 01.02.21, 17:47
       polski_francuz napisał:
       > Analiza spadku demografii jest raczej brak stabilnosci. Polska zyje mentalnie w
       > troche innym swiecie niz Europa. I to jest waznym elementem tego braku. > PF

       Trochę nie tak.
       Demografia – dziedzina nauki zajmująca się powstawaniem, życiem i przemijaniem społeczności ludzkiej.
       Nie musi być stabilna ani nie ma obaw, że spadnie.
       Nie bardzo wiem dlaczego w demografii Polska żyje mentalnie.
       Domyślam się, że oceniasz odmienną niż ma Europa sytuację demograficzną Polski.
       Chyba jest ona gorsza w Polsce. Bo mamy b. niski wskaźnik dzietności kobiet , liczebną przewagę zgonów nad urodzeniami, wysoki i rosnący odsetek ludzi w wieku emerytalnym.


       • polski_francuz Zrozumienie 01.02.21, 18:36
        czuk1 napisał:


        "Demografia – dziedzina nauki zajmująca się powstawaniem, życiem i przemijaniem społeczności ludzkiej. Nie musi być stabilna ani nie ma obaw, że spadnie."

        Dyskusja jest n/t spadajacej liczbie urodzen w Polsce. O jej przyczynach dyskutuje. I jako jedna z przyczyn widze (nie ja jedyny) brak stabilnosci. Inteligentne kobiety nie chca rodzic dzieci, ktore beda mialy zyc w kraju ciaglych zmian.

        Wyz demograficzny w Polsce, do ktorego ja sam naleze wynikl z checi Polek by miec dzieci, ktore nie zgina z rak masowych mordercow czy tez w wojnie z nimi.

        Szukam sam, i szukam pomocy u innych w zrozumieniu skad sie bierze dzisiejszy niz demograficzny. Jesli pomozesz mi zrozumiec bede wdzieczny.

        Bo lubie rozumiec rzeczy.

        PF
    • herr7 Re: Strategia i stabilnosc 29.01.21, 23:01
     polski_francuz napisał:


     > Demokracja wprowadzila wolnosc slowa i wolnosc wyboru. Nie ma zatem, innego wyb
     > oru niz zrozumiec dazenia i ambicje ludzi. Poczekajmy na nowe elity. Moze one l
     > epiej zrozumieja? I demografia sie poprawi?

     W starożytnym Rzymie też była wolność słowa, a tym bardziej wyboru o ile nie było się niewolnikiem. Podobnie jak w średniowieczu. Istniały co prawda tematy, których lepiej było głośno nie poruszać, ale pod tym względem nie widzę różnicy w stosunku do tego co mamy w tzw. demokracji.
     Czy lepsi politycy zastąpią złych? Bardzo w to wątpię. To jest jak z złą monetą, która wypiera dobrą. Ideowi politycy nie mają obecnie żadnych szans na karierę. Tzw. demokracja zmierza równym krokiem w stronę tyranii. I nikt jej na tej drodze nie powstrzyma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka