Dodaj do ulubionych

Moron, czy nie moron

24.03.21, 14:18
Gratulacje dla Joe Bidena za udaną kampanię prezydencką. W oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów Polska jest zdeterminowana, aby utrzymać wysoki poziom i wysoką jakość polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego dla jeszcze silniejszego sojuszu - oświadczył polski prezydent.

I do tych słów odniósł się na swoim Facebooku Jakub Żulczyk.

Jestem absolwentem american studies na Uniwersytecie Jagiellońskim w stopniu magistra. Co prawda polityka USA i sprawy tego kraju dzisiaj są jedynie moim hobby, ale nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś takiego, jak "nominacja przez Kolegium Elektorskie". (...) Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem - napisał Żulczyk.

Nie jestem biegły w amerykańskim prawie. Czy ktoś może potwierdzić, że prezydent Duda popełnił kardynalny błąd z Kolegium Elektorów?
Obserwuj wątek
    • sz0k kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 14:25
      Z całą pewnością regularny debil, coś ala nasz Krzysiaczek:
      www.tysol.pl/a41776-Pisarz-Jakub-Zulczyk-musial-sobie-wlaczyc-black-metal-zeby-sie-odciac-od-zla-Kaplicy-Sykstynskiej
      andrzejg napisał:

> Nie jestem biegły w amerykańskim prawie. Czy ktoś może potwierdzić, że prezyden
      > t Duda popełnił kardynalny błąd z Kolegium Elektorów?

Ile lat łagrów przewidujesz andrzeju za ten "kardynalny" błąd? Czy od razu pod mur?
      • andrzejg Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 14:31
        Nie o to chodzi.

Jeżeli PAD przy okazji swoich "gratulacji" popełnił błąd, to chyba prokuratura musi udowodnić ,że nie jest co najmniej niedoinformowanym?

Piszesz jakoś dziwnie. Jesteś w izolacji, czy dieta nie taka?
        • sz0k Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 15:11
          andrzejg napisał:

> Jeżeli PAD przy okazji swoich "gratulacji" popełnił błąd,

Już nie kardynalny?

> to chyba prokuratura
          > musi udowodnić ,że nie jest co najmniej niedoinformowanym?

"Piszesz jakoś dziwinie. Jesteś w izolacji, czy dieta nie taka?"

> Piszesz jakoś dziwnie. Jesteś w izolacji, czy dieta nie taka?

Zapytaj czego nie rozumiesz, spróbuję wytłumaczyć.
            • sz0k Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 15:28
              andrzejg napisał:

> Nie wyłapałeś pytania?

Nie. Co ma ustalenie tego czy prezydent popełnił błąd czy nie do nazwanie go debilem?

> A poza tym , co za różnica , czy kardynalny , czy nie?

Kardynalna.

> Pytam , czy to błąd.

No fakt, mogłeś przecież w końcu np. napisać "śmiertelny błąd" i też potem rżnąć głupa.
              To raz, a dwa to co ma nam dać odpowiedź na to pytanie? Popełniających błędy można wyzywać od debili?
              • andrzejg Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 15:38
                To raz, a dwa to co ma nam dać odpowiedź na to pytanie? Popełniających błędy można wyzywać od debili?

PAD z racji pełnionej funkcji powinien 2 razy się zastanowić zanim coś napisze. To nie była spontaniczna odpowiedź na zadane pytanie podczas konferencji. Miał czas, aby sprawdzić, skonsultować...

Dla Żulczyka, jako debila , jest to jakieś usprawiedliwienie. W końcu debile są impulsywni i piszą bzdury. Czy miał on prawo tak nazwać PAD. Ja na pewno nie użyłbym tego typu epitetu.
                • sz0k Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 15:52
                  andrzejg napisał:

> To raz, a dwa to co ma nam dać odpowiedź na to pytanie? Popełniających błędy
                  > można wyzywać od debili?

>
                  > PAD z racji pełnionej funkcji powinien 2 razy się zastanowić zanim coś napisze.
                  > To nie była spontaniczna odpowiedź na zadane pytanie podczas konferencji. Miał
                  > czas, aby sprawdzić, skonsultować...
                  >
                  > Dla Żulczyka, jako debila , jest to jakieś usprawiedliwienie. W końcu debile s
                  > ą impulsywni i piszą bzdury. Czy miał on prawo tak nazwać PAD. Ja na pewno nie
                  > użyłbym tego typu epitetu.

Tak, zapewne Sąd właśnie o tym będzie rozstrzygał - czy PAD popełnił błąd czy nie. Nadawałabyś się na "niezawisłego sędziego", razem z Tuleją i innymi.
                  • andrzejg Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 16:05
                    Tak, zapewne Sąd właśnie o tym będzie rozstrzygał - czy PAD popełnił błąd czy nie. Nadawałabyś się na "niezawisłego sędziego", razem z Tuleją i innymi.

Pominę złośliwości, którymi co rusz się posługujesz.

Czyli dopuszczasz uniewinnienie, w przypadku orzeczenia o błędzie prezydenta?
                    • sz0k Re: kto, ten ŻULczyk? 24.03.21, 16:31
                      andrzejg napisał:

> Czyli dopuszczasz uniewinnienie, w przypadku orzeczenia o błędzie prezydenta?

To chyba właśnie Ty starasz się to sugerować, mnie to raczej rozśmieszyło i starałem się podkreślić absurdalność takiego wnioskowania.
    • polski_francuz Lepszy leń czy żul? 24.03.21, 15:05
      andrzejg napisał:

"Nie jestem biegły w amerykańskim prawie. Czy ktoś może potwierdzić, że prezydent Duda popełnił kardynalny błąd z Kolegium Elektorów? "

Sadzac z internetu to rzeczywiscie jest takie kolegium. Poza tym, prezydenta raczej od debili nie nalezy wyzywac. Jest najwyzej leniem. Ale stawianie wyzywajacego żula przed sadem to tez kiepki pomysl. Bo sie prasa na swiecie znow nad polskim "bezprawiem" zneca.

PF
      • xiazeluka Re: Lepszy leń czy żul? 24.03.21, 15:26
        Oooo, "prasa na świecie". Tego brakowało. Zadaniem najwyższych władz RP jest dbanie o prawidłowe samopoczucie "prasy na świecie". Bez tego redaktor naczelny "Życia codziennego na atolach" będzie się znęcał nad Polską przez kilka miesięcy, a Kiribatyńczycy czytać z wypiekami na twarzach te znęcania codziennie. Innych zmartwień wszak nie mają.
        • polski_francuz Lancuch przyczynowo-skutkowy 24.03.21, 15:40
          xiazeluka napisała:

" Zadaniem najwyższych władz RP jest dbanie o prawidłowe samopoczucie "prasy na świecie". "

Elementy lancucha przyczynowo-skutkowego: ↗ - wplyw pozytywny; ↘ - wplyw negatywny.

Zadaniem wladz RP jest ↗ ekonomie panstwa. Kiepskie artykuly w prasie na swiecie ↘ inwestycje zagraniczne w Polsce. Brak inwestycji zagranicznych ↘ ekonomie panstwa. Ergo, wladze RP↘ ekonomie panstwa.

PF

• xiazeluka Re: Lancuch przyczynowo-skutkowy 24.03.21, 16:34
            Żadne działania reżimu Morawieckiego nie zmienią linii niektórych szmatławców, ponieważ szmatławce te są wrogie z definicji. Tak samo jak ludzka mowa nigdy nie dotrze do łbów większości euroosłów, którzy wolą wierzyć kłamcy Staszewskiemu, niż własnym oczom i uszom.

A inwestorzy zagraniczni nie kierują się sympatiami i antypatiami, lecz kryterium zysku/straty. Tylko zakompleksieni banici przejmują się opiniami stronniczej prasy.
            • sz0k Re: Lancuch przyczynowo-skutkowy 24.03.21, 16:45
              xiazeluka napisała:

> Żadne działania reżimu Morawieckiego nie zmienią linii niektórych szmatławców,
              > ponieważ szmatławce te są wrogie z definicji. Tak samo jak ludzka mowa nigdy ni
              > e dotrze do łbów większości euroosłów, którzy wolą wierzyć kłamcy Staszewskiemu
              > , niż własnym oczom i uszom.
              >
              > A inwestorzy zagraniczni nie kierują się sympatiami i antypatiami, lecz kryteri
              > um zysku/straty. Tylko zakompleksieni banici przejmują się opiniami stronniczej
              > prasy.

Strach pomyśleć coby się stało jakby w Der Szpiglu napisali, że w rajach podatkowych prześladują osobopostacie LGBT, albo nie pozwalają na aborcję do 18 roku życia. Ani chybi po takiej "złej prasie" wszystkie firmy natychmiast wycofałyby stamtąd swoją działalność.
              • polski_francuz Re: Lancuch przyczynowo-skutkowy 24.03.21, 17:09
                sz0k napisał:

" Strach pomyśleć coby się stało jakby w Der Szpiglu napisali..."

Nie strach tylko wstyd. Wstyd, ktory odczuwam jako polski_francuz bo zaden polski czy francuski polityki nie potrafil powiedziec, ze bledna decyzja to byla moja decyzja i ja za nia przepraszam.

Eh, czy nie lepiej nie czytac zagranicznej prasy i uczestniczyc w mszach Borowika i w miesiecznicach Zoliborskiego?

Lepiej!

PF
                • sz0k Re: Lancuch przyczynowo-skutkowy 24.03.21, 17:15
                  polski_francuz napisał:

> Eh, czy nie lepiej nie czytac zagranicznej prasy i uczestniczyc w mszach Borowi
                  > ka i w miesiecznicach Zoliborskiego?
                  >
                  > Lepiej!

Zdecydowanie! Byłaby choć minimalna szansa, że Ci się poprawi. A tak to znikąd nadziei...
    • herr7 Re: Moron, czy nie moron 24.03.21, 15:38
      andrzejg napisał:

> Jestem absolwentem american studies na Uniwersytecie Jagiellońskim w stopniu ma
      > gistra. Co prawda polityka USA i sprawy tego kraju dzisiaj są jedynie moim hobb
      > y, ale nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś taki
      > ego, jak "nominacja przez Kolegium Elektorskie". (...) Joe Biden jest 46 prezyd
      > entem USA. Andrzej Duda jest debilem - napisał Żulczyk. [/i]

Z tego co wiem to prezydenta USA wybiera Kolegium Elektorów a nie bezpośrednio obywatele. Teoretycznie mogą oni wybrać człowieka, który wybory przegrał. To nie zmienia postaci rzeczy, że rządzący Polską ludzie są gotowi robić Amerykanom loda za darmo i to chciał nowej administracji przekazać polski prezydent.
    • felusiak1 Debilem jest magister Żulczyk 24.03.21, 20:04
      Duda zamieścił gratulacje o 12:22 7 listopada kiedy Biden byl "presumed winner".
      Formalnie prezydent jest zatwierdzany na wspolnej sesji Kongresu na poczatku stycznia kiedy liczone są certyfikowane glosy elektorskie. Magister Żulczyk przyczepil sie do niefortunnie uzytego terminu "nominacja"
      zupelnie pomijając fakt, ze Duda zamiescil tekst po angielsku i niezreczność mogla wynikać z tego, ze Duda nie mial na myśli zatwierdzenia na wspolnej sesji lecz wcześniejszy termin kiedy wątpliwości co do wyniku już nie będzie.
      Prezydent Meksyku nie pogratulowal Bidenowi, Xi Jinping pogratulowal dopiero 13 listopada.

• institoris2 a co to ma za znaczenie, 24.03.21, 22:13
      czy Duda popelnil blad, czy tez nie.
      Facet nazwal go debilem i o to, jak sadze biega, a nie o wyjasnienie, czy Duda jest biegly w amerykanskich niuansach wyborczych.

andrzejg napisał:

> Nie jestem biegły w amerykańskim prawie. Czy ktoś może potwierdzić, że prezyden
      > t Duda popełnił kardynalny błąd z Kolegium Elektorów?
    • qwardian Re: Moron, czy nie moron 25.03.21, 07:05
      W tym względzie nie da się prześcignąć opozycji, ale na forum obowiązuje elegancja i brak epitetów..

dorzeczy.pl/kraj/160354/budka-sklada-gratulacje-bidenowi-wpadka-lidera-platformy.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka